"Татко, много те обичам. Ти защо не ме обичаш?"

  • 18 873
  • 130
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 732
И още нещо - това, което изпитва дъщеря ти към баща си, не е любов, а ярост, маскирана като любов, също и тъга. Трябва да й помогнеш да се научи да не бърка тези неща, за да не го пренесе по-нататък, в зрелите си отношения с хората. Обясни й, че човек, който не присъства в живота й, а би трябвало, не заслужава любовта й. Помогни й да стигне до гнева, а после и до тъгата. Обясни й, че любов хората чувстват само към онези, които се отнасят към тях отговорно, с уважение, които остават трайно в живота им и правят неща, с които да задържат отношенията.  
Благодаря ти от сърце!  bouquet
Това е и моята посока, ти просто я облече в думи. Ще се възползвам, така да знаеш! Wink

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 09:42 от Сабина

# 31
  • Мнения: 1 931
kiara за съжаление децата се налага да преминат през този етап и само да осъзнаят бащата какъв е . Просто едно "Мерси". Той е изпълним дълга към човечеството - създал е дете и оставя гените си на земята. Явно за тези бащи това е важното, а останалото не е важно.
А версията , че те страдат аз не я приемам. Когато казва, че ще се обади за 1 юни на пример и не се обажда да си чуе детето е страдание. Когато твърди, че има 2 000 безплатни минути, но няма смисъл да ги харчи за децата и това е страдание от тяхна страна. Това е една игра за да излъже следваща, за да не остане сам в живота.  Изпълнил си е дълга към човечеството и спира до там.
Децата сами си правят изводите и колкото и малки да са всичко разбират.

# 32
  • Мнения: 9 008
Милото дете  Hug
 Много добре я разбирам, защото аз съм минала през същия период. Т.нар. ми баща се развежда с майка ми, когато съм на 3. Вече повече от 25 години не съм чула нищо за него - нито е търсил контакт с мен, нито се е обаждал за рожден ден или друг празник... Кофти беше, защото през онова време децата с един родител бяха обект на интерес от страна на останалите. Няма да забравя, колко се дразнех на учителки-клюкарки, които не спираха да ме подпитват дали баща ми се обажда, а защо не ме търси  ooooh! Все неща, които тогава детският ми мозък не можеше да асимилира обективно.

Сега от позициията на времето дори не се сещам за този човек. Към него изпитвам някакво абсолютно безразличие. Случвало се е, когато някой ме попита по случайност за него да казвам, че е  починал - просто не ми се обясняват подробности.

Стискам палци този период при вас да отмине бързо и детето, а и ти да възстановите вътрешния си мир и баланс  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 4 458
Благодаря ви милички  Hug

Понякога се чудя дали ние не преувеличаваме  newsm78 Незнам, уморих се да го мисля и да се чудя как да подбера думите, момента... колко дълго да говорим по темата, как да тълкувам думите, мълчанието И... Ужас! Тя знае, че винаги може да говори с мен по какъвто и да било повод, но предполагам не иска да ме притеснява с тези черни мисли.

Like_Smoke, предполагам и при нас ще се получи така  Tired

# 34
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Киара, и ние сме минали през това....не е леко

Какво да отговориш на въпроса:"Какво съм направил на баща ми, че не ме иска?" А беше вече голям 15-16 г
Аз помислих малко, пък си му казах всичко - че баща му е егоист, който не се интересува от другите.
Преди години прочетох в един разказ на тази тема "..не можеш да казваш, че обичаш някого и да не искаш да си с него..."Напълно съм съгласна с това.
Не се измъчвай, просто и кажи, че има бащи, които не се интересуват от децата си...за съжаление стават все повече.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 266
Да има и наистина стават все повече......И на мен акъла ми не го побира ..да расте в корема ти да порасне пред очите му ,да му се радваш и в един момент .....край.При нас също се случи ,още не мога да преживея факта че не иска да вижда,говори ,дори да мисли за децата си.Малкия няма да го помни,но дъщеря ми..ежедневно виждам тъгата в очите й ,болката като гледа чуждите татковци как играят с децата си.И ме пита дали няма да си намеря някой който да го замести за да я гушка.Не й стига моята любов.А той мизерника даже й поднесе любовницата си...Не я е чувал от месеци а оправданието е че съм я настройвала .Незнам вече как да реагирам:(

# 36
  • Мнения: 4 458
Zvezdna , права си че трябва да се казват нещата, но не е лесно. Детенцето иска отговор от БНД, не от мен. Аз каквото и да говоря и обяснявам, имам чувството, че хич не  стига до ушите И.

valito 79   Hug за теб и детенцето. И ние сме така - " искам да имам баща с който да играем, да се разхождаме... "  Tired
Аз казвам, че присъствието на баща в семейството не е гаранция че ще обръща внимание но... предполагам докато не го излита лично няма да се убеди. За нея баща = обич и внимание  Tired

# 37
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Мила Киара, ще те боли и ще изпитваш вина, без да си виновна...моят син като беше по-малък ме попита, защо съм му го избрала за баща?
Какво да му кажеш...как да обясниш....с течение на времето разбра що за птица има за баща и неведнъж  заявява, че никога не би постъпил като него.
Кураж, миличка, съдба... Hug
Много радост на теб и детенце!

# 38
  • Мнения: 4 458
Уфффф, ама нека им е зле на БНДтата, оствят цялата тежест на нас, а те АКО решат идват да се порадват и се прибират у дома на спокойствие. Буквално сме като експонати в зоологическата, кат му е кеф дава лефче и си тръгва като му писне да гледа тази маймунка. Ама много  се ядосвам така...

Zvezdna и на вас една голяма прегръдка  Hug

***

При нас има развитие. Каквото и да кажел по въпроса, тя нямало да разбере. Щял да чака още няколко години и ако детето тогава пожелае можели да общуват, но до тогава нямало какво да направи по въпроса.
Е, тук каква иконка да сложа, ядосана, очудена, тъжна или.. де да знам вече. Уморих се!

Това сега как се обяснява на дете? Тъкмо реша, че съм стигнала лимита на изобретателността си в превод на "сложни" чувства и неизказването им и хоп, нещо ново ми се сервира  ooooh!

# 39
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Мъже....какво да ги направиш...
Ако знаеш нашия БНД какви философии ми е развивал..едва ли не като не е с нас е по-добре!
Пък знае ли човек може и така да е Grinning
Имам късмет, че имам прекрасен брат, с когото сме много близки, та можеше да види какво е истински мъж и баща.
И сега вече като порасна моят син винаги казва, че вуйчо му е като баща за него...

# 40
  • Мнения: 126
При нас има развитие. Каквото и да кажел по въпроса, тя нямало да разбере. Щял да чака още няколко години и ако детето тогава пожелае можели да общуват, но до тогава нямало какво да направи по въпроса.

А,той нека да чака няколко години,че детето съвсем да се отчужди от него и после да пита,защо детето не го търси. И тогава пак ти ще си виновната,че настройваш детето срещу баща си.  ooooh!

# 41
  • Мнения: 4 458
При нас има развитие. Каквото и да кажел по въпроса, тя нямало да разбере. Щял да чака още няколко години и ако детето тогава пожелае можели да общуват, но до тогава нямало какво да направи по въпроса.

А,той нека да чака няколко години,че детето съвсем да се отчужди от него и после да пита,защо детето не го търси. И тогава пак ти ще си виновната,че настройваш детето срещу баща си.  ooooh!


Абсолютно вярно! Свикнах вече за всичко аз да съм виновна така, че едва ли ще е нещо много травмиращо  Grinning

Zvezdna, разбира се, че му е по-добре без ангажименти и разходи. Такива се осъзнават след много години като останат сами но тогава всички влакове са изпуснати...
Поздравления за брат ти  Heart Eyes

# 42
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Едва ли ще се осъзнае....нашият БНД е сам и не е млад, ама му е така добре и няма намерение да се променя...
Мъчно ми е за детето ти, защото съм го преживяла с моето и съм се измъчвала, защо трябва те да го отнасят(децата) без да са виновни.
Какво да се прави - този свят е несправедлив.
Няма да те заблуждавам - болката ще си остане, но гледай детенце да общува с близките ви, да се чувства част от една семейна общност, малко ще му по-леко.

# 43
  • Мнения: 1 732
При нас има развитие. Каквото и да кажел по въпроса, тя нямало да разбере. Щял да чака още няколко години и ако детето тогава пожелае можели да общуват, но до тогава нямало какво да направи по въпроса.
Понякога се чудя дали децата ни не са създадени от един и същ БНД! Shocked
Или една майка ги е раждала...
Било малко, детето и нищо нямало да разбере сега.
Абе, аланкооолу, кой ти обеща, че след години ще можеш да общуваш с нея, дори и да искаш. Пфу.

# 44
  • Мнения: 4 458
Zvezdna, явно вашия екземпляр е от самотните вълци  Grinning


Сабина, и аз много често, като чета постове си задавам същите въпроси.
Иначе отговора го приемам като прикрито "не ме занимавай". Както казваш и ти, след време не е гаранция, че ще се видят и ще имат някаква връзка.

Общи условия

Активация на акаунт