Парфюмни размисли и страсти - 157

  • 35 808
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6
Привет парфюмни! Най- после успях да сътворя моя албум  ooooh! Дано ви е интересно!

Последна редакция: нд, 24 юни 2012, 19:35 от Mitsouko

# 676
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Здравейте уханни Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Обе6тах на една фея( Heart Eyes) да снимам някои от моите баби4ки...
Нямам фотографски заложби.., и не мога да се меря с ва6ите 6едьоври
но 6те пусна  някои от моите бабенца
педимно обитателки, на стар4ски дом Последна радост

Фаворитката и компания
http://danysl.snimka.bg/other/perfumes.685715.27632371

Аристократките ПП
http://danysl.snimka.bg/other/perfumes.685715.27632416
http://danysl.snimka.bg/other/perfumes.685715.27632416
http://danysl.snimka.bg/other/perfumes.685715.27632396

Баби4ки
http://danysl.snimka.bg/other/perfumes.685715.27632131
http://danysl.snimka.bg/other/perfumes.685715.27632234

Герлен
http://danysl.snimka.bg/other/perfumes.685715.27632276
Ланком
http://danysl.snimka.bg/other/perfumes.685715.27632315
Ро6а
http://danysl.snimka.bg/other/perfumes.685715.27632336
4ерна магия
http://danysl.snimka.bg/other/perfumes.685715.27632384

# 677
  • Мнения: 31 404
Ей Златоооо къде си ти? Heart Eyes Heart Eyes Hug Party  bouquet
Страхотни са бабетата! Heart Eyes
Ти колко пп имаш? Mr. Green Щастливка! Heart Eyes
А Пиге? А Том Форд? Whistling Whistling Whistling Ооо във вас ще идвам! Wink

# 678
  • Мнения: 233
Продължавам - тичам си аз към един точно определен магазин и на пътя ми - пак Douglas - минавам през него като в тунел и забърсвам блотер с Royal Oud Millesime на Creed - пак нетипичен незъболекарски уд, свеж, перфектен унисекс, даже леко сладни, но се опасявам, че трайността му не отговаря на цената...
Е, най-сетне намирам бутика на Hermes и с бодра крачка и широка усмивка нахлувам вътре, а то - претъпкано с хора! Удивих се, но се изтъпанчих пред Hermessence-ите и не мръднах оттам, докато не дойде консултантката! Не че след това мръднах, де...А консултантката мъничка, младичка рускиня - говори тихо, усмихнато, предразполагащо. Нека другите да се бутат пред шаловете и чантите - аз си окупирах парфюмите! Пък и се бях подготвила с катинарчето на Кели Калеш едп на врата...Абе подлизурко и половина бях! Но тествах безспир на шикарските текстилни лентички с имената на всеки парфюм. И реших - взех си 4 х 15мл Santal Massoia, Vetiver Tonka, Pivre Samarcande и невъзможния за пропускане Ambre Narguile! Май е излишно да казвам колко красиво и внимателно беше опаковано всичко и че ми дадоха още две чудни епруветчести проби на Ириса и лакрицената Лавандула. Аз друг път ще пиша за тия, но сега да ви кажа за другите, които пробвах и не харесах. Всъщност пробвах каквото не познавам. Vanille Galante ми е меко казано странен. Никаква ванилия не е - поне не върху  панделката за проба. Избива на лилиум (ама кофти) и жълти цветя - мимози ли са, форзиции ли са, ама не са приятни. И по-точно - прилича ми на миризмата на цветчетата на едно дърво, което по-миналата седмица цъфтеше в БГ и сипеше ситни цветчета като звездички по тротоарите в Бургас и София. Като се намокрят миришат особено неприятно. Е, нещо такова има във Vanille Galante. Май единственият от колекцията, който не ми харесва... Rose Ikebana - свръх-роза за мен, даже не знам какво точно чувствам - ту ме привлича, ту ме отблъсква. Много остра и нахална, което не очаквах от Ермесанс. Напомня ту на Кели, ту на Pamplemousse Rose, но не е на нивото им, макар да има много приятна кора от грейпфрут. Paprika Brasil - ето за този съжалявам, че не можах да го взема, но...другия път! Пак любимите ми чушки и ветивер в прелестен баланс! Началото му е бурно и много натурално чушково, а остатъкът му е луксозен крем за бръснене и афтършейв, но с капчица женственост. Абе, хубав е! Другите ще чакат за описване, но само споделям, че комбинацията от Poivre и Ambre е нещо върховно, хвърковато, изпъчващо гърдите! Не ми позволиха снимки вътре в бутика, но отвън си щракнах за спомен! О, невъобразимо чувство на задоволство - да, G-точката е там, където трябва да бъде!
Седнах да почина на една пейка край голямото градско езеро и след това се гмурнах в AlsterHaus! И пак находки - островчета от ниш сред по-масовите брандове! Една консултантка ме атакува пак, но аз си се възползвам и след като обяснявах какво харесвам, тя ми предложи Opus IV на Amouage (божеее, как ли съм изглеждала отстрани, че точно това да ми предложи), но се оказа много , ама мнооооооого права! Това беше третия парфюм, който пробвах на кожа този ден. Сладък тамян, смоли, прилича донякъде на Амбре Фетиш, но е някак по-умерен, а същевременно по-наситен, разтапя се по кожата. На моменти долавях печени лешници, което ме побъркваше от кеф. Хем нежен, хем настойчив. Ох, много чувства предизвиква в мен, но тоя ден явно ми вървеше на дървесни аромати и ми се губят думите даже! Според мен е мого сексуален и определено няма да остави никой безразличен, само че 250 евро  нямаше как да дам (пак с отстъпка - тоя ден май навсякъде предлагаха)...И тук ми се приплака, ама си рекох, че ще обърна негативите в позитиви и ще си озаптя ароматната лакомия! Затова веднага тествах нещо не толкова скъпо, но пак попаднах на хубавинка - Diane - Diane von Furstenberg! Който иска бюджетен вариант на не-сладка, шафранено-дървесна роза като в Agent Prоvocateur и Midnight Oud, то това е парфюма! Добър и сравнително евтин шипър! Не подминах щандът на DIptique - подуших всичко от капачките (Филосикос май ще си остане фаворитът ми), но пробвах на блотери Oyedo (прекрасни леко подправени в стил SL цитруси), Eau Lente (не-гурме канела), Eau Duelle (чуден ободряващ зелен чай, но много различен от всичките, които познавам, замисли ме за покупка, щото беше 65 евро 50мл, но се отказах). Пак почивах на една вътрешна пейка, вторачена в перфектно аранжираните светлини и декорации на Альстер Хаус. И пак тръгнах. През цялото време си мъкнех кафе с мен - да не помислите, че носът ми е паранормален! Като казах кафе - наслуки гепих една бутилка от поредното нишово островче - Cafe Vert - Il Profvmo! И поредното очарование - нещо като L'Or de Torrente и Geranium Bourbon като е взел най-доброто от двата аромата. Пък и кафето е по-осезаемо от Торентето!
Имаха какви ли не още марки, но аз посегнах само към още две линии - Les Perfumes de Rosine и La Collection Privee - Dior. Пак - помирисах всички рози на Rosine от капачките, но сложих на блотер само La Rose de Rosine (май най-красивата от всички - пудрена, виолетково-мускусна, натежала от масла), Rose Praline (нежна, вкусна, леко подправена роза, има и зелен чай), Poussiere de Rose (фино смолиста роза със сандалово дърво, ама бяло, леко).
После се метнах на Диорите. Смятайте какви ми бяха очите - като палачинки, щом ги зърнах отдалеч. Нямаше консултантка, а аз се разтърсих чак. Дойде и ми даде свободно да тествам, даже не й се занимаваше, ама аз исках компания и я изнудих да ми показва и обяснява. Тя пък взе, че избяга по някое време и ми натресе някакво красиво и префектно гримирано хлапе със смесен произход - и се оказва, че те май имат най-добър подход и се по-добре осведомени! Не тествах всичко, но започнах с леките, че не се знаеше докъде ще я докарам. MIlly - La - Foret - уж горски цветя, но е като карамфилчета и горчиви треви, може би и мента/камфор комбинация. Поне от блотер. Не е моята градинка.New Look 1947 - за него имах много очаквания, но не ги оправда. Не, не е ирис, какъвто го обичам, леки сладки цветя (макар и със стил), а за тази цена поне това, което долавям от блотера, не си заслужава. Всъщност не бяха невероятно скъпи 125мл = 125 евро. Mitzah - великолепна, пищна сладка роза. Със сладкия тамян от Opus IV. Хипнотизираща, пристрастяваща - нещо, което си заслужава всеки евроцент.Bois d'Argent - черен цейлонски чай разсипан върху стар дъбов паркет! И него не мога да престана да душкам от блотера. Patchouli Imperial - голяма плесен, голямо мазе, ама мазе в шикарско шато! Коромандел, но без сладости, без шоколад. Въпреки че започва под ъгъл, с ъперкът, омекна бързо и също е хипнотизиращ. Подуших колона от серията, но си е колон - цитрусов, унисекс, без сладост, не ме впечатли. Ноооооо четвъртият парфюм, който тествах на кожа този ден беше Eau Noire! Лавандула (която принципно не търся, недолюбвам и пренебрегвам в парфюм) и горящо дърво. Мацката каза, че е кедър, но аз не мога да го уточня. Оооо, толкова е комфортен, толкова е прегръщащ - омммммм в бутилка! Искам гооооооо! Вече след него не можех нищо да понеса, да поискам, да гледам...Излязох от АльстерХаус да вдишам въздух и да си спомня, че трябва да пия вода и да ям...
Имам още да пиша, но пак ще прекъсна, че се олях и ...се изморих.

# 679
  • Козлодуй
  • Мнения: 784
Ей,Дани,страхотни снимки Heart Eyes Hug Heart Eyes
Радвам се,че успя преди края на темата Grinning Тази ми е фаворит-дълги черни ръкавици,перли и пера Crazy И черните,разбира се...

# 680
  • Germany
  • Мнения: 1 581
sl, страшна колекция! Бабички, ама лачени, хареса ми как си ги групирала, а пред снимката с Приветата направо ми спря сърцето newsm20.
Мицуко, твоята колекция не се вижда.
Лю, бях с теб на разходка в Хамбург, усетих аромата на града, дощяха ми се доста от ароматите, които си описала. Ще ти се карам само, че не каза, че отиваш, щях да ти дам поръчка от този бутик, но все ще изтрая до средата на юли, когато и аз ще се сдобия с нещо мечтано Heart Eyes
Момичета, много ме радвате с всички нови колекции и описания на парфюми, отдавна темата не ми е била толкова приятна, особено като съм лишена от нещата, които обичам. Благодаря ви Heart Eyes

# 681
  • Мнения: 2 447
http://danysl.snimka.bg/other/perfumes.685715.27632384
Тази ми е фаворит, нищо че има някой не мои неща, но подредбата, гледката която разкрива е умопомрачителна Crazy
Красота!

Мицуко, моля те оправи си линка, искам да гледам Flutter

Ковачева, може и в следващата тема да спретнеш твоята. Обещай! Praynig Много любопитна сврака съм.

пп. Лю, хубава разходка си спретнала. Ще чакам да дойдеш насам.

# 682
  • Мнения: 31 404
Въобще се отбелязва една тендеция, че повечето тук сме с много черни души! Mr. Green Винаги съм го подозирала, но сега вече съм убедена.
Вещици! Heart Eyes

# 683
  • София...........
  • Мнения: 961
Понеже никой не казва нищо за парфюма , който търся тогава дайте идея за нещо лятно с основа лилиум и нотки на липа, момина сълза или гардения?

Благодаря   bouquet

# 684
  • София
  • Мнения: 974
Дами прекрасни, влизам само да кажа, че линкът на Mitsouko e достъпен с малка корекция, аз успях да разгледам колекцията.  Hug Цъкнете върху линка, след като се зареди адресът, изтрийте от него [url, да остане до 27630389, и цъкнете Enter. Tака се отваря.   bouquet

Аз не съм се включвала много отдавна, но не съм изпуснала нито пост. Това е моят оазис.  Heart Eyes За съжаление в момента нямам възможност за парфюмни радости и съм се отдала на съзерцание, но засега и това ми носи прекрасни емоции.   bouquet

Успешна нова седмица на всички.   bouquet

# 685
  • Мнения: 64
sl, уаууу какви красоти имаш!  Crazy Я кажи сега какво има в герленските лучени шишета?  Mr. Green

# 686
  • на терасата
  • Мнения: 680
Момичета, нагледах се на страхотни колекции. Браво, истински ценителки сте.

Бульовче, парфюмният ти доклад е истинско съкровище, голямо удоволствие е да те чета   bouquet

# 687
  • NYC
  • Мнения: 52
Парфюмни дами! Явно това е темата която ще накара старите лица да се размърдат. Отдавна не съм писала, но обичам да снимам и се заех с малък експеримент. Може би щях да снимам още, обаче успях да счупя едно бутилче, за щастие поомръзнало ми вече  Blush


_SDI0822

Много малко нови придобивки имам, обмислям покупките на цели шишета дълго. Последната такава е Орхидеята на ТФ - това е, на стари парфюмни години го открих този аромат (или пък дораснах да мога да го нося)

Последна редакция: нд, 24 юни 2012, 19:44 от Miss K

# 688
  • Мнения: 6
 Извинявям се, оправих линка! Embarassed

# 689
  • Мнения: 2 447
Miss K, ето така искам да изглежда и моята съкровищница, но скоро няма изгледи Rolling Eyes

Мицуко, кажи нещо за Banana repubic, обожавам дрехите им, изчистени, практични, но за парфюмите им все кофти неща чета и не смея на сляпо.

Къде се изгуби Марта?

Мимс, няма ли да ни зарадваш с красиви снимки?  Thinking

Последна редакция: нд, 24 юни 2012, 20:00 от goddess

Общи условия

Активация на акаунт