ПЛЕВЕН - 151

  • 67 857
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 511
мИРАМА ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА МНЕНИЕ!!

Има, но би трябвало да си го изрази ясно.
А не само да се каже - ама не стъпвай там. Защо, по какви причини?
За всеки раждането е преминало по различен начин. И когато казваш, че дадено място не ти харесва, би трябвало да обясниш защо. А не да плашиш хора, на които тепърва им предстои това.
Още повече пък да се дават съвети за теглене на заем.

# 46
  • Мнения: 3
Пак казвам, всеки има право на мнение- не съм длъжна да се обяснявам на никой...стига нападки  bouquet

# 47
  • Мнения: 3
Eviaz, извинявай ако съм те наплашила, поне разказа на Zahar4eto, те е успокоил  Laughing

# 48
  • Мнения: 22 511
Пак казвам, всеки има право на мнение- не съм длъжна да се обяснявам на никой...стига нападки  bouquet

Ако чуждото мнение ти се струва като нападка, съжалявам много.

# 49
  • Мнения: 1 955

Съвет от мен- изтегли кредит, ако нямаш парите и недей стъпвай във Втора база- нека раждането ти е най- прекрасния момент в живота   bouquet
Ти ражда ли там?

# 50
  • Мнения: 58
Във Втора клинична база,ако не си платиш на доктор/екип за раждането, отношението е такова,каквото го е описала захарчето  в поста си. Аз там не бих стъпила,поради достатъчно чути и прочетени подобни разкази за отношението към родилки.

Евиаз, всичко,което искаш да се случи преди и след раждането, можеш да го получиш в частна клиника. Дори и да платиш във 2-ра база за екип, пак не е гаранция ,че ще получиш адекватни съвети,и че ще ти дадат бебето веднага,за да го закърмиш. По=добре избери частна клиника,и бъди по-спокойна в тези отношения. Така,по време на раждането, ще можеш да се съсредоточиш върху самото раждане.
И да,ако трябва, защо не, изтеглете заем за едно такова важно и значимо събитие,каквото е раждането.
Леко раждане.

Аз пък родих в Авис Медика, и съм само с прекрасни впечатление от всичко(без храната).

# 51
  • Мнения: 22 511
Аз съм родила във Втора клинична и отношението което получих беше чудесно.
И на 2те жени в моята стая, бебетата им ги докараха малко след като докараха и тях самите в стаите (родили секцио).
При едната си стоеше постоянно, при другата не, защото тя така пожела.
Не е имало никакво грубо отношение нито към мен, нито към другите 2жени, а стоях там 5дни.
Да не говорим, че имат най-голямото и добро неонатологично отделение на територията на Северна България.
И ако не дай си боже има проблем с бебето, там е мястото, на което ще обърнат внимание и ще получи адекватни грижи.

Отделно от раждането, след като извадиха Калина от кувиоз (28дни престой) стоях още 5дни в неонатологията, в стая отглеждане тип "кенгуру". Акушерките бяха изключително мили и внимателни, показваха и ми обясняваха за всяко едно нещо какво и как да правя.

# 52
  • Мнения: 1 955
че имат най-голямото и добро неонатологично отделение на територията на Северна България.
И ако не дай си боже има проблем с бебето, там е мястото, на което ще обърнат внимание и ще получи адекватни грижи.
Мира, не си ли разбрала, че това почни никой не го вълнува.
А да да не е само бебето, ако не дай си Боже и с майката стане нещо, веднага се прехвърля в окр. болница.
Но, да -  важно е да те милват по челцето. Peace

# 53
  • Мнения: 22 511
Дикси, ами според мен това е много по-важно, отколкото дали леглото, на което ще те сложат ще е с еди какъв си матрак и ще има не знам си какви подложки за краката.
Но както и да е, всеки си има приоритети.
В частните клиники все още нямат капацитет и възможност да реагират при спешни случаи. А едно транспортиране понякога може да се окаже крайно неблагоприятно (за недоносени пък да не говорим, че има 2транспортни кувиоза, дано да са станали повече от преди 5г).

# 54
  • Мнения: 506
di_p честита дъщеричка да ви е жива и здрава и много да ви радва!

# 55
  • Мнения: 3
Най - доброто неонатологично отделение е в Майчин дом, затова най- добре е там да се ражда, че ако се случи нещо на бебето, да може да се реагира адекватно, да не трябва да се транспортира, че няма с какво и как.Майката не е важна нека се мъчи, нека напъва с 2 см разкритие, нека се страхува да роди повече деца   bouquet Ако има преждевременно раждане, родилката директно се праща във Втора база от частните клиники....май май и вие не сте проверили нещата , а пишете....нищо лично.

# 56
  • Мнения: 22 511
ninchetopl, нещата не са само черни и бели.
И ако на теб не ти е било приятно, комфортно и добре там, това не означава, че за всички е било така.
И категорично да се изказват мнения, че не става едно място, за мен лично е несериозно.

# 57
  • Мнения: 87
Винаги се появява някой, който да наплаши родилката, но истината е че докато не си мине всеки по мъките, не би могъл да знае. Втора база си е съвсем нормално място за раждане. Не е лукс, но по мое време си беше чисто и по двама в стая, която иска има и ВИП. И освен ако не ви се паднат стажанти да ви взимат кръв, съм срещнала чудесното отношение на акушерките. Изборът на лекар и екип си е и по-евтин вариант от частната клиника. Така или иначе българинът има манталитет дори да не трябва да плаща да се отблагодаря на лекаря или в плик ии в подаръци.
Сега тоя частен случай с малко разкритие, включени системи и т.н. кошмари във времето отшумяват и не са като на прясна родилка. След година две ще и се сторят като весел спомен за пред дружки. Не са някакви луди похвати на персонала, а истината е че докато те чакат да се разкриеш могат и да си хапват и даже и да се наспят. Редно е някак като медицински лица да са адекватни като дойде ред да те израждат. Няма нужда от лигавщини, който не е искал да ражда да не е забременявал. Като цяло не е някакво приятно изживяване, но е най-великото.

# 58
  • Мнения: 22 511
nomadka, много точно казано.)

# 59
  • Мнения: 58
Мисля,че се отклонихме от това,което всъщност жената пита:

добър ден на всички мами Simple Smile аз съм кандидат мама за август месец искам да попитам за раждалите във втора база доволни ли са от персонала и дават ли бебетата да стоят при майките при нормално раждане или ти го дават само за малко и после в отделна стая и колко часа след раждането ти го носят за първо кърмене има ли практика да ги захранват те и може ли да се споразумееш с някоя акушерка ако е така да не го направи с твоето бебе понеже аз съм против
 а за самото раждане позволяват ли ти да се движиш до последно принуждават ли те при недостатъчно разкритие да напъваш слагат ли окситоцин за по бързо че "си имат и друга работа няма само с теб да се занимават" извинявам се за многото въпроси но се притеснявам тъй като съм си напатила от доктори дето само гледат да вземат парите от клиничната пътека пък тебе кучета те яли
 Simple Smile благодаря на всички предварително

по първите въпроси незнам,но логично е в демократично обшество да си поискаш веднага бебето,за да го закърмиш,и ако искаш да остане при теб. дори да си искаш помощ как точно става.
по другата част-  ако искаш можеш да се движиш(и ако можеш),едва ли ще те спре някой.  Едва ли има луд доктор, да те принуждава да напъваш,ако нямаш пълно разкритие.

Чети по=-малко форуми,защото ще психясаш  Simple Smile.... Успех

Общи условия

Активация на акаунт