"Декемврийче вече се надигна, половин годинка стигна"

  • 35 920
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 150
Teddy, аз също ще правя изследвания кръв и урина, надявам се утре - трябваше да е в събота, ама заради жегите не го закарах Гоги. Та ето на мен какво ми казаха -кръвта може да не е на гладно - предполагам, че това, което се следи е хемоглобин и левкоцити, вероятно и няколко други показателя, на гладно е важно да се вземе кръв само  когато се прави изследване за кръвната захар. Урината - и на мен ми казаха в консултацията, че трябва да я занеса максимум до половин час след като се е изпишкал Гоги. Никой не ми е казвал да е сутрешна урината, следи се най-вероятно белтък захар и седимент, които се отделят постоянно.
Chipche, не знам как ще ти прозвучи това, което ще ти напиша, но аз самата съм едно бивше злоядо дете - на възрастта на щерка ти съм тежала 6500, също са ме хранили с доста зор, ноо майка ми наскоро ми каза нещо, с което наистина съм склонна да се съглася - детето не е слабо защото яде малко, а яде малко защото му е генетично заложено да бъде слабо. Ако искаш малко медицинска терминология - това се нарича "грацилен хабитус" - отново цитирам майка ми, здравен работник. Така че, радвай се на жизненото си и иначе здраво детенце, и погледни на неяденето като на "бял кахър" - явно детенцето си яде колкото му е достатъчно, и е много важно да не развие отвращение към храната.  
 Lyubi, честито християнче!

# 46
  • Мнения: 444
Благодаря за пожеланията момичета! Hug
И аз дори да искам, не мога да занеса Лили за кръвни изследвания на гладно. Че тя ми яде по 4 пъти минимум на нощ! ooooh! Но знам, че не е проблем. Дори за Ния, като навърши 3, нямаше проблем да не е на гладно.
За урината до половин час да я занеса ми се вижда мисията невъзможно. Само докато се оправя да изляза с двете деца са минали 15 минути. После висене за автобус и т.н. Няма начин просто... До час има по-голяма вероятност да успея.
Пресни плодове съм предлагала банан и ябълка. Само банана и хареса. Плодовите пюрета не ги харесва засега.

# 47
  • Мнения: 25
*Teddy* надявам се Ники да е оздравяла, че и ти се измъчи. Утре и ние ще правим опит да вземаме урина и кръв, така че може да се видим в детска поликлиника(ако я изследвате там де). На кръвта се изследва кръвната картина и не е нужно да е на гладно. На гладно се изследва само биохимията за да не се повлияват стойностите на кръвната захар.
silviya-sh днес купих готови пюрета, дано и харесат,че домашните не и се нравят. Досега бях вземала само тиква на Хип и я смесвах с домашен картоф.
Lyubi честити ти християнчета.Да растат здрави и разумни деца.
Marsa аз пък се чудя дали да не и дам един резен( без семки) да си смучи?
Да кажа и за урината.Понеже работя в отделение караме пациентие да дават урината в 6 часа,санитарката я носи в 8 часа, а клинична почва да я работи в 10 часа. Така,че не се притеснявайте толкова за времето.

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 12:17 от delphi_5

# 48
  • Мнения: 1 884


Здравейте,моля почерпете се за седмата месечинка на моето моченце-да ни е живо и здраво,както да са живи и здрави другите бебчета,родени на тази дата Two Hearts

за кръвта и урината-педи ми каза,че при децата няма значение дали е на гладно Peace-за урината първо не се получи с тези стерилни контейнерчета,сложих го,беше пикнал но извън него,затова стана като сестрата ни въведе в сестринската стая-пуснахме чешмата и в една чашка Whistling Whistling Whistlingиначе казват,че с памук ставало, но не знам точно как Thinking
Пораснали сме и сме 74см,8.800кг-това е от нас  Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 318
Ние направихме изследванията, нито на гладно нито да е първата урина. При взимането на кръвта дори и гък не каза, беше му интересно Simple Smile Урината я дадохме след около час.

Люби ако може сподели повече за кръщенето, какво се прави, как е минало при вас, мисля че на всички би им било интересно и полезно.

Приятен и усмихнат ден!

# 50
  • Мнения: 444
Фифи, последните няколко години бях на 4 ритуала и всички доста различни. На мен много ми хареса нашия, може би защото попа беше по-различен, не претупа церемонията. Всичко обясняваше защо се прави, предразположи децата. В общи линия успя да ни накара да се почувстваме празнично. В началото си чете и пя от църковната книга. Имаше въпроси към кръстницата, с които трябваше да каже, че се отрича от Сатанта. Помазване с някакви масла, вдигане на децата за представянето им пред Бог, къпане, рязане на коса, обикаляне... И всичко това продължи повече от час. След това се почерпихме с гостите за питка с мед и сладки, оставихме половината в църквата и продължихме купона с гостите в къщата на родителите ми с печено агне на пещ  Laughing Миналата година,когато аз бях кръстница, ритуалът беше няма и 15 минути, тогава ме караха аз да чета част от евангелието. Нашият поп беше с дота по-съвременно и близко до хората поведение. И макар да беше в нашата стара църква на село,където и аз съм кръстена,ми хареса много повече от ритуалите в големите манастири, където всичко приключва набързо.
Някак се успокоих, че успяхме най-после да ги кръстим. Сега мога да се съсредоточа върху други задачки  Flutter

# 51
  • София
  • Мнения: 104
Marsa аз пък се чудя дали да не и дам един резен( без семки) да си смучи?
Ако става въпрос за динята-аз съм давала парче,но не се получи със смученето ,а направо си отхапа с венците.А съм чела,че доста целулоза има в динята и затормозява стомаха,затова мислех само сокчето да давам.
Люби,когато кръщавахме баткото,попа ме пита какъв ритуал искаме-целият или съкратен?Аз избрах втория вариант,за да не дойде много на детето.Поздравления на твоите девойки,че са издържали целият ритуал.

# 52
  • Мнения: 318
Благодаря Люби и наистина браво на децата, че са издържали целия ритуал, моя щурчо 1 час едвали да кротува Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 172
delphi_5, здравичка ми е вече Ники. Благодаря, че ни мислиш! Hug Аз смятам за изследванията да сляза в Транспортна болница - през бременността си там ходех, няма навалица, всичко става много бързо, внимателни са (съобразиха като им казах, че от страх към игли отивам да припадам и ме слагаха да легна, а не като на други места да викат "айде, кво се правиш, нищо ти няма"). А за урината щом наистина има такъв толеранс, поне няма да търча към лабораторията още с гурлите на очите, дето се вика. Че те 30мин. хич нищо не са...
me4koni, честита месечинка! Много хубави мерки имате, браво! Все така да вървите! Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 9
Здравейте мамчета Simple Smile

Lyubi, да са ти живи и здрави най-пресните християнчета и болестите и проблемите да останат в миналото само един лош спомен Peace

При нас нещата, да не казвам голяма дума, са по-добре. Преси само прокашля по 3-4 пъти на ден и то не от онази влажната кашлица с храчки, ами по-скоро като давене и то когато се напъва да вика,или да се сърди Wink Дано вече всичко е наред, че в четвъртък заминаваме при нашите във Варна и не искам да рискувам.... Rolling Eyes

Момичета, искам да ви питам, който е давал каша от елда - на кое хранене сте давали и по колко newsm78 Разбрах, че елдата била доста полезна и ми се иска да я опита. Засега само съм въвела почти всички зеленчуци с пюретата на Хип и на обяд си изяжда по едно бурканче Grinning
За изследванията - на нас нали ни взеха кръв в болницата и се надявам тези резултати да свършат работа на нашата лекарка, за да не го боцкат пак, а за урината и аз си мисля, че ще е зор докато я вземем Wink

# 55
  • Мнения: 444
Мечкони,честита месечинка!  Hug

# 56
  • Мнения: 1 884
Благодаря  ви,дами bowuu  bouquet

Pipi-каша елда давам   за  следобеното хранене,много добре я прие Peace-слагахи плодово пюре от ябълка или круша в нея по -малко/25мл/,но и без него много я хапва Wink-как я давам аз-150мл вода,3мерителни лъжички АМ и 3-4 мерителни л. каша Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 9
Мерси, me4koni и честита месечинка Hug

# 58
  • USA
  • Мнения: 1 323
Люби честити християнчета!
Аз съм давала сури пъпеш,диня,манго,банан,круша,авокадо,кайсия и нектарина.Зеленчуците на пара. Peace Захранвам по-различно и за сега не сме имали проблеми и дано е все така.В семействата ни няма хранителни алергии и за това съм доста смела,а и той не изяжда толкова много.Ако не иска не насилвам.
За злоядство да ви кажа няма такова понятие.Само защото не покриват нашите очаквания какво и колко трябва да се яде.Гледайте си по детето.Аз вечно заспивах на масата ,защото не исках да ям,в детската градина си изхвърлях всичкото ядене ,защото беше с месо и изяждах само десерта и ако супата е без месо.И до ден днешен не ям месо и не съм умряла.Някой го наричат злоядство,аз го наричам въпрос на вкус.Имам енергия за двама и Лекси го мъкна по зял ден с кенгуруто ,а е 8кг
Хайде приятен ден на вас!Ние се местим и не мога да се включа много по другите теми.

# 59
  • София
  • Мнения: 10
Честити християнчета, Lyubi.
Pipi, аз кашата от елда я предлагам на обед и за сега добре я приема малкия. Правя я по схемата описана на кутията. Радвам се, че Преси се е оправил вече, както и другите дечица.
Ние днес бяхме на изследвания и малкия дори не разбра кога го боднаха за кръв, голям герой  Simple Smile. А за урината нищо не ни казаха за времето, но понеже в направлението не пишело, че трябва да е стерилна, можело да се вземе и с памуче или в чашка. Ако го знаех това нямаше да се мъча толкова време и да изхабя две контейнерчета. Ама като не разбирам пустите му кодове  Grinning, за другия път ще знам вече.
me4koni, честита месечинка!

Общи условия

Активация на акаунт