"Декемврийче вече се надигна, половин годинка стигна"

  • 35 938
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24
Здравейте момичета  bouquet
Чета ви аз почти всеки ден, но не съм от често пишещите, и сега естествено се включвам с питане Thinking.
Малката от вчера не е ходила по голяма нужда, много се притеснявам, дали е притеснително или е нормално, засега я захранвам само с оризова каша и малко плодови пюренца, да не би това да е от смяната на храната. Дали да звъня на педи да я питам какво да правя, помогнете сигурно някоя от вас има опит с това Blush
Честити християнчета  liubi  Hug
Браво много е била дълга церемонията, и аз съм доволна от нашата и тя беше дългичка и аз се надявах да не е 15минути.
И на почти всички мами вече децата ни станаха на половин годинка пожелавам си да са ни ЖИВИ ЗДРАВИ И ДА РАСТАТ МНОГО ЩАСТЛИВИ Praynig :hug:

# 61
  • Мнения: 1 172
marinka876, аз не съм захранила още, но ми звучи нормално. Нова храна, на стомахчето може и да му е нужно повечко време да я обработи. От кога всъщност си вкарала кашата и пюренцата? Има ли нещо, което да си започнала да даваш вчера или онзи ден? А по принцип на кърма ли е детето или на АМ? Ако сте на АМ - да не би да си го сменила? И Ники се случва да ми "прескача" по 1 или 2 дни (до сега само веднъж прескочи 3, на 4-тия свърши работата без моя намеса), но никога не ме е притеснявало. Знам, че за кърмаче е ОК. Предлагам ти да не се шашкаш следващите 2 дни и ако до тогава няма промяна - да звъннеш на педи да питаш. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 24
 Hug
мерси теди за отговора, пооспокоих се
на кърма е малката, от около месец я захранвам с плодови пюрета но по-малко тя не ги яде много много, а от около 2 седмици давам кашата и е изяждала най-много 50мл.

# 63
  • Мнения: 24
а да добавя, че съм почнала с плодови пюрета защото ме изплашиха че с зеленчуковите по-лесно можела да се задави Shocked, не знам дали е вярно, ама тези дни и тях ще пробвам, гледам че тук повето мами дават и нямат проблем Wink

# 64
  • Мнения: 150
marinka876 , не вярвам да има някаква връзка между продукта от който се прави пюрето и това колко може да задави детето - все пак независимо дали е от плод или зеленчук пюрето е с относително еднаква консистенция. Аз по принцип знам, че се предпочита захранването със зеленчук, защото полдовете са сладки и детенцето може да не прояви интерес към зеленчука, ако е свикнало вече със сладкия вкус на плодовото пюре. При нас специално такова нещо нямаше - Гоги дори предпочита зеленчуковите пюрета. Също и да спомена, че на Гоги също му се случва по няколко дена да не ака, онякога след нова храна, а понякога и без причина, така че и според мен няма за какво да се притесняваш - ще се справи момата с проблема  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 444
Няма проблем, че детето не акало, дори и 3-4 дни, Случва се понякога. На нас също и съм я чакал сама да и дойде музата  Mr. Green
И аз не смятам, че има причина да се давят децата със зеленчукови пюрета. А нашата мадама също предпочита зеленчуковите пюрета. Simple Smile
И ние сме утре сутрин на консултация и ще видим колко е дръпнала на дължина малката мишка, че килограмите не са ми тръпка- следя си ги вкъщи. Спокойна вечер, момичета!  Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 5 289
[Моята Дивна се развива чудесно, освен в храненето. Сега пък въобще отказва да се храни с твърда храна, а цокането става само при заспиване.

Наистина много неприятна ситуация с храненето - съчувствам ти искрено  Hug Едва ли ще те успокоя особено ако споделя, че много бебета всъщност не са особено големи фенове на педиатричното захранване. Обмисляла ли си да опиташ нещо съвсем различно, например (след консултация с лекаря предвид вашата по-особена ситуация) Захранване, водено от бебето? Разбира се след като началото е поставено с пюрета и хранене с лъжичка, по-скоро няма да е съвсем същото, но все пак понякога предоставянето на избора за вида и количеството на храната подобрява ситуацията.
Обикновено добре действа храненето на масата заедно с цялото семейство - примерът на околните може да бъде заразителен Simple Smile
Някои дечица са по-критични към външния вид на поднесеното ястие и обикновено вида на пюрираната храна (неясен цвят и консистенция на нещо вече ядено) не им действа особено вдъхновяващо. В тези случаи по-креативно поднесената храна (различни форми, "картинки" от храна и т.н.), вкл. чисто визуално съчетанието на храна с различни цветове се случва да помогне.
Понякога фактор може да е нуждата на бебето да има контрол върху процеса. Предоставянето на купичка и подходяща лъжичка (с взети "предпазни" мерки, напр. лигавник с ръкави или голо бебе, постлани вестници на пода или просто махане на килима) се случва да провокира по-голям интерес към храната, а нищо не пречи и мама да си има купичка и лъжичка, с които да предлага междувременно.
Много майки споделят, че премахването на "представленията" в стил "ще се правим на маймуни, само и само да хапне мъничко" намалява напрежението и скоро детето започва да се чувства по-спокойно и "ящно".
Също както възрастните, случва се предлагането на малко вода по време на хранене да подпомогне процеса.

# 67
  • Мнения: 13
За захранването, аз почнах на 5 месеца и половина, по препоръка на педиатъра в шишето с кърма слагах по 2 малки лъжички оризова каша, в сутрешното ядене, което е към 9, след седмица вкарах зеленчукови пюрета в обедното хранене(първо сладък картоф, тиква, морков, след това зелените грах, зелен боб и сега от скоро спанак със сладък картоф(това последното много го харесва)) и след около две седмици вкарах и плодовите пюрета(ябълка, круша, синя слива) в следобедното хранене към 3-4 часа и в яденето в 7 също в кърмата слагам по 2-3 лъжички каша Peace до сега не сме имали проблем, освен с пюрето от банан, от което повърна и повече и не и дадох да яде Wink
За задавянето от зеленчукови пюрета не съм чувала, ако се дави ще се дави от всякакви пюрета Peace Идеята при захранването първо с зеленчуци е че веднъж мъничето като опита сладкото пюренце от плод, няма да иска да яде това безвкусното от зеленчук и наистина някои бебчета отказват да ядът зеленчуковите пюрета Mr. Green
Хубава вечер  bouquet

# 68
  • Мнения: 0
Здравейте момичета.
Виждам, че говорите за взимане на урина за изследване. Когато правихме изследванията моето ДП ми даде отличен съвет как да взема лесно и бързо урина. И о, ЧУДО! Подейства. Начина е следният: взимаш една голяма пластмасова купа за салата - възможно по-голяма, измиваш я хубаво със сапун и топла вода, по възможност я стерилизираш. След това слагаш бебето да седне на дъното. С едната ръка гушкаш бебето заедно с купата в скута си - в седнало положение, а с другата ръка лекичко гъделичкаш коремчето, което кара бебето да го стяга и така за 10-15 минути имаш урина. Не е нужно да е на гладно, не е нужно да е сутрин. Когато решите да отидете на изследвания направете горната процедура и заминавайте. При нас се получи. УСПЕХ!

# 69
  • Мнения: 135
Здравейте мами,
много съм притеснена,смятам че нашият юнак прекалява с храната,моля ви дайте ми съвет как да процедирам.А това е нашият режим:
8:30   230мл AM
12:30 1 бурканче зеленчуково пюре от 130гр и бурканче и половина плодово ,което ще рече около 320гр общо
16:30 280гр каша
21:00 250 мл AM
И да допълня пробвала съм да давам по начесто,не иска грам да вкуси от яденето,опитвала съм също така и да намаля количеството, но тогава е направо ужас,след най много 2 часа е гладен като вълк и се започва един плач, ама какво да ви кажа.
Благодаря предварително за съветите.
Лек ден от нас.

# 70
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте! Сега се прибрахме от консултация и за месец и една седмица бебошинчето е качило 480 гр. и 2,5 см. Сега е 7,310 и 69 см (нещо множко ми се вижда ръста и не знам дали е измерен правилно). Покрай нашето боледуване и не-ядене се радвам на 480-те грама, аз очаквах хич нищо да не е качил.
lilirt, ние сме по-скоро на долна граница, но това което мога да споделя е, че заради рефлукса Никола го водихме на гастроентеролог. Жената беше специализирала и детско хранене. Та в материалите, които тя ни даде пише че на възраст 5-6 месеца храненето може да стане 5 вместо 6 пъти дневно. За плодовите пюрета пише, че не трябва да се надвишава 30-60 мл. даже и детето да ги харесва и да иска още. За 5 месеца храненето го е дала 6-кратно с 140 +-20 мл. АМ, за 6 месеца петкратно с 170+-20 мл. АМ. Пюретата ги е дала същите количества като АМ. Това като ориентир. Вашият педиатър какво казва? Може детето просто да има апетит и по-бърз метаболизъм и да не е много над нормите за възрастта.

# 71
  • Мнения: 31
Моето момче днес става на половин годинка!Вчера бяхме на контрола все още свисти ,но определено е по-добре.В петък пак  сме на преглед.Лечението остава същото ,но намаляме винтолина.
Люби честито ти християнчета.
brumbazuk качвате екстра
 chip4e не знам защо не качва,но като гледам клиповете в фейса е много пъргава и игрива ,не прекъснато в  движение най-вероятно изразходва всичко.Моят Дани яде много по- малко само на кърма е ,но е спокоен,лежерен и затова качва по-много

# 72
  • Мнения: 150
Притеснена съм. Резултатите на Гоги излязоха и кръвната му картина нещо не ми харесва много
HGB ( Хемоглобин ) 104
 g/L М (135-180 ) Ж ( 120-160 )
 
 RBC ( Еритроцити ) 4.58
 T/L М ( 4.4-5.9 ) Ж ( 3.7-5.3 )
 
 HCT ( Хематокрит ) 0.31
 L/L М ( 0.4-0.53 ) Ж ( 0.36-0.48 )
 
 WBC ( Левкоцити ) 10.6
 G/L 3.5 -10.5
 
 MCHC ( ср.конц.на Нgb в еритр ) 331
 g/l 300-360
 
 MCH ( ср.Hgb съдърж. в еритр. ) 22.7
 pg 27.0-33.0
 
 MCV ( ср. обем на еритроцитите ) 68.5
 fL 82.0 -96.0
 
Ако има мами с подобни резултати на дечицата им, моля коментирайте
 
 Praynig

# 73
  • Мнения: 150
също така ако някой има информация какви трябва да са стойностите при дечица на тази възраст - моля пишете или пуснете линк. Предварително благодаря Simple Smile

# 74
  • Мнения: 135
Благодаря за информацията,
а за педи каза да давам колкото му се яде,но въпреки това аз съм притеснена.Иначе той е 76см и 8500кг.За 5 кратно ядене да не говорим.абсолютно не мога да го накарам да яде 5 пъти.Той като новороден ядеше 5 пъти,а като стана на около 3 месеца започна да яде 4 пъти.

Общи условия

Активация на акаунт