едно време жигулата я паркирах където си искам, коли малко и по списък и по 1 на фамилия- сега ако не е тази синя зона сме имали проблем да си влезем в къщи, защото всеки смята, че е рожденно право да паркира точно там, където на него му е удобно.
нали искаме ред - ето ред. и пак сме недоволни, щото се плащало.

то тази уредба вече я има, за първа кола паркиране в синя зона Х лева ( 170 май) годишно без право на конкретно място, а определен радиус около адреса. За втора кола много повече.
Тъй като на моята улица по принцип паркирането е забранено, имам право да паркирам на 2 перпендикулярни преки разстояние. Ако има място. Ако няма извън синята зона и толкоз.
Има платени паркинги и тн. На никого не се сърдя, че живея в синя зона, нищо, че аз лично не паркирам пред ничий блок в Надежда:)