Банята - 18та тема

  • 116 491
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 773
Ясно, благодаря! Най-вероятно ще потретим процедурата с тъпото корито  Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 1 742
Barbera
При монтажа на коритото напънете с монтажна пяна под него.Така няма да се спуква.Но като пуснете пяната сложете нещо тежко върху коритото,защото самата пяна като раздуе може да измести коритото.Успех.

# 47
  • Мнения: 4 864
Може ли един съвет?? Днес видях банята ни с наредени, но не фугирани плочки..Плочките обаче са с различно разстояние помежду си.. Въпросът ми е..като се запълнят фугите,дали ще се изравни разстоянието между плочките? Малко объркано,дано ме разбрахте!  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 388
Едва ли. Освен ако цвета на фугина и плочката не е един и същ.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 742
Може различните кашони да са имали разлики около 1 милиметър и затова да се е получила тази разлика.Но с подходяща фуга почти няма да се забелязват след фугирането.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 773
Barbera
При монтажа на коритото напънете с монтажна пяна под него.Така няма да се спуква.Но като пуснете пяната сложете нещо тежко върху коритото,защото самата пяна като раздуе може да измести коритото.Успех.
Благодаря!

# 51
  • Мнения: 2 124
Много се надявам някой в тази тема да има идея как да се справя със следния проблем: Миналата седмица през деня явно са спирали водата. Връщаме се с детето и директно влизаме да се къпем, НО от душа не тече топла вода. Пробвах крановете на мивките в кухнята и банята. Въпросната вечер и там беше малко по-слаба струята, но все пак имаше топла вода, чуваше се ужасно къркорене по тръбите, много странно и нетипично за разлика от други случаи на спиране на водата. Няколко пъти освобождавах клапана на бойлера (хоризонтален), но от там си изтича студена вода, нямаше въздух.
Значи това е душът - http://media.snimka.bg/s1/0802/027847815.jpg?r=0, съвсем стандартен - вода тече, но ледена. Щом кранът се завърти наляво, вместо да потече топла вода, направо спира. Ако се пусне вода през долния чучур е почти същото само дето при положение за хладка вода все още тече (студена).
Баща ми си мисли, че проблемът е в батерията (тогава би трябвало изобщо да не тече вода) и иска да я демонтира от стената, ако евентуално има някакви примеси (варовик, пясък, камъче), които да запушват, да могат да се отстранят. Аз обаче се притеснявам при тези му изпълнения да не останем съвсем без вода.
Както вече споменах бойлерът е хоризонтален, тръбите са ПВЦ, така - http://media.snimka.bg/s1/0802/027847817.jpg?r=0 се спускат от бойлера - надясно за кухнята и мивката в банята, наляво за душа (предполагам и за тоалетната); тези са към душа - http://media.snimka.bg/s1/0802/027847814.jpg?r=0.
Днес по съвет на съседа  отворих всички кранове на макс. на гореща вода. От кранът долу на душа (завъртян максимално наляво), потече съвсем слаба струя леко топла към хладка вода (толкова слаба, че дори и ръцете ще си измиеш с мъка), в положение за душа все още не тече нищо.

Някакви идеи?!? Че си е жива мъка да си къпем с каните. Cry

# 52
  • Мнения: 7
Здравей,
Вчера идва водопроводчик за същия проблем. При нас беше от смесителя - има някаква защита (гумено пръстенче) срещу връщане на водата, което след известно време можело да се повреди. Обикновено течала само студена вода, но при нас течеше само гореща Simple Smile
Оправи го (махна тези 2 пръстенчета) и сега всичко си е наред. Успех в решаването на проблема.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 742
1.Ако сте с гъвкава връзка на бойлера разглобете от едната страна на топлата вода и пуснете водата.ако не тече значи е запушена връзката.
2.Ако проблема не е във връзката свалете батерията и пуснете пак водата ако тече то тогава проблема е в батерията.
3.Ако проблема е в батерията то тогава където и символа за топло и студено го свалете.Отдолу с шестограм или отвертка развийте болчето.после разглобете батерията и предполагам ще намерите там някой боклук.Успех.

# 54
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 29
проблема видно е в батерията, и просто е съвпаднал(или предизвикан) с колебанията на топлата вода!
Щивтчето което дърпаш за да потече горе вода има едно 0 пръстенче, то се е извадило от гнездото вероятно и пречи по някакъв начин на дупката за топла вода...,
Твърде възможно е ако батерията е евтина..., но се случва и при другите понякога

# 55
  • Мнения: 2 124
Благодаря за отговорите! Исках да се ориентирам, къде евентуално се крие проблемът.

# 56
  • Мнения: 98
Колко ориентировъчно трябва да е разстоянието между мивката и огледалото, за да има място да се закрепят на стената сапунерка и чаша за четки и пасти? Като гледам снимки мисля, че 20 см. би трябвали да са достатъчни  Thinking

# 57
  • София
  • Мнения: 1 742
Зависи колко е голямо огледалото и колко сте високи.

# 58
  • Мнения: 87
И аз да си задам едно въпросче тук, виждам, че има хора, които разбират.

Предстои да излееме едно малко прагче на вратата на банята, понеже по непонятни причини майстора плочкаджия е сложил плочките до вътрешната страна на касата на вратата и не я е продължил до външната. Така там се образува един праг, които остава вътре в банята и ще подлизва вода, дори си има луфт като затвориш вратата гледано отвъте  newsm78

Та въпроса ми е какво да сложим след като доотлеем от цимент прагчето, така че да стига до външната страна на касата? Някаква алуминиева лайсна, като тъник профил от алуминиий ли какво ли и откъде да го купим това чудо?

Ще се радвам на всчкакви мнения, че сме в голяма чуденка   bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 324
Не съм чела нито една от темите за баните. Все пак ще ви покажа една тоалетничка май няма 1,5кв.м. Вече си е стара (на 4 години), сега бих я направила доста по-различна и с много по-малко средства.
Снимките са ми много зле, но е от "хубав" фотоапарат.
Ето ако ви се разглежда:
1.., 2.., фаянсът е с лек релеф под формата на S, огледалото повтаря извивката на фаянса, 5.. и осветлението е три такива лампички.

Общи условия

Активация на акаунт