Насилие там където най-малко сте го очаквали

  • 5 360
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 803
Днес, след като приключих със задълженията и седнах да разпускам в нета, намирам следното във фейса
Да си бита жена, какво е? Аз съм една бита жена, устната ми е синя. Удряна, блъскана и унижавана съм.
Това е!
Но за повечето приятели, мъжът ми е върхът. Не търся подкрепа от вас, които смятате, че да се удря жена е ОК.
Дали има такива, които смятат, че НЕ е приемливо да се удря жена.


НЕ знам как да постъпя. Това е най-малкото шокиращо. Дали пък не е някакъв Интернет тероризъм.
Дори не мога да си представя, че става въпрос за тази двойка наши приятели.
Не знам................как да постъпя  Embarassed Това просто няма как да се отнася за тях............

# 1
  • Мнения: 8 836
Не й вярваш, че е бита? По каква причина? Следите от побой си личат, ако искаш да си отвориш очите и да ги видиш. Ако предпочиташ да си живееш с широко затворени очи, може всякак да го тълкуваш. Разбира се, жената може да е побъркана, но и това си личи Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Много често насилниците у дома са много приветливи и приятни хора в обществото. Може и тук случаят да е такъв.....

# 3
  • Мнения: X
Може да е поредния от поредицата глупави статуси тип "аз съм едно умряло момиче. снощи един пиян ме прегази" и прочее наистина идиотски неща които се носят там.

Но и да е истина, що за щуротия да се изтипоса във Фейсбук...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
Ми само си представи побойникът да е виртуозен актьор и никой да не ти вярва, че те бие....
Сигурно жената няма с кого да сподели....
Дано да е някоя простотия фейска....

# 5
  • Мнения: 168
Жената явно не търси подкрепа, а пита има ли такива, които смятат това за неприемливо. Ако търси подкрепа вместо да пише във Фейса ще потърси специализирана помощ.

# 6
  • Мнения: 6 803
Жената изобщо не е побъркана и също така не съм виждала следи от побой, но това нищо не значи.
Изкусните побойници обикновено бият така че да не си личи от пръв поглед.
Утре ще й се обадя и дано да е някаква Интернет простотия.
Не мога да си представя, че седи и търпи да я бият. Има двама живи, здрави и работещи родители, има два братя, има добре платена работа, има наследствен апартамент.

Но ако написаното е вярно според мен търси точно подкрепа.

# 7
  • Мнения: 4 569
Какво е бита жена ли? - Такава която постоянно живее в страх. А и ако околните смятат насилника за много добър човек, омагьосаният кръг се завърта.
Как да кажеш? На кой? Ще ти повярва ли някой - та той е толкова добро момче?


Да търси начини да се спасява и въобще да не ѝ пука за хората. Те само клюкарстват и им е забавно да гледат отстрани.

И да няма бой /тоест да е синя/, психическия тормоз е много по - страшен. От него следи не се виждат.

Последна редакция: ср, 27 юни 2012, 17:13 от Естел

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
А много често насилникът е целият в бяло запред трети лица, включително запред роднините. Мъж 4на място", грижовен баща, дори тъщата и тъстът го обичат и не вярват на дъщеря си; верен приятел, дори с доста висок статус в службата или обществото. Слънце отвсякъде! А тя изглежда истеричка, несигурна, твърде загрижена за семейството, вечно мрънкаща, изнервена, особеено когато е до него разликата е доста голяма. Никой не вярва и се започва "ама, как, не може да бъде, той е толкова добър, мил, отзивчив, винаги поздравява!" Само дето насилието не е физическо, а с превес на психическото, защото там белези за документиране няма.

# 9
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да го шляпнеш във Фейсбук е доста несериозно, ама знаеш ли, хората са всякакви.... обади й се!

# 10
  • Мнения: 1 199
Да го шляпнеш във Фейсбук е отчаян жест. Сякаш иска да се увери, че този път наистина ще направи нещо и няма връщане назад. Сякаш дотогава много пъти е искала да направи нещо по въпроса, но накрая, както често става, винаги са се намирали причини да продължава да мълчи. 

# 11
  • Мнения: 21 604
може би подкрепя някаква кауза, нали сега има такава кампания.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 334
може би подкрепя някаква кауза, нали сега има такава кампания.

Сто на сто. Жертва на насилие няма да го плясне това във ФБ, най-малкото защото е наясно, че това може да й докара тежки последици.

# 13
  • Мнения: 4 841
може би подкрепя някаква кауза, нали сега има такава кампания.

Сто на сто. Жертва на насилие няма да го плясне това във ФБ, най-малкото защото е наясно, че това може да й докара тежки последици.

Абсолютно идентичен текст си беше пльоснала  една моя позната, която обикновено публикува на стената си де що има спам-кампания из фейсбук   ooooh! Това определено е по-малко смущаващо от онова, което беше публикувал някой по-напред "Аз съм едно мъртво момиче..."   Stop Че и се сърдят после защо не им разпространяваш простотиите... Сякаш като публикувам едно тъпо изречение на стената си, това ще намали домашното насилие   ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 129
И аз смятам, че ако е истина нямаше да го изпраска във фейса. Дано приятелката ти да е добре. А тези спам гнусотии трябва да спрат. Подкрепям подобни каузи, но има и други начини. А не да гледам бебешки мозъчета и жена изхвърчала през стъклото на колата си всяка сутрин щом си вляза в профила.

Общи условия

Активация на акаунт