Насилие там където най-малко сте го очаквали

  • 5 363
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 887
И аз мисля, че тук не става въпрос за насилие, а за поредната фейсбук папагалка, да не кажа глупачка. Аман!

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мисля, че авторката трябва да се опита да разбере дали това е написано от съпричастност към някаква кампания, от келешлък или жената наистина е жертва на домашно насилие. Защото такива случаи не са рядкост - уж всичко е наред в семейството, мъжът едва ли не е пример за останалите, щото показва добрата си страна пред тях, пък впоследствие вземе, че се окаже изрод и половина ...

# 17
  • Мнения: 289
Защо просто не вдигнеш телефона, и не и се обадиш, за да я попиташ  Rolling Eyes
Изобилието от всякакви сайтове и социални мрежи има мнооого полезни страни - но пък идиотията, която изобилства там, понякога минава всякакви граници.
Така бих направила в подобен случай. Моето отношение към насилието клони към "на мен това никога не може да ми се случи"  Laughing Така че, разсъждавайки трезво, искайки да бъда полезна на някого, който вероятно живее в предполагаем порочен кръг тормоз-невярващи близки-срам-тормоз, бих попитала директно, така ли е, има ли нужда от помощ, да се намеся ли и т.н.

# 18
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Сигурна съм, че става дума за най-обикновена съпричастност. Като вземат да споделят едни тъпотии...оня ден се размяташе някаква снимка за загинало момиче/момче, което в предсмърния си миг разказало уж мислите си, забележете!пред журналист.

# 19
  • Мнения: 337
Според мен също става въпрос за поредната спам-простотия във фейсбук. Не мисля, че жертва на насилие наистина би написала подобно нещо, най-малкото защото това може да доведе до много по-лоши последици от всяка друга помощ, която би могла да потърси.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 217
Авторката на темата ще сподели - нали вече е взела решение направо да пита жената....

# 21
  • Мнения: 6 905
Момичета, оказа се поредната не знам си каква инициатива  Blush
Олекна ми и дано повечето такива съобщения са някаква кампания.
То и аз явно съм паника, че веднага почнах да мисля страшни неща.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 217
Хепи едн!!!

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Момичета, оказа се поредната не знам си каква инициатива  Blush
Олекна ми и дано повечето такива съобщения са някаква кампания.
То и аз явно съм паника, че веднага почнах да мисля страшни неща.


Ахаха, имаш ФБ от 3 месеца да речем  Grinning

# 24
  • Мнения: 6 905
Момичета, оказа се поредната не знам си каква инициатива  Blush
Олекна ми и дано повечето такива съобщения са някаква кампания.
То и аз явно съм паника, че веднага почнах да мисля страшни неща.


Ахаха, имаш ФБ от 3 месеца да речем  Grinning

От повече имам ама съм доверчива  Embarassed

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Момичета, оказа се поредната не знам си каква инициатива  Blush
Олекна ми и дано повечето такива съобщения са някаква кампания.
То и аз явно съм паника, че веднага почнах да мисля страшни неща.


Ахаха, имаш ФБ от 3 месеца да речем  Grinning

От повече имам ама съм доверчива  Embarassed

Недей. Всичко е наред вече   bouquet

# 26
  • Мнения: 14 654
Oooo, само като прочетох текста, който приятелката ти е написала, веднага ми стана ясно, че е поредният спам във фейсбук. Какво ли вече не мина по реда си - изгубени деца, толерантност с педерастите, болни бебета, явно е ред на насилието. Понякога се изненадвам, че мои приятели, които са разумни и приятни хора, току споделят подобна дивотия. Спокойно, не са я набили приятелката ти.

# 27
  • Мнения: 61
С тези масови акции по социалните мрежи, понякога ми се повръща.  За мен това си е долна пропаганда, защото да те свие стомахът, при съмнението, че някой близък е пострадал, наранен илив беда е много.... Confused Confused Confused

Десетки пъти съм виждала да се подмятат снимки на изключително тежки ситуации и състояния на хора и животни с обещаващ надпис, че за всяко споделяне на въпросната снимка, човекът/животното в нужда ще получи, да речем по 35 ервоцента.

Същите измами вървят редовно и за уж изчезнали дечица. Даже въпросът бе коментиран доста обширно преди няколко месеца. Това също е много грозно.

Не съм привърженик на подобни провокации, а по-малките потребители на ФБ, както и по-доверчивите, са в състояние да бъдат много активни при подобни призиви.

Радвам се, че приятелката ти не е пострадала.

Общи условия

Активация на акаунт