Хотел Блу Ориндж-сезон 2012г.! ТЕМА 2

  • 21 345
  • 208
  •   1
Отговори
# 165
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Царевицата и гевреците са по 2.50
Уаууууу,явно в Созопол наистина е по-скъпо.По другите места е 2лв.

# 166
  • Sofia
  • Мнения: 508
Вчера си тръгнахме от Блу Ориндж,за съжаление мина много бързо седмицата.Много сме доволни от изкарването.Другата година ,живи и здрави пак там.Плажа е прекрасен,спокоен,чиста и плитка вода,супер за деца.Малко ме притеснява ,че другата година може строящият се хотел да е готов и да се пренасели и там.Храната на нас много ни хареса,с изключение на италианската вечер.Закуската беше малко бедна и еднообразна,но пак се намираше какво да се яде.Стаите -чисти и достатъчно широки.Персонала- любезен и приятен.На плажа не сме носили кърпи в 6 часа,почти всички го правеха и българи и чужденци.Винаги си намирахме места.Шезлонги има на 2 места на плажа,от двете страни на бара,пред Лагуна бийч шезлонгите не са на Блу Ориндж,веднъж се бяхме настанили там и ни помолиха да се преместим.Анимацията -много слаба,наистина обръщат внимание само на немските деца,ние много не сме седяли в хотела и на басейна,но ми направи впечатление ,че срещайки немските деца ги поздравяват и разговарят с тях ,а българчетата само ги заобикалят.Даже един ден сина ми се спъна и падна точно пред краката на аниматора и той просто го заобиколи.Разбирам ,че са наети от немската фирма,но все пак...Та само аниматорите ми направиха не добро впечатление,всичко друго беше супер Simple Smile

# 167
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Вчера и ние се върнахме от Блу Ориндж.

куку,направи ми впечатление че едно семейство си тръгна и то на 8 август,да не сте били вие.Мъжа беше един едър,доста почернял,с малко детенце.На два три пъти разменихме няколко приказки с мъжа.

Аз гласувах ,че ни е харесала почивката,но със забележки.

Като цяло хотела е на спокойно място,все още,в предвид че другата година може би ще пуснат в експлоатация съседната нова сграда и ще стане вече доста пренаселено на плажа и на около.Липсват забавления за децата,има една катерушка,малко опасна за малки деца,една пързалка до бара на басейна,която също е опасна,моя малкия син падна от 3-4 стъпало и си одари главата.Аниматорите са насочени главно към немските деца,на мен също ми направи впечатлени,че се поздравяват само немските деца и родителите им.Канят се главно техните деца,моя син големия никога не го поканиха,въпреки че не обича такъв тип забавления.Присъствахме само първата вечер на детската дискотека,клоуна говореше на немски,но от време на време и на български,заради българските деца.Детския кът видях да е отворен 3-4 пъти за цялата почивка.Няма много играчки вътре и малкия не изпитваше интерес да играе вътре.

Детската площадка на Лагуна бийч е много хубава,препоръчвам я.Миризмата от съседното блато е ужасна,до Блу Ориндж не се усещаше,но когато трябваше да минаваме по път към влакчето се минава по мостчето над това благо и момента е доста неприятен,защото мирише на отпадни води,на обор.Всъщност не съм много сигурна дали е само блато това,защото едно блато не мирише по този начин,водата беше доста замърсена там и миришеше на канализация. Thinking
Ако завали проливен дъжд със сигурност ще наводни плажа и ще се влее в морето.

За влакчето към Санта Марина не е далеко.Минава се по това желязно мостче над блатото покрай лагуна бийч,през къмпинг Русалка и се изиза на желязната порта,от там по пътя се върви към 200метра до Санта Марина.Два пъти се возехме на влакчето.Първия път големия си спечели от стрелбището фенерче и на връщане в тъмното си светехме с него.По пътя от Санта Марина до къмпинга е тъмно по шосето и е хубаво да се свети с нещо,хем да виждаме къде стъпваме,хем колите да ни забелязват.Цената на влакчето е 2лв. на човек и дете.Влакчето спира в новия град.От там по улицата ,която е затворена насреща се продължава надоло и се върви все напред,за да се стигне до люлките.

Като цяло е скъпо в Созопол,най-вече дрехите и играчките.Една определена играчка,която е в Търново по 2,80лв. в магазинтам я видях на 7лв. и мн.други примери.Плажа в Созопол не е хубав и е малък.

Плажа на Блу Ориндж също е много тесен,по три реда шезлонги,но е плитко и в залив и няма голямо вълнение,но имаше пък водорасли.Масово се запазват шезлонги рано-рано сутрин.Накрая като трудно си намирахме свободни моя мъж ходеше в 7ч.сутринта да запазва,и се е случвало да е един от последните.Например в петък сутринта имаше пред нас два запазени шезлонга,никой е дойде,докато бяхме там,на другия ден сутринта все още си стояха тези кърпи там и също никой не дойде.На това какво му се казва....??!! Crossing ArmsСъщото беше и на басейна.Спасителя на басейна и на плажа не си стояха на местата.Това ми направи много лошо впечатление.Плажа въобще не е далеко,не са 200м.,както бяха писали някои.От алеята на хотела до плажа през дюните се минава към 100м.

На рецепцията на хотела бяха любезни,камериерките също,наа бара,само в ресторанта имаше една на около 45г. жена с очила,не знам каква беше...главната готвачка ли...но се държеше малко хладно и грубо.
Стаите в хотела бяха широки,чисти,всеки ден чистеха,опъваха леглата ни,сгъваха ни кърпите,веднъж ни беше измита и терасата.В банята си беше заредето винаги с тоалетна хартия,душ гел,шапка за баня,сушоара беше много силен,марка Кролн,стоеше в стаята.Дразнеше ме само,че след сутрешното чистене камериерката ни издърпваше картата от ключа и така ни се изключваше климатика и се прибирахме в неохладена стая след плаж.
Ресторанта по-скоро отговаря не на 4* ,а на 3*.Няма разообразието на храна като например в Добротица -Албена.Липсва скара,веднъж имаше кебапчета,втори път кюфтета,но не на всяко хранене.Ако имааше пържолки,то те бяха печени в тава нафурна,което не е същото.Липсваше ни определено скаратаа.Закуската беше една и съща всеки ден,палачинките бяхаа хубави.Ако имаше банани ги режеха наа половинки.Имаше по 3-4 вида салати,3-4 вида аготвени ястия,десертите бяха крем малеби,пастички,тортички някой път,плод-диня,пъпеш,ябълка,праскова.Сокове и безалкохолно от машина,понякога соковете поразредени в повечко.Но децата ги пиеха.Сладоледа беше на Изида-страхотен,но винаги разтопен,явно витрината се слага на по-малки градуси,а и се отваряха постоянно витрините му.Следобедната закуска също беше една и съща и бедна.
Направи ми впечатление,че към края на храненията не се вадеха нови тави и каквото имаше останало от него се вземаше.Хляб 2-3 вида.Веднъж чакахме за вилици,просто бяха изчерпани чистите.

Като цяло,не е лошо мястото,с малко забавления за децата,нахални немски деца,веднъж едно германче на около 12г.-момче блъсна малкия ми син ,дори от възпитание не го погледна дали е паднал сина ми на земята,одарил ли го е,нищо продължи да бяга като изтървано и да се катери по пързалката,която цалата се тресеше от неговите диващини.Като цало повечето германчета бяха такива.

Другата година ще си помислим дали да ходим пак там,но може би не,защото липсват забавления за децата.А ние главно отиваме,заради тях,те да са доволни.

По-късно и снимки ще пусна.Стъкито и ние го видяхме,за цял месец ще е там.Юлияна също беше отишла от петък вечерта,може би до неделята,защото има задължения.

Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 15:13 от rosinauzunova

# 168
  • Мнения: 4 159
е роси чаках с нетърпение твоите отзиви-съжалявам че не ти е харесало  Hug

# 169
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Не,хареса ни,просто описвам всичко,което ни е направило впечатление.Стаите бяха чисти,широки,дори забравих да спомена,нали ние резервирахме двойна стая с две деца,пресрешнаха ни на асансьора като се качвахме и ни предложиха да ни донесат второ допълнително легло за малкия,но отказахме,така или иначе той щеше да си спи на спалнята с нас.Отказах им и им благодарих.Тия неща,които ги описах не са непременно минус за нас.Минус щеше да е,ако стаите са мръсни,банята също,ако храната беше лошо приготвена,плажа каменист или мръсен,това щеше да ни вгорчи почивката.Аз гласувах,че ни е харесало,но със забележки. Hug

Покритие на Виваком в стаите нямаше,само на вън,на Мтел също даваше смущение на мрежата в хотела.

# 170
  • Мнения: 52
Роси всичко ,което си казала е точно така ,особенно за жената с очилата  - доста неприятна с това държание което демонстрираше !

# 171
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Роси, разбра ли апартамент за 4 възрастни с 2 стаи с легла ли е или спалня или едната стая е с диван. А, един санитарен възел ли има?

# 172
  • Sofia
  • Мнения: 508
Роси,не знам дали сме били ние,мъжа ми е много едър,към 2 метра,но е светъл със светли очи и коса.Сина ми е на 7,но и той е висок за възрастта си и прилича ,като на 9-10 Simple Smile
Този Стъки на мен пък хич не ми направи добро впечатление,разхождаше се гол в ресторанта със заплашителна походка и поглед  Laughing Мисля ,че има дял в хотела,защото веднъж го видях да подписва някакви документи ,които му даде бармана в ресторанта ,който впрочем беше супер симпатяга Simple Smile 
Роси ,вие къде ходихте на плаж,от коя страна на бара?Защото ние не от към Лагуна бийч ,а от другата страна и винаги имаше свободни шезлонги,до към 10 часа,на 3-та линя.На нас отзад ни харесваше повече,по - спокойно е.

# 173
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Ние ходихме точно пред пътеката към плажа,чадърите точно пред Блу Ориндж,от дясно на бара срещу лице към морето.
Явно сме говорили с други хора,мъжа беше също към 2м. висок,но с черна коса,а детенцето беше на 3г.

Запознахме се с Весито Димова от Габрово на морето,поздравявам я  Hug ,те в момента още са там,за два дена си играха децата ни на плажа,жалко че беше за кратко.

Стъкито е по-скоро на почивка там,може би са му дали някаква отстъпка за този голям период на почивка,защото сумата доста набъбва за един месец престой.kyky,той така си гледа,нали е ММА боец.  Grinning

Nadyk ,за апартаментите не разбрах,но до колкото знам са с един санитарен възел.Мисля че са с две помещения и разтегателен диван в едното,но не съм сигурна.

Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 22:44 от rosinauzunova

# 174
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Интересът към темата доста се е позагубил.Публикувам за кратко време снимките си от Фейсбука,ако някой има интерес може да ги разгледа,скоро ще ги заключа.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3734339163606.2129069. … 866465&type=3

# 175
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Хубави снимки Роси, сладки дечица. А, къде са тези пясъчни фигури?

# 176
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Nadyk ,благодаря ти! Simple Smile
Пясъчните фигури са в морската градина на Бургас.От няколко години всяко лято ги има там,но са различни всеки път.Интересно е. Simple Smile

# 177
  • Sofia
  • Мнения: 508
Роси,много хубави снимки Simple Smile
Nadyk,между другото такива пясъчни фигури има в момента в южния парк Simple Smile

# 178
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Здравейте,нашата почивка в Блу Ориндж още не е приключила но дадох своя глас в анкетата.Гласувах с ДА но със забележки единствено заради анимацията и забавленията за децата.Когато се върнем ще напиша по-подробно за почивката ни тук.Лек и слънчев неделен ден на всички.

# 179
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Не мога да видя последните коментари,излизат ми след няколко часа.Нака е със всички теми и друг път се е случвало,на какво ли се дължи това?  newsm78


Като публикувах този коментар и ми излезе коментара и на пупи....

Пупи,и аз така гласувах,с анимацията се изложиха и липсата на забавления за децата като цяло.Разбира се и заради малкото разообразие на храна в ресторанта,въпреки че беше вкусна.

Общи условия

Активация на акаунт