Хотел Блу Ориндж-сезон 2012г.! ТЕМА 2

  • 21 347
  • 208
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Здравейте и от нас!
И ние се завърнахме миналата седмица. Гласувах с ДА!
Ние сме много доволни от почивката.
Хотела е прекрасен, много красива градина, стаите също. Бара до басейна е много готин, барманите усмихнати и любезни, както и целия персонал.
Ние ходихме от ляво на бара на плаж. По мои наблюдения там беше по чисто и за разлика от другата страна на сламените чадъри там винаги се намираха места, даже и на първа линия. Прекрасен и спокоен плаж, чисто и плитко море.
Храната много ни хареса, нямаме никакви забележки. Салатите също бяха фантастични-свежи и вкусни и разнообразни. Много ми допадна, че почти винаги за десерт имаше и торти, бяха също невероятни.
Стаята ни беше с изглед към басейна, на втория етаж. Не беше шумно, виждаше се и морето. Имахме и интернет в стаята, най-вероятно, защото бяхме близо до бара на басейна и хващахме от там.
За анимацията-аз лично съм доволна, но може и още.  Grinning На дъщеря ми много й харесваше детската дискотека, забавляваше се. Радвам се, че говориха на български, а не само на немски-това само на детската дискотека. Анимацията за възрастни-нищо не разбирах, беше само на немски. Но пък ние си изкарвахме вечерите на по питие с компания в бара.  Grinning
Имахме един дъждовен ден, които дъщеря ни изкара в детския кът. Доволна съм, обръщаха й внимание. Даже да кажа, че този дъждовен ден беше събота, когато детския кът е затворен по принцип, но го отвориха за децата. Моите наблюдения са, че се стараеха, играеха и с Българските деца. Даже едно детенце, едната аниматорка, когато трябваше да затваря, гушна детето, обу му обувките и тръгна да го води при родителите му(българче), не го остави ей така. Имаме си спомен от там  една гъсеничка, която Марина направи с аниматорите и три рисунки.
На една вечеря Марина мрънкаше, че не иска да яде. Веднага дойде аниматорката и започна да й говори, че ако не е яла няма да танцува и т.н. Не мога да се оплача. Имаме и снимки с какичките.  Simple Smile
Със сигурност обаче ако бяхме с по голямо дете щеше да скучае, но на дъщеря ни много й хареса.

Nadyk, компанията с която се запознахме и бяхме всяка вечер заедно бяха в апартамент(точно над бара на басейна). Бяха две семейства с две деца. Не съм ги разпитвала, как са стаите, но едното момиче се оплака, че спали на нещо разтегаемо(най вероятно диван) и каза, че не било удобно и не можела да се наспи. Другото от което се оплакаха, че топлата вода им свършва бързо. Те не бяха с централно, както ние в двойната стая, а си имаха бойлер в банята и изчакваха да им се стопли водата, когато свърши. Иначе всяка стая си има тераса.

# 181
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
Поздрави от Балкана на всички, които все още се наслаждават на морето, за нас тези чудесни 10 дни преминаха като миг и само хубавите спомени правят по-поносим днешния ден (хем понеделник, хем първи работен ден ) Wink. Завърнахме се в петък, но днес на работа успявам да намеря малко време да драсна някой ред. Ние също като цяло изкарахме чудесно, най-вече отчитам разликата от миналата година когато малкия беше на 2г.и тичахме като луди както на плажа,така и в ресторанта и сега когато е на 3 и вече играе по-спокойно, заиграва се с други деца, което пък даде на нас възможност да се излежаваме и релаксираме на шезлонгите като нормални хора. Плажът е чудесен (за мен която не мога да плувам), много дълбок залив, което не позволява дори при наличие на вятър да се образуват големи вълни. За сравнение само ще посоча двата плажа на Созопол където се разхождахме няколко следобеда - Централния и Хармани бяха с огромни вълни, даже единия ден от залива на Централния плаж спасители вадеха едно момиче което за малко да се удави поради наличието хем на вълни, хем на мъртво вълнение, а когато се прибирахме към хотела и пътят минава покрай морето и се вижда Златна рибка в целия му обхват, водата беше като стъкло. Също така е много плитко и водата е много топла. Първите два дни имаше малко водорасли, но в събота (11.08) като заваля дъждец и на другия ден всичко се беше изчистило, нямаше дори повлекла от водорасли, нито дори малки вълнички, морето стана като езеро. Плажната ивица наистина не е широка (затова пък е много дълга и не се получава натрупване на много хора на едно място ), което за мен се оказа предимство, тъй като дори да си на 3-ти ред шезлонги (шезлонгите са подредени в 3 реда) можеш спокойно да се излежаваш, а детето да играе до водата. Широката плажна ивица на Албена миналата година не ни даде тази възможност, тъй като винаги си намирахме места назад и единия трябваше да дежури като стълб на предна линия. Така,че тук е въпрос на лично предпочитание. Пясъкът е много хубав, чисто е. Да отбележа също, че шезлонгите, които са към инклузива на Блу Ориндж са само от двете страни на бара на плажа и са с емблема на Пепси. Помежду им има една зона със сламени чадъри и шалтета, които се ползват срещу заплащане. Има дори обозначение с табели на зоните които са към хотела. По-нататък в посока Санта Марина също има чадъри с емблема на Пепси, но са на Лагуна бийч. Ние също си намирахме места, дори и на 3-ти ред е много близо до водата, няколко пъти се наложи да махна няколко грижливо подпъхнати кърпи, което беше очевидно че просто са сложени там да "пазят". Единият път никой така и не се появи, другият път дойде след около 1 час една германка с голямо дете която на развален английски ме попита само къде са кърпите, и след като им посочих къде встрани съм ги поставила и учтиво и казах че това не е редно, просто се извини и си тръгна. По-късно разбрах, че има едно момче на бара, което отговаря за шезлонгите и 2 пъти го попитах какво може да се направи, единия път ни настани на сламените чадъри, а другия ни сложи чадър и 2 шезлонга където ние пожелахме. Това, което се строи до хотела доколкото разбрах ще са апартаменти за продан, както всъщност е и Созополи. Това не е хотел, апартаментите са продадени и се ползват или за лични нужди или се отдават под наем. Като цяло Созополи беше полупразен, което изобщо не обременяваше плажа. Даже май Юлияна Дончева и мъжът й са били в Созополи, но се хранеха в Блу Ориндж.

# 182
  • Мнения: 4 159
е стига с тези хубави отзиви, догодина няма да можем да се вредим  Joy
шегувам се, радвам се , че има такива хубави коментари, които съвпадат и с моите впечатления  Hug

# 183
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
Хотелът е хубав, градината наистина е чудесна, чиста и поддържана, бяхме в двойна стая която беше голяма, с огромна спалня с удобен матрак и меки възглавници (макар че ние за всеки случай с малкия си носехме нашите). Някой беше писал по-напред, че чаршафите и кърпите миришат силно на белина, което ме накара да нося и чаршафи, тъй като имам проблем с миризмите, но нищо подобно нямаше. Чаршафите бяха меки и не миришеха абсолютно на нищо. Сменяха ги мисля на 3 дни. За смяната на кърпите има една картичка на огледалото, където пише че за да се подпомогне околната среда е предприета кампания за по-малко пране в хотелите по света и кърпа ще ви бъде сменена само ако я поставите на земята в банята и се заменя съответо с кърпа от съответния размер. Топла вода имаше в изобилие. Ние бяхме на 2-и етаж в стая точно срещу асансьора, което малко ме смути при настаняването, обаче се оказа че асансьорът е абсолютно безшумен, така че това да не ви притеснява. Бяхме малко встрани от басейна, не се чуваше някакъв силен шум оттам, децата си играеха спокойно без крясъци и силна музика. Забележката ми към стаята (най-добросърдечно и с надежда това да се промени) е, че от агенциите казват, че допълнителното легло е разтегателен фотьойл, но това не е вярно. Имаше едно подобие на походно легло, тясно и с брезент за дъно като хамак по скоро, а не като легло, което по моя молба (след първата нощ която изкарахме тримата на спалнята) бе заменено с нормално походно легло, което поне имаше дебел дюшек и се спеше нормално (аз спях на него). Вярно е че сме с малко дете, но все пак не всички с малко дете могат да спят и тримата на спалнята, колкото и да е голяма, но най-некоректното е, че се подвеждат хората, не знам дали информацията която хотелът подава към агенциите за доп.легло е невярна, или в агенциите го знаят, но лъжат.
        С храната не сме имали проблем, макар че на мъжът ми му липсваше скарата, която лятото много обича да си хапва, наистина не е голямо разнообразието, но пък много вкусно. Има задължително едно посто готвено ястие, панирани полуфабрикати от рода на пилешките хапки (германците май само това ядяха, явно заради тях винаги го има в менюто), едно ястие с пиле, едно със свинско и едно с телешко (най-вкусното телешко което съм яла, както и да беше приготвено аз си отядох на телешко). Отделно има задължително пършени картофи, картофи на фурна, задушени зеленчуци (карфиол, морковчета и броколи), спагети със  сос за тях. Салати хубави, плодове също имаше всякакви, но не от всички наведнъж. Сладки не сме опитвали. Супите малкия си ги хапваше с удоволствие. Сладоледът беше страхотен, сокове 2 вида негазирани и газирани продукти на Кока кола.
      Анимацията няма да коментира, малкият не се интересува още и не ни касае. Но като цяло ми се стори скучна, макар че германците се радвата. Също една малка забележка към детската площадка, не е лоша, но вечер няма никакво осветление и е тъмно като в рог, препоръчвам детската площадка на Лагуна бийч (зарбира се за малки деца), която има все пак едно дискретно, но напълно достатъчно за да поиграят децата след 21ч. градинско осветление. Споделям мнението, че на по-големи деца би им било скучно в този комплекс.

# 184
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
Пиша на части, че ми дойде музата Laughing За влакчето до Созопол само да добавя, че не е нужно да се върви изобщо по шосето. Минавайки зад хотелите и по мостчето което е над прословутото смрадливо блато се навлиза директно в къмпинга. Оттам минахме през него, има не много широка но асфалтирана пътека, и стигаме го плажа, кото е обособен за Санта Марина, те на тях шезлонгите са им сред дърветата в горичката, оттам има стълбички, а също и асансьор който води 1-2 нива по-горе където е влакчето. Таксуваха само нас, детето не. Влакчето се движи на всеки 30 мин, като последното от Созопол за прибиране е в 22.30. За ходещите с кола препоръчвам да ползвате платен раркинг (2лв.на час), паяк непрекъснато извозва коли!!!
Ох, трябва да тръгвам, ако се сетя още нещо полезно ще пиша утре, че вкъщи е невъзможно да се пусне компютър.

# 185
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
Роси, пиши ми на лични как да те намеря във Фейсбук да разгледам снимки, линка ти не се отваря. Мерси! Целувки на Криси и батко

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Веси, добре дошли  Hug
Аз само искам да допълня, че също няколко пъти виждах едно момче да забива допълнителни чадъри, както и това, че един път дойде да изгони един човек, които беше без гривна.

# 187
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Добре дошли,Веси!  Hug

# 188
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
Благодаря момичета, радвам се, че и вие сте доволни от почивката Grinning. Нинка, децата ни така и не се заиграха, но какво да се прави, вече и те си имат предпочитания, при тях също има някаква химия. Нашия малкия много се разочарова след като Росина си тръгнаха, много се харесаха с малкия им син, че даже и баткото не оставяха на мира. После играеше с едно друго момченце Тони май от София бяха, но все питаше Криси (на Росина) кога ще дойде. Лошото на такива по-затворени комплекси, особено на тези в които има доста чужденци е, че ако не сте с компания (най-вече детето да си има другарче) е въпрос на късмет да се случи точно по времето на вашия престой то да си намери с кого да играе и все пак да общува. Ние с Нина се засякохме през целия ни престой и въпреки че децата ни не се заиграха заедно, все пак и те и ние имахме късмет по това време да има достатъчно български семейства с малки като нашите деца и се забавляваха чудесно.
     Да добавя само, че места за паркиране на паркинга има достатъчно, ние първите 4 дни всеки следобед ходехме до Созопол и на връщане винаги имаше място да паркираме, дори да не е същото на което сме били.
        Дано да съм била полезна на тези, чиято почивка там все още предстои, дори и следващото лято. Пък за другото лято ще му мислим като му дойде времето. Хубаво е човек да посети и други места. Все пак най-важното за една почивка на морето е хубавото време и здравето. Желая и двете от сърце на всички и благодаря на всички, които помогнаха с информация.

# 189
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
ninand 
 
благодаря  bouquet

# 190
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Веси,да ти кажа като си тръгвахме с колата и вече излязохме от Созопол и пътувахме посока Бургас,Криси питаше за твоя син,а аз му казах че е останал на морето.А той пита "къде?"Няколко пъти попита за него.Сега като ти разглеждах снимките във Фейса и малкия и той редом с мен.  Grinning

# 191
  • Мнения: 447
Интересно защо тази година не получих линк от visit.bg за мнение като клиент, но ще си пусна коментара и тук...


От къде ли да започна... Плюсове - само един, че управата на хотела, не е поела и управлението на самото море... всичко друго, до което се е докопала е подобие на услуга... Иначе още при настаняването гордо се размахва пръст, прикрит зад усмивка по колко и как да си ползваме шезлонгите на плажа. Правила, условия...2-3 семейства май само ги спазвахме. Останалите - ни германци, ни бг-та... ги спазват. А чадъри и шезлонги и в 9 часа се намираха. Нищо, че понякога 3ма души от една стая бяха заели 2 чадъра с 3 шезлонга, другите пък 4ма от една ама ей на - 2 чадъра и 4 шезлонга. Намятали кърпите, идат в 11. Подозирам, че понеже масово имат облага да си ползват повече от полагащите им се... а управата пък като си затваря очите си получва страхотните отзиви и дотук по въпроса.

 Апартамента - скръб. Подобие на апартамент даже, щото за да стигнеш до банята, ами минаваш през всичките му стаи. Водата в апартаментите е от бойлер. И така 4ма души след плаж в апартамент ползват по-малко топла вода от тези в основното тяло в студио...но пък знаете, кои плащат повече. Ааа пък за бравите на всичките врати апартамента си мечтае открито и цвилят за ремонт. Не съм вярвала, че ще ми дойде до гуша от подобни дребни детайлчета.

Хладилник има, ама не работеше. Донесоха втори, ми и той за тяхна голяма изненада не работи. Третото някакво охладително тяло, за да охлади една бутилка вода, стопляше подобаващо шкафа си. И така истински хладилник не получихме. Разтегателния диван - ще си научите местата на всички кокалчета. Предвиден беше за децата ни, за да запомнят за 20тина години напред къде да не стъпят по БГ морето. И като попитате за допълнителни матраци - с малко зор се намират.

Нета като изчезне (от пул бара) 5 дни почивката ви от него е гарантирана.

За да ви е още "по-сладко" ресторанта ще ви предложи мухлясал хляб, мляко в счупена кана и само ако се появят популярните личности малко по-пресни продукти. Каните бяха 3, но защо счупената дни наред не се отстраняваше???

Нашето семейство беше "привилигировано" от както запита, що така се предлага мухлясал хляб...та от време на време ни подпитваха дали се нуждаем от нещо. Видите ли сегашния хляб бил такъв... Да бе, ама май само в този ресторант. Ще ви "повярваме", но и ще се молим да не ни спохожда повече управлението на този хотел  и на ресторанта. Останете си там и със здраве, ние помним къде сте и няма да ви "досаждаме". За сравнение управителя на хотела от предходните ни почивки дори не е запомнил физиономията ми. Не е имало за какво да му я показвам, щото се наслаждавах на почивката си обаче.

 Та на Блу ориндж само морето и плажът струват, но толкоз!!! Ние няма да повторим в този инак осеян със зеленина хотел. Щото тя изпълнителната управа и да се смени, важно е кой дърпа конците...

Опс за малко да пропусна анимацията, скръб, записани скечове...

За сравнение 2 години подред ползвахме друг хотел пак на юг, пак на залив, пак първа линия, страхотен инклузив, страхотен апартамент, 2 бани и централна топла вода... А аниматорите още са в разказите на децата ми. Който е чел темите за Бг черноморие сигурно ще се сети кой е, аз реклами няма да правя... Само не знам как му се носи славата на Блу-то и на какво отгоре...

# 192
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
ГРъМ ,какво да ти кажа....в началото като си попаднала на нещо,което не ви е харесало и от там е тръгнал негативизма ви.

Аз също не получих линк от визит,резервирах през Съни,а те работят заедно.Но това не е болка за умиране,аз въпреки това си оставих коментара във Визит.През 2010г. получих линк,когато бяхме в Добротица-Албена.

Какво като няма интернет,това не е проблем за нас,все пак сме на почивка,а не да сърфираме из интернет или по работа.

Като информация ми беше известно,че къщичките са с бойлери,а в основната сграда са с централна топла вода,вие не го ли знаехте преди почивката си?


Аз мухлясал хляб не видях нито веднъж!Вярно,че куцаха някои неща на ресторанта,но чак пък това...,аз не видях.

Атова,че се стига до банята като минеш през всички стаи в апартамента ми се вижда направо смешно,че се оплаквате от такова нещо!

Това за шезлонгите и плажа,че вземат чадър с по три шезлонга,не е само в Блуто това нещо,навсякъде го има.

Двойните стаи бяха достатъчно широки,представям си как е било за студиата и апартаментите.Беше чисто,приветливо,а това за хладилника,ами това не е хладилник,а се води мини бар,който не работи с капацитета на истински хладилник,а винаги охлаждат по-малко.

За мен твоя коментар е продиктуван от насъбрали се негативни дребни детайли.

За кой хотел говориш,за Мирамар ли,аз не се сещам,май не е за Мирамар,защото той пък не е в залив?! newsm78Дай жокер,аз не се сещам...


# 193
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Хотела който отговаря на описанието на ГРЪМ може би е малко на юг от Царево в един залив на първа линия newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78.Сигурно е Серенети........

# 194
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Хотела който отговаря на описанието на ГРЪМ може би е малко на юг от Царево в един залив на първа линия newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78.Сигурно е Серенети........
Може би...,но тази година отзивите от плажа там са плачевни,поне до към началото-средата на август,в следтсвие на пораженията от зимната буря в морето.

Общи условия

Активация на акаунт