летни и лесни рецепти

  • 24 335
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 126
Ами правила съм наредени надлежно керемидообразно,застъпени,но отнема доставреме докато потопя всяко кръгче в сол и брашно и накрая излизат за две не много наяждащи порции Mr. Green В последствие реших,че по мързеливо и наяждащо е да ги направя по гореописания начин.Примерно 6-7 малки тиквички в тавата от фурната(сега тъкмо пъхнах една тава с 8 тиквички),става понатръпано,но при печенето водата се изпарява,тиквичките се смаляват,изчакваш да се запекат хуууууубаво и готово.Не стават хрупкави,но за мен са перфектен вариант вместо да вися над тигана Peace

Да кажа и аз как правя доматен сос.Смилам домати в робота(не ги беля)>Запържвам леко лук и чесън и към тях добавям малко брашно да порозовее.Сипвам доматите,бъркам хубаво да стане гладко и добавям копър и магданоз.Завира леко и е готово- страхотен сос за зеленчуци:)

# 61
  • София
  • Мнения: 18 679
Екстра Sunglasses И аз точно висенето над тигана искам да избегна, а как обичам тиквички с млечен сос Crazy

# 62
  • Мнения: 382


Сварявам обелените и нарязани тиквички в подсолена вода,колкото само да ги покрие.После отцеждам в гевгир.Намачкавам и добавям копър,чесън,сол на вкус и олио.Разбърквам добре и слагам да се охлади добре в хладилника....

Понякога вместо олио слагам майонеза,но става по тежичко и затова по-често правя с олио.

Аз вместо олио слагам майонеза.

# 63
  • София
  • Мнения: 18 679
Тиквичките на фурна на Дес станаха превъзходни! Нарязах на тънко, пекох само със сол и брашно, поръсени с олио, на силна фурна и вентилатор. Станаха бързо и даже бяха хрупкави! Подправих със сос от кисело мляко с майонеза, чесън и копър - класика Sunglasses

# 64
  • Мнения: 2 126
Перфектно,belinda,радвам се че ти харесаха Grinning Сигурно си ги направила по-малко като количество,не на дебел пласт като мен Mr. Green,за да са хрупкави Laughing

# 65
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами не, доста бяха, поне три пласта, но фурната ми явно не пече съвсем равномерно и тези, които бяха по края станаха по-препеченки. Или може да е от вентилатора. Не знам, но са страхотни! Благодаря ти, че ме отърва от пърженето Hug Даже мъж ми, който по принцип не яде тиквички, като разбра, че са здравословни - на фурна, се скъса да яде hahaha

# 66
  • Мнения: 35
Добавям картофени кюфтета. Май не сме ги споменавали. Сега ги спретнах, като им сложих вътре по едно парченце топено сирене. Вкусни станаха. Пече се и бъркана пица.

# 67
  • Мнения: 1 983
Опитах се да се спася от жегата до печката, ама не стана.... ooooh!
Днес правих чушки с доматен сос, тиквички с ориз и пекох люти чушлета, които после накиснах в марината. И за капак мъж ми пожела и пържоли, та сега и те се пекат. ooooh!

# 68
  • Мнения: 5 001
Опитах се да се спася от жегата до печката, ама не стана.... ooooh!
Днес правих чушки с доматен сос, тиквички с ориз и пекох люти чушлета, които после накиснах в марината. И за капак мъж ми пожела и пържоли, та сега и те се пекат. ooooh!

 hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

Честито!  Mr. Green

Аз тези дни правих чушки с доматен сос.... ooooh! 4 часа ми отне докато ги изпека,изчистя,направя соса и т.н. ....С всичките му там подробности..... #Silly #Silly #Silly #Silly

# 69
  • Мнения: 179
Кажете ми, моля, как ги правите тези картофени кюфтета. И най-вече пържени ли? Обичам ги много, но все ми стават мазни и не съм правила напоследък.

# 70
  • София
  • Мнения: 11 082
Аз ги правя с извара: 500г картофи, 500 г извара, 2 яйца, копър, черен пипер, сол, чубрица, брашно. Преди да ги изпържа ги овалвам в галета.

# 71
  • Мнения: 2 126
Аз слагам към намачкани картофи 2-3 яйца, наситнен лук,чер пипер,сирене,магданоз,чубрица и сол.Оформям,потапям в брашно,яйце и пържа.Задължително е яйцето да е след брашното за да не загори при пържене.Кюфтетата стават винаги страхотни,но си е врътня:)

# 72
  • Мнения: 35
Аз не ги пържа. Намачквам сварените картофи + 2-3 яйца +2 с.л. галета + сирене, кашкавал + подправки. Оформям с мокри ръце и ги мятам във фурната. Вярно е че пържени са по-вкусни, но аз почти нищо не пържа.  Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 18 679
Подещам и за всякакви видове ризото. Вчера правих с гъби - стана за малко повече от половин час, от които аз съм имала работа десетина минути, другото си беше къкрене на котлона Laughing За тази, които не обичат да баят на манджите до печката, когато е горещо, е много добра идейка Peace

# 74
  • Мнения: 5 001
Кажете ми, моля, как ги правите тези картофени кюфтета. И най-вече пържени ли? Обичам ги много, но все ми стават мазни и не съм правила напоследък.



Сварявам картофите с обелките,за да не поемат вода.Обелвам,намачквам.Добавям 2-3 яйца,чубрица,черен пипер,сол и ситно нарязна лук 1 глава.
Обърквам добре,оформям кюфтета,които овалвам последователно в брашно,разбити яйца и после галета.Пържа в добре загрято олио(да стига до средата на кюфтетата в тигана)....Сирене не слагам,защото при пърженето сиренето прегаря,пръска и кюфтетата има вероятност да станат кухи и да се разпилеят)

Общи условия

Активация на акаунт