летни и лесни рецепти

  • 24 331
  • 126
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 462
Аз слагам към намачкани картофи 2-3 яйца, наситнен лук,чер пипер,сирене,магданоз,чубрица и сол.Оформям,потапям в брашно,яйце и пържа.Задължително е яйцето да е след брашното за да не загори при пържене.Кюфтетата стават винаги страхотни,но си е врътня:)
Ориз не слагате ли ? Rolling Eyes newsm78

# 76
  • София
  • Мнения: 18 679
За пръв път чувам за ориз в картофени кюфтета. Дай рецепта, че се заинтригувах Grinning

# 77
  • Мнения: 9
Здравейте! Прекрасна тема, благодаря. Идеите за готвене винаги са ми били по-емки, от колкото самото готвене. Ще следя с интерес и ще си 'крадвам' предложения:) Ако ми позволите, ще се включвам чат-пат с идеи:)

пп- ориз в картофени кюфтета става, просто оризът поема водата, а той пък трябва да е сварен малко предварително. . Но цаката е сорта картофи. Колкото по-сухи са, толкова по-стегнати кюфтета стават. Олиото да не е много, защото иначе се варят, а не се пържат.Аз лично избягвам да правя с ориз картофените. Само в пататник слагам малко.
Прохладен ден желая;)

# 78
  • Мнения: 10 724
аз имах злополучен опит да направя картофени кюфтета, а до преди да се проваля смятах, че това е най-лесната и непретенциозна рецепта - разпаднаха се, просто не се получиха  Sad

# 79
  • Мнения: 5 462
Малко по късно /след около час / ще ви напиша рецептата за картофените кюфтаци с ориз/. Peace

# 80
  • Мнения: 169
аз имах злополучен опит да направя картофени кюфтета, а до преди да се проваля смятах, че това е най-лесната и непретенциозна рецепта - разпаднаха се, просто не се получиха  Sad
Направила си ги водни и затова не са се получили, другия път повече галета или брашно.

# 81
  • Мнения: 1 152
Патладжан бюрек -
2-3 бр. патладжани
2-3 бр. домати
зехтин или олио
брашно
кашкавал
копър, магданоз и сол

Нарязват се на колелца няколко патладжана /аз не ги беля/, посоляват се и се оставят да се отцедят. В обилно намазнена тава се нареждат колелцата оваляни в брашно и отново обилно се поливат с мазнина /аз използвам зехтин/. Поръсват се с копър. Запичат се за около 30 минути в силно загряна фурна, след което върху тях се нареждат колелца домати, които да покрият цялата тава. Поръсва се с кашкавал и магданоз и се допича до златисто. Става страхотна вкусотия.

# 82
  • Мнения: 169
И аз днес ще правя патладжан, но моят е пълнен с кайма и бира, и поръсен с кашкавал.

# 83
  • София
  • Мнения: 11 082
За пръв път чувам за ориз в картофени кюфтета. Дай рецепта, че се заинтригувах Grinning

Ето ти една:http://kulinarbg.com/?p=8557 Grinning

# 84
  • Мнения: 10 724
Направила си ги водни и затова не са се получили, другия път повече галета или брашно.
Благодаря Муслонка  bouquet, ще опитам, аз не съм се отказала все още, но за довечера съм се наточила спаначени кюфтета да правя  Stop

# 85
  • Мнения: 2 126
Аз слагам към намачкани картофи 2-3 яйца, наситнен лук,чер пипер,сирене,магданоз,чубрица и сол.Оформям,потапям в брашно,яйце и пържа.Задължително е яйцето да е след брашното за да не загори при пържене.Кюфтетата стават винаги страхотни,но си е врътня:)
Ориз не слагате ли ? Rolling Eyes newsm78
На картофени кюфтета- не.Правя едни крокети с ориз и картофи,но те са друго,пак много вкусни Peace

# 86
  • Мнения: 4 668
moniii - ти ли питаше за картофи с шунка и сметана ?
Сваряваш леко картофи нарязани на кубчета . Объркваш ги с нарязана шунка и ако обичате лук - слагаш .
Прибавяш заквасената сметана като объркваш хубаво . Печеш във фурната . Малко преди да е готово поръсваш с кашкавал  Peace
Друг вариант е шунката да се замени с гъби / при нас се прави и така , защото мъжа ми не яде месо / и също става страхотно .

Който мрази да пече чушки да си ги пече във фурната , в тава , върху домакинска хартия . Става бързо . Аз лично ги пека на една тефлонова скара . За 20 мин. изпичам около 10 чушки .

Често правя патладжанени медалъони с домат и моцарела .
Чушки бюрек на фурна .
Тиквички с ориз , като тиквичките ги режа много на дребно и слагам и настърган морков .
Тиквички пълнени с яйце и сирене .
Аз много обичам миш - маш , обаче мъжът ми му се цупи .
Сирене по шопски , също е една бърза вечеря .

# 87
  • Мнения: 5 462
Леко сварените картофи се настъргват на ренде.
Отделно в сгорещено олио се запържва една глава лук , настъргани моркови и 1 к.ч. ориз.
Залива се с гореща вода и се оставя да поври , докато изври водата .
Тази смес се изсипва при картофите , слага се сол, черен пипер, нарязан магданоз.
С мокри ръце се правят кюфтета , овалват се в брашно , после в разбити яйца и се пържат до розова коричка .
Сервират се с кисело мляко или салата според сезона.

# 88
  • Мнения: 10 724
Аз отново се провалих - този път със спаначените кюфтенца. Детето ми каза - "Мамо, изтрий тази рецепта от компютъра, наистина не стават" Mr. Green, наистина бяха гадни, лепкави и като дъвка - ужас, ужас, ужас ooooh!

# 89
  • Мнения: 2 216
Сварявам обелените и нарязани тиквички в подсолена вода,колкото само да ги покрие.После отцеждам в гевгир.Намачкавам и добавям копър,чесън,сол на вкус и олио.Разбърквам добре и слагам да се охлади добре в хладилника....
Специални благодарности за тази рецепта  bouquet Става разкошно и с патладжани

Общи условия

Активация на акаунт