летни и лесни рецепти

  • 24 328
  • 126
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 143
Здравейте и от мен  Simple Smile изпробвах някои от вашите рецепти и се улесних със изготвянето на менюто за жегите

Това лято най-много приготвях :
-Тиквени кюфтета със сос
-Бяла панирана риба (със различни салати)
-Яйца по Панагюрски
-Пълнени домати с кайма
-Таратор
-Запечени зеленчуци и много барбекю (което ми дотегна)

# 91
  • Мнения: 5 001
Сварявам обелените и нарязани тиквички в подсолена вода,колкото само да ги покрие.После отцеждам в гевгир.Намачкавам и добавям копър,чесън,сол на вкус и олио.Разбърквам добре и слагам да се охлади добре в хладилника....
Специални благодарности за тази рецепта  bouquet Става разкошно и с патладжани


Радвам се,че ти е харесало! Да,правя и с патладжани,но не ги варя,а ги пека в чушкопек,беля и после с чесън и майонеза обърквам.....Обожавам да ми мирише на пушено от печенето затова  Laughing

# 92
  • Мнения: 11 596
Чудесна тема, обичам лесни и бързи неща.
Моят летен фаворит е нарязани на ленти тиквички, които слагам в тава върху хартия за печене, отгоре наръсвам малко зехтин, копър, шарена сол и няколко скилидки чесън. Пека във фурната, след това слагам филийки гауда и врътвам за 1 минута в микровълновата. Идеална алтернатива на пържените тиквички  Peace

# 93
  • Мнения: 493
Днес приготвих патладжан с доматен сос на фурна - няма пържене, нама висене на котлона и си вършиш другата работа докато ти се готви само яденето  Wink

За картофените кюфтета - научих тайната, за да не ми се рзпадат при пържене - Когато приготвя сместа, оформям кюфтетата, овалвам в брашно и ги разстилам в една тавичка или поднос, която поставям в камерата да се замразят. После изваждам и както са замразени овалвам в разбито яйце и пържа на средна температура. Откакто ги правя по този начин нямам нито едно разпаднато картофено кюфте.

# 94
  • Мнения: 382
Аз правя следното - нарязвам на кубчета тиквички и домати. Слагам сол и олио и пека, докато изври водата. След това слагам наронено сирене отгоре, копър и заливам с разбити яйца и мляко (прясно, кисело или и двете). Най-отгоре настъргвам кашкавал (може и без него). Възможни са и варианти вътре да се сложи наденица например.

# 95
  • Мнения: 168
Аз няколко пъти правя следния невероятно вкусен микс от зеленчуци;

В тава запичам тънко нарязани по дължина тиквички, моркови и чушки. Не ги оставям да се изпекат много, а по-скоро да омекнат. Нарязвам сирене на малки кубчета, поръсвам го с риган и мащерка и отгоре заливам със зехтин (аз харесвам с повечко). Обърквам хубаво (и внимателно) сиренето с подправките. Слагам готовите зеленчуци в дълбока салатена купа и отгоре изсипвам сиренето. Понеже то е с подправки и солено, няма нужда от доовкусяване на зеленчуците, а само от разбъркване. Мъжът ми, който по принцип не е фен на тиквичките и въобще на вегетарианските манджи, не спря да ме хвали за страхотната вечеря Simple Smile

# 96
  • Мнения: 7 426
Леко сварените картофи се настъргват на ренде.
Отделно в сгорещено олио се запържва една глава лук , настъргани моркови и 1 к.ч. ориз.
Залива се с гореща вода и се оставя да поври , докато изври водата .
Тази смес се изсипва при картофите , слага се сол, черен пипер, нарязан магданоз.
С мокри ръце се правят кюфтета , овалват се в брашно , после в разбити яйца и се пържат до розова коричка .
Сервират се с кисело мляко или салата според сезона.

    Интересна рецепта!  bouquet
   
    Една близка ме черпеше с картофени кюфтета с плънка от ориз,пържен лук и сварени яйца......
    Голяма вкусотия бяха!
    Придаваше им интересна форма с три грани и така ги запържваше от трите страни.

    Но рецептата не ми се вижда лесна и лятна.  Laughing

# 97
  • Мнения: 2 018
- настъргани посолени тиквички се изцеждат (стискат, докато си пуснат водата). Ако нямате време да ги чакате да си пуснат водата, то може да се запекат малко (с периодично разбъркване) както са настъргани и посолени в тавичка с олио. После слагате копър, черен пипер и каквито подправки още искате - чесън, натрошено сирене... Чуквате 2-3 яйца и малко брашно.. всичко това смесено в тавичка се пече. /студено е по-вкусно/

- обелени, нарязани на колелца тиквички, оваляни първо в брашно, после потопени в олио и наредени в тава. Запечени... правя по две тави.

- царевичен грис за качамак се сварява, но да не е много гъст, а да може да се разстели на чинията. Разстилате един малък черпак, отгоре се слага плочка сирене, върху него се разстила още един черпак от гриса, върху тях се слага 1-2 яйца на очи (запържени и от двете страни).. всичко това залято с нагорещено олио (не много) и накрая поръсено с червен пипер.

 

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 23:32 от Бо_

# 98
  • Мнения: 2 126
Леко сварените картофи се настъргват на ренде.
Отделно в сгорещено олио се запържва една глава лук , настъргани моркови и 1 к.ч. ориз.
Залива се с гореща вода и се оставя да поври , докато изври водата .
Тази смес се изсипва при картофите , слага се сол, черен пипер, нарязан магданоз.
С мокри ръце се правят кюфтета , овалват се в брашно , после в разбити яйца и се пържат до розова коричка .
Сервират се с кисело мляко или салата според сезона.
Интересна рецепта! 
Oooo да,точно тези крокети(кюфтета) имах предвид.Мислех че е малкопопулярна рецепта,но явно не е.Морковите трябва да са повечко и в комбинация с лука и после с другите продукти стват невероятни.Но в жегите аз не се наемам даги правя,иска си гърч Mr. Green

# 99
  • Мнения: 7 426
..............Но в жегите аз не се наемам даги правя,иска си гърч Mr. Green
     yes #Silly

# 100
  • Мнения: 8 533
Здравейте момичета, да се включа и аз с нещо, което пробвах оня ден и в къщи много се хареса.

Вместо традиционния сос от кисело мляко с чесън и копър за пържени тиквички и доматен за пържени патладжани направих следното:
тахан, лимонов сок, чесън, магданоз и печени ядки

Само бях чувала, но не се престрашавах да пробвам. Подходящ е и за всякакви зеленчуци на скара. Предполагам и за зеленчукови кюфтета.

А сега съм сложила една мързелива имамбаялдъ в тенджерата.

# 101
  • Мнения: 0
това звучи много вкусно  Peace за риба дали става?

# 102
  • Мнения: 21
 Картофена крем супа със сирене



Продукти:
500 гр картофи
250 гр сирене
сол
чубрица
джоджен
масло
Начин на приготвяне:
Картофите се обелват и нарязват на малки кубчета, след това се заливат с гореща вода и се сваряват. Добавя сиренето и подправките. Когато е готова се добавя масло и като изстине се пасира.
Па желание може да се добавят крутони. Добър апетит!

# 103
  • Мнения: 8 533
това звучи много вкусно  Peace за риба дали става?

Не съм пробвала на месо и риба. Само на зелена салата и зеленчуци.

# 104
  • Мнения: 784
запис за идеи

Общи условия

Активация на акаунт