летни и лесни рецепти

  • 24 312
  • 126
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 382
Тези дни се сетих за няколко летни рецепти, които знам от бабите ми и много си ги обичам.
1) Нарязват се (или рендосват) домати. Изваряват се и се слагат яйца.
И две други, които баба наричаше "лютеници":
1) Нарязва се и се скълцва лук. Прибавят се печени чушки, нарязани на парченца и намачкани варени картофи. Овкусява се със сол и олио.
2) Скълцва се чесън и малко кервиз. Прибавят се печени чушки и домати, нарязани на малки парченца (доматите се изстискват, защото иначе става много воднисто). Овкусява се със сол, олио и малко оцет.

# 106
  • Мнения: 260
Много хубави идеи сте дали!
Днес ще правя сирене по шопски с микровълновата.
В жегите много я използвам, за да не включвам фурната.
Знам ,че е вредно да се ползва,но за летните месеци няма как.

# 107
  • Мнения: 21
Наскоро направих тази Крем супа от тиквички и семейството ми много я хареса. Перфектна е за лятото.

# 108
  • Мнения: 169
pavlina6328, много благодаря за страхотната идея. Сега и аз правя същата супа. Страхотна е. Вкусотийка! Бързо ще стане.   bouquet

# 109
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Пържени картофи с бъркани яйца


Продукти:

700-800 гр. картофи;
3 яйца;
мазнина за пържене;
сол на вкус.

Приготовление:

Картофите се обелват, измиват и нарязват на дебели около половин см полумесеци. Слагат се да се пържат в широк тиган, така че да покрият дъното му. Не се разбъркват често. След като са готови, се изваждат в дълбока тенджера или купа с капак. Котлонът не се изключва.
Добавя се сол на вкус, капакът се затваря, купата се хваща с две ръце и се раздрусва добре. По такъв начин солта овкусява всички картофи.

Останалото олио се отцежда от тигана. Оставя се съвсем малко вътре. Картофите се връщат в тигана. Отгоре се счупват 3-те яйца и се разбъркват на 2, на 3 внимателно.

 Voilà tout! Сервира се веднага.

# 110
  • Мнения: 122
Влязох за идеи, и много ви благодаря! Набелязах доста неща  Laughing
Гледам, че супите сериозно сте ги пренебрегнали, та оставям нашата любима за тоя сезон студена супа от авокадо. Не смогвам да купя достатъчно авокадо, че мъжа ми я "мори" в огромни количества. А и няма готвене, и става доста по-бързо от таратора  Wink

# 111
  • Мнения: 114
А какво ще предложите с патладжани? В разгара на "патладжанения сезон" какво друго освен кьопоолу приготвяте?

# 112
  • Мнения: 11 589
Последно правих това http://gotvarstvo.georgievi.net/a/patladzan-kebap, стана голяма вкусотия.

# 113
  • Мнения: 729
А какво ще предложите с патладжани? В разгара на "патладжанения сезон" какво друго освен кьопоолу приготвяте?
Пълнен патладжан с кайма, или с яйце и сирене и отгоре кашкавал.

# 114
  • Мнения: 122
Аз често правя баба гануш, особено през тоя сезон. Все пак, колкото и да обичаме кьополу, омръзва, а това е чудна и много вкусна алтернатива!

# 115
  • Мнения: 7 779
Пържени картофи с бъркани яйца
Останалото олио се отцежда от тигана. Оставя се съвсем малко вътре. Картофите се връщат в тигана. Отгоре се счупват 3-те яйца и се разбъркват на 2, на 3 внимателно.

душко , как се постига този ефект  newsm78 - джуркаш картофи и яйца , а се виждат само картофите. Laughing къде скри яйцата ?

# 116
  • Мнения: 2 126
душко , как се постига този ефект  newsm78 - джуркаш картофи и яйца , а се виждат само картофите. Laughing къде скри яйцата ?
Oххх,честно да си кажа не се стърпявам вече.Всеки пост ти е или упрек или поучение,забележка.Нямат такава цел темите във форума.Извинявам се за офф-топика,но вече ми идва в повече да попадам на такива нравоучения Close

# 117
  • Мнения: 7 779
Oххх,честно да си кажа не се стърпявам вече.Всеки пост ти е или упрек или поучение,забележка.Нямат такава цел темите във форума.Извинявам се за офф-топика,но вече ми идва в повече да попадам на такива нравоучения Close
не само ти не се стърпяваш. и аз също  Laughing  за мен тази технология е непозната. не може ли да попитам ??? няма срамно в това. а и искам да се науча  Peace

# 118
  • Мнения: 5 001
Аз също не виждам яйцата.... Rolling Eyes...само картофите.....

# 119
  • Мнения: 7 779
Аз също не виждам яйцата.... Rolling Eyes...само картофите.....
за теб е простено. упреци няма да получиш  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт