БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ 98

  • 113 510
  • 741
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 647
Еха, пак сте показали невероятни красоти! Браво момичета, човек става  #Crazy докато разглежда! Поздравления на всички и за картичките, и за оформените гобленчета и за етапчетата!  newsm51

И без друго мислих да се допитам до вас за съвет за малка иконка с Богородица и Младенеца! Кажете към коя фирма да се ориентирам, без претенции съм за бода, вече свикнах и скръстчетата. Но наистина, нека е нещо мъничко, ако има такова, разбира се!

Zori_man аз преди време си харесах ето тази малка икона и досега съм я ушила сигурно 10 пъти и за подарък. Шие се на панама със златна нишка и на мен лично много си ми харесва Blush

# 286
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
По повод на продажбата на картички,в един магазин за сувенири гледах едни носни кърпички с избродирани момичета с народни носии ,кръсчета.Една кърпичка струваше 5 лв. и се зачудих този който ги бродира с каква скорост трябва да шие,че да има някаква печалба,и а материали ,че и магазина да си вземе своя процент newsm78 Това са си мои размисли само Thinking

Преди мноооого години беше модерно да се стяга чеиз за булка и да се прави много от всичко. тогава майка ми и леля ми шиха за мен и сестра ми точно такива кърпички с кръстат бод - сега вече си го обяснявам - малко парче по-едра основа се слагаше на кърпичката, шиеше се мотивчето, разнищваше се панамата и готово. Накрая и баба ми се включваше в делото опасно, като поплиташе всяка кърпичка на игленка. И така около стотитна бройки. Явно тези кърпички бяха за по-елитните гости. Аз правих сватба, но нямам спомен какво точно правихме и с кои кърпички (защото имаше още 5-6 модела), но сега всичко което имам от тях е събрано и прибрано. От баба ми прекрасни неща на една кука, от майка ми и свекърва ми - карета. Ако тръгна да ги поставям тези неща някъде просто няма да имам нужда от килим или тапет по стените.
Като погледна реално кърпичките никога няма да ги ползвам, да ми влезят в употреба, но страшно ми е жал да ги хвърля. Сега осъзнавам колко труд е вложено, колко любов ти трябва да за направиш нещо - дали ще е кърпичка или картичка или гоблен . 

Що се отнася за "суеверията " в осинката има цяла тема по този повод
Легенди за ..... Разглеждането тук е, че всеки детайл в гоблена има свой смисъл и може да се разглежда от шиещият като вид защита.  Вълшебен кон а тук този кон е свързан с благоденствие, благополучие. Сега гледам са включили и подковата с детелинката.

# 287
  • Мнения: 482
Да, определено не се изкарват пари от продажбата на бродирани картички, предполагам. Но пък аз не целя това Simple Smile Просто много се запалих по картичките, много ми е приятно да си почивам с тях. Така или иначе, харесала съм си много мотиви и ще ги направя. Като ми отмине ентусиазма, пак ще се върна към гоблените, които имам в къщи. Виждала съм в нета да се предлагат картички по 8 лв, това е висока цена за хората, които биха оценили вложения труд. Аз съм казала да се сложат символични цени, колкото да се почуствам полезна Simple Smile Поне веднъж да кажа на мъжа си, че със свои пари съм си купила конците  Mr. Green

# 288
  • Мнения: 0
момичето тъpся инфоpмация за този сайт http://artecyshop.com/index.php?main_page=product_info&cPath … ;products_id=2821
някой поpъчвал ли е от там сполучливи ли са схемите -тези две цени за какво са и въобще имате ли инфоpмация за тази фиpма artecy ?

първата цена е за схема в пдф на мейла, другата печатна по пощата............

Това което знам за тях е от Деница от гоблените.орг - дамата , админ на сайта сама си разработва схемите. Дени има ушити 1 или 2 и наблюденията ми - преки - много цветове, единични бодчета, но резултатът е перфектен. Малекс също има 2 ушити гоблена на тази фирма.............. И другото - ако си регистриран и активен потребител на форума - имаш намаление на цената на схемата.......
И аз много харесах тия гоблени!!! Не че имам малко, които чакат, но как да се снабдя с такъв?

# 289
  • Стара Загора
  • Мнения: 3
Еха, пак сте показали невероятни красоти! Браво момичета, човек става  #Crazy докато разглежда! Поздравления на всички и за картичките, и за оформените гобленчета и за етапчетата!  newsm51

И без друго мислих да се допитам до вас за съвет за малка иконка с Богородица и Младенеца! Кажете към коя фирма да се ориентирам, без претенции съм за бода, вече свикнах и скръстчетата. Но наистина, нека е нещо мъничко, ако има такова, разбира се!

Zori_man аз преди време си харесах ето тази малка икона и досега съм я ушила сигурно 10 пъти и за подарък. Шие се на панама със златна нишка и на мен лично много си ми харесва Blush



teddybearm , не ми се показва нищо май  ooooh!

# 290
  • София
  • Мнения: 647

teddybearm , не ми се показва нищо май  ooooh!


Много съжалявам, нещо май Радикал-а прави номера.  newsm78
Ето тук също я има

http://teddybearm.snimka.bg/tapestries/2007.206608.27795098

# 291
  • Мнения: 228
Момичета, много спешно трябва да направя подарък на едно детенце. Харесах едно гобленче, обаче си мисля, че има и цветен вариант ... Моля ви, ако някой има цветен вариант на това гобленче да го сподели с мен! Качвам чужда снимка, за което много се извинявам!!!

П.П. Ако някой е шил нещо подобно, дори да не е същото, ще помоля за идеи /ако не се намери цветния вариант ще шия друго/.

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 425
Момичета, много спешно трябва да направя подарък на едно детенце. Харесах едно гобленче, обаче си мисля, че има и цветен вариант ... Моля ви, ако някой има цветен вариант на това гобленче да го сподели с мен! Качвам чужда снимка, за което много се извинявам!!!

П.П. Ако някой е шил нещо подобно, дори да не е същото, ще помоля за идеи /ако не се намери цветния вариант ще шия друго/.

модела е на Вервако /Фервако/, но лично аз не съм виждала цветен вариант............. Но може и да съм пропуснала........

# 293
  • София
  • Мнения: 3 789
Лейди, виждала си гаврата на "Милена стил", пускам ти го, но не знам дали си струва  Peace

http://club.osinka.ru/topic-47955?p=3394507#3394507

# 294
  • Мнения: 0
http://teddybearm.snimka.bg/tapestries/2007.206608.27000549
Тия са разкошни. Влюбих се в тях.

# 295
  • Мнения: 228
Еййй, Деси, светкавична си! Май точно това съм виждала! Честно казано, аз исках да ушия графиката, но тъй като е за детска стая ми се струва, че цветното е по-подходящо ... Благодаря ти!  Hug
Сега като се вгледах малко по-внимателно ... Sad

# 296
  • София
  • Мнения: 3 789
Еййй, Деси, светкавична си! Май точно това съм виждала! Честно казано, аз исках да ушия графиката, но тъй като е за детска стая ми се струва, че цветното е по-подходящо ... Благодаря ти!  Hug
Сега като се вгледах малко по-внимателно ... Sad

Не бързай да се отчайваш, хрумна ми нещо  Simple Smile
Вариантът на "МС" не е симпатичен, защото са обезобразили самата схема. Можеш да използваш техния подбор на цветове, обаче да шиеш по оригиналната схема. Мисля, че ще се получи хиляди пъти по-добре  Peace

# 297
  • Мнения: 19
Момичета, много спешно трябва да направя подарък на едно детенце. Харесах едно гобленче, обаче си мисля, че има и цветен вариант ... Моля ви, ако някой има цветен вариант на това гобленче да го сподели с мен! Качвам чужда снимка, за което много се извинявам!!!

П.П. Ако някой е шил нещо подобно, дори да не е същото, ще помоля за идеи /ако не се намери цветния вариант ще шия друго/.

аз се сещам пък за това http://www.google.bg/imgres?q=girl+royal+paris&um=1&hl=b … =1106&bih=884
но не мога да помогна със схема  Thinking

# 298
  • София
  • Мнения: 3 789
В тази връзка аз много харесвам това момиченце
http://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/0/46/113/46113809_11.jpg

Лейди, колко е голямо детето? Все ще измислим нещо подходящо  Peace

# 299
  • Мнения: 228
Детето е на 2г. и половина. Трябва до го ушия до неделя на обяд, така че трябва да е нещо по-лесничко.  Crazy
Делфинче, благодаря ти за идеята, много е хубаво, но ще ми отнеме повече време.   bouquet
П.П. Купих меланжирана панама, в кремавия нюанс.

Общи условия

Активация на акаунт