Италия, тема 126

  • 24 826
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • UK
  • Мнения: 1 937
Искам само да вметна, че думата "отпуска" никога не ми е звучала по-сюрреалистично от днес... Shocked Confused

# 706
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ljoli, зарежи, аз се надявах на спокойни няколко седмици, а то  #Crazy
още не съм успяла да видя на Барбата снимките от амстердам, и с това, казах всичко  Confused

# 707
  • Мнения: 765
Фей, добре, че си имаш планирано пътуването в Америка, иначе изобщо нямаше да се имъкнеш, така ми се струва  Wink Confused.
Льоли, дори аз (в смисъл, че аз си знаех, че това лято е антиотпускарско при нас) съм се размечтала за пътувания, палатки, велосипеди... но то е просто невъзможно, не е и мираж дори. А при теб дано да става дума просто за вторнишка депресия Wink.

# 708
  • UK
  • Мнения: 1 937
Фей, добре, че си имаш планирано пътуването в Америка, иначе изобщо нямаше да се имъкнеш, така ми се струва  Wink Confused.
Льоли, дори аз (в смисъл, че аз си знаех, че това лято е антиотпускарско при нас) съм се размечтала за пътувания, палатки, велосипеди... но то е просто невъзможно, не е и мираж дори. А при теб дано да става дума просто за вторнишка депресия Wink.

Мисля определено, че фактът, че е едва вторник доста допринася към депресарското настроение. Както и тежкото време, херпесът на устата и тоновете работа, които най-безобразно ми се трупат точно когато най-малко ми се вършат. Още ЦЕЛИ 3 работни седмици (+работа и един уикенд) и чак тогава ваканция.

# 709
  • Мнения: 6 391
Ееее, Тралала, Кате, много ви благодаря! Прочетох всичко, сега ще си помисля малко, пак ще ви прочета, ще почета из интернет и пак ще питам, когато ми се заформят нови въпроси и неясноти. Ако нямате нищо против, може да мина и на лични, за да не разбърквам темата тук. Hug

Кате, съвсем скоро бях в Амстердам и съм впечатлена от влака, от трамваите, от билетните карти, от велоалеите и т.н., и т.н. и много добре разбирам какво е значи за теб перфектен транспорт. В Италия такъв няма. Laughing От Милано до Комо за 1 ден е възможно, не ви трябва нощувка. Аз съм в района на Комо и бих могла да те ориентирам горе-долу, но кажи, градска разходка ли ви се прави, музейна ли (всъщност в Комо няма кой знае какви музеи; забележителна е Villa Olmo, където правят хубави изложби) или нещо по-природно като мапример някоя от големите аристократични вили с ботанически градини?

# 710
  • Мнения: 6 391
Мисля определено, че фактът, че е едва вторник доста допринася към депресарското настроение. Както и тежкото време, херпесът на устата и тоновете работа, които най-безобразно ми се трупат точно когато най-малко ми се вършат. Още ЦЕЛИ 3 работни седмици (+работа и един уикенд) и чак тогава ваканция.

Леле, Льоли... Hug За херпеса една моя леля твърди, че ако имаш стара готварска лъжица - дървена с прегорели ръбове, ако наложиш изгорелия край на лъжицата върху херпеса, много бързо било помагало. Сега, не знам каква е логиката в това нещо, но тя от години живее в Африка и така ги лекува приятелките си в Ботсвана. Те там нали вярват в магии, билки, заклятия и много се впечатлявали от ефекта на дървената лъжицата. Simple Smile)))
А днес явно има нещо във въздуха, понеже зъннах на мъжа ми в работата и той също беше на високи обороти.

# 711
  • Мнения: 87
А днес явно има нещо във въздуха, понеже зъннах на мъжа ми в работата и той също беше на високи обороти.

Има, има... на мен още от обяд ми е подпушила главата, а и повечето ни клиенти споделиха същото.  ooooh!

А това с дървената лъжица срещу херпес не съм го чувала, но кой знае, може и да действа... също като потъркване на ечемик на окото със златен пръстен. Wink

# 712
  • UK
  • Мнения: 1 937
Барбич, мерси, нищо не пречи да пробвам, ако проработи ще докладвам- ако помага в Ботсвана, би трябвало да помогне и тук, въореки че в България понякога имам чувството, че дори стрелката на компаса сочи наобратно север и юг  Crazy...ако не- старата изпитана рецепта с паста за зъби.  Laughing

# 713
  • Мнения: 87
Ljoli, природната медицина настрана, аз съм много доволна от Ацикловир. Единственото неудобство е, че е по-ефикасен при приложение в самото начало на проблема, т.е. още като усетиш мравучкането, което предшества появата на херпеса.
Пастата за зъби се изкушавам да я оближа, защото харесвам ментовия вкус, така че при мен не успява да подейства  Laughing

# 714
  • Мнения: 6 391
Барбич, мерси, нищо не пречи да пробвам, ако проработи ще докладвам- ако помага в Ботсвана, би трябвало да помогне и тук, въореки че в България понякога имам чувството, че дори стрелката на компаса сочи наобратно север и юг  Crazy...ако не- старата изпитана рецепта с паста за зъби.  Laughing

Това е бългаска бабина рецепта, експорт, не е ботсванска магия. Simple Smile Сега погледнах в нета,изглежда, че много хора с херпес я знаят и я правят; лъжицата се била нагрявала, преди да си я лепнеш върху херпеса Rolling Eyes после се маже с някакъв по-мазен крем. Ама щом има лекарства, давай с официалните методи. Аз никога не съм имала херпес и не смея да настоявам как се лекува. Чувала съм, че този вирус всички го носим, но или никога не се появява, или те преследва цял живот. Като със свиването на езика на фунйка Laughing или го можеш, или не. Не може да се "научи", дори и с упорити тренировки.

# 715
  • Мнения: 5 710
Аз не смея да се оплаквам, когато имам работа ( основна разлика с 'наемния работник")Simple Smile
Въпреки, че онзи ден казах, ако обичат да ме оставят в някоя гора с една палатка и да забравят за мен и веднага се почувствах виновно. Около мен доста затварят, бара се продава, мерчерията фалира и ще затваря, та, кретането изглежда едва ли не поносимо на фона на това, което става ин джиро. Прави ми впечатление, че от демотивация правят грешки  ( затваряне по никое време, лятно работно време с изцяло отписан следобяд...). А и сякаш не им пука, че затварят не дават угрижен вид кой знае колко. Сигурно имат подкрепа от някъде /родители и тн/, но това което азия-азия каза преди, че младите са менефрегисти , май е вярно

# 716
  • Milano
  • Мнения: 3 703
10 сент, но ''наемния работник'', може и да си скъсва д...то от работа и пак толкова заплата ще вземе, докато работодателя си прибира пе4албата.

# 717
  • Мнения: 87
О, от работа и аз не се оплаквам. Просто често се налагат форсмажорни усилия, които (според мен) с малко по-добра организация могат да бъдат избегнати, а с това и евентуални грешки. Но това май е утопия..
Колкото до менефрегистите, моят италианец работи в студио коммерчале, където ходят неолауреати да стажуват. Ами по негови наблюдения, доста от тях не се втуркат много много да навлизат в "занаята", а по-скоро лежерно си чакат абилитацията (подкрепени най-често от семейството, както предположи Лени) и след това заемат някое място. С което не искам да кажа, че не се готвят за тази абилитация(т.е. за изпита), просто май картинката се очертава наистина такава, каквато я описвате.  Peace

# 718
  • Мнения: 5 710
10 сент, но ''наемния работник'', може и да си скъсва д...то от работа и пак толкова заплата ще вземе, докато работодателя си прибира пе4албата.

ако я има, си я прибира, да.
в момента не знам малък бизнес, който да печели нещо.
работи се за покриване на разходите и ядене, мн базисни неща
ма да не се оплаквам , аз съм оптимистка  Simple Smile

# 719
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
calatea, студио коммерчалиста, предполагам?

аз не се оплаквам от работа. като се имат предвид времената, по-добре да има...
обаче вече е постоянно мрънкането от страна на клиентите я за по-дълго плащане, я за намаления, я за безплатен транспорт. от друга страна, фирмата ни спря всякакво потере дечизионале и трябва да искам разрешение в 90% от случаите, нещо което ми е ненавистно просто, тогава по-добре да се цаня за теле-сейлс и да знам, че толкова са ми правомощията (никакви, демек).
за сметка на това ни качиха за пореден път бюджетите : всичко, за да не ни платят премиите. ми търговец човек за какво работи, ако не за премии?  newsm78 щото за тая заплата телефонистка мога да стана  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт