Италия, тема 126

  • 24 823
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 87
calatea, студио коммерчалиста, предполагам?

аз не се оплаквам от работа. като се имат предвид времената, по-добре да има...
обаче вече е постоянно мрънкането от страна на клиентите я за по-дълго плащане, я за намаления, я за безплатен транспорт. от друга страна, фирмата ни спря всякакво потере дечизионале и трябва да искам разрешение в 90% от случаите, нещо което ми е ненавистно просто, тогава по-добре да се цаня за теле-сейлс и да знам, че толкова са ми правомощията (никакви, демек).
за сметка на това ни качиха за пореден път бюджетите : всичко, за да не ни платят премиите. ми търговец човек за какво работи, ако не за премии?  newsm78 щото за тая заплата телефонистка мога да стана  ooooh!

Студио коммерчалиста, разбира се  Embarassed  Laughing

Положението е спечено отвсякъде (за България говоря, но очевидно и в Италия е така). Това за мрънкането на клиентите ми е много познато (аз тук работя в търговска фирма), ами непрекъснато имат претенции за споменатите от теб неща. Автономността в решенията до голяма степен сами си я ограничихме (ние, служителите), просто защото е доста сложна обстановката, бавят се плащания, работим и с мащабни клиенти, а фирмата ни е частна, та... абе, изобщо, като дежа вю ми звучи това, което казваш.
 

# 721
  • Мнения: 5 710
ама мола ва, онзи ден идва една жена в 7,00 сутринта и носи 2 блузки соло да лаваре, повторено хиляда пъти и казва ' ми фай бене!" Rolling Eyes Аз  не се сдържах и започнах да се смея и й казвам, че по-евтино е само безплатно.... такива случаи има, такива пазарлъци, особено от по-възрастното поколение ( които според мен не страдат от липса на пари!), че е чак смешно.
Имах един случай с една клиентка около 80, която ни вдигна на балон за 1 ден, с един лилав отвратителен костюм пола солей и сакенце и на него солей, вискоза..отврат. Цялото мазно, няма такава гнус. И аз за да не връщам клиент ( защото нали работа не се отказва..), и понеже ме е страх и гнус да го пусна с други неща пусках лавасеккото 4 пъти ( то е на 440 волта, смятайте) само с тая простотия, след което дестилация правих и тн. изобщо сметнах, че трябва да ми плати 40 евро поне, аз й исках редовната цена от 9.50. На всичко отгоре каза, че е много спешно, че заминава за Русия на екскурзия ( до ден днешен никъде не ходи, все е на колелото), завъртяхме се всички околко нейния костюмец чудеса направих. Накрая дойде следобяд и каза, че няма да плати, защото миналият път, като го носила не било добре изпрано   #Crazy Аз така се ядосах, но й го дадох, какво да правя, не мога да се разправям като циганка. Сега я чакам да се появи отново с тоя парцал и да я отпратя, вече имам реплика готова.
Същата бабетка отказваше да си плати закуската онзи ден в бара, та поне ми стана ясно, че не е нещо в 'моя телевизор' ooooh!
Изобщо има хора, които са толкова отвратителни и толкова си мислят, че работим и директно печелим, че не е истина. К'во ли си вика " 10 евро комар я ухапал", а аз съм платила  повече.
А не знам как е в Ломбардия, но тук се пазарят като араби възрастните

# 722
  • Мнения: 5 710
Мога ли да попитам, защото сте модерни мацки, тези гривнички, пеперудки, цветчета, като плетени на една кука какъв им е казуса? Защо всички ги носят? такава истерия последно имаше само с баланс гривните..

# 723
  • Мнения: 87
ама мола ва, онзи ден идва една жена в 7,00 сутринта и носи 2 блузки соло да лаваре, повторено хиляда пъти и казва ' ми фай бене!" Rolling Eyes Аз  не се сдържах и започнах да се смея и й казвам, че по-евтино е само безплатно.... такива случаи има, такива пазарлъци, особено от по-възрастното поколение ( които според мен не страдат от липса на пари!), че е чак смешно.
Имах един случай с една клиентка около 80, която ни вдигна на балон за 1 ден, с един лилав отвратителен костюм пола солей и сакенце и на него солей, вискоза..отврат. Цялото мазно, няма такава гнус. И аз за да не връщам клиент ( защото нали работа не се отказва..), и понеже ме е страх и гнус да го пусна с други неща пусках лавасеккото 4 пъти ( то е на 440 волта, смятайте) само с тая простотия, след което дестилация правих и тн. изобщо сметнах, че трябва да ми плати 40 евро поне, аз й исках редовната цена от 9.50. На всичко отгоре каза, че е много спешно, че заминава за Русия на екскурзия ( до ден днешен никъде не ходи, все е на колелото), завъртяхме се всички околко нейния костюмец чудеса направих. Накрая дойде следобяд и каза, че няма да плати, защото миналият път, като го носила не било добре изпрано   #Crazy Аз така се ядосах, но й го дадох, какво да правя, не мога да се разправям като циганка. Сега я чакам да се появи отново с тоя парцал и да я отпратя, вече имам реплика готова.
Същата бабетка отказваше да си плати закуската онзи ден в бара, та поне ми стана ясно, че не е нещо в 'моя телевизор' ooooh!
Изобщо има хора, които са толкова отвратителни и толкова си мислят, че работим и директно печелим, че не е истина. К'во ли си вика " 10 евро комар я ухапал", а аз съм платила  повече.
А не знам как е в Ломбардия, но тук се пазарят като араби възрастните

Joy Знам, че изобщо не ти е било до смях, обаче не се сдържах, представих си костюмчето  със солейчето насред Червения площад и...  Joy

# 724
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
calatea, не изчервявай, стой да видиш какви ги забивам на родния си език аз  Twisted Evil

значи, ние освен че сме наборки, сме и колежки  Laughing
и при нас има бавене на плащанията, клиенти, които изчезват от днес за утре, такива дето плащат само когато трябва да правят нова поръчка и т.н.
обаче, аз нямам такива в портфейла си, предпочитам да загубя фактурат, отколкото да трябва да тичам след тях, или да се примиря с изгубените пари (за разлика от някои колеги, които света ще обърнат за продажбата, пък после много важно, да му мисли администрацията).
затова, заради годините ми, и заради начина, по който работя,  претендирам за някаква относителна автономия, която при това винаги съм имала.

Лени, покажи за какво говориш, че аз не зацепвам  newsm78

# 725
  • Мнения: 87
Мога ли да попитам, защото сте модерни мацки, тези гривнички, пеперудки, цветчета, като плетени на една кука какъв им е казуса? Защо всички ги носят? такава истерия последно имаше само с баланс гривните..

Лени, тук съм пас. Имам само няколко покривчици "мильо", спомен от златните ръце на бабите ми (лека им пръст). Не ги ползвам, пазя си ги по сантиментални причини.
А тези гривнички и прочие как изглеждат? Аз май не се сещам да съм виждала  Rolling Eyes

feiam,  Peace

# 726
  • Мнения: 5 710
има сериозно затормозени хора, казвам ви:) мога да направя вече някакъв списък откачалки ...
има една, която като дойде и вади някакви листове и започва да ми чете молитви. напоследък е много 'добре' и взе да пише псалми и си чертае петолиния в един тефтер и твърди, че ноти пише..
тя е англичанка. не мога да разбера защо е заседнала тук, сигурно не може да излезе от кръговите на Форли и да си отиде в Англия...

сега ще потърся гривничките

# 727
  • Мнения: 6 388
Лени, такова ли? Ми, мода. Simple Smile

# 728
  • Мнения: 87
Ами, аз не съм от модерните  Laughing Такива наистина не съм виждала... я по-младите да си признаят!  Wink

# 729
  • Мнения: 5 710
Braccialetti cruciani
се казвали.
Тук масово жени изглеждат ей така http://magazine.blomming.com/wp-content/uploads/2012/05/nazionale_423-620x465.jpg

ето и селебъртис с такива
http://www.modalizer.com/wp-content/uploads/2012/04/Dita-Von-Tee … le-Cruciani-C.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-Lv7gUBSCGbQ/UARdMGpV9DI/AAAAAAAACyA/l5 … iali-Cruciani.jpg

http://fashionloud.com/wp-content/uploads/2012/05/Bracciali-Cruciani-C1.jpg

http://cdn1.stbm.it/girlpower/gallery/foto_gallery/moda/braccial … uciani.jpeg?-3600

аз си мислих, че имат някакво значение - пеперудки на пари, цветенца за здраве и тн:))

# 730
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
пролича си, че и с модата, и госипа съм зле  Laughing

да се пробвам с форумски клюки : calatea, твоя италианец къде го намери?  Rolling Eyes

# 731
  • Мнения: 6 388
A, те тия са от конци.
Аз нещо по-друго показах (по-модерно:)))))) ), от силикон. Много тънко, седи почти като татуировка върху кожата.
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41MMYDWEgOL._SL500_SS500_.jpg

# 732
  • Мнения: 5 710
tezi tuk ne sym gi vizdala Simple Smile

# 733
  • Мнения: 87
аз си мислих, че имат някакво значение - пеперудки на пари, цветенца за здраве и тн:))
Скрити заложби на маркетингов гений?  Wink

A, те тия са от конци.
Аз нещо по-друго показах (по-модерно:)))))) ), от силикон. Много тънко, седи почти като татуировка върху кожата.
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41MMYDWEgOL._SL500_SS500_.jpg
Определено са нещо ново за мен. Интересно изглеждат  Simple Smile



да се пробвам с форумски клюки : calatea, твоя италианец къде го намери?  Rolling Eyes
Ами къде, в интернет, естествено (да живеят технологиите!) Laughing Разбира се, не хукнах веднага към Италия, имахме посещения "на разменни начала" с опознавателна цел, все пак връзката ни е от почти 4 години

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 20:34 от calatea

# 734
  • UK
  • Мнения: 1 937
До БГ не е дошла още тази мода. Тези, които Барбича ги показа, бих ги носила, другите, плетените на една кука тц Thinking.

Тука, като гледам и жените по улицата, и магазините, и модните блогъри ако щете, се заляга на пластмасата. Евтинии, облечени в етикета "ефектно"  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт