Много по-слаба след раждането

  • 3 745
  • 37
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 2 493
Здравейте! Simple Smile

През бременността качих само 7 кг и ги свалих още в родилното.
В момента кърмя и "проблемът" е, че взех да свалям още и в момента съм на минус -5---> т.е. по-слаба съм отколкото преди да забременея с 5 кг. Rolling Eyes
Да поясня, че преди да забременея теглото ми беше поднормено, т.е. не е имало какво да свалям повече така или иначе.
Някой друг с такъв "проблем" и как си възвърнахте нормалните килограми?
Чудя се дали да не почна с някакви витамини тип Пренатал, все пак кърмя...

# 1
  • Мнения: 403
аз нямам такъв проблем, дори трябва да свалям още 15 кг., тези витамини не ги знам какви са, но аз лично освен много ядене / дори тъпкане/ не знам от какво друго би качила някое друго килце.
Успех  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 47 987
пробвай с витамини и редовно пълноценно хранене, спи всеки път когато бебето спи, може да сваляш и от  стрес и преумора....за витамините мисля няма проблем с кърменето(всъщност даже е хубаво), но за да си сигрна може да се обадиш на лекаря на детето и да питаш.

Аз лично на твое място ако продължавах да свалям, въпреки горното, бих се обърнала и към своя ЛЛ

# 3
  • на последния етаж
  • Мнения: 10 278
И аз смятам, че е най-добре да се консултираш с лекаря си. Той ще прецени и дали / какви витамини да приемаш.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 2 493
Опитвам се да се храня пълноценно, но определено нямам по-голям апетит, въпреки че кърмя. А може би наистина трябва да ям повече сега.
За спането - нощем имам около 7 часа сън ( с едно прекъсване), но първия месец ми се събираха едва 4-5 на денонощие. Outta Joint
Преди водех доста заседнал начин на живот - на работа в офиса, колата, вкъщи, не спортувах...А сега всеки ден бутам количката, нали малчо трябва да излиза...
Абе ритъмът ми се промени тотално, а аз от стрес също доста птслабвам..
Надявам се наистина да не е нещо сериозно Cry и наистина може би трябва да ида на лекар все пак..

Благодаря!  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 47 987
повече няма защо да ядеш, още по-малко да се тъпчеш, трябва да ядеш редовно и пълноценно и разнообразно... но ако си ядеш така или иначе.... т.е. не е от недостиг на време да не ядеш... може би е хубаво да посетиш един лекар...
7 часа за денонощие са малко...пробвай и денем да подремваш някой др час.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 385
При ендокринолог преглеждала ли си се?

# 7
  • sofia
  • Мнения: 2 493
При ендокринолог преглеждала ли си се?

Не, защо точно ендокринолог? Те сега хормоните и без това не са в норма, нали кърмя... Rolling Eyes

Иначе за спането денем - малко ми е трудно, а и не винаги намирам подходящо време...

# 8
  • София
  • Мнения: 47 987
за спането денем - бебето заспива и ти с него Simple Smile това е единствения начин(ако не спи вечно вън)
и аз си помислих за  хормонални смущения дали не могат да са причина..но според мен ако ЛЛ ти е добър би трябвало да знае точно на къде да те насочи.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 385
При ендокринолог преглеждала ли си се?

Не, защо точно ендокринолог? Те сега хормоните и без това не са в норма, нали кърмя... Rolling Eyes

Ако не са в норма, хормоните на щитовидната жлеза могат да влияят върху теглото (без видима причина).

# 10
  • sofia
  • Мнения: 2 493
Да,прочетох преди малко, че е възможна причина... Sad
До сега не съм имала проблеми с щ. Жлеза и незнам какво да мисля.
Всъщност,дори да се открие дисбаланс, не е ли той нормален за кърмачка/жена родила преди 3 месеца?
И може би трябва да се видятхормоните след спиране на кърменето...съвсем се обърках. Confused

А иначе ЛЛ май не е от най-добрите, но ще го изтормозя за направление...

# 11
  • София
  • Мнения: 8 385
Покрай бременността и раждането е възможно да се разбъзикат (не е задължително). Изследват се и се коригират с лекарства, които не пречат на кърменето. Разбира се, може да не е това, споделям възможна причина.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 577
Да,прочетох преди малко, че е възможна причина... Sad
До сега не съм имала проблеми с щ. Жлеза и незнам какво да мисля.
Всъщност,дори да се открие дисбаланс, не е ли той нормален за кърмачка/жена родила преди 3 месеца?
И може би трябва да се видятхормоните след спиране на кърменето...съвсем се обърках. Confused

А иначе ЛЛ май не е от най-добрите, но ще го изтормозя за направление...

Прави се и ехография...ако там се вижда изменение, надали ще е от разбърканите хормони. Понеже съм с Хашимото- моите ги изследваха 2 месеца след като родих, после 6 месеца и така. Кърмих тогава...не е имало коментар от докторите, че кърменето повлиява, по-скоро раждането.

# 13
  • Мнения: 179
Аз също бих се консултирала с лекар, най-вече защото детето ще има нужда от силна майка. Сега е едва 3-4-5 кг., но съвсем скоро ще стане 10 и повече. Ще има нужда понякога да бъде вдигнато на ръце, а с това сваляне на килограми, според мен ще ти бъде трудно да го правиш. Успех!!! Peace

# 14
  • sofia
  • Мнения: 2 493
Да,прочетох преди малко, че е възможна причина... Sad
До сега не съм имала проблеми с щ. Жлеза и незнам какво да мисля.
Всъщност,дори да се открие дисбаланс, не е ли той нормален за кърмачка/жена родила преди 3 месеца?
И може би трябва да се видятхормоните след спиране на кърменето...съвсем се обърках. Confused

А иначе ЛЛ май не е от най-добрите, но ще го изтормозя за направление...

Прави се и ехография...ако там се вижда изменение, надали ще е от разбърканите хормони. Понеже съм с Хашимото- моите ги изследваха 2 месеца след като родих, после 6 месеца и така. Кърмих тогава...не е имало коментар от докторите, че кърменето повлиява, по-скоро раждането.

Ехография на жлезата ли? Или на матката...съвсем се обърках.. Confused
А за кърменето писах, понеже знам, че хормоните тогава са доста разбъркани и е различно, след спиране на кърменето, т.к. се предполага, че тогава нещата си влизат в норма. Т.е. Не съм много сигурна доколко меродавни и постоянни ще са измерените показатели.
Но аз не съм и доктор...той би трябвало да знае най-добре...
Аз по-скоро питах дали има някоя мама с подобен случай и без страшни диагнози и кога се нормализираха нещата Simple Smile
Дано се включат такива Hug

Общи условия

Активация на акаунт