Много по-слаба след раждането

  • 3 745
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8
Аз една година след като родих бях 7 кг по-малко  от преди да забременея. Недоспиването, стресът, грижите за едно бебе не е никак лека работа.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 970
Уффф, на мен пък стресът от безкрайтия рев и недоспиването ми действат точно обратно - пълнея. Качих 19 кг., в болницата остих само 6, е другите няма сваляне. Като не спим по цяла нощ и сутрин, ако не хапна стабилно, хич не мога да се освестя. А през деня, за да имам сили да разнасям малката и да я извеждам, да мъкна количка и т.н. си ми трябва сила, т.е. стабилно ядене.  Tired

# 32
  • София
  • Мнения: 2 577
Уффф, на мен пък стресът от безкрайтия рев и недоспиването ми действат точно обратно - пълнея. Качих 19 кг., в болницата остих само 6, е другите няма сваляне. Като не спим по цяла нощ и сутрин, ако не хапна стабилно, хич не мога да се освестя. А през деня, за да имам сили да разнасям малката и да я извеждам, да мъкна количка и т.н. си ми трябва сила, т.е. стабилно ядене.  Tired

Не си само ти, и аз съм от изтеглилите късата клечка.

# 33
  • Мнения: 1 100
Чудя се дали да не почна с някакви витамини тип Пренатал, все пак кърмя...
Витамини трябва да се пият през целия период на кърмене. А за теб са още по-важни при положение, че не се храниш добре.
Аз съм с 4 кг по-слаба, отколкото преди да забременея /още от болницата/ и си ги поддържам, въпреки, че имам страшен апетит, направо съм ламя, но кърменето изразходва много калории и те трябва да се наваксват. Wink
Витамини пия нон-стоп от години, защото или бебеправим, или съм бременна, или кърмя.... Laughing

# 34
  • Pb
  • Мнения: 1 182
И аз докато кърмех първата година, буквално се стапях. Като добавим безспирните грижи и недоспиването, картината взе да става плашеща. 
Като отбих сина ми, веднага позагладих косъма.

Та, обръщай внимание на храната, която поемаш - възможно по-богата и здравословна.

# 35
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 891
Здравейте! Simple Smile

През бременността качих само 7 кг и ги свалих още в родилното.
В момента кърмя и "проблемът" е, че взех да свалям още и в момента съм на минус -5---> т.е. по-слаба съм отколкото преди да забременея с 5 кг. Rolling Eyes
Да поясня, че преди да забременея теглото ми беше поднормено, т.е. не е имало какво да свалям повече така или иначе.
Някой друг с такъв "проблем" и как си възвърнахте нормалните килограми?
Чудя се дали да не почна с някакви витамини тип Пренатал, все пак кърмя...

преди бременността бях с нормално тегло, през бременността не качих много и след раждането лека-полека свалих доста, бях нездраво слаба - недоспиване, грижи ... хормони ...

7 месеца кърмих, 2 месеца след това ми дойде цикъла и в ранките на 30-40 дни си върнах нормалните килограми - без да правя нещо особено

така, че - предполагам е било хормонално; за свое спокойствие след още 2 месеца отидох при ендокринолог за преглед и изследвания, за да се уверя, че всичко е наред и беше  Peace

# 36
  • Мнения: 16
Момичета, бихте ли споделили какви точно изследвания и хормони си пуснахте? Малката е на почти 2 месеца. По време на бременността качих килограми в нормата - около 12 кг. В болницата оставих половината. В момента кърмя и наблюдавам, че килограмите ми не само, че не падат, а бавно по малко се качват. Това ме притеснява, тъй като се храня както обичайно, не прекалявам, движа се (разходки с бебето), пия течности... Да не би да е нещо хормонално, и ако е така да стопирам процеса от рано newsm78. Мисля да направя всички изседвания и с тях да отида на консултация с ендокринолог. Какво ще кажете?

# 37
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 891
аз моите ги правих след като спрях да кърмя и ми дойде цикъла - и след още няколко месеца, за да има по-стабилна ситуация

мисля, че ти е рано сега, освен, ако нямаш индикации за ЩЖ, но според мен е хубаво първо да отидеш на ендокринолог и той да ти назначи хормоните

аз правих на щитовидната + антителата, женските хормони и андрогените  Peace

Общи условия

Активация на акаунт