Ако бях облак /Bir Bulut Olsam/ - тема 2

  • 64 026
  • 768
  •   1
Отговори
# 705
# 706
  • Мнения: 136


Втората най-неприятна личност след Асие, според личната ми класация (Харун)

# 707
# 708
# 709
  • Мнения: 136


Искам да завърша тази поредица с най-добрата, без която АБО нямаше да е това, което е.
Уникалната и неповторима Мерал Окай!
Нека е светло на душата й!

# 710
  • Мнения: 106
Думи на друг фен на АБО :
"...Харесвам доктора. Той е силен мъжки образ, не го подценявайте. Идва от друг свят и не може да се примири с несправедливостта и безнаказаността. Той вярва в реда, правосъдието и свободната човешка воля, така е възпитан. Положи големи усилия да опознае и разбере хората от непознатия за него свят, и ги дари с добрите си дела. Лекуваше ги, чистеше земите им от мините, и успя да обезвреди някоя и друга мина в душите им.
Като мъж и любовник също показа силни страни. Може да не е стихията Мустафа, но и той е страстна личност, способен на силни чувства. Но и да не е, какво значение има - Нарин живееше само в близост до него! До Мустафа беше безжизнена, вяла, уморена, със сведен поглед. До Сердар се смееше и се чувстваше добре.
Инджи означава перла. Перлата е скъпоценен камък, скрит в мида. Може би Мерал ни подсказва, че героинята не блести от пръв поглед, най-ценните й качества са скрити в сърцето..."
---
P.S. Колажите не са мои,искам и други да ги видят и да се докоснат до този шедьовър...

# 711
  • Мнения: 106
Думи на друг фен на АБО :
"...Още с първите кадри на филма, ме обзе една необяснима, неописуема, ужасна тъга, нещо ме хвана за гърлото, и не ме е пуснало и досега... Сърцето ме боли, като гледам този филм. Можеш ли да опишеш тъгата си, мъката си?! Природа, музика, светлина, всичко ме натъжава. Да не говорим за очите на Нарин, Мустафа, Сердар, Асие, Дурие...Огромни, дълбоки, втренчени в душата ми. Не знам защо Мерал е решила да прави този филм, дали като сблъсък между два свята, както казаха вчера някои момичета,  дали разказва за различните видове любови???  Защото според мен филма не е само историята на Мустафа Булут и неговата безкрайна, всепоглъщаща, необуздана, невъзможна любов към Нарин. Във всичко и във всеки има драма, има болка, има страдание, понякога почти непоносимо! Спирам до тук.
Защо Нарин е вързана с верига?!? Според мен е символично, за мен Нарин е другата половина от съществото на Мустафа, без нея той не би могъл да съществува, да мисли, да чувства, да обича, да живее...
 Може би търся по-дълбок смисъл на този факт, може би той просто иска да я пречупи  и  подчини?!? Все пак той е роден и израснал в общество, подчинено на обичаи и традиции, властващи в този край от векове?!? Ще ми се да вярвам че са символични вериги, знаейки че той никога по никакъв начин не насили и не нарани Нарин..."

# 712
  • Мнения: 136


Продължавам с останалите герои...

# 713
# 714
# 715
  • Мнения: 136


Неповторим образ....

# 716
# 717
# 718
# 719

Общи условия

Активация на акаунт