Бебчо гука и се смее - цяло лято ще дивее!

  • 35 970
  • 742
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3
Здравейте мами, Ние се родихме на 23ти април и точно сега гукаме и се смеем, вече ще станат 4 месеца сме само на кърма благодарение на съветите за кърмене, които прочетох точно в този форум, благодаря ма всички, които са  допринесли със съвети Simple Smile

# 301
  • Малта
  • Мнения: 1 126
благодаря ви мами за включването  Hug

иначе именно след второ мнение се потвърди че хернията е за операция. А що се отнася до Пирогов, да факт е че там ходи цяла БГ.

# 302
  • Варна
  • Мнения: 171
Мами притеснена съм много за моето съкровище, от седмица и нещо хапва по по-малко и на по-голям период, вече видимо е позаслабнала, чакам със свито сърце утрешната консултация. Иначе  е щастлива и затова не съм я водила досега при педито... Даже сама играе и пролази по малко...

# 303
  • София
  • Мнения: 1 668
Четох,че при никненето на зъбките бебенцата губят апетит, защото ги боли. Но все пак да видим какво ще каже педиатърката- дано всичко е наред Simple Smile
Аз взех хомеопатия за зъбите Calcarea Posphorica 9CH и разни гризалки, но тях много не ги харесва. Вие всеки месец ли сте на консултация? Защото ние като гледам пропускаме - сега например последния ни час беше за 7 август, следващия е за 20 септември някъде, като досега вече сме изпуснали някъде месец. Сестрата каза, че нямало смисъл само за мерене и теглене да ходим и се зачудих дали е правилно  newsm78 Не, че е проблем, ама все пак да питам

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 15:20 от insane

# 304
  • Варна
  • Мнения: 171
Зъбките са ни голям проблем, а и малката е непрекъснато във вихъра си гледа, мърда, ако не пълзи се търкаля и т.н. Всеки месец ходим да-след 20-ти първия четвъртък.

# 305
  • Мнения: 0
Може ли някоя мама да ме добави във фейсбук групата,че съм с нов профил

http://www.facebook.com/packa123

Благодаря предварително  Hug

# 306
  • Мнения: 92
Имам една питанка. Слагате ли вече бебоците седнали, защото като гледам Теодора как се кефи като я сложа и се чудех не избързвам ли? И мислите ли да пробивате скоро ушенцата на момиченцата? Аз нямам търпение да и сложа обички newsm03

# 307
  • Мнения: 1 092
I.T. Бела вече седна сама. Гледам да не я слагам напълно седнала, но понякога се случва (обикновенн о когато е в мен и я дръшам) А ушите на 25 март ще ги пробиваме

# 308
  • Мнения: 27
I.T., моя бебчо също го слагам седнал. Не седи сам, но в скута ми или подпрян напред на масата, да. И аз мислех дали не е рано, но пък той си иска - как да го спра? Педиатърката едва сега в 5-ти месец ми каза, че може да го слагам "полу-седнал"... аз така и не и казах, че той отдавна го прави това.

Има ли захранващи мами вече? Аз не давам нищо. Малкия близна малко пъпеш вчера, беше много смешен... Simple Smile

# 309
  • в рaя
  • Мнения: 233
I.T., и нас ни видя, че посядваме Simple Smile)) Вече го повдигнах повече в количката, и в шезлонга, и в мен.

# 310
  • Варна
  • Мнения: 171
Тъкмо се връщаме от педи... Качили сме 300 гр и сме 65 см. Трябвало да давам само фабрични сокове и пюрета, защото домашните не съдържали всичко необходимо за Дали... Споделям единствено за да се посмеете и вие Simple Smile

# 311
  • София
  • Мнения: 1 635
katerinaatan, ей на това му викам аз "разсъждение" Laughing Да ти кажат поне, че е възможно в домашните да има нитрати или нещо подобно, разбирам, ама това е велико просто... Laughing

I.T., Ния не е готова още да сяда и избягвам да я слагам (случва се, когато аз съм седнала и се налага да я държа). На шезлонга е по-скоро полегнала, същото е и в столчето за кола. Даже в столчето започнах да я слагам на пълно легнало положение, защото намали повръщането.

Ушите няма да пробивам, докато децата не си поискат сами.

insane, на консултация ходим всеки месец около датата на раждането. Освен за мерки и теглилки, нали и ваксини има да се слагат.

# 312
  • Мнения: 45
Радела ние вече се захранваме. Голям зор с тази лъжичка - постоянно я бута и незнае какво да прави.
Ако пък случйно не я избутва и успея да и вкарам пюрето после си го обира с езиче и пак го избутва. Върха беше като реши да киха с уста пълна с тиква  Grinning.
Яли сме малко оризова каша, тиква, тиква с картоф и ябълково пюре. Най и харесва естествено ябълковото пюре, но то е и много вкусно. Сокове не съм давала и не смятам за момента.

# 313
  • UK
  • Мнения: 600
Привет, привет и от нас! Hug

За сядането - не сяда сам, избягвам да го слагам в мен седнал, но се случва няма как, ест гледам опората да е предимно на цялото му гръбче, а не на дупето, но той понечва да се наддига. В шезлонга сме или на 30 градуса, или някой път /но рядко/ на 45 градуса. В количката същата работа. Вече само когато спи в количката - сме в пълно легнало положение.

За консултацията, ходим всеки месец, сега като станем на 5 месеца, нямаме ваксина, но пак ще ходим за мерки и теглилки и за въпроси за захранването, което планирам да започнем при навършени 6 месеца, демек 28 септември. Както се казва - имаме време.



ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ:

Налага ми се 2-та долни мъдреца, които още не са пробили да бъдат извадени, на единя имам най-вероятно фоликулярна киста и затова ще се наложи обща анестезия, а не локална. И няма да мога да кърмя известно време - сега мисля какво да правя - вчера пробвах помпата и "О, ужас" - само 15 мл, явно гърдите ми са забравили да бъдат цедени, а сега трябва отново да ги науча, да събера кърма за минимум едно денонощие, пък и да мога да се цедя и хвърлям след анестезията?! КАКВО ДА ПРАВЯ и колко време ще ми е нужно да почна да се цедя без проблем според вас? Благодаря предварително!

# 314
  • Малта
  • Мнения: 1 126
5 м. не е рано за сядане с упора! В книгата, която имам "Първата година на бебето" (2001) пише че това умение започва от 16 седмица.  Wink

Последна редакция: сб, 25 авг 2012, 11:27 от medimed

Общи условия

Активация на акаунт