Бебчо гука и се смее - цяло лято ще дивее!

  • 36 021
  • 742
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 92
deni_k благодаря ти за бързия отговор. Теодора е добре, жизнена и весела няма Т или други неразположения, затова изключвам летния вирус. Наистина съм забелязала, когато суче че е много лакома и за около 5 мин. се е наяла и докато суче си дърпа главата на зад и няколко силни струйки кърма я пръскат по лицето. Просто си мислех че като поотрасне ще спре да повръща или поне ще го намали а тя повръща все повече. Забравих да спомена че се лигави страшно много и се дави постоянно, дори докато суче.

# 286
  • Варна
  • Мнения: 35
Здравейте на всички Simple Smile отдавна не съм писала и понеже забравяме да пишем за срещите ни тук, а днес мама Адикт напомни - ето за Варненските мами :

Утре, 15.08, в 10ч правим седмичната си среща - пред Летния театър. Който иска да заповяда

# 287
  • Мнения: 92
За двигателните умения - обръща се от гръб по корем откакто стана на 3 месеца. Обратното само веднъж или два пъти. Мъчи се да сяда и постоянно седи на лакти и изпъва жили на вратлето  newsm53. Като хвана двете ръчички сяда без проблем и се кефи, но ако я подпра на дивана започва да прави мостове и да реве. Дори пробвах да я сложа в летния кош, който няма напълно лгнало положение    (на 30 градуса е) - голям рев беше. Хваща играчки и ги лапа (ако аз ги подам, иначе не се е присягала да си ги вземе), но най вкусни си остават ръцете. Смуче си палчето и така спи, а от два дена заспива с два пръста в устата все едно ще свири newsm47. Когато е на кеф крещи и нещо си говори.

# 288
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Малкия се върти съвсем спокойно от гръб по корем и обратно. През деня често го слагам на земята, защото леглото му идва тясно и като стигне края и започва да реве. Още не може да се сети да се врътне в обратна посока. Обича да е изправен и на ръце. И той постоянно стои на лакти и сериозно си тренира коремната преса  Laughing. От няколко дена го возя в количката на 3 положение което ни е около 30-35 градуса. В началото му беше терсене и се изхлузваше надолу, но сега си разглежда с интерес какво се случва около него.
Играчките си ги хваща спокойно, и даже ги мята наляво и надясно та аз ги събирам след него. Като му подам също се протяга и спокойно си я хваща. За шише още не може сам да си го държи.
За лазенето - лази ама бавно, и предимно назад  Laughing

# 289
  • Мнения: 5
и ние сме като РОСИНКА  -същата работа обръщане, пълзене, рев накрая на леглото че иска още да се върти - по корем по гръб - всякак  Laughing Laughing
взема слага неща гони ги ако и ги сложа като цел.... ска да сяда ма и е рано още...

# 290
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
deni_k благодаря ти за бързия отговор. Теодора е добре, жизнена и весела няма Т или други неразположения, затова изключвам летния вирус. Наистина съм забелязала, когато суче че е много лакома и за около 5 мин. се е наяла и докато суче си дърпа главата на зад и няколко силни струйки кърма я пръскат по лицето. Просто си мислех че като поотрасне ще спре да повръща или поне ще го намали а тя повръща все повече. Забравих да спомена че се лигави страшно много и се дави постоянно, дори докато суче.
Благодаря, че сподели, как е Теодора. В предишния си пост ти предложих да промениш позата на кърмене, ако е вариант за теб. Като друга възможност би могла след като потече струята мляко, да махнеш Теодора от гърда, да оставиш да се струята да намалее и тогава да я сложиш отново да суче. Ако продължава да те притеснява учестеното повръщане, една консултация гастроентеролог след консултация първо с педиатър, не би била излишна.

# 291
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Привет мамчета!Стягаме багажа и дим да ни няма Joy В събота заминаваме на море за 12 дни Laughing Днес пера,гладя,сортирам дрехи,прибирам...Абе лудница!И понеже е за първи път с дете-още по-голяма лудница Joy Ама надявам се в събота сутрин да съм на линия с багажа пред колата и с детето,че мъжо да не тръгне сам Joy Joy

Бяхме на консултация във вторник-наддали сме 400 гр и вече тежим 6,300кг,64 см сме- т.е.+1см. Нашето педи е в отпуск и ваксина не сложихме-едно,че него го няма,друго,че аз казах,че не искам преди море,сестрата не се противи много и така отложихме за септември Wink
За двигателните умения - от месец се обръща от гръб по корем и обратно, седи по корем на лакти и опъва врата като костенурка,разглежда се,върти се, не пълзи още прави нещо като избутване назад.Хваща играчки,посяга,лапа крачета и изобщо всичко е в устата.За сядането-иска,ама не може да пази равновесие сама,като пиян морков е Mr. Green Като я сложа полуседнала на възглавницата за кърмене седи.И у  мен седи и изследва всичко на масата.Подскача,цвили като кон,реве като мецанка,плюнки колкото щеш... Party
Прегръдки и целувки на всички!Живи и здрави след 12 дни сме на линия Hug

# 292
  • Мнения: 40
Здравейте майчета. Отдавна не съм писала, обаче имахме малко лоши случки.
С малкия Себс лежахме 10 дни в болница на инхалации, защото гадната ни кашлица стана Бронхиолит. Тъкмо щяха да ни изписват и той вдигна Т, после имаше разстройство, та си отстояхме там сумати време. Сега пие още малко сироп и се надявам поне нещата да са излекувани докрай и повече да се е повтарят.
Не сме били скоро на консултация заради тези случки, но последно го мерихме около 6800гр в болницата. Все още бебо си е само на кърма. Категорично ми отказва вода, чай и каквото и да  било в шише. Опитвам се да го науча да цока биба вместо дясното сипалче, което откри и от време на ввреме пъха в устата и дано скоро да имам успех.
Със захранването изобщо не бързам. Сигурно ще го започна края на месеца. С Пламен нямах търпение за много неща, но сега хич не ми се ика да бързам с нищо. Той сам си показма кога му е дошъл момента за всичко.

Единият ми малчуган се събуди ... бяга да не събуди и другия ... усмихнат ден от нас!  Grinning

# 293
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Привет милички  Hug

Ох, малката ми бебка ще се наложи да й оперират пъпната херния (дефекта се е оголемил, въпреки лепенето на пъпчето). Сега съм в притеснения как, кога ... Според хирурга операцията може да е към средата на септември, тогава Вяра ще е навършила 6 месеца ... Аз се чудя обаче дали да не екъм 10-ти м. примерно и къде мога да отида за второ мнение? (сега бяхме в Дестка хирургия Пирогов)

Има ли някой с операция на детенце от пъпна херния? Споделете опит, ако иманте такъв (или от ваши познати)  Praynig

# 294
  • Мнения: 27
Milkins, дано всичко е зад гърба ви вече и нямате повече премеждия и болничен престой!  Flowers Four Leaf Clover

Medimed, нямам опит, стискам палци всичко да мине добре и бебка да се оправи бързо! fingerscrossed Дано някой се включи с инфо.

Аз исках да питам нещо, ама в момента мозъкът ми е на поничка. Бебчо се буди много често през нощта, разсънва се, не иска да заспи сам...  ooooh! А днес така е плакал в колата, а аз нямаше къде да отбия, направо ми се скъса сърцето  yahoo_49 Та затова съм с размекнат мозък, май ще лягам...

# 295
  • София
  • Мнения: 1 675
milkinis, пожелавам ти да се оправяте бързо и да няма повече поводи за тревоги.
medimed нямам опит, но ти пожелавам всичко да мине леко и бързо.
Радела- да не би да са зъбки? И моя Борис започна да е по неспокоен и аз се чудя дали не започват да го мъчат зъби  newsm78 Не се вижда нищо и се чудя да давам ли вече нещо. Насочила съм се към хомеопатия и по-точно това, което д-р Михайлов препоръчва. Някой има ли опит вече да сподели?

# 296
  • Мнения: 40
medimed, нямам някакви конкретни отзиви за детска коремна хирургия в Пирогов, но от това което видях и преживях с баткото и неговия урологичен проблем, бих казала, че в Пирогов може условията да са мизерни като цяло, но специалистите са ТАМ! Например цветни снимки за урологични проблеми се правяти в Пирогов и в Токуда, но в Токуда никой не може да разчете резултатите достатъчно добре, всичко става в Пирогов. Ако се наложи операция също Пирогов е за предпочитане. След като от цяла България си водят децата там, значи има защо.
Важното е да си спокойна и да вярваш, че всичко ще мине бързо и безпроблемно.
Една близа беше в Пирогов защото на нейното момченце единия тестис не беше слязал и се наложи операция. Доста са добре финансово и все пак операцията я направиха в Пирогов. Приеха го, оперираха го, след една седмица го изписаха и вече всичко е зад гърба им. Така, че съм склонна да вярвам, че добрите специалисти са именно в тази болница и ако се наложи е добре да се обърнете към тях. Ще стикам палци всичко да мине безпроблемно!  Praynig Hug

# 297
  • UK
  • Мнения: 600
milkinis, дано вече малък Себ е добре, и бързо бързо да забравите кашлицата!

medimed, и аз нямам представа за пъпната херния, но определено чуи и второ мнение!

Какво ново при нас - от 2 седмици Ивчо започна да се буди всяка нощ в 2! И си иска да яде... мислех си, че е или от жегите, но те поотминаха, спим на отворени прозорци и то си духа хладничко, та не е от това. Ако беше скок в растежа, трябваше да отмине за 2,3,4 дена, май! Та се чудя как така... преди си спеше плътно от 21:30 до 06:30. При някои други бебоци наблюдава ли се същото явление Wink

# 298
  • Мнения: 27
Insane, мисля, че наистина са зъбки или поне имат принос за неспокойството. Май леко му е подут долния венец... Някой има ли опит с Пансорал гел за зъбки? Действа ли? Мисля да купя него, защото е натурален.  Thinking

А! И днес ставаме на 5 месеца  Heart Eyes   party002

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 2 172
Някой има ли опит с Пансорал гел за зъбки? Действа ли? Мисля да купя него, защото е натурален.  Thinking

Аз го ползвам. Общо взето има краткотраен ефект като повечето гелчета. То не съм ползвала други, че да направя каквото и да е сравнение. Повече съм доволна от хомеопатията - Дентокинд. Детето е като цяло по-спокойно и рядко мрънка. През нощта се буди 3-4 пъти за кратко и като го залюлям леко и пак си заспива.

Общи условия

Активация на акаунт