Клуб на храбрата шивачка - тема 11

  • 80 101
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 15
Да, знам, мерси! На базари от ДБМ всяка година носим моите неща, даже и с двете моите деца  участвали като джуджета по-миналата година  Simple Smile Голямо удоволствие за нас да помогнем с каквото можем. Да и не е празен пост, ще покажа "голяма банда" за един благотворителен базар на Коледа. Толкова ме зарадвали, че още на първия ден бяха купени почти всичките  Embarassed Затова вече започнала готвя неща по-рано, да ушия повече играчки за тази година. http://tilli-milli.blogspot.com/2011/11/blog-post_21.html

# 721
  • Мнения: 0
Еми аз да се похваля със спален комплект от долен,горен чершаф и калъфка.Свикнах и на машината вече и утре ще ходя в Какаду и почвам блузи,рокли,чудеса  Laughing Само време да има Simple Smile

# 722
  • Мнения: 555
Получих отговор от Продавалник. Крайно незадоволителен!!! newsm78 Те четат ли изобщо какво пише? На мен това ми звучи като 'като искате да си продавате продуктите успешно си плащайте, за да седят на предна линия" Ама това няма нищо общо с това, че нещата ни са ръчна изработка и трябва да се отличават от останалите. Всички дадени съвети с нищо няма да отличат продуктите ни по нищо от останалите промо обяви  ooooh!
Утре ще си правя труда да им отговарям.
"Здравейте ,

Благодарим Ви, че се свързахте с нас!

Чудесно е, че произвеждате качествени артикули и желаете да ги продадете в Продавалник. Ако имате собствен сайт или интернет магазин, можете да рекламирате при нас (в такъв случай разгледайте тук: http://allegrogroup.bg/). Може да рекламирате и физически магазин. Поставете артикулите в правилната категория. И в заглавието, и в описанието можете да впишете, че са ръчна изработка. Можете да промените акаунта си на бизнес тип и в полето "За мен" да дадете линк към сайта си и да разкажете повече за дейността си.
За да изпъкват Вашите обяви, можете да се възползвате от нашите промо опции. Във Вашия случай подходящо би било Страница на категорията. Така, когато потребители отварят тази категория, в най-торното поле ще излиза Вашата обява. Еднократното заплащане е за период от 5 дни. Можете да се информирате по-подробно тук: http://prodavalnik.com/vipinfo/#section_5

Поздрави,
Владислава
Екипът на Продавалник
www.prodavalnik.com"

# 723
  • Мнения: 1 291
Бертичка, май се опитват да ни кажат, че според тях сайтът си работи достатъчно успешно и ще трябва ние да се нагодим към него.

Момичета, аз шия като луда. Направих за около час едно панталонче на баткото от едни грозни женски шалварести джинси, а главата ми бъка от идеи как да си разкрася разни дрешки. Отделно ме чакат дядо Коледа и еленчетата, че ще правя коледен календар... Имам чувството, че се давя в намерения Crazy, а децата и мъжа си искат своето!  Cry

# 724
  • Мнения: 0
Момичета, два дни бях оф лайн, виждам свъpшили сте много нещо. Писмото към пpодавалника аз също ще го изпpатя. Нека видим какво ще се случи. Ще сpавняваме отговоpите  Mr. Green

Поздравления на всички направили сте много хубави творения   bouquet  bouquet  bouquet

Исках да напиша още много неща , но тези дни съм претрупана от основна работа и поръчки  Laughing сладко е но изморително  Heart Eyes Crazy Crazy

# 725
  • Мнения: 0
Съобщението да Продавалник -  успешно изпратено и от мен   Mr. Green Mr. Green

Киара честита машина, чакаме прекрасни творения от вас  Grinning

















# 726
  • Мнения: 1 263
  След известно отсъствие един запис и от мен. bouquet

# 727
  • Мнения: 1 291
basis, виждам, че е имало уважителна причина за отсъствието.  Party Честито!

# 728
  • Мнения: 555
Бертичка, май се опитват да ни кажат, че според тях сайтът си работи достатъчно успешно и ще трябва ние да се нагодим към него.
Такаааа сайта им работи успешно благодарение на нас! От към изпълнение сайта е много зле. Аз това изобщо няма да го коментирам. Искането ни нямаше общо с това, но така като ми отговориха се позамислих.
Прост пример - продаваш дреха  и като пускаш обявата отбелязваш кой размер е XS, S и т.н.

Ако си оправят тая каша по същия начин може да се добави една опцийка "ръчна изработка"
Но явно в момента на тях си ги устройва достатъчно това, което печелят и не искат да се развиват (или не им се плаща някой друг бон програмистите да си свършат работата)
Всеки уважаващ себе си собственик на подобен сайт ще сложи опции за улеснено търсене на артикулите.
Ако група хора се обърнат към мен и ми кажат така и така сайта ти не е функционален аз ще се замисля, защото потребителите правят сайта.
Сега ще им драсна няколко реда  Thinking

# 729
  • Мнения: 183
Здравейте!

Имам едно много хубаво трико, затворено в шкафа от някоо години. Сега искам от него да си ушия ролкя с римско деколте. Подобна на тази, но със затворен гръб и дълъг ръкав. Как се крои това деколкте? И цялата рокля изобщо как трябва да се скрои?

Не ми излезе снимката. Ето пак http://shopping.bg/ivanel-roklia-s-gol-gryb

# 730
  • Мнения: 555
Така момичета писах им следното:
"Здравейте Продавалник,
Явно не сте разбрали нашето искане.
Функционалността на един сайт е от съществено значение за неговото съществуване. Съгласете се с това.
Всеки от нас, който се занимава  професионално (или любителски) с това знае как да промотира стоките си във вашия сайт.
Идеята на нашето искане е да се отдели внимание на тези стоки, като им се даде привилегията да се категоризират по някакъв начин.
Тъй като ръчна изработка могат да бъдат артикули от всякакъв тип ще е достатъчно при пускане на обява да има опция "ръчна изработка", с която след това  ще се помагне  на по-лесното филтриране на артикулите.
Направете прост тест и потърсете в сайта си артикули "ръчна изработка". Ако над 150 страници не са достатъчно красноречив отговор на това, колко такива обяви има, то каузата ни е загубена.
Ако вземете пример от сайтов,е като ebay ще видите, че това е добра платформа за всеки любител, професионалист или търговец. За да се развие по този начин онлайн пазаруването и в България е нужна подобна платформа. Вашият сайт се доближава до идеята, но има още какво да се желае.
Нашето предложение е предложение за развитие и малко по-добра функционалност на вашият сайт. Това не е критика или негодуване за сегашното положение.
Вярваме, че мнението на потребителите ви трябва да бъде от съществено значение за вас и се надяваме да е така.
Поздрави и успешен ден"

Предлагам да продължим  с разпространението на предното писмо, за да видят, че сме сериозни и не сме малцина. Така изпратено писмото от 2ма 3ма явно не ги трогва или явно не си правят труда да четат какво точно пише. newsm78

# 731
  • Мнения: 11
Bertichka, аз пуснах съобщението тази сутрин, понеже през уикенда гледам да не се заседявам на компютъра и не бях разбрала за уговорката  Blush
Колкото до отговора - абсолютно не са прочели за какво иде реч. Според мен писмото е прочетено от някой отгоре - отгоре, който е сметнал, че става въпрос за конкретна фирма. Първоначално не одобрих идеята с масовото писмо, но сега вече, след този отговор, в това нещо абсолютно има смисъл. Така се покачва вероятността някой реално да го прочете:)

# 732
  • Мнения: 555
Определено доказаха, че е нужно привличане на вниманието преди преминаване към подписки и прочие.
Ако и на втория ми имейл отговорят по подобен начин ще стане ясно колко им пука за потребителите Wink
Пределно ясно е че всеки, който се е заел сериозно ще си направи сайт, ще дава пари за реклама и ще инвестира. Според тях обаче това значи ли че хората разчитат на тях и че Продавалник им е един вид спасителен остров? Въпроса е че това, което така или иначе вече е в сайта е страшно хаотично!
И какво ще рече пишете в заглавието и съдържанието 'ръчна иразботка'. Явно трябва да го крещиш, за да те забележат.
Абе много недоволна останах от първия отговор. Да видим нататък. Вие продължавайте да пускате. Аз сега ще пусна от другите ми имейли
Достатъчно е да се попълни имейл. Няма нужда от регистрация.
Да си припомним текста, който трябва да се пусне:
"Скъпи администратори на Продавалник,
Ние сме от постоянно нарастващата група от хора в България, които не спират работят и непрекъснато създават нови неща в името на изкуството, традицията и удоволствието. Нашите неща са ръчно изработени с много любов и търпение.
Обръщаме се към вас със сериозна молба и се надяваме да срещнем разбиране и подкрепа.
Пазарът на ръчно изработени неща в България набира все по-голяма сила. Затова ние се обръщаме към вас с предложение - във вашия сайт да бъде заделено малко пространство (категория), в която ние да предлагаме своите продукти.
Смятаме, че нещата, които правим, заслужават да бъдат отделени от масата обяви. Вярваме, че това ще донесе допълнителни облаги и за вас.
Потребителите/клиентите, които предпочитат да си купят нещо уникално не са никак малко, но нашите творения остават незабелязани, тъй като никъде няма графа или поне опция, с която да отбележим, че артикулът е ръчна изработка. Сигурни сме, че ще се съгласите, че между ръчната изработка и конвейерното производство има голяма разлика - ние отделяме внимание на всеки дребен детайл и най-вече - влагаме душите си в онова, което правим.
Надяваме се да отделите време и да помислите над нашето предложение. Ще очакваме вашия отговор!
Поздрави и усмивки от групичката със сръчни ръчички"

# 733
  • София
  • Мнения: 1 079
moonDream,Ще се опитам да го обясня,понеже не знам как да го начертая тук. newsm78 newsm78 Кройката на предната част изглежда като трапец,където по-тясната страна е талията,а по-широката деколтето и раменете.Ако например ханша ти е да кажем 100 см,трябва да добавиш 4-5 см добавка за свобода и 2 см за резерви,значи 52 см ще е на линията на ханша,а в горната част с около 20 см повече-75 см.Деколтето се прави по следния начин,намираш центъра на горната част и на долната и сгъваш на две.Горе става 37.5 см.От края към центъра измерваш 13 см,което е за рамо и другото е деколте.Като зашиеш раменете на предна и задна част ще ти се получи този тип деколте.

# 734
  • Мнения: 183
moonDream,Ще се опитам да го обясня,понеже не знам как да го начертая тук. newsm78 newsm78 Кройката на предната част изглежда като трапец,където по-тясната страна е талията,а по-широката деколтето и раменете.Ако например ханша ти е да кажем 100 см,трябва да добавиш 4-5 см добавка за свобода и 2 см за резерви,значи 52 см ще е на линията на ханша,а в горната част с около 20 см повече-75 см.Деколтето се прави по следния начин,намираш центъра на горната част и на долната и сгъваш на две.Горе става 37.5 см.От края към центъра измерваш 13 см,което е за рамо и другото е деколте.Като зашиеш раменете на предна и задна част ще ти се получи този тип деколте.

Благодаря! Мисля, че разбрах! Изглежда доста лесно и бърза за правене! Аз намерих в едно списание кройка, но тя е доста сложна и самия лист с чертежите го нямам.... Само в описанието има малки картинки.

Общи условия

Активация на акаунт