Любители на кучета - 29

  • 71 615
  • 746
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 266
Фея разкошен е този Беро! Само да го мачкаш.Hug

# 631
  • Мнения: 2 286
Фея, невероятен, прекрасен, страхотен!! Направо не мога да му се нарадвам Heart Eyes

Кукумявка, дано всичко със зайко е наред Praynig

# 632
  • Мнения: 382
Фея, този Беро е страхотен пухчо  Heart Eyes Като голяма плюшена играчка Simple Smile
Благодаря ти много за насоките. За съжаление не можах да отворя първия клип. Но от вчера чета за кликера и приложението му и ще си го купя и почваме да тренираме е него. Започнах и с разходките на къс повод и без лигавене. Трудничко ми е, но няма как и ще се справя. Надявам се за 1 месец тренировки да схване, че аз командвам Wink И после ще коригираме и другите отклонения в поведението. Тя милата на моменти е такова шубенце Sad Вчера мъжът ми тръгва уж сърдито към нея и тя се напишка от страх. А да кажеш, че я е бил или нещо друго. Не схванах от къде така се стресна. Тя в началото се напикаваше постоянно от страх, но вече е уж по-смела. Но ето на моменти пак става бъзлива мушица Tired
VikSsito, малкият баскетболист хубаво да го намачкаш от мен Hug

# 633
  • София
  • Мнения: 11 131
Фантастичен е Беро!  Heart Eyes

# 634
  • Мнения: X
Много е красив Беро, наистина  Grinning.

От няколко дни насам, до нашия блок почнаха да изникват, като гъби огроооомни песове, които не съм виждала в квартала до сега, ама наистина огромни. От къде се донесоха не знам, има една изперкала кукувица, дето идва да ги храни, защо пред нас, а не пред нейната си къща е мистерия. И си мисля...как се справяте със срещите с бездомни кучета, докато се разхождате с домашното си куче? Признавам си, че този въпрос ме е спирал да си взема куче и по-рано...наистина не си представям какво ще правя ако налетя на някоя глутница, на която не се харесаме..

# 635
  • Мнения: 654
А бе ......обучение,обучение,ама като се разгони една женска и около нея има двама мъжкара.....ми се разгонва ......
Толкова храна спестих тия дни,никой не поглежда купата,само душат скимтят и така......
Още малко остана...
Толкова хора искат от нашите кутрета,но аз не искам повече.
Отделно всяка бременност е риск,отделно се шашкам около малките,а пък раздялата.... Sad
При ветеринара чух нещо което ме изненада:понеже Дейзи и Чери са майка и син,сме още по внимателни.Но ми казаха,че това било позволено,защото се подобрявала породата.....ха сега де  Thinking

# 636
  • Мнения: 0
Ах, този Беро, влюбена съм  Heart Eyes Hug

При нас обаче почивка няма, вчера Съни повърна 4 пъти Sad Имаше неидентифицирани обекти в повърнатото , но след щателно разследване установих ,че предишната вечер са го почерпили с фъстъчки , а той се самопочерпил с някаква пръчка......е изкара си го всичкото - парченца фъстъци и парчетата от пръчката.

Иначе за разходките и аз искам да се похваля  Mr. Green Имаме напредък . Днес след пишкането и акането направихме цели 2 обиколки на къс повод, без дърпане. Следвах инструкцийте на Фея и така се бях изпъчила все едно квартала е мой   Laughing Ако някой ме е гледал отстрани, си е казал "Тая за к'ва се мисли "  Laughing

Pandora , при нас няма много улични кучета, даже напоследък май изобщо не сме срещали. Както преди бях казвала при нас проблема са котките. Така са окопирали входа , че едвам излизаме. Иначе се оглеждам непрекъснато и ако видя някъде в далечината кучета, рязко сменяме посоката  Peace

# 637
  • Мнения: 382
pandora,  аз да се изкажа понеже съм фен на бездомните кучета и съм от "кукувиците", които отгледаха половин глутница в нашия квартал Blush Когато аз взех Чарити , която е осиновена от приют Богров, първоначално моите кучета я полайваха. Но само като има кажа не и шът и спираха. Даже веднъж ги заплаших , че повече няма нито храна , нито вода да им нося и те като че ли ме разбраха Laughing Сега като я видят стоят мирно, само по-малките се опитват да играят с нея, но аз не давам. Попринцип бездомните кучета пазят един вид територия, но те за разлика от много домашни са много по-стресирани и уплашени и на мен винаги ми е по-лесно да прогоня някое бездомно куче да не се навира в Чарити отколкото домашните, които са по-уверени и от тях мен повече ме  е страх. Иначе внезапно изникващите в даден район бездомни кучета обикновено или са мъжки, които идват заради разгонена женска и после си отиват по местообитанията или някой ги докарва от строежи и крайни квартали на София и ги зарязва там. Поне за София е така Peace Аз да си призная от бездомни кучета не се страхувам. Нито съм на менние за безпричинна агресивност и тн. Когато съм с кучето съм по-бдителна, но обикновено и да я разхождам не в нашия район, по-лесно се оправям с бездомните отколкото с пуснати без каишка домашни кучета.
VikSsito, и мен от пъчене по време на разходки ме боли вече гърба Laughing Ама може пък да си оправя стойката покрай възпитанието на кучето Laughing

# 638
  • Мнения: X
Leisi_bb имах предвид конкретната жена, че е кукувица, тя по принцип не е у ред и има едни специфични прояви... Ами мен ме притеснява, защото децата ми са си деца, колкото и да им набивам в главите как да се държат, те не винаги се справят, от едната крайност в другата или ще се плашат и търчат или ще искат да ги галят. Иначе си права, че често домашните,  без каишка и със неангажиран стопанин са по-притеснителни.

Искам и друго да питам - мога ли да извеждам кучето на поляната при свекърва ми преди да са му минали всички ваксини, там кучета не са влизали с години, тъй като имат две техни, които обаче си живеят затворени, т.е, не се разхождат по двора? Но има две котки в момента, дали не е опасно?

P.S.
pandora,  аз да се изкажа понеже съм фен на бездомните кучета ...
И моето е бездомно, даже не беше ясно дали няма да остане с едно око, така че съм много далеч от това да съм противник на бездомните кучета, просто не мисля,ч е мястото им е на улицата, мисля, че такива кучета изобщо не трябва да има.

Последна редакция: пт, 17 авг 2012, 16:01 от Анонимен

# 639
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Привет.Приемате ли нови любители на кучетата? Преди една година нашето семейство се увеличи с още един много сладък член- госпожица ,порода-мини шпиц , наречена от нас с много любов НАЯ.След дълго търсене на представител точно на тази порода я харесахме  в един сайт и след два дни пристигна с автобус от Свиленград.Боже това животно е направо супер.Всички в къщи са влюбени в нея и май заради това я направихме голяма глезла. EmbarassedАбе на мама бебето. Laughing

# 640
  • Мнения: 2 286
Плами76, добре дошли с Ная Heart Eyes . Чакаме и снимки Grinning

Пандора, аз не бих извела кучето. За съжаление, парвовирозата е много коварна и опасна болест. Вирусът може да бъде пренесен отвън вкъщи с обувките. У нас, след като взехме малкия, всеки се събуваше и обуваше пред вратата. Моите обувки си седят и сега там (че ми е по-лесно), но мъжа ми си ги прибира в килера. Хем не се мотат обувки по целия апартамент, хем не се притеснявах за кучо. Преди да отидем да си го вземем, измих хубаво целия под с доместос и всеки ден миех с доместос, за да предотвратя появата на гадната болест (виждала съм много кучета болни от парво или гана и много, много ме е страх и за това съм толкова предпазлива Tired ). На 3м. и 12д. му беше първата разходка, т.е. 12дни след третата ваксина.

# 641
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Оф малко съм скарана с качването на снимки.Ако може някой да помогне ще съм благодарна.

# 642
  • Мнения: 3 117
pandora,  аз да се изкажа понеже съм фен на бездомните кучета и съм от "кукувиците", които отгледаха половин глутница в нашия квартал Blush Когато аз взех Чарити , която е осиновена от приют Богров, първоначално моите кучета я полайваха. Но само като има кажа не и шът и спираха. Даже веднъж ги заплаших , че повече няма нито храна , нито вода да им нося и те като че ли ме разбраха Laughing Сега като я видят стоят мирно, само по-малките се опитват да играят с нея, но аз не давам. Попринцип бездомните кучета пазят един вид територия, но те за разлика от много домашни са много по-стресирани и уплашени и на мен винаги ми е по-лесно да прогоня някое бездомно куче да не се навира в Чарити отколкото домашните, които са по-уверени и от тях мен повече ме  е страх. Иначе внезапно изникващите в даден район бездомни кучета обикновено или са мъжки, които идват заради разгонена женска и после си отиват по местообитанията или някой ги докарва от строежи и крайни квартали на София и ги зарязва там. Поне за София е така Peace Аз да си призная от бездомни кучета не се страхувам. Нито съм на менние за безпричинна агресивност и тн. Когато съм с кучето съм по-бдителна, но обикновено и да я разхождам не в нашия район, по-лесно се оправям с бездомните отколкото с пуснати без каишка домашни кучета.
newsm10
 иии  Hug

# 643
  • Мнения: 8 163
Лейси и Виксито, смях се с глас на това как се пъчите Simple Smile Ама така де, ние кралици ли сме или на пИтела джуката?

Плами, и аз ще се радвам да видя снимки на Ная. Качи някоя в сайт за споделяне на снимки (flickr, prikachi и пр), копирай линка и го добави към следващия си пост. Ако искаш снимката да е видима, можеш да маркираш линка и да натиснеш иконката с картина, докато пишеш поста си.

Лейси, като си вземеш кликър и имаш въпроси за обучението, питай. Командите, които Беро изпълнява във филмчето, са заучени точно с помощта на кликър. След постепенна замяна на лакомството с ласки, Беро приема галкането като награда. Та и самото даване на команди, понеже е положително внимание, пак бива приемано като награда. От ентусиазъм това добиче щеше да се пребие, бързайки да изпълни командата "go home"  Laughing

Благодаря на всички за ласкавите думи и намачкванията за моето псе. Ще ги предам в троен размер.

# 644
  • Мнения: 555
Оф малко съм скарана с качването на снимки.Ако може някой да помогне ще съм благодарна.
Ъплоудваш тук http://tinypic.com/ взимаш линка на който пише за форуми или нещо от сорта и пействаш в поста  Peace

Беро като го гледам как ляга да го мачкотят ми идва да му се тръшна отгоре Joy

Общи условия

Активация на акаунт