Любители на кучета - 29

  • 71 414
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 739
Ето нещо, с което не съм запозната - какво е миграционна разходка? Да не е вървенето/разходката след като кучо свърши #1 и # 2 и тръгнем да вървим? Ако е така, аз го оставям да си дУши, той не го прави често, пък и все пак препикава разни неща по пътя ни, нали така си маркира територията. Освен това той често надУшва къртици и се спира по предните дворове на къщите пристъпяйки като по терлици (един вид почва да "дебне жертвата").

# 691
  • Мнения: 659
Привет от нас,скоро не съм писала,но имахме една редица рождени дни  Crazy  Laughing

Нашата басетка Бери засега добре се справя,вече месец и половина е вкъщи,за това време се научи да стиска и да не се изпуска изобщо.Понякога и пред вратата или пред стълбите пишка,не успява да стигне до навън,но ще се научи.
Снощи за първи път я оставихме сама за няколко часа,само малко лай е имало,беше поразхвярляла боклука,общо взето по-зле очаквахме да е  Laughing А само с влизането беше някаква луда истерия,квичеше направо милото  Confused
Иначе като остава сама за по няколко минути,почти не лае и скимти,посвиква вече.

Обаче друг проблем сега...още откакто я взехме,не й даваме да се качва по леглата и дивана и досега почти не се е пробвала,ляга под масата или около леглата ни да спи обикновено.Обаче от няколко дни насам е твърдо решена,че мястото й е там  #Crazy Бутаме я,гоним я,караме се и пак продължава да опитва....или пък ни дебне да заспим и ляга в краката ни  Laughing
Даже онази вечер изкара акъла на мъжа ми...бях станала през нощта,нещо не можах да спя и легнах на дивана в хола да гледам ТВ,та засилил се той да ме гушка и напипал нещо космато  Laughing а то-кучето използвало момента  Joy
Явно с постоянство ще я научим да не се качва,друг начин надали има,ама не разбирам как след толкова време реши да се пробва,и то толкова настойчиво  Rolling Eyes А определено няма място по леглата,късокосместа е,но бая косми ръси и не е никак приятно  Confused

# 692
  • Мнения: 159
Уф, момичета, в чудо съм се видяла! От една седмица се опитвам да умиротворя кучинка и свинка. Засега това е най-голямо постижение:
Скрит текст:


Ама и то е само когато съм до тях, иначе голяма гоненица пада. То си е весело де  Laughing, ама ме е страх като дойде време Алис да не направи някоя глупост. Дорис(свинка) си е диваче и само бяга, пък на кучинка явно тогава и е интересно и я гони още повече...Не се оплаквам, споделям само. То Сизър е много добър, ама с гризач си е друго  ooooh!

Последна редакция: вт, 21 авг 2012, 18:54 от Mimitootvr

# 693
  • Мнения: 8 163
Фики, гледала ли си филми за вълци? Когато глутницата тръгне нанякъде, първо тръгва алфата. След него е женската му, след това останалата част от глутницата, като омегата е най-отзад. Няма спиране, няма дУшене, няма отклоняване от посоката, избрана от алфата. Който пикал - пикал. Който не е, да стиска. Темпото на придвижване не се променя от никой друг, освен от водача.

Границите на територията на вълчата глутница се маркират единствено от алфата. Останалата част от глутницата се включва само при звуково маркиране - чрез виене.

Следователно:
- когато извеждаш кучето на разходка, то трябва първо да се изпишка и изака
- ти казваш каква е посоката, какво е темпото на движение, кога, къде и за колко да се спира
- маркирането на територия в присъствието на алфата е недопустимо, защото изразява неуважение

Моят бобтейл никога няма да вдигне крак да припикае нещо, ако съм наоколо. Единственото изключение, което допускам, е в кучешкия парк. Никъде другаде. Когато пишка, докато е с мен, Беро го прави за облекчение, често дори кляка като кучка.

# 694
  • Мнения: 739
Фея, благодаря, разбрах! Преди бях така строга и даже му указвах къде да се облекчи, на избрано и посочено от мен място. Прави ми впечатление, че аз като съм унесена в мисли и вървя с равно темпо той чинно ме следва без даже и да си помисли да се отклонява да дУши. Супер обясняваш  Hug

# 695
  • София
  • Мнения: 3 789
Честит рожден ден на прекрасната Тара! Да е жива и здрава и да ви радва още дъъълги години!   bouquet Hug Порасна и тя, милата, кога мина това време....

Добре дошъл на АлексHug Чакаме още снимки  Peace

# 696
  • Мнения: 555
Здравейте,
нямам време да чета всичко, но се включвам, за да пиша за напредъка с дресирането.
Вече всички сме си вкъщи и учем кученце да не лае като звъни някой на звънеца. За сега другите се стараят и учат заедно с нея  Mr. Green Има горе долу някакъв напредък, но има какво да се желае.
Истината е в единството и постоянството! Peace
Преди малко се прибрахме от разходка и точно до входа се засякохме със съседското куче. Видях че ще реагира остро и в момента, в който се засили рязко я дръпнах настрани към мен и я накарах да седне. Тя толкова бързо седна и млъкна, че се почувствах като Сизър  Joy Докато не се успокой не и разреших да става, за да се приберем.

п.п. ние имаме и един друг проблем. Страхува се от стръмни стълби и винаги бърза да слезе/да се качи. С приятеля ми се научи да се качва и слиза бавно и да изчаква първо той да стъпи на стъпалото, но с мен упорито не иска да изпълнява Crossing Arms Не знам дали дърпането настрани не я стресира допълнително. Опитвам се да вървя пред нея и да не и давам възможност да се качва първа, но при първа възможност тя пак се засилва по стълбите.
Сега на качване я подръпвах и връщах обратно, когато ме изпревари, но не знам защо не ме взима на сериозно и трябва едва ли не постоянно да и напомням, че не бива да върви пред мен. Голям е инат!!!

# 697
  • София
  • Мнения: 11 116

Преди малко се прибрахме от разходка и точно до входа се засякохме със съседското куче. Видях че ще реагира остро и в момента, в който се засили рязко я дръпнах настрани към мен и я накарах да седне. Тя толкова бързо седна и млъкна, че се почувствах като Сизър  Joy

 Joy Joy Joy

# 698
  • Мнения: 372
Много благодаря на всички за прекрасните пожелания!      bouquet
Бъдете здрави и вие, и кучовците ви!      bouquet

# 699
  • Мнения: 555
Laughing Е какво сега? знаете ли как се надух и възгордях, че си управлявам кучето Joy

# 700
  • Мнения: 2 286
Честит рожден ден Тара! Да е здрава и щастлива, много радост и любов да дава и получава!  bouquet

Добре дошли на новите ни попълнения! Искаме още снимки. Mr. Green

Фея, незаменима си Hug Hug

Бертичка, браво и поздравления за напредъка! Едко също постоянно се опитва да е пред мен, но спирам, връщам го и започваме отнавало. Дори се упражняваме да излизаме от вратата без повод и без да се бута в краката ми, а да тръгне едва след като го подканя. Има дни, в които имам много напредък, има дни, в които правя крачка назад, но въпреки това се чувствам уверена и не се отказвам! Упорство и само упорство!  bouquet

Марта, веселяк е твоя момък Laughing .

Taзи вечер беше ред на Голяма баня Laughing



Хич не е доволен, гОркия, ама кой го пита. А какво свалих Crazy ooooh! . Да не ви казвам колко кална вода изчете Laughing

 Heart Eyes Heart Eyes

Доволно кротува. Мама е доволна bowuu

# 701
  • Мнения: 739
hailie - Голям ти е сладур, много красив  Heart Eyes Особено на първата снимка очичките му как миловидно гледат  Heart Eyes

# 702
  • Мнения: 2 286
hailie - Голям ти е сладур, много красив  Heart Eyes Особено на първата снимка очичките му как миловидно гледат  Heart Eyes
Благодаря!

Моли се на баща си, който го снима, да го извади от ада,  в който съм го поставила Joy . И то не за друго е Ад, а защото не разрешавам да си ближе шампоана от лапите Laughing . А и голямо ресане направихме днес - и сутринта го ресах много, и сега насапунисан, вече му беше дотегнало!

# 703
  • Мнения: 28
Благодаря момичета  Hug 

Добре дошъл на Алекс, голям е сладур, аз много харесвам бели кучета  Heart Eyes Каква порода е Алекс, аз хич не ги познавам  Embarassed

Лабрадорче е мила, пясъчен  Simple Smile Беше беличък като мъник, сега малко му потъмня рошката, само по две бели лентички останаха от двете страни на вратлето и зад плешките. Типично за породата. Първо кученце ми е, досега съм гледала само котушки.
Но ми е много послушен, има си характерче, де.....  Mr. Green   Опитва се да доминира (вече сме на 5 месеца, нормално), но е в норма.
Имам всичко на всичко един спукан маркуч на пералнята, две-три изкъртени лайсни на дограмата и три изгризани кабела (без ток ест  Simple Smile).. Като цяло е душичка..  Че какви неща съм чувала..  Grinning

# 704
  • Мнения: 0
Еха, човек го няма 2 дни и колко много сте изписали  Hug  
Добре дошли и от мен на новодошлите кучовци  Peace

Честит рожден ден на сладката Тара . Да е жива и здрава, много игрива и послушна  Simple Smile
hailie, много се забавлявах с "неволите" на къпания сладур. Гледа така все едно си мисли " С какво заслужих всичко това ". И ние се борихме в банята онзи ден. Мога само да си мечтая да седи така мирно, без някой да го държи. Щеше да е скочил от ваната без да успея да преброя до 3  Mr. Green При първото ни къпане не бях затворила вратата на банята и това ми беше грешката.... тъкмо го намокрихме и т'ва като се изплъзна и хукна . Търчеше като обезумял и накрая апартамента изглеждаше така, все едно цунами е минало през него  Mr. Green От тогава се къпем под ключ  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт