Любители на кучета - 29

  • 71 677
  • 746
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 286
Шаляля, дано всичко е наред Hug

Бери е Joy hahaha Crazy . И Еди има смешни моменти, но просто бледнят пред вашия талант Laughing

# 121
  • Мнения: 382
Здравейте, момичета Simple Smile Благодаря за милото посрещане. качвам една снимка на моята принцеса Чарити , която взехме преди 2 месеца от приют Богров. Както можете да се досетите покрай посещенията ми в приюта за осиновяването се нагледахме на кучета пострадали от "добри хора". Tова с пироните и стъклата е просто #Cussing out #2gunfire....
Моята принцеса, когато е постъпила в приюта е била пребита. С отлепен таз, счупено краче и рана на коляното Cry И все се питам кой идиот( да не казвам още 1 милн. други епитети) bи набил кученце на 3,4 месеца ooooh! Но слава Богу сега Чарити е почти като чисто нова Hug И вече ще наглеждаме с нея темата, защото на мен ми е много интересна

# 122
  • Мнения: 224
  car003   newsm01

http://www.edna.bg/svobodno-vreme/domashni-liubimci/s-kuche-v-kola-4627247

 Simple Smile

Чарити е бяла приказка! Heart Eyes Не се съмнявам, че лошото е зад гърба й, а оттук-нататък само игри, разходки и наградки. Лейзи, браво на вас! Hug

Последна редакция: пт, 13 юли 2012, 10:54 от marta1

# 123
  • Мнения: 382
marta1, мерси Simple Smile
Искам да ви попитам понеже няма как да изчета всичко, което сте обсъждали около отглеждането на кучетата, правите ли профилактика на кучето си с Ивермектин против Дирофилариоза? На мен ми казаха от приюта да й правя понеже там такава в практиката , но пък от ЦВК ми казаха , че не е нужно понеже кучето не се гледа навън и щом е външно обезпаразитено , опасността да го хапят комари и да развие болестта е малка. Но аз много се чудя дали все пак да не почваме с инжекциите? newsm78 Какво мислите?

# 124
  • Мнения: 555
Марта хубава статия  Hug

# 125
  • Мнения: 313
Фея-както винаги много полезна и изчерпателна,благодаря за отговора .Май ще трябва да си запиша и набавя някои неща от първа необходимост,че не се знае в кой момент укуч ще ни изненада,да не дава господ де ooooh! Tired
И още едно въпросче-защо гроздето и стафидите се считат за отрова newsm78 Знам,че сладко не се дава,защото не могат да го обработват и има вероятност да ослепеят при редовен прием,но за това? Embarassed Mr. Green
Bertichka -как е днес сладурката,има още кръв в урината?
Статията е наистина полезна.Между другото преди 2 седмици в кауфланд видях много интересна идея за това,как да не се обезводни животното по време на път/разходка-стоката представляваше спортно шише за вода с допълнителна приставка,захваната за него,която се спуска и по нея тече водата-нещо като пързалка,ааа,намерих снимка,ей такова нещо и не беше скъпо към 10 лв,много ми хареса и май ще взимаме

Leisi_bb -поздравление за борбеното ви кученце,улучило е на стопани.Много е красиво и супер бяло,в кално време не ви облазявам Mr. GreenНаправо не мога да си помисля кой нормален човек ще постъпи така с беззащитна животинка,при това толкова малка и сладка Crossing Arms ooooh! #Cussing outно това не са хора,а безсърдечни същества,които и себе си не обичат,пък какво остава за другите
shalqlqq-вие как сте след поглъщането,изкара ли нещо

# 126
  • Мнения: 2 286
Лейси, невероятна е Чарити! Дано само хубави, незабравими моменти на игри и веселие да ви съпътстват Hug . Това, за което питаш - не съм го чувала, ние не правим профилактини, защото, според вета, няма нужда. Капем всеки месец Адвентикс и съм много доволна.

Момичета, събота и неделя къде ще водите животинките в тая жега? Дават го 40С в неделя, у нас ще бъде поне 34-5С и не ми се мисли милия как ще преживее Tired . Приемам идеи всякакви, като имате предвид, че ще съм сама с куче и дете, и без кола Crazy Mr. Green

Как са днес пострадалите кучовци Hug

# 127
  • Мнения: 555
Днес няма кръв в урината. Май беше инцидентно само вчера  Thinking Не съм откривала петна от кръв никъде.
По-късно като се разхлади ще ходим до вета и ще видим какво е положението. Тя доста настива с това лежане по пода на течение или пред климатика все. Вероятно да е някой цистит ама пак не е добре да го има.
Ще почна да и давам пак сребърна водичка пък да видим.

нова мама84 , ние имаме такова шише от доста време. За 5 лв някъде й го взех от Джъмбо Peace Обаче не става за носене в дамска чанта, защото тече.
Уплътнението не е хубаво, а и не е измислено добре.
Когато напълниш шишето с вода и го закачиш за куката някъде да виси (пък и да не го закачаш) от тежестта тапата седи леко отворена и пропуска вода.
Баща ми сложи някаква гумичка и сега не тече толкова, но пък пуска по-малко вода като стискам. Общо взето си го ползваме като купичка. Пълня го с вода само когато няма от къде да и налея прясна вода да пие.
Полезно си е де, спор няма. Може би просто трябва да се гледа да е по-качествено, за да не тече из чантите.
Аз пък бях гледала из чуждите сайтове някъде възглавничка, която държи студено. Нещо като тези пликчета, които се ползват, когато имаш синана или оток. Мисля че се слага в хладилника и държи студено известно време. Мислила съм си ако и взема такива и да и направя калъфка за възглавничка дали ще и хареса newsm78 Като я водим по поляните в тая жега направо и се взима акъла. От грухтене не може да си чуем мислите  Laughing А по принцип е сравнително тиха в сравнение с други мопсове.

# 128
  • Мнения: 224
Момичета, събота и неделя къде ще водите животинките в тая жега? Дават го 40С в неделя, у нас ще бъде поне 34-5С и не ми се мисли милия как ще преживее Tired . Приемам идеи всякакви, като имате предвид, че ще съм сама с куче и дете, и без кола Crazy Mr. Green
Ооох, тези жеги... Ill
Ние се справяме с домашната жега (ама и аз ги измислям едни... Laughing)чрез...навлажняване на козина. Мики е късокосмест дакел и при нас работи. Навлажнява се хавлийка малък формат и се обтрива гръбче, коремче и лапички. Кучо даже се протяга, за да ми е по-лесно. hahahaДаже вчера се успокои и заспа чак след едно такова разхлаждане.
Другият вариант е - кучинка ляга върху влажна хавлия на мозайката в банята.
И една хитринка - всички кожени кокали, солетки и "обувки" на кучо са в хладилника. Първите минути след даването, кучо си разхлажда лапичките и муцунката. Все си е нещо. Laughing

И като съм почнала със статиите днес... smile3529

http://kosmatko.com/news/40-world/203-ne-ostavqite-domashnite-lu … bez-voda-v-jegata

http://dete.bg/n/kuche-kurmi-kote-v-teksas.6551.html

За болничките душички - бързо и окончателно оздравяване. Hug

Последна редакция: пт, 13 юли 2012, 16:06 от marta1

# 129
  • Мнения: 555
Сетих се че имаме един два качени клипа с диването
http://www.vbox7.com/play:9ac391fbcf Един от психологическите и проблеми. Ядосване пред телевизора Laughing Скоро даваха някаква глупава реклама на това Женени с деца в българия и жената бърше стъклото (ама все едно бърше телевизора) и нашичката като се изнерви. Като почна да я лае  Joy Joy Joy Викам й а така мойто момиче тая кво ти бара телевизора.
Иначе много обича да гледа животни по анимал планет и дискавъри.  Laughing

# 130
  • Мнения: 308
Ами засега няма нищо обезпокойтелно.Все същия дивак си е, яде, ходи преди малко по голяма нужда да се надяваме, че всичко е ок.
Leisi_bb нашия вет ни даде едни хапчета уж били и за това Prazimec D се казват.Аз също се чудех понеже разбрах за 2-3 заболели кучета наблизо, но засега не сме предприели други мерки, освен хапчетата, които така или иначе му ги даваме.Вие как процедирате?

# 131
  • Мнения: 2 286
Марта, това е добра идея, само че при нас ще е направо къпане под душа. Сега е около 30-31С у нас и горкия се чуди само къде да се завре. Ние сме на теракота и въпреки това е топло на земята. Даже и течение нямаме Crazy

Бертичка, Joy Joy
у нас почти никой не гледа ТВ, само праха му бърша Crossing Arms

# 132
  • Мнения: 382
shalqlqq, доколкото знам единствено Ивермектин е препаратът за превенция на дирофилариозата. Прилага се по схема в зависимост от теглото на кучето и се поставя инжекционно от ветеринар. Ако кучето е младо примерно до около 1 годинка няма нужда да се прави тест за наличие на болестта преди да започне профилактиката. Ако е по-зряло, тогава се препоръчва да се направи такъв тест преди Ивермектина. Понеже Чарити е на 8 месеца и ако реша да започна профилактиката, няма нужда от тест засега. Иначе не е скъпо или сложно, но все още се колебая дали да почвам да я водя на инжекции всеки месец.

# 133
  • Мнения: 8 163
Сърдечният червей, както е популярното име на дирофилариозата, е много опасна болест, ако бъде оставена да се развие. Дискусията "за" и "против" редовния прием на профилактичен препарат е разгорещена. Преценката трябва да е на собственика, а не под давление на ветеринаря. Следва да се вземе предвид най-вече риска от заболяване. Пренасянето на заразата не е толкова просто.

Ето малко информация за сърдечния червей:

1. Температурата на въздуха/водата трябва да надвишава 14оС, за да могат комарите да започнат развитието си. Дори тогава трябва да има около две поредни седмици, в които температурата да е поне 27оС
2. Нужен е определен вид женски комар (в САЩ тези видове са 16)
3. Комарът трябва да пие кръв от куче, което вече е заразено с полово зрели мъжки и женски сърдечни червеи, които имат поколение
4. Поколението трябва да е в първия си стадий на развитие (новородено червейче; да, те се раждат), когато комарът дръпва кръв от заразеното куче
5. Комарът трябва да оцелее поне 4-10 дни (при подходящи температурни условия), за да може червейчетата да достигнат третия си стадий на развитие и да преместят от корема в устата на комара
6. Комарът трябва да нацели точно твоето куче, за да прехвърли червейчетата
7. Веднъж влязли в кучето, на тях са им нужни 6 месеца, за да достигнат полова зрялост
8. Комарът трябва да е прехвърлил и мъжки, и женски червейчета, за се достигне до 4-тия стадий на развитие

Други факти, които следва да се вземат под внимание:

Медикаментът, който се дава като профилактика срещу сърдечен червей е на практика чиста проба отрова.
Вероятността от зараза е относително ниска, при това само през топлите месеци.
Кучето може да бъде изследвано веднъж на 6 месеца.
Дори да има зараза, лечението в начален стадий е лесно и без щети върху кучето.

Страховитите снимки на кучешки сърца, препълнени от сърдечни червеи са резултат не от неприемането на медикамента, а от липса на контролни тестове.

Аз лично не давам на бобтейла си нито един вид "лекарство", съдържащо ивермектин (тук ги има и на таблетки, само с рецепта). Разбира се, ако живеехме във високо рисков район с тропочески климат, щях да обмисля даване на хаповете или щях да правя по-чести изследвания.

# 134
  • Мнения: 22 867
Много моля, ако някой е давал от сърчицата с биотин на Бефар, да ми напише дневната доза и на какво куче е давана. Нещо не можах да реша по упътването, в нета също не открих инфо за количеството за ден.
Ето опаковката:

Общи условия

Активация на акаунт