как да се опазим от лудите по улицата?

  • 9 181
  • 114
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 537
Вчера взех детето от градина и пресичам малка уличка за да стигнем на детската площадка при което младо момиче( семейната й история се знае в квартала) вървейки срвщу нас ми казва" дай ми 40 ст" аз отговорих, че няма да и дам при което тя откачи. Започна да ме обижда, да плюва по нас и се опита да ме ритне. аз стиснах детето здраво , забързах напред и влязох в кафето , но тя ни настигна и се опита пак да ме наплюе в лицето с думите" боклук дано и ти стигнеш до тук" а аз мълчейки набрах 112 и обясних за какво става въпрос. полицията дойде след 1ч.  и 30 мин. обясних  им случката като тя им е стар познайник. Полицаите ми казаха, че нищо неможели да направят освен да подам жалба и да се съдим за тормоз. А кажете ми в каква държава живеем?!
Днес ме чакаше на площадката пак, но аз отидох с други майки и тя не посмя да се доближи. излизам със страх какво може да ни направи тази очевидно луда жена.
ще си купя спрей и ако се доближи ще я напръскам, но няма да реша проблема.
посъветвайте ме как да постъпя.

# 1
  • Мнения: 3 121
Психично-болните(не харесвам думата "луди")не ги искат в психиатриите . Пускат ги принудително за домашно лечение, макар че е видно, че не са.
Със системата няма преборване, просто ги избягвай физически доколкото е възможно.

# 2
  • Мнения: 60
Изтръпвам от подобни случки. Случвало ми се е и на мен. Това, че нищо не се прави от хората длъжни да се заемат, го обяснявам с факта, че нямат достъп до тях. Прекарах доста време в една болница, имаше един луд, който просеше всеки ден от хората с обяснението, че е войник от Русе и не му достигат пари за влака. Ако не му дадеш започваше да кълне, крещеше и заплашваше. Избягвах го всячески, но веднъж ме хвана, не му дадох, прокле ме да нямам пари до края на живота си. И на мен тогава институциите ми казаха да го съдя за психически тормоз. В смисъл аз да платя за дело, пък ако го спечеля той щял да ми ги върне ooooh! което само по себе си се сещате до къде щеше да стигне.

# 3
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Ами, спрея върши идеална работа. Ще я напръскаш един-два пъти, на третия път няма да те тормози. Аз също си нося в себе си лютив спрей, за всякакви случаи, и съм попадала в такъв като твоя, само че с едно момче...

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не знам как да опазим ...
Заобикалям ги отдалече... И ще си купя нов спрей, че старият го загубих някъде.
Преди няколко дни, една очевидно психичноболна жена беше застанала на входа на едно заведение и половин час никой не можа да я махне от там. Стана агресивна, започна да налита на бой и да крещи. Наложи се да викаме полиция... Те само като я видяха, казаха:"Ох, пак ли ти?" ... ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
То станаха доста неща, от които сами трябва да се пазим по улицата.....

# 6
  • Мнения: 3 157
Не само на улицата-те са навсякъде.щъкат си спокойни и необезпокоявани-всеки го страх и предпочита да се скрие,защото е ясно,че няма как да ги пребориш...и аз съм викала СОТ няколко пъти по повод агресивни такива-никакъв ефект,по едно време ме беше страх да ходя на работа Cry

# 7
  • Мнения: 1
И мен много ме притесняват разните смахнати по улиците и в градския транспорт.Според мен спрей не би помогнал много(може да ти го бутне от ръцете или да го изпусеш).Аз винаги си нося с мен резец за кожички.На мястото на авторката бих се замислила за куче.

# 8
  • Мнения: 3 157
И какво ще направиш с него...ще го порежеш и ще разчиташ той да излезе разумен и да избяга..според мен с агресия няма как да пребориш един неадекватен човек,най-много да изперка повече като се уплаши и той от теб,незнам...

# 9
  • Мнения: 60
от лудите не се бой ,
виж , от нормалните се пази ...

# 10
  • Мнения: 0
Никой не е застрахован да не стане и той такъв.
Имам позната, чиято НПО се занимаваше точно с такива и докато им отпускаха пари по европрограмите, нямаше проблеми с тези хора в махалата. Тя ми е обяснявала причините за това да са вън от психиатрията тези хора и когато отвън ги поеме такава организация като тях, няма проблеми. Обаче им спряха финансирането и затвориха и проблемите се появиха отново...
Иначе с агресия, агресия не се бори... Такива хора се лъжат много лесно, стига да знаете как да го направите, но в никакъв случай с агресия спрямо тях. Трябва да им се говори спокойно и приятелски. Да им се обясни защо няма да им дадете пари. Дори има "опасност" да Ви почустват като приятели Confused
Но пък това е по-добрия вариант, нали?
Когато започнете да страните от тях, да бягате от тях, да ги заплашвате, те го приемат като агресия спрямо тях. По-добре ги питайте как се казват. Запознайте се! Питайте ги за семейството им! Питайте ги защо нямат пари! Обяснете им защо не можете да им дадете! Ако трябва ги излъжете, но го направете с добър тон! И ще видите, че тези хора няма да бъдат повече опасни за Вас.

# 11
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Абе луд умора няма -съвет "избягвай ги"

# 12
  • Мнения: 7 111
Подай една жалба за бездействие на органът. Те са тези, които трябва да открият попечителя на не добре държащата се жена и да направят предписание.
Говори и с хората от квартала и направете колективна жалба за тормоз + просия, която е забранена. Не само теб явно тормози за по 40 ст.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
от лудите не се бой ,
виж , от нормалните се пази ...

Не е точно така ... ти имала ли си близки срещи с луди в криза ... Имаш ли идея за какво става въпрос? А ако си и с малко дете в този момент? Дори и нищо да не ти направи, само това, че ще му изкара акъла стига...

# 14
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Авторката, така поставена, темата звучи малко дребнаво и некрасиво. Имам предвид това: "...младо момиче( семейната й история се знае в квартала) вървейки срвщу нас ми казва" дай ми 40 ст" аз отговорих, че няма да и дам...". Какво толкова страшно щеше да се случи, ако й беше дала 40 ст? И аз мисля, че  агресията и надменния тон не вършат работа.
Не съм негативно настроена към психично-болните,  може би защото не съм се сблъсквала с агресивни такива. ЧЕсто срещам двама, единият ходи по улиците и си приказва сам и ръкомаха, интелигентен на вид човек е иначе, другата просто обикаля в неадекватно нито на годините нито на фигурата й облекло и прави забавни чупки и пози по улиците (тя е бивш университетски преподавател, но нещо явно й е дошло в повече, та е превъртяла). Все си мисля, че е нещо, от което никой не е застрахован, особено в условията на стрес, в които живеем.

Общи условия

Активация на акаунт