ЗОНАТА и ние - 10 Тема

  • 66 882
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
sv_vn, 1/2 чч кисело мляко е мярка за хората, които живеят в чужбина.
За българските млека приблизително 220гр са 1П+1В.
Или за по-лесно, ако не ти се мери всеки път - половин кофичка кис. мляко е 1П+1В
Благодаря за отговора, искам да попитам тази таблица на блоковете , която е в http://www.bg-zonata.com , не е ли актуалната с последните промени? И още нещо да попитам преди време коментирахте нещо за прясното мляко , само не разбрах трябва или не трябва да се пие всеки ден , защото при мен е 1БП+1БВ всяка сутрин с малко нес кафе.
Лек ден на всички.

# 721
  • София
  • Мнения: 783
Добро утро, момичета, пожелавам ви слънчев зонов ден  Hug

sv_vn точно тази таблица е най-актуална. Аз говорех за рецептите в книгата на др Папазова, защото тя е почти на 10 години, а някои от продуктите са преизчислени оттогава, но както писах и по-горе, много хора са спазвали режима именно с тези рецепти, така че би трябвало да са ок.
За прясното мляко мога да ти говоря много  Laughing Като например как никой не трябва да го пие според мен, но както и преди съм казвала, аз съм малко  сбъркана по отношение на храната и не очаквам и другите хора да са като мен  Laughing Та на въпроса, не е задължително да пиеш прясно мляко всеки ден, но ако пиеш 1чч сутрин, то задължително я смятай като 1 блок към закуската и добавяй 1М.

# 722
  • Мнения: 493
 това е най-актуалната таблица с грамажи. И там е записано 1/2 чч и 220 гр за киселото мляко. Преди време имахме дискусия за това кое е правилно и стигнахме до извода, че тъй като създателя на диетата е американец се води в грамажите по техните продукти. Но има съществена разлика в киселото мляко, което се продава в Америка и нашето българско (по данни на момичета, живеещи там  Hug). Затова тук ние се водим по садържанието на етикета и приехме, че за БГ важи 220 гр за 1БП+ 1БВ.
За консумацията на прясно мляко всеки решава сам за себе си дали се чувства добре и дали му понася. Но истината е , че прясното мляко садържа страшно много хормони, тъй като е предназначено за изхранване на малките (отделно е добавката на допълнителни хормони за повишаване на производителността  #2gunfire). Освен това човек губи след четвъртата си година ензима, който спомага за преработка на прясното мляко и при някои хора това води до дискомфорт , екземи, газове , алергии. Закваската на киселото мляко подпомага тази преработка и неговата консумация не е проблем. Ето малко по темата тук и тук .

# 723
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
А ако добавям по малко растителна сметана към кафето като колко блока (и какви?) да я броя? Слагам си да кажем 2 ч.л. от една суха сметана, менте марка. Не мога да свикна да го пия горчиво и това е... Уж мъча да го спирам съвсем, ама бавно става. Ба си, цигарите отказах от раз преди години, това кафе така и не мога да го откажа!

# 724
  • Мнения: 0
dani1712  Hug Ini момичета моля ви споделете за вм-нвх до колкото е възможно разбира се!  newsm78 Просто от любопитство  Embarassed

# 725
  • Мнения: 83
Добро утро на вси4ки HugМоми4ета от както сьм зонова спрях всякакьв вид хляб това добре ще кажете и аз мисля така но това не ме притеснява друго е.Мазнините сьщо ги спрях сега са само 20 маслини на ден +1 орех4е ве4ер /не ползвам зехтин не ми харесва салатите ги ям 4исти/Нали не сьм в грешка относно мазнини?

# 726
  • Мнения: 83
Сега ще споделя моята закуска от 2 бл
1 варено яице+42 пуешко - Протеин
120 гр краставица +120 гр 4ервена 4ушка + 160гр грозде
6 маслини
Как ви се виждат вьглехидратите?

# 727
  • Мнения: 83
roksi12 ,аз все още чета и се запознавам (повече за изпита трябва да чета попринцип)
Идеята е ,че ако в Зоната се храним в съотношение 40%В 30% П 30% М ,при другия режим е 15% 25% и 60% мазнини - или 35% 50% ,но основно енергията ти идва от мазнините и идеята е ,че за да се горят мазнини имаш нужда да приемаш мазнини и тогава ензимите за разграждане на мазнини се задействат. Четох стаятия отностно мазнините и че не те са причина за появата на висок холестерол,ссз и други неприятни заболявания ,а в основата са въглехидратите. Обаче си има подробни статии и да не се отплесвам много.
Режимът е близък до Зоната според мен ,като идеята е да се приемат основно зеленчуци и да се ограничат плодовете до 1-2 на ден - това е от към В.
Хората се чувстват заредени,изглеждат добре,свалят.Но се гледат и приетите ккал,съответно и е малко по-завишен приема им спрямо Зоната.
Аз не отричам Зоната,но съм отворена към това да чета и да съм в час - както и много от вас също правят .   bouquet

# 728
  • София
  • Мнения: 783
А ако добавям по малко растителна сметана към кафето като колко блока (и какви?) да я броя? Слагам си да кажем 2 ч.л. от една суха сметана, менте марка. Не мога да свикна да го пия горчиво и това е... Уж мъча да го спирам съвсем, ама бавно става. Ба си, цигарите отказах от раз преди години, това кафе така и не мога да го откажа!

Защо не пробваш да замениш сметаната с 1-2 сл прясно мляко. При всички положения ще е по-добре от тази изкуствена сметана, а и е малко количество и няма нужда да го броиш за блок.

За вм-нвх - и аз съм се интересувала от нея. Определено това е режим, който много добре работи и има страхотни резултати, стига човек да е постоянен. Но естествено има едно "обаче"  Laughing Според мен това е режим за хора с по-висока спортна активност, чийто метаболизъм работи по-бързо. Несъмнено Милко Георгиев изглежда много добре, но не забравяйте, че той е всеки ден в залата.

# 729
  • Мнения: 0
Благодаря ви  Hug момичета!И аз ще се поровя малко book   

# 730
  • Мнения: 493
plama4e , В определено са ти в повече в закуската, която си споделила - краставица-1/4+ чушки 1/2+грозде 2 = 2 3/4ВБ
За мазнини включвай повече ядки. Може да си ги хапваш след храната или смлени да си ги поръсваш в салати, супи, десерти. те са доста по-полезниот маслините, които също имат химическа обработка.
snow_angel , не само заради твоето положение , а като цяло е хубаво да си промениш храненето и да спреш тези" боклуци" - растителни сметани, "Маги"-та и други такива. Старай се да включваш изчистени и натурални продукти, а не химически такива. Естествено, няма как да стане изведнъж, но с малко повече усилие и воля се получава. А най-лесно става като просто не ги купуваш и така не се изкушаваш да ги ползваш.

# 731
  • Мнения: 83
Дани аз затова и поптах защото ми се струваше малко неестесвено да ям  само маслини сега мога да ги намаля и да поемам ядки вьреки 4е аз само ве4ер на кьсната закуска си хапвам 220 кис мляко+1 орех4е

# 732
  • Мнения: 472
Здравейте, момичета!
И аз от 01.11 почвам режима. След 7 години лашкане в килограмите, мисля че намерих своя хранителен режим. Изчетох целия форум, поръчах си книгите и сега си правя седмичното меню. Всичко горе долу ми се изясни, затова няма да ви товаря с допълнителни въпроси, поне не в началото Laughing
Искам да ви помоля, ако някой знае къде в София или около нея се продават домашни млечни продукти и зеленчуци ще бъда благодарна да споделите.

Стискайте ми палци.....започвам след 7 дни  Simple Smile

# 733
  • Мнения: 5 405
Хора, как смятате бадемовото мляко? По етикет ли? Защото нали по принцип бадемите са мазнини?  newsm78

# 734
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
plama4e , В определено са ти в повече в закуската, която си споделила - краставица-1/4+ чушки 1/2+грозде 2 = 2 3/4ВБ
За мазнини включвай повече ядки. Може да си ги хапваш след храната или смлени да си ги поръсваш в салати, супи, десерти. те са доста по-полезниот маслините, които също имат химическа обработка.
snow_angel , не само заради твоето положение , а като цяло е хубаво да си промениш храненето и да спреш тези" боклуци" - растителни сметани, "Маги"-та и други такива. Старай се да включваш изчистени и натурални продукти, а не химически такива. Естествено, няма как да стане изведнъж, но с малко повече усилие и воля се получава. А най-лесно става като просто не ги купуваш и така не се изкушаваш да ги ползваш.
Любопитно ми стана за растителната суха сметана, по принцип най-много си обичам кафето само с малко захар, но не мога да свикна да го пия с друг подсладител. И без това се мъча да го спирам, та като е без захар и ми е неприятно на вкус ще е по-лесно. Иначе Магита, сухи бульони, инстантни храни и соев сос - толкова рядко купувам, че може би е 2-3 пъти годишно и то защото мъжа много харесва манджите със соев сос и магините истории... Иначе неща като растителна майонеза, маргарин, растително сирене и пр. не ям от години.

Общи условия

Активация на акаунт