ЗОНАТА и ние - 10 Тема

  • 66 911
  • 747
  •   2
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 783
mi_mito, струва ми се, че в закуската и в късната имаш недостатъчно протеини, ако това ти е пълното меню. Също така не виждам мазнините през целия ден  newsm78

# 706
  • Мнения: 3
Мазнина за салата ми е зехтин а в междинните закуски са лешници или орехи Simple Smile
Какво да добавя за протеини в закуската?

# 707
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
А когато (въпреки, че е от непрепоръчителните продукти) хапвате кашкавал добавяте ли мазнини към блока? Защото вчера част от едното ми хранене беше 1 пълнозърнеста филийка препечена с кашкавал, без да добавям мазнини, според мен кашкавала е прекалено мазен?

# 708
  • София
  • Мнения: 783
mi_mito може в закуските да добавиш парче шунка, сварено яйце или извара. Обаче не мога да ти кажа какво количество, защото не знам какво количество от др.продукти ще хапваш. Ако искаш, напиши менютата с точни количества и мога да ти дам някои идеи как да ги балансираш.

snow_angel основната идея на мазнините, които се приемат в зоната, е те да бъдат мононенаситени (както ние ги наричаме "добрите мазнини"). Те са от растителен произход и са изключително полезни за сърдечносъдовата система. Също така те помагат за изгарянето на мазнини. Според мен не е хубаво да се избягват, защото дори и да е мазен кашкавалът, неговите мазнини не са полезни Hug

# 709
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
mi_mito може в закуските да добавиш парче шунка, сварено яйце или извара. Обаче не мога да ти кажа какво количество, защото не знам какво количество от др.продукти ще хапваш. Ако искаш, напиши менютата с точни количества и мога да ти дам някои идеи как да ги балансираш.

snow_angel основната идея на мазнините, които се приемат в зоната, е те да бъдат мононенаситени (както ние ги наричаме "добрите мазнини"). Те са от растителен произход и са изключително полезни за сърдечносъдовата система. Също така те помагат за изгарянето на мазнини. Според мен не е хубаво да се избягват, защото дори и да е мазен кашкавалът, неговите мазнини не са полезни Hug
ОК, това да, но във въпросния сандвич как да включа растителна мазнина? Маргарина дори няма да го коментирам като опция, мисля че всички са наясно защо... Може би ядки? Но пък на мен идеята ми беше по-скоро за количеството допълнителна мазнина, защото както писах сандвича е част от храненето, не цялото такова. Добавката беше една хубава салата със сирене и яйце, маруля, краставица и домат, овкусени с малко зехтин. Общо 3 блока, като зехтин съм добавила 2 блока, не 3.

Абе нещо все не мога да свикна да ям по толкова много  newsm78 Тия 14 блока ми се струват ужасно голямо количество храна на ден... Дали да не ги намаля на 11? Реално ям насила, не ми се яде нито толкова често, нито по толкова много, падат ми се 4 хранения по 3 блока и 1 хранене от 2 блока. Може би по-нататък ще ми се увеличи апетита, но сега? Как мислите?

# 710
  • София
  • Мнения: 783
snow_angel по мои лични впечатления всеки интерпретира количество на мазнини в такива ситуации по свой начин. Някои хора изобщо не ядат мазнини, ако хапват кашкавал, например. Други ядат по-малко количество. Аз лично винаги ги добавям, защото смятам, че са много полезни. Въпрос на личен избор е, ти сама си прецени кое за теб е най-правилно  Hug
Колкото до блоковете (май и преди бях писала), според мен 14 блока са ужасно много. Пробвай да хапваш по-малко блокове временно, да видиш как ще се чувстваш, но никога не пропускай ядене и не забравяй, че е най-добре да ядеш по 5 пъти на ден.

# 711
  • Мнения: 83
СТРАНО виждьм 4е се отговаря по изберателен на4ин  Rolling EyesПопитах за тахана с ябьлка но никои нищо.Дори и да не пишете какво от това аз пак ще сьм тъка и ще 4акам Лек ден

# 712
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
СТРАНО виждьм 4е се отговаря по изберателен на4ин  Rolling EyesПопитах за тахана с ябьлка но никои нищо.Дори и да не пишете какво от това аз пак ще сьм тъка и ще 4акам Лек ден
Не мога да ти помогна по въпроса с тахана, но аз лично като видя пост на латиница и изобщо не го чета. Предполагам и други съфорумки са така и това е причината да не ти е отговорил никой.

# 713
  • Мнения: 83
plama4e , 100 гр ябълка (аз я настъргвам)+56 извара + половин супена лъжица тахан това ти е един блок и е приятна следобедна закуска.
Това е.Не се сърди Wink И на мен ми е било криво като не ми се отговори,разбирам,понякога трябва да си по-настоятелен и упорит - в почти всичко.
Аз започнах обяда си в 1:07 и го приключих сега -прекъснаха ме 3-4 пъти иии - да си имам и обедната "почивка" .. Но пък сега ще излетя от енергия!  Mr. Green Без да искам да обърквам някого - опитвам да намаля въглехидратите  и сега съм на 2 блока П и 1 В и може би 3 М Започвам да се зарибявам по високомазнинното-нисковъгл. хранене  Sunglasses В момента правя нещо средно между двете струва ми се  Blush
За следобед съм си приготвила извара с малко кисело мялко ,танах ,чиа и един морков .морковът е отделно  Laughing Хайде стига съм спамила,че имам и да уча за държавен  bye

# 714
  • Мнения: 83
Ини благодаря за отговора.Днес ще опитам тази закуска.
Купих телешка каима и си направих за обяд кюфтенца с доматен сос от рецептите в зоната но там е с пилешка има ли проблем?

# 715
  • Мнения: 493
plama4e, Ini` си е написала в поста точно какво представлява тази закуска - настъргана ябълка, извара и тахан в количества според блоковете, които ще хапваш. И честит ти минус   bouquet . Видя и се убеди, че няма невъзможни неща.
Аз си добавям "добри мазнини" - ядки или зехтин независимо от маслеността на млякото (хапвам и от 5%  Embarassed), независимо дали ще ям кашкавал или свинско месо. Те винаги трябва да присъстват. Най- е лесно с ядките - винаги може да се хапнат в края на яденето независимо какво ще бъде то.
И най- важното не се дебелее от консумацията на мазнини , а от прекаляване с  въглехидрати ( и то от червените ).

ПП: Ini` ме изпревари  Hug
Ini` и аз станах фен на вм-нвх и от 3-4 месеца съчетавам двата режима и определено има ефект. Именно оттам ми намаляха мерките -поне според мен. Но и там се иска по-голямо упорство и постоянство

2-ри ПП  Laughing : няма проблем и да е телешка каймата . Ако е купешка я смяташ по 42 гр за 1 БП.

# 716
  • Мнения: 0
Здравейте, един бърз въпрос: кисело мляко "култура" 0,1% на кофичката пише-белтъчини 3,2гр, въглехидрати 4,3гр., мазнини 0,1гр. , според моите сметки излаза за кофичка от 400гр П-1,83 , В-1,91  това означава , че трябва да го разделя на половин кофичка а не да ям 1/2 ч.ч. за 1Б или бъркам някъде в сметките.

# 717
  • София
  • Мнения: 783
sv_vn, 1/2 чч кисело мляко е мярка за хората, които живеят в чужбина.
За българските млека приблизително 220гр са 1П+1В.
Или за по-лесно, ако не ти се мери всеки път - половин кофичка кис. мляко е 1П+1В

# 718
  • Мнения: 3
Здравей Moharet, изпращам ти закуската си
2 препечени филийки със сирене около 50гр. + 1домат кафе без захар - 2блока
След като стана изпивам една чаша вода от 300гр. Събуждам се много жадна Simple Smile
За обяд гледам да нещо готвено пак 2 блока рецепти от Ние и зоната
Следобедна: кисело мляко, плод + ядки - 1блок
Вечеря: пак готвено - 2блока от рецептите от Ние и зоната
Преди лягане 1 ч.ч кисело мляко + плод и ядки - 1блок
Общо за деня хапвам 8 блока

# 719
  • София
  • Мнения: 783
Здравей Moharet, изпращам ти закуската си
2 препечени филийки със сирене около 50гр. + 1домат кафе без захар - 2блока
След като стана изпивам една чаша вода от 300гр. Събуждам се много жадна Simple Smile
За обяд гледам да нещо готвено пак 2 блока рецепти от Ние и зоната
Следобедна: кисело мляко, плод + ядки - 1блок
Вечеря: пак готвено - 2блока от рецептите от Ние и зоната
Преди лягане 1 ч.ч кисело мляко + плод и ядки - 1блок
Общо за деня хапвам 8 блока

Закуска - въпросът е какъв хляб ядеш. Ако ядеш пълнозърнест или бял хляб, то 2 филийки са 4 В, ако ядеш хляб бонус, то 2 филийки са 2 блока. В първия случай хапваш 5В, 2П и не знам колко М. Във втория случай хапваш 3В и 2П. В първия случай трябва да махнеш малко въглехидрати, а във втория - можеш да добавиш още един блок сирене и да ти станат 3 блока за закуска.
Следобедна - 1чч кис мляко е 1 П + 1 В. Плодът ти добавя още известно количество въглехидрати, ето защо или трябва да го махнеш или трябва да изядеш същия блок протеини. Същото важи и за късната.
Рецептите от книгата не мога да ги коментирам, защото не са ми по вкуса и не съм ги готвила, но предполагам са ок, с едно малко "но" - книгата е доста стара и там блоковете са смятани по стария списък на Бари, но все пак много хора са спазвали този режим по стария списък и са имали резултат.
Малко станах протяжна, но ми е трудно да преценя с точност нещата, когато няма точни грамажи, но се надявам да съм била полезна  Hug

Общи условия

Активация на акаунт