Кюретаж и забременяване след това - 37

  • 29 599
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 446
Да този път доктора е друг и се надявам всичко да е наред. Благодаря ви от сърце,толкова ме успокоихте , прегръщам ви.

# 721
  • Мнения: 1 263
Дани, малко остана, пожелавам на бебчето да си стои до термин в коремчето на мама.  Hug
Мименце , toni_St, svetla81,  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Praynig Praynig Praynig за прегледите!
Zlatence , бързо изтребване на гадните гъби!  fingerscrossed Аз именно поради страх от такива не съм влизала тази година в морето. Rolling Eyes
Action_Girl, честита лентичка!  Hug
г-жа Анна, и от мен тихичко честито! Лека и безпроблемна да е! Flowers Four Leaf Clover  fingerscrossed Praynig
Flower Fairy, аз чаках година...не е лесно, добре, че ми беше хобито да си занимавам ума с други неща.  Peace
Теди, наистина си пусни една контрола за собствено успокоение.  Peace
Прегръдки за всички! newsm76

# 722
  • Мнения: 1 656
lucky_charm  мен първо ме посъветваха да ги направя всичките, следващите двама ми казаха ако се повтори тогава. Аз тогава се отказах, защото усещах как се вкарвам в допълнителни филми и притеснения и вместо да забравя за случилото се се връщах отново и отново назад.

Но след като мина половин година и наближава момента за бебеправене отново реших да се заема с изследванията. Няма да правя всички, само някои направих.

Мименце , Тони, Светле и аз ви стискам палци!!! Златенце и ти се оправяй бързо !

Аз преди време ви се оплаках , че ми е променен цикъла вече 4 пъти. Ехографа не показа изменения, всичко нормално. Но аз искам да си направя изследвания на хормоните. И тъй като ще ми дойде преди запазения час при лекар незнам кои хормони да си пусна. Ако успея ще се вмъкна в програмата на някой друг тези дни, но според вас кои хормони трябва да пусна  newsm78
След аборта ми предписаха да изследвам пролактин в 3-5 ден от цикъла, но освен него друго? Декември пих около 1 седмица утрогестан, ако това е оказало влияние, предполагам и прогестерон ще пусна.

# 723
  • Мнения: 878
Привет момичета кокичета  Heart Eyes
Мименце , toni_St, svetla81 fingerscrossed и за всички останали които имат нужда от палчета  Hug
г-жа Анна, тихичко честито,  Praynig всичко да бъде наред  Hug
Златенце  fingerscrossed да се чистят по-бързо гадинките
 
Дива77, ето кои хормони е хубаво да си пуснеш според мен разбира се, защото така всички заедно дават една цялостна картина за състоянието ти: направо ти копирам поста от Денис от темата за хормонални.


ЛХ,ФСХ и Е2  /по ЗК от АГ/- на 3 ден от МЦ /показват как функционират яйчниците, дали вс. е наред с МЦ и О./
Прогестерон  /ЗК от АГ/на 7 ден след доказана О. - показва дали е имало О.
ТСХ и Т4, Т3 /по ЗК от ЛЛ/ - показват как функционира ЩЖ
ТАТ и МАТ /антитела на ЩЖ, показват дали имаш Ав.Им.Заболяване - Хашимото/ - заплащат се
Тестостерон,Андростендион, /как функционират НбЖ и яйчниците/
Пролактин /как функционира хипофизата, има ли проблем с ЩЖ, яйчниците и т.н./
17ОН Прогестерон /на 3 ден от МЦ/ ДХЕА -как функционират НбЖ /Ендокринолог/
ДХЕА-С

Аз успях да ги измъкна всичките от ендокриноложката които са по здравна каса и като за всички останали доплатих още 160лв.









# 724
  • Мнения: 1 656
Много много благодаря за изчерпателния отговор!!!!
Аз за щитовидна си пуснах, всичко е наред. Записвам си другите и се мятам.  Simple Smile

# 725
  • Мнения: 69
дива77, щитовидните хормони с направление ли ги направи, ако да направлението от ЛЛ ли го взе?
Аз питах личната, тя каза, че не можела да дава направление за хормони.

# 726
  • Мнения: 1 656
от личната- направление за ендокринолог. От ендокринолога направление за тези които се поемат от ЗК, иначе едното антитяло мисля че се доплаща, довечера ще си видя пак изследванията защото беше преди два месеца и не помня точно

# 727
  • Мнения: 69
дива77, благодаря за инфото, значи личната не ме е подвела. Не търси изследванията, TSH и T4 са по каса, T3, antiTPO i antiTG се плащат.

# 728
  • Мнения: 7 118
Относно хормоните аз направих така: от личната взех направление за АГ (така или иначе ми трябваше), а АГ ми даде направление за ендо-то, като последния ми пусна хормоните на ЩЖ (ТСХ и ФТ4 са по ЗК, а антителата се заплащат), а отделно АГ ми даде след това направление и за репродуктивните хормони. На мен ми пуснаха само естрадиол, ЛХ, ФСХ. Док каза, че от тези хормони ще прецени дали има нужда да се пускат други. Моите стойности излязоха перфектни и не съм се занимавала с пролактин, тестостерон, андростендион и т.н.

аз все още се скитам почти по цял ден, но краят на отпуската се вижда вече  Crazy В понеделник с бодра стъпка съм на работа  Whistling

# 729
  • Мнения: 69
"от личната взех направление за АГ (така или иначе ми трябваше), а АГ ми даде направление за ендо-то, като последния ми пусна хормоните на ЩЖ "

Това също е вариант, само не съм сигурна АГ-то дали ще се навие. Всичко свързано с направленията е ... нямам думи. Ще опитам все пак.

# 730
  • NE
  • Мнения: 10 999
Привет и от мен!
Каролче Минаха три цикъла до този момент. В края на месеца чакам четвъртия цикльо. Peace
г-жа Анна Тихичко честито от мен! Стискам палци всичко да е наред 9 месеца и да гушнеш своето бебенце.  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
 Освен това стискам палци за плегледа.  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Теди По-добре се консултирай и каквото ти назначат. Стискам ти палчета да се оправиш скоро. fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
danip Пожелавам ти леко и спокойно раждане! Hug
Мименце Моя доки беше пределно ясен, че ако искам да ми помогне ще правим всичко по учебник. Успя да ми помогна веднъж и силно се надявам да го направи втори път, но този път за бебенце. Peace Без това май такъв лекар ми трябва, много много да не ми обръща внимание на идеите. Mr. Green
Златенце След антибиотик винаги се сдобивам с един комплект гъбки. Адски е гадно, но ако се реагира веднага бързо ще мине. При мен бяха всичко на всичко три глобулки и съм като нова. Party Пожелавам ти бързо да ги изтребиш. Hug
Светле, Мименце и Дони Имате стиснати палчета от мен  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Action_girlЧестито ви преполовяване на пътя. Много се радвам, че ни носиш добри вести! Hug
lucky_charm Радвам се че си по-добре. Хубавото е че на работа ще се разсееш много. Поне на мен така ми подейства.
Посъветвай се с твоя АГ и пусни някои изследвания. Аз лично още не съм пуснала нищо, но аз точно преди да забременея бях на 5 вида антибиотик, от които 16 инжекции гентамицин и е голям шанса това да е повлияло. Въпреки това пак ще си поговоря с доки когато отида.
Късмет ти пожелавам. fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Дива77 Стискам палчета за изследванията. fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Промяната в цикъла според мен е точно за хормонални изследвания. При мен се получи обратния ефект - след К цикъла ми стана перфектен newsm78 (пу-пу да не кажа голяма дума Rolling Eyes).
 Момичета Много ви благодаря за куража, който ми дадохте. Точно от това имах нужда. Сега остава да си чакам времето, което като се замисля не е чак толкова много и да се захвана с повечко работа. А на есен каквото трябва ще стане.  Hug
П.П. Знаете ли че скоро ще имаме нова тема с много много мами и сладки бебета в първия лист. Значи е време за още положителни тесчета. Party

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
lucky_charm, след първия аборт направих всички възможни изследвания. АГ-то по ЗК и ЛЛ ме съветваха нищо да не правя и да не си давам парите на вятъра, защото "това било случайност". Аз лично не обичам да вярвам в случайности и по съвет на моя си АГ си направих нужните изследвания и изскочиха доста проблеми. Аз правих както генетични, така и имунологични изследвания, доста хормонални и тнт. На кой лекар ще повярваш и дали ще си направиш изследвания или не е твой личен избор, както и последствията от това.  Peace Помисли си и прецени ситуацията от твоя гледна точка. Аз лично не можех да допусна мисълта за втора загуба и исках да направя всичко, което се зависи от мен. Ако са ми ок изследванията хубаво - ще съм загубила някой лев, но ако не са ок ще мога да взема навременни мерки и да ми се предпише подходяща терапия. Същите тези лекари, които ми казаха, че нямам нужда от изследвания ми казаха "добре, че ги направи"... Еми то хубаво си признаха грешката, но ако ги бях послешала най-вероятно щях да се сдобия с втори аборт.

Теди, това ми се струва странно. ТСХ след раждане започва да изперква и е добре да се следи. На мен ми казаха контрола 45 дни след раждане без оглед на кърменето. Кърменето има значение, ако си на Л-тироксин и то само с оглед дозата. По-скоро пролактина има връзка с кърменето. Но ти най-добре си питай ендо.

# 732
  • София
  • Мнения: 1 966
Благодаря за палчетата  Hug Вече сме 1900 грама, всичко ни е съвсем наред и на двете (най-накрая  Grinning), и шийка. и изследвания, и контракции няма, бебка е главично резположена, абе бременност слънце според докторката  Mr. Green, нямам и показания за секцио. Честно казано все още някак не ми се вярва, че има около 2 кила бебе в мене, нито ми тежи, нито корема ми пречи особено, само миличко си ме ритка Laughing

Теди, това с ТСХ-то и на мен ми се струва странно, както Дони е написала, ние и да кърмим и да не кърмим, пак трябва да си го следим редовно и след раждането. Добре си решила за ендото, на ехограф би трябвало да се види ако има изменения в жлезата  Peace

lucky_charm, на мен също повечето ми казваха, че най-вероятно е чиста случайност и да не изследвам нищо и да не го мисля, но все пак един от всичките доктори, при които ходих беше убеден, че имам хормонални проблеми и в крайна сметка се оказа абсолютно прав. Не е никой от тези, при които се следя сега, всъщност няма да стъпя повече при него заради гадното му отношение и надутите цени, но понякога дори и "лошите" доктори могат да бъдат много полезни с различно мнение по въпроса  Peace


# 733
  • Мнения: 69
Flower Fairy, Doni M, Svetla81, tedi_e, благодаря ви момичета ! Направо се побърках от четене днес, НО решихме двамата с мъжа ми - ще си пусна щитовидните хормони, ще направим спермограма и ще говоря с док за прогестерона, да ми разясни. Дано и цикъла ми да не се забави, а и ако микробиологията е чиста, до на зима ще се надявам пак да сме трима  Praynig
Така като гледам много момичета ще започват бебеправене на есен, всичко ще е наред, няма начин Simple Smile
Момичета, за да се предпазите от гъби при лечение с антибиотик може да пиете  Б комплекс. Много лекари пропускат да го изпишат, но аз винаги си вземам и си го пия с антибиотика. Така се запазва нормалната флора . Може и бирена мая.
A толкова много се радвам за всички мами, които вече очакват срещата с техните слънчица !! Много стиснати палчета всичко да е песен до края Simple Smile

Последна редакция: пт, 17 авг 2012, 20:04 от lucky_charm

# 734
  • Мнения: 395
Еее, Светле, много се радвам за добрите новини от прегледа!!!  Hug Все такива неща да чуваш от док още 9 седмици, докато не дойде така желаната среща и се гушнете с малкото съкровище, което сега си те подритва!   Heart Eyes

Тедиии , днес минах покрай парка с колата  около 17:15часа и погледнах наляво, и със зоркото си око засякох една оранжева количка..  Mr. Green
Викам си: " Хаааа, това със сигурност е количката на малката Емма!"  Mr. Green Ако си била ти, то бяхте цялото семейство заедно с половинчо, облечен в една розава тениска, а ти със син потник.  Party Ама как ви хванах, а?  Mr. Green 99% съм сигурна, че сте били вие, няма друга такава оранжева количка!  Heart Eyes

lucky_charm, стискам палчета, да откриете проблема и бързо бързо да го решите!

ПП: Флауърче, пък в началото на седмицата май видях твоя половинчо преди обяд, пак от колата го мернах , като минавах по крайезерния път... хаха То това само от снимките де, ако не е бил той, значи двойника му засяках Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт