Цитросепт - отровен?

  • 58 614
  • 246
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 276

Ееее, най-сетне някой официално да каже нещо.
Днес сутринта в БНТ.

Пак преповтарят, но от средата нататък вече обясняват кой е вредния и кой безвредния Цитросепт.

http://bnt.bg/bg/news/view/80546/otkrito_sprja_otrovna_hranitelna_dobavka

# 121
  • Мнения: 4 892
Току що бях в една аптека, до болница Вита и там попитах кво става с Цитросепт, Цитрогард и всичките Цитро ла..на. Фармацефтката каза, че всичко са и наредили да разкара и според нея всичко се изтегля за сега.

# 122
  • София
  • Мнения: 276
В момента наистина май всички аптеки са махнали всичко от продажба. Нормално е. При тази истерия.
Но ще го има пак. Този път, вярвам, оригиналният - без бензетониум хлорид. Повече няма да си позволят да продават точно този продукт без документи. Убедена съм.

# 123
  • Варна
  • Мнения: 18 129
В момента наистина май всички аптеки са махнали всичко от продажба. Нормално е. При тази истерия.
Но ще го има пак. Този път, вярвам, оригиналният - без бензетониум хлорид. Повече няма да си позволят да продават точно този продукт без документи. Убедена съм.

Ами според доклада на АХ, нали точно този с вредното вещество идва от Полша?  Crazy

# 124
  • София
  • Мнения: 276
В момента наистина май всички аптеки са махнали всичко от продажба. Нормално е. При тази истерия.
Но ще го има пак. Този път, вярвам, оригиналният - без бензетониум хлорид. Повече няма да си позволят да продават точно този продукт без документи. Убедена съм.

Ами според доклада на АХ, нали точно този с вредното вещество идва от Полша?  Crazy

Е защо сега пак дезинформирате? Не е така! Нали точно тук в предаването госпожата от АХ казва, че полският е ОК, а отровният е този, който е българското "менте" на Д-р. Христов. Това е истината и толкова.
Българинът-вносител видял, че е супер "бизнес" защото явно препаратът е много ефективен и се продава много, и решил вместо да им го продава техния, да го изимитира (е, малко с бензетониев хлорид, за по-лесно)...

# 125
  • София
  • Мнения: 5 884
Ама докладът на АХ, който беше публикуван в темата, е отпреди година. Thinking
В крайна сметка не стана ясно откога е започнала фалшификацията. Появи се тук някакъв профил с име и лого на полската фирма, ама спряха да отговарят на въпросите. Толкова ли пък не можаха да кажат партиди, номера, със срок на годност до еди-кога си? Rolling Eyes

# 126
  • Мнения: 2 931
Е защо сега пак дезинформирате? Не е така! Нали точно тук в предаването госпожата от АХ казва, че полският е ОК, а отровният е този, който е българското "менте" на Д-р. Христов. Това е истината и толкова.
Българинът-вносител видял, че е супер "бизнес" защото явно препаратът е много ефективен и се продава много, и решил вместо да им го продава техния, да го изимитира (е, малко с бензетониев хлорид, за по-лесно)...
     Много повече доверие буди официалния доклад на Агенцията по храните, отколкото твърденията на една журналистка.
     Това, ако постът ти не е написан с ирония. Ако е - не личи.

# 127
  • Варна
  • Мнения: 18 129
В момента наистина май всички аптеки са махнали всичко от продажба. Нормално е. При тази истерия.
Но ще го има пак. Този път, вярвам, оригиналният - без бензетониум хлорид. Повече няма да си позволят да продават точно този продукт без документи. Убедена съм.

Ами според доклада на АХ, нали точно този с вредното вещество идва от Полша?  Crazy

Е защо сега пак дезинформирате? Не е така! Нали точно тук в предаването госпожата от АХ казва, че полският е ОК, а отровният е този, който е българското "менте" на Д-р. Христов. Това е истината и толкова.
Българинът-вносител видял, че е супер "бизнес" защото явно препаратът е много ефективен и се продава много, и решил вместо да им го продава техния, да го изимитира (е, малко с бензетониев хлорид, за по-лесно)...

Защо госпожата от АХ казва че полския е добре, след като са констатирали:

бензетониев хлорид в екстракт от семена на грейпфрут от Полша


Повече съм склонна да вярвам на официалния доклад, отколкото на някаква госпожа по телевизията.

# 128
  • Варна
  • Мнения: 18 129
БАБХ: Цитрогард съдържа неразрешения за влагане в храни Бензетониум хлорид

Аз пак не схванах обикновения Цитросепт в зелената опаковка дали е в това число... ooooh!

# 129
  • n/a
  • Мнения: 3 341
И тук я има новината: И в двата има вредната съставка:

Доказаха, че хранителна добавка за деца е опасна

# 130
  • Варна
  • Мнения: 18 129
Мен ето този ме интересува:

# 131
  • 1st floor
  • Мнения: 9 158
Мен ето този ме интересува:
И мен също!!!  Peace
Имам стара опаковка, пише,че е произведена от Цинтамани Интернешънъл Полша за Цинтамани България. Безкрайно съм доволна. Имам страхотни стомашни проблеми след прием на почти всякакви АБ и болнаво гърло. Та единствено Цитросепт ми  е помагал за да не се стига до антибиотици.  ooooh! Много гадно ще ми е, ако той се окаже вредния и го спрат от продажби. Лекувала съм успешно и децата, давала съм профилактично от време на време, и бях адски доволна.  Rolling Eyes ПРобвала съм какво ли още не, нищо друго не ми е помагало... Tired

# 132
  • Мнения: X
Мен ето този ме интересува:

Тригодишният ми син бе пред разболяване тези дни. Слава Богу, имаме голямо шише от този Цитросепт в нас, веднага му го разредих в мляко с мед, след два приема вече няма и следа от кашлицата и сополите.
Както писах и преди, за мен това е Лекарство- ТО против всякакви болести, абсолютен пенкилер! Дано не го изтеглят трайно от търговската мрежа, или пък да го заменят с оня, "БИО"- то  Praynig, защото ми омръзна да си набавям лекарства, спрени от продажба в Бг, от чужбина  Sick Все повече засмърдява на борба за влияние и монопол  ooooh!

# 133
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Добре де, защо никой не казва какви може да са последиците от прием на този, който е с дезенфектанта?
Синът ми през месец Май изкара варицела и тогава ми свърши предната опаковка. Купих нова, голяма, която е точно от българките. То не е сигурно каква е била и предната де ooooh!!
И аз съм пила и на детето съм дава след варицелата.
Какви може да са последиците? Никой не дава подобна информация  Close!

# 134
  • Мнения: 1 336
На първата страница съм пуснала линк на английски с това до какво може да доведе ("The substance is toxic to mucous membranes. Repeated or prolonged exposure to the substance can produce target organs damage.) Продължителният и системен прием може да доведе до увреждане на някои органи. Разговарях с лекар, каза ми че трябва да се приема постоянно с години, за да се получи. Иначе както коментирахме няколко пъти - повръщане, гадене и диария в периода на приема.

Общи условия

Активация на акаунт