Хей, седмицата започна къде сте?(16-22.01.06)

  • 2 725
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иги, браво! САмо дето ми изкара акъла, че не вдигаш джисема! ДА знайш! Дължиш един тел разговор, че вчера побелях да се притеснявам какво става с вас!
Ще те чуя по-късно - да видим утре мъжа ми да мине да вземе календарите ако имаш възможност.

Denat ама не се притеснявай излишно - аз пък съм почти сигурна, че нищо й няма на малката. А и да е нещо - ще е толкова незначително, че просто ще си останеш с нервите около прегледа и гимнастиката.

Уф и аз да се оплача - не знам какво да мисля, а за правене - още по-малко... Знам само, че опр гимнастиката не я искам повече... ТА - детето ако го хвана за лявата ръка /а той беше с проблемна лява част - по-малко ползваше левия крак и ръка/ гледа да прехвърли в дясната си рък и отказва да ходи ако го водя за лявата... Ако го излъжа - за минута две се съгласява и после пак почва да прави отчаяни опити да се хване с дясната. Освен това с левия крак като, че ли замахва малко по-малка крачка /не толкова широк разкрач/... за това не съм сигурна де.
Чудя се, дали това ще отшуми или... Но определено не ми се ходи в клиниката. ПО много причини и най-вече, че детето истерясва ако не е по неговата. Иначе Ели е прекрасен рехабилитатор и даже ми липсва - като контакти!
ЧУдя се и не знам какво да мисля - дали поради факта, че е десняк или...

# 16
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте мами,

Поздравявам всички мами и дечица, които са добре, другите бързо да преминават в категорията на здравите.
Светле, за педиатър в 3-та градска Бозаджиева или мъжа (който Габи е посочила), за тях съм чувала добри отзиви, но когато трябваше да записваме Дара от управата им ни казаха, че няма достатъчно добър за дете като нашето шестаче Rolling Eyes Дано всичко да е наред при вас, поне си избери спокоен лекар, който ще ви дава талони, ако си въобразиш, че има нещо.
Денат, как мина прегледа - не се тревожи, дори и да има нужда от гимнастика, тя е само като фитнес.
Иги, много се радвам, че са добри резултатите, сега по-спокойно!
Наде, не знам какво да кажа за твоя юнак, ако има мами с повече опит... стискам палци, всичко да се оправи.
специални поздрави на агнешка, която пусна още една седмична тема и аз дълго се чудих, в коя да пиша, дано не се е засегнала, че приказката се заформи в тази
Успехи!

# 17
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Аз за педиатър не разбрах какво е питането, но нашата е Вълкова в 3-та градска. Аз съм доволна от нея.

# 18
  • Мнения: 1 271
Питането за педиатъра е от миналата седмица и е за нашето нероденото Laughing
А чували ли сте отзиви за д-р Трифонова тя обаче май е УНГ.
А нашата е д-р Паянтова - ОПЛ.
Благодаря ви за съветите - Светла  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 543
Здравейте отново!

Мамо Иги, много се радвам за вас! Така се бях притеснила... Браво! Hug

Денат, стискам палци!

Исках да ви кажа, че говорих с приятелката си за бебето й. Тя днес е била на конлултация и личната й лекарка казала, че децата били различни, всяко по различно време правело нещата, дъра-бъра. В неделя ще й организирам срещата с д-р Шишкова, която да каже дали се налага да посетят невролог, защото аз все пак не мога да я пратя без въобще да съм сигурна. Ама, много се ядосах на личната й лекарка - щяла да види другия месец и да прецени дали да ги прати на невролог.  Confused

Наде, не знам какво да ти кажа - както виждаш нищо не разбирам от двигателно развитие и проблеми, но стискам палци да не се налага повече гимнастика!

Притеснила съм се за Сети и Искрица. Никакви ги няма. Дано да са някъде по живот, а не да имат неприятности. Пишете, милички, че ви мислим!

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Искрица я порицавам за това, че Клюкарника го посещава и пише, но на нас дето я мислим - нито ред! Сърдита съм, Искрице, да знаеш - за наказание - един ферман как си и какво правиш и защо си в очакване!

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Да, наистина... Сетони поне миналата седмица писа, но Искричка съвсем изчезна  Sad  
  Къде стеееееееее? Как са дечицата? Драснете два - три реда, ей! Иначе се присъединяваме към сърденето на Надето  Mr. Green

  Аз да се похваля от действието на Валериана Хийл, който ни изписа невроложката. Малката е все така буйна през деня, но ми се струва, че нервните изблици намаляха, а и вечер заспиваме доста по - лесно вече  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 414
здравейте и от нас най-после:)
ние нямахме нет. след като псувахме 3 дни местната ЛАН-ка, се оказа, че Ния от скачане по компутера е избила входа на картата/да си имама обяснението Embarassed/...та повредата била в нашия телевизор Wink
четох по диагонал, ама по-късно ще се задълбоча...
мамо Иги, много се радвам, че всичко е наред Heart Eyes
Наде, не знам какво да те посъветвам...може да ти се привиждат разни работи...то ние нали сме майки с увреждания Laughing, ама може и да си имате проблем. Дани вече е големичък и мога да си представя колко е гадно да ходи на рехабилитация Sad що не звъннеш на Ели да си поговориш с нея и да и искаш съвет?! аз май накрая само нея слушах, че докторите нещо ме изнервяха.
Вале бързо да оздравявате цялата челяд  bouquet  bouquet
Denat чакаме новини днес. и не се шашкай!

# 23
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ей ме на и мене. И на мен Искрица ми липсва, разбрах от клюкито , че сина и е имал някакви проблеми, които сериозно са я разтревожили.
Аз пък имам с какво да се похваля, въпреки че май е рано да го правя. Онзи ден мерих нещо в един магазин и докато бях в пробната чух, че някой пита Наталия как се казва и чух отговор Shocked Каза си детето, което страшно много ме изненада. Тя отговаря рядко и то само ако показвам картинки или е нещо свързано с музика и изпълнители. На въпроса как се казва, още повече зададен от чужд човек, досега не бях чувала отговор. Като излязох от пробната все пак питах баща и добре ли съм чула или ми се е сторило, и той милия също като мен беше изненадан, приятно разбира се. За мен това е голям напредък, затова ви го споделям.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Еееееее, браво на Наталката!  Heart Eyes Само така   bouquet Да я нацелуваш от мен малката принцеса!

  Винаги съм си мислела, че най - добрите новини ни изненадват приятно в най - неочакваните моменти! Дай, Боже, повече такива изненади за всички ни! Praynig

  А аз тъкмо вчера ви се похвалих, че Валериана ни е подействал и снощи пак имахме едночасово приспиване + безсънна нощ. А тази сутрин щерката е толкова бодра и енергична, все едно е спала 12 часа поне  Shocked но майка и е вече  Crazy

# 25
  • Мнения: 2 327
Здравейте и от мен Simple Smile
Аз рядко се включвам, но гледам че се притеснявате за Сети.
Лорката се е разболяла и са били в болница няколко дни, не знам дали са излезли. Но до колкото разбрах вече са по-добре Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 710
Привет банда!
Ние пак сме си вкъщи - и двамата болни и като у йосариан сме болнично отделение - сополи, сиропи, капки в очи и нос - лудница. Все пак се надявам с това да се разминем, да не стигнем до антибиотици.
А днес искам мнооого да се похваля - Гого май почва сам да пишка в тоалетната. Казвам май, че не смея да се похваля съвсем - разбира се през нощта е още на памперс, ама ако можем барем дневния да махнем -  Joy Crazy ще съм на ентото небе от радост. и си казва - "икам пикам", а после "Мамо, тов" - демек мамо, готов.
Та така - и на вас ви желая в трудностите да има и положителни емоции - та било то и махането на един памперс.

# 27
  • Мнения: 882
Ние докато се включим тя седмицата ще вземе да свърши.
Колко хубава новина за Наталия. Стискам ти палци Любознателна, всичко ще бъде наред.
Аз, знаете, също съм притеснена за Ради, че вече е на 1 г. и 7 месеца, а не иска да приказва. ОБАЧЕ...... от няколко дена, вече извикваме от време на време и тата, баба, бати. " Мама" повтаряме постоянно, а "ма" казваме на писанките пред блока.
В речника ни от скоро имаме и "бръм", така, че съм обнадеждена вече. Хубавите неща стават бавно!
Лорка, беше малко понастинала и сополива предната седмица, дано не е нещо сериозно.  Praynig
Бим-бам, забелязала съм, че когато при Ради има по-вече от един човек около нея, тя е по неспокойна и денем и вечер. Когато например е само с майка или само с мене, тя е много спокойна, заиграва се играчките, вечер си ляга веднага само с еднократно подканяне. Ритуала по измиване и обличане за "лека нощ" е истинско удоволствие. Спи спокойно вечер.
Обаче, ако сме много хора у дома и всеки и подвиква по-нещо, като "Ради- кажи", "Ради- направи нещо", тя подивява, тръшка се, глези си, едва успявам да я сложа да си легне.
Майка ми е много щастлива, ако няма никой в къщи и те са си сами с Ради. Била най-послушното дете на света.
Мамо Иги, много се радвам и за вас, макар, че не разбрах защо се е наложило да правите това? Няма значение, важно е ,че сте добре и че ти вече може да бъдеш по-спокойна. Много е важно за теб!


# 28
  • Мнения: 3 698
Здравейте милички, много ми липсвахте Hug
за съжаление и ние се разписахме в Биг-брадъра, малки боксчета,стъклени стени, боцкания, антибиотик,инхалации и пищене т.е. болница Sad. За щастие вчера ни изписаха и вече сме у дома.Лора е добре, ще се доизлекуваме вкъщи.Седем дни стояхме и малкото ми съкровище се измъчи доста, но нали я знаете колко е борбена, надви и това. Искам да използвам този форум да благодаря на едни прекрасни жени:
ОТ ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ БЛАГОДАРЯ НА  Д-Р ШИШКОВА, Д-Р СЛЪНЧЕВА, Д-Р МЕТОДИЕВА И ЦЕЛИЯТ ЕКИП НА НЕОНАТОЛОГИЯТА В МД.ВСЕОТДАЙНИ ЛЕКАРИ, БЛЕСТЯЩИ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, ПРЕКРАСНИ ЖЕНИ, КОИТО ВСЕКИ ДЕН СПАСЯВАТ МЪНИЧКИ БЕБЧЕТА И ДАРЯВАТ НА РОДИТЕЛИТЕ НАЙ-ОГРОМНОТО ЩАСТИЕ НА СВЕТА! ВСЕКИ ПЪТ, КОГАТО ПОГЛЕДНА В КРАСИВИТЕ ОЧИ НА СЛАДКАТА СИ ДЪЩЕРИЧКА, МИСЛЯ ЗА ТЕЗИ ЛЕКАРИ, С БЛАГОДАРНОСТ И МНОГО, МНОГО ОБИЧ!!! Heart Eyes
Накратко за нас, във вторник Лора започна да диша много трудно, отидохме до личната си лекарка тук, която след прегледа каза, че трябва да влезем в болница и не може да отговаря за бебе родено с толкова ниско тегло, даде ни направление и каза веднага да постъпим в болницата в КН в противен случай не знаела какво би станало.Болницата в която ни пращаше е многопрофилна, а на Лора имунизациите са й отложени до след годинка, започнах да се побърквам, а тя дишаше много трудно.Звъннах на съпруга ми, който беше по работа в СФ, натоварих се на едно такси и час и малко след това бяхме пред МД.Въпреки голямата натовареност в неонатологията ни приеха и д-р Слънчева веднага постави на Лора инжекция, след 20мин.детенцето ми дишаше добре.В сряда отидохме на контролен преглед и се наложи постъпването ни в кърмаческото отделение на болницата за белодробни заболявания.Седем дни ми се сториха цяла вечност.Какво ми помогна да издържа, ами сгушеното в мен чудесно невинно малко създание, чистите сини очи, гледащи ме с нежност и обич, това, че бършех сълзичките й с устни и я приспивах с песни.Това щастие, което Бог ми прати и за което живея-моята Лора.От болницата няма да се оплаквам, всички знаем,че болниците са неприятно място.Освен другото и диария хвана.Но покрай гадостите се случиха и някои страхотни неща. Дали от скука или просто му е дошло времето на 2 ден от престоя ни в болницата Лора каза много сладко МАМА /преди само до "мам" стигаше/, а след още два дни започна да казва и БАБА /аз вЕрно се посъстарих де/, а онзи ден направи най-невероятното нещо: както си лежеше в болничното креватче /желязно, с решетки/, а аз на стола до нея, тя се доближи, хвана решетката, изправи се първо на коленца, а после на крачета и си стоеше срещу мен, усмихната и стабилно стояща, подвикваща "еееееееей". Както бях на края на силите си, сякаш някой ми презареди батериите и се почувствах толкова изпълнена с енергия и щастие, че бях готова да не спя още поне седмица.
Ами, в общи линии е това, тя се изправя няколко пъти вече.Липсвахте ми,много ви обичам.
Йепе, книжката за която говориш и аз я имам, ако е свършила на Славейков, може да се поръча по нета от книжарница Пингвин, за 1 ден пристига.Дано бебчето на приятелката ти да е добре.Вие как сте,как е Йоан, липсвате ми.
Светле, честит племенник, да ви е жив и здрав!
Мая, браво на Гого, страхотна новина, а вие оздравявайте!
Йосарианче, бързо оздравяване и на вас, дано скоро преборите болести и сополи.
Бим-Бам-на Боянка стискам палци, да посрещне март без каишки.
Любознателна, представям си какво си почувствала като си чула малката да отговаря, все такива новини да се чуват от вас, по-добри и по-добри.
Денат, аз също ви стискам палци.Успех!
Искрице, на вас много здраве, чакаме да пишеш.
Иги, много се радвам, че всичко е ок. с Мишето, много ти се събра миличка, от тук насетне спокойно и леко бременеене!
Наде, много целувки, разбирам те, че не ти се ходи на гимнастики, но малкият Дани сам ще надмогне всичко, сигурна съм, а и гимнастики и игри има много и различни, може заедно да ги правите вкъщи и да му е интересно.Прегръщам ви!
От нас всичко добро на всички и много, много ЗДРАВЕ!!!


# 29
  • Мнения: 2 543
Сети, миличка, защо не се обади! Щяхме да помагаме с каквото можем! Ние също бяхме в тази болница за 10 дни, когато Йоан беше на 6 коригирани месеца. Ужасно е, знам! Обаче, какви неща се е научила Лора да прави там - ехееееееееее! Браво на момичето! Радвам се, че всичко вече е отминало! Ама, тая вашата лична лекарка... дали не е добре да я смените? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт