Всичко живо да се пази, февруарчетата вече ходят. - Тема 3

  • 59 596
  • 502
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 124
Здравейте как сте ?  Hug Ние сме наред хапваме от всичко и по много. Растем,  наддаваме зъбки и нас ни мъчат. И много дивеем, ама много. Педиатърката ми ме съветва , когато стане на 6 месеца да предложа жълтък по опитните какво мислите Thinking. Хайде лек ден пазете се от жегите и вирусите.

# 77
  • София
  • Мнения: 150
На нас ни каза третата седмица от захранването. Днес направихме 2 - значи следващия петък.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 260
На каката вече го бях дала, ама на Пресо сигурно след годинка... Не че сме имали проблеми, просто и аз се развивам  Wink

# 79
  • Мнения: 41
Белтъка след годинка, ама за жълътъка що да чакаш толкова? Тук (БГ мама) имаше статия според която прекалено късното въвеждане (след годинка) увеличава процента вероятност от алергии даже повече отколкото при ранното въвеждане. Демек най-оптималния вариант е да намериш златната среда - 8-10месец.(или нещо такова)

# 80
  • София
  • Мнения: 6 260
Да, и на Ади белтък дадох след годинка  Peace И аз се водех по БГ статиите, имаше и такива, к. мн. аргументирано обясняваха защо трябва да се даде жълтък преди 6-ия навършен месец  Wink Факт е също, че софийските ДК от 10-месечна възраст не слагат яйца (ни жълтък, ни белтък), к. ме накара да се замисля и попрочета повече.

# 81
  • Мнения: 782
Месо ще давате ли всеки ден? Вегета има ли  Simple Smile
 Като захранвах големия давах 5 пъти месо, веднъж риба и веднъж постно - това за седмица. Сега, 4 години по-късно, вижданията ми са съвсем различни. Ще захраня с месо, но то ще е 2 пъти седмично.  Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 6 260
Аз и на Ади, и на Пресо не давах/ давам месо вс. ден  Peace Риба на Ади дадох след годинка и с Пресо смятам да процедирам така...

# 83
  • Мнения: 2 463
Засега съм въвела няколко зеленчука и плодове,с тези темпове месо ще въведа най-рано след две седмици,може би чак към края на 7-мия месец.Смятам да започна с пуешко,пилешко,телешко.След като ги въведа ще редувам един ден месно,един ден зеленчуково,не стриктно разбира се,ще се водя и по вкуса на детето.Не смятам,че месото може да дойде в повече,масово се съдържа по 8% в едно пюре.Жълтък с баткото по това време бях дала,ама то по старите схеми всичко се даваше вече по това време. ooooh!Жълтък ще дам най-рано след 10-тия месец.Пробвах с оризова безмлечна каша на Милупа да въведа ориза,за да мога да дам след това някои зеленчукови пюрета съдържащи ориз.Кашата не се хареса мисля си защото добавих бананово пюре,което не му допадна.Както и да е ,ориза е въведен.После смятам да въведа глутен или месо,след това вече млечните,последните сигурно след два месеца.
Сашко редуцира броя на храненията си от 5 на 4.Спи много неспокойно,видимо венците са спокойни,сигурно е от горещините,но пък през деня спи доста стабилно, направо не спира да се усмихва и е все в движение,прави едни странични превъртания,много ловко вече се и приплъзва.От вчера се отпуши и на звукосъчетания и не спира да "мели".Прави се,че се дави,покашля,издава звуци все едно си прави гаргара,а бе артист. Laughing

# 84
  • София
  • Мнения: 6 260
Аз вече съм въвела месото - пуешко, пилешко, заешко  Peace Телешкото и с Ади го въведох след 10-ия месец (на ДК).

# 85
  • Мнения: 172
Сега отиваме на море Heart EyesКато се приберем,живот и здраве,ще захранвам!
Видях реклама на пюрета на Милупа и да питам някой пробвал ли ги е?

# 86
  • Мнения: 2 463
Сега отиваме на море Heart EyesКато се приберем,живот и здраве,ще захранвам!
Видях реклама на пюрета на Милупа и да питам някой пробвал ли ги е?
Приятно моренце!Сега чувам за пюрета на Милупа и ме заинтригува.Ако ги видя със сигурност ще ги пробваме,много я тача тази марка.

# 87
  • Мнения: 172
Сега отиваме на море Heart EyesКато се приберем,живот и здраве,ще захранвам!
Видях реклама на пюрета на Милупа и да питам някой пробвал ли ги е?
Приятно моренце!Сега чувам за пюрета на Милупа и ме заинтригува.Ако ги видя със сигурност ще ги пробваме,много я тача тази марка.
Понеже и аз съм й голям фен на марката Mr. GreenРекламата се вижда от днес във форума!

# 88
  • Мнения: 67
леле тая тема съвсем замря .... ние сме добре, но утре ще пиша повече Simple Smile

# 89
  • Мнения: 19
Здравейте, мамчета!
Предполагам, че вече сте ме забравили, но искам да ви уверя, че въпреки, че нямам време да пиша, аз не съм ви забравила. Виждам, че вече за всички на дневен ред е въпроса със захранването.... някои отдавна вече са захранили, а други (като мен) те първа се чудят как да започнат.
Ние с моята малка Никол сме добре. Тя е много жизнерадостно малко съкровище. До момента е поемала само и единствено кърма. Възнамерявам тези дни да започна с пюре от тиква. Казаха ми, че този зеленчук е подходящ за стартиране, така че се спрях на него.
Исках само да ви поздравя и да ви пожелая успешен ден, мили мамчета Hug

Общи условия

Активация на акаунт