Електронна цигара - алтернатива на тютюнопушенето

  • 59 594
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 539
Времето на живот зависи освен от всичко друго и от количеството течност което минава през него, не само преди колко време е купен. Също и как се ползва, как се поддържа и т.н. много са хакторите.
Това не е картомайзер. Това е атомайзер тип А с танк пълнител Simple Smile
Картомайзер е това което е в общ корпус изпарител и контейнер за течността.

Не са на Joyetech, а иначе "менте" е относително понятие. Менте ще е, ако ти го продават за оригинално Joyetech, а то не е такова. На оригиналните Joyetech продукти на всеки елемент има гравирано логото им именно заради купищата имитации които се продават под път и над път и казвам гравирано, не напечатано. Дори на изпарителните глави го има.

Защо ще си купуваш цял комплект? Купи си само изпарител или само батерия /зависи кое имаш предвид, че скоро ще сдаде багажа/. Освен, ако не ти трябват повече цели цигари де.

Аз сега чакам Gold Ducat на Inawera - чух добри тозиви за него. Страх ме е да си купувам Деканг, щото проблемите със сушенето на гърлото ми беше от техните течности.  Rolling Eyes иначе Camel от обикновенната им серия много ми харесва като аромат, ама не мога да намеря поне VG да е ако ще е Деканг.

# 76
  • Мнения: 0
И аз благодаря!   bouquet

Снощи четох за течностите и доста ме смути, че пушком-а сами правили някои от тях  Rolling Eyes

И в другите магазини ли правят сами течностите или са си готови от производителя? Има ли доволни от този сайт? Днес трябва спешно да поръчам Embarassed

# 77
  • Мнения: 18 539
Аз вече основно от тях поръчвам течности и от pv-bg хардуер.  Peace

# 78
  • Мнения: X
И аз четох отзиви за голд дукат и точно с такова се набутах - е в началото ми беше отвратително  Sick след втория ден се свиква и вече съм почти на финала. Няма да си взема пак Инавера.
Камел има в пушком.
На питането за гигадринкс - поръчах си от там много бързо ми изпратиха течността, за мен са ОК, никакви проблеми. Ако побързаш да поръчаш може и утре да го получиш.
От Хардуер в Лозенец не съм много доволна - все им е полупразен електронния магазин, а на място - винаги има опашка, чака се много, стоиш прав като кон и т.н.
Пушком са готини и магазина им е добре зареден, доволна съм.
А моето атомайзерче или каквото и да му е там името е изпарило сигурно 150мл вече, златно е  Laughing И тр. да ти кажа, че на него не е гравирано а е отпечатано с някакво релефно мастило логото на джойтех. И като гледам в сайта на пушком - гаранцията му е 2 месеца.
Мисля си, че т.нар "официални вносители" лансират идеите за "ментетата" и ще чакам отзиви на клиенти от сайтовете с офертите.

# 79
  • Мнения: 18 539
Не е точно така това за ментетата. За мен е важно да знам какво е това което ми продават - да знам за какво плащам. Ако искам Джойтек да ми продават Джойтек, ако искам Смоктек да ми продават Смоктек, ако искам никому неизвестен производител, но пък евтина стока да ми продават такава.

Лично предпочитам да си взема от официален вносител, за да си спестя проблеми от сорта на непокрита гаранция например. Говоря специално за батериите. Другите неща са консуматив и не са скъпи, така че лесно се подменят, но на батериите държа.
Все пак си е електроника и не искам да рискувам да ми се счупи или изтече, или да се активира докато ми е в джоба и да ме подпали /четох и за такива оплаквания/, или пък да ми гръмне на зарядното от презареждане щото са си спестили някоя защита, за да свалят себестойността.

За течностите с тутунев аромат да си призная, нещо все на камък целя. Сега изпарявам от ФА Шейд дето си го забърках преди около месец. Доста по-добре е от в началото, но не ме кефи достатъчно. Явно ще се наложи още доста да си накупя докато открия нещо което да ми хареса, но съм твърдо решена да открия поне един хубав тютюнев аромат  Crazy

За магазина в Лозенец си права, на място много се чака, ама пък те си натискат към това, че са електронен магазин и предпочитат да продават онлайн. Да, имат проблеми със зареждането и като цяло интерфейса на магазина не е много "юзър френдли", ама пък ги харесвам. Звучат ми сериозни и не правят компромис с качеството. Нямам нищо купено от тях като хардуер което да е сдало багажа или да се е наложило да сменям.

И на мен ми е интересно, ако някой си е купил цигара на оферта как се е представил продукта.

То нещата с е цигарите са още прохождащи, та е нормално да има всякакви ексцесии по темата  Laughing

# 80
  • Варна
  • Мнения: 19 048
Попаднах на този материал http://www.moreto.net/novini.php?n=181197

Честно казано имам известни опасения в тази насока, предполагам че ще минат години обаче докато се докаже дали ел. цигари са безопасни или не.  Tired

# 81
  • Мнения: 18 539
Значи на такива статии съм попадална на няколко... меко казано са смешни. Такава статия може да напише всеки чул-недочул. Някои учени, открили.... Ама кои са тези учени къде са го открили по какъв начин в кои продукт по-точно не става ясно.

Първо Ако има някакви токсични химикали, то те се намират в течностите, които се изпаряват, а не в самите електронни цигари, които са си буквално мини инхалатори.
Второ, не може всички е-цигари да се слагат в една категория именно поради горното.
Трето за да сте сигурни, че няма никакви вредни химикали и опасни съставки, купувайте си течности с доказан произход и описано съдържание.

Всъшност се оказа, че диетилен гликол бил открит в някои пълнители, които били изтеглени веднага от пазара.


За мен това са по-скоро спекулации на фирми и организации заинтересовани от това да не се намалява пушенето на тютюн.
Докато се пуши тютюн ще има работа за компании занимаващи се с производство на хапчета, лепенки и тем подобни продукти за отказване на цигарите, ще има финансиране за здравни организации борещи се с тютюнопушенето, ще има пазар за производителите на тютюневи изделия.
Нещата не са черно-бели, главното движеща сила са икономически интереси, а не опазване на човешкото здраве.

Устройството на електронните цигари е много просто, така че лесно се установява вредни ли са или не като хардуер. Течностите вече са друга бира и там си трябва контрол на съставките. Количеството на никотин също не трудно може да се установи в дадена течност.
Просто купувайте от доказани производители /до колкото може да бъдат доказани разбира се/.

Накрая...  тютюневите цигари са в пъти по-вредни от електронните, съдържат доста канцерогенни съставки и пак не е доказано безспорно, че само те и единствено те са причинители на заболяванията от рак.
Разбира се най-добре е да не се пуши. Simple Smile

п.п. Това като за гръмналата батерия... едва ли не го изкараха, че всяка батерия на електронна цигара е потенциална бомба. Гръмнала, ама никой не казва каква е причината. Кой знае пича какво я е майсторил или от къде се е снабдил с нея. Може някой и покушение да му е устроил, обаче се разду историята до небивали висоти...

ето едно интересно клипче също http://www.youtube.com/watch?v=DMYLTcNNQEI

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 22:03 от mioki

# 82
  • Мнения: 8 409
1)Батерията ще е USB 650 mAh, обаче Ego T или Еgo T 2 Upgrade? Мисля първия вариант,но все пак да попитам.
2)Атомайзери или картомайзери за начинаещ? В другия форум често чета, че, който е пробвал карт, после не се е върнал на атомайзер, но пък никога не препоръчват картомайзер на начинаещ, не знам защо.И ако е този вариант, Kanger, керамични CE2 или C4+ е най-удачно?
Между другото, от магазина днес ми казаха,че С4+ имали черен вариант с прозорче, но не го виждам на сайта им.

1. Не виждам особен смисъл от второто. Някакъв опит за вариволт, който на такава малка батерия е все едно нищо.
2. Аз предпочитам картомайзера, не знам какво му е сложното за начинаещи. А от различните модели
този или този.



не са ми много ясни названията, но ако това е картомайзер

то моя е вече пети месец - купих го в началото на април.

Наистина ли тия евтините комплекти по сайтовете и в аукрото са ментета - сигурни ли сте или само така си мислите? Някой да си е купил такъв? Ще ми се да си купя още един комплект, че моя сигурно всеки момент ще издъхне, мина доста време.

Това е атомайзер, те май издържат малко повече от картомайзерите. При мен изкара около 25 дни. За това време изпарих през него количеството което ти си изпарила за 5 месеца. А за ментетата дай линк към конкретна оферта и ще я анализираме.


Снощи четох за течностите и доста ме смути, че пушком-а сами правили някои от тях  Rolling Eyes

Да, те правят някои от течностите си. Тези на Деканг са им фабрични.

# 83
  • Мнения: 796
И в pv-bg някои ги правят също. В пушком съм засичала оригинални тютюневи,  другите ги готвят Peace

# 84
  • Мнения: 8 409
Това, че си ги правят не е страшно. А за вредността, яки икономически интереси стоят зад забраните на електронните цигари.

# 85
  • Мнения: X

Това е атомайзер, те май издържат малко повече от картомайзерите. При мен изкара около 25 дни. За това време изпарих през него количеството което ти си изпарила за 5 месеца.
аз за 5 месеца ще изхарча 180 мл примерно макс, а ти за 25 дни  Shocked е как - по 7мл на ден не е ли много... аз съм на 24 течности, купувам си ги готови и откакто съм със силиконовите капачета съвсем ми се свали разхода. Странно че ти е изкарал толкова кратко време тоя атомайзер.

# 86
  • Мнения: 8 409
Това е защото изпаряваме по различен начин. Аз се кефя да правя обилно количеството пара, а ти с тези 24 мг явно търсиш силен удар. Аз изпарявам течности с концентрация на никотин от 3 до 6 мг. Максималната концентрация, която съм пробвал беше 18 и от нея ми прилошаваше. Атомайзерите не могат да пропускат достатъчно количество течност за моя стил на изпаряване. След като изпаряваш по около 1 мл на ден това означава, че или дърпаш кратко или дърпаш рядко. И в двата случая фитилът ти успява да се намокри за следващото дърпане и не загаря. При мен не успяваше и лека полека върху него се натрупваше нагар, който допълнително затрудняваше умокрянето. Сега с картомайзера съм по-доволен.

# 87
  • Мнения: X
e това не ти ли е много скъпо? за първи път чувам за такава невероятна консумация...
аз не търся удар, а % никотин в кръвта  Grinning и ако може да се сещам колкото се може по-рядко за цигарата - 1 макс 2 пълнителчета на ден. Засега го постигам успешно  Party

# 88
  • Мнения: 18 539
Аз изпарявам около 60мл/6мг на месец за момента.
Скъпо...зависи, ако си бъркаш сама течностите излиза доста по-евтино Simple Smile

# 89
  • Мнения: 8 409
В сравнение с парите, които давах за цигари нищо не е. А за количеството съм сигурен, че има и други като мен. Освен това голяма част от това, което изпарявам аз изобщо не го гълтам, просто си правя облачета, както се пуши пура.

Общи условия

Активация на акаунт