Съвместими и несъвместими кръвни групи

  • 77 300
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 649
Здравейте! С отрицателен резус фактор съм и след аборт трябваше да ми поставят анти д, но това се случи почти на 72-ия час, което зная, че е крайния срок. Има ли вероятност да не е подействал и ако е така до какви усложнения може да доведе това? Благодаря предварително!

# 61
  • Мнения: 140
Не
Здравейте! С отрицателен резус фактор съм и след аборт трябваше да ми поставят анти д, но това се случи почти на 72-ия час, което зная, че е крайния срок. Има ли вероятност да не е подействал и ако е така до какви усложнения може да доведе това? Благодаря предварително!
Не се притеснявай, при следваща бременност задължително ще се изследват антитела - ако има наличие на такива (анти Д не е подействало) ще ти сложат инжекцията в 28ма седмица и не би трябвало да има проблеми Hug

# 62
  • Мнения: 411
Не, Kipa, ако НЯМА антитела в 28-та г.с. при следващата бременност на GrandMagnolia може да се сложи анти Д!

# 63
  • Мнения: 140
За да не разводняваме темата, че е по друг повод - http://www.moetodete.bg/problemna-bremennost/otricatelen-rezus-faktor.html, но накратко -  ако ИМА антитела те атакуват бебето Peace

# 64
  • Мнения: 411
Е, и като има антитела ко прайм? Всеки случай не слагаме антиД! Целта на анти Д е да предпази от образуване на антитела, а не да елиминира налични такива. Ако има образували се антитела не се слага анти Д, а се следи за усложнения и подходящи действия.

# 65
  • Мнения: 649
Най- важното ми беше да се уверя, че това няма да ми създаде проблем със самото забременяване, защото планираме такова в близко бъдеще. А впоследствие трябва да се правят редовни изследвания за образували се антитела, ако съм разбрала правилно. Благодаря за успокоението и полезната информация!  Peace Hug

# 66
  • Мнения: 56
Аз също съм отрицателна кръвна група, и при първата бременност и сега ме изследват за антитела, но незнам какви усложнения са възможни за бебето ако се открият такива.....моля споделете, който е наясно  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 140
Kalifornia права си, че анти Д е профилактика, затова са изследванията Peace иначе
Вземам цитата директно:
Когато веднъж са се образували тези антитела при майка с Rh фактор отрицателен се запазват и при последваща бременност. Той се проявява при втора бременност с бебе с Rh положителен. По време на този период антителата на майката проникват в плацентата, за да се борят с Rh положителните клетки в кръвта на бебето. По такъв начин антителата разрушават червените кръвни клетки и бебето може да бъде анемично. Анемията може да доведе до други усложнения, включително жълтеница и увеличаване на черен дроб и далака и други...
 Самото лечение може да включва вътрематочно преливане на червени кръвни клетки в кръвообращението на бебето. Тази процедура се извършва чрез вкарване на игла през матката на майката и през коремната кухина на плода-директно в кръвоносния съд на пъпната връв. Може да се наложи да се дават болкоуспокояващи, за да се предпази бебето от преместване.
Възможно е да се наложи и предизвикване на раждането, ако плодът развие усложнения. Това се прави в случай че бебето има развити дробове.
И при това заболяване е особена важна профилактиката. При почти всички жени с Rh отрицателна кръв тя се открива в ранна бременност с кръвни тестове.
Ето и още една хубава статия по въпроса - http://www.mamatatkoiaz.bg/mta-pub/public-page.xhtml?pageId=172&articleId=501
И не се стряскайте момичета - аз имах две успешни бременности с бебета с положителен резусфактор - даже второто нямаше жълтеница, слагала съм и анти Д след всяко раждане Hug

# 68
  • Мнения: 411
Аз викам де не се стига до образуване на антитела! Явно е супер рядко, досега само една майка тук е казал, че е имала антитела по време на бременност,  но за жалост повече не се включи да сподели какво са предприели докторите.

# 69
  • Мнения: 56
Аз викам де не се стига до образуване на антитела! Явно е супер рядко, досега само една майка тук е казал, че е имала антитела по време на бременност,  но за жалост повече не се включи да сподели какво са предприели докторите.

Да и аз така мисля, но ми е интересно какво може да навреди на бебето ако се образуват антитела  Thinking

# 70
  • Мнения: 411
По-горе Kiрa е постнала какво може да се случи.

# 71
  • Мнения: 56
Благодаря  Embarassed не съм видяла

# 72
  • Правец
  • Мнения: 94
Здравейте,
незнам дали тук е мястото за моя въпрос, за това се извинявам ако не е.

Бременна съм в 5 месец и преди няколко дни си правиь тес за кръвна група.
Оказа се, че съм А+, което е много странно защото майка ми е 0+, а баща ми е 0-.
От това, което сме учили по биология е невъзможно да съм с тази кръвна група.
Вие как мислите? Може ли да съм взела кръвната група на някой близък роднина или става въпрос за  объркани резултати?

# 73
  • Мнения: 11 876
Здравей не може да си взела кръвната група на друг роднина, онаследява се от родителите. Или са сгрешени резултатите, или вашите не си знаят точно кръвните групи, или единият родител не ти е родител  Rolling Eyes. Ето тук пише как става онаследяването кръвни групи

# 74
  • Правец
  • Мнения: 94
Благодаря,
и аз така мисля. Значи със сигурност са ми объркали резултатите.
Ще се наложи да си направя нови изследвания за кр. гр. в друга лаборатория

Общи условия

Активация на акаунт