Микробиологичното изследване на гърлен секрет

  • 22 371
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Здравейте, може ли някой да ми каже за какъв период излизат резултатите на Микробиологичното изследване на гърлен секрет с така наречената Антибиотикограма. Някой ми каза, че ставали за няколко дена, което хич не ме устройва..предвид, че заминаваме на море. Ддали няма бързо изследване newsm78

# 1
  • Мнения: 401
Стават за 3-4 дни. Единственият шанс да станат по-бързо е ако не е изолиран никакъв микроорганизъм - в такъв случай не се правят изследвания за чувствителността му към различните антибиотици, което  отнема част от времето. Провери дали в лабораторията няма възможност да видиш резултатите си онлайн, това ще те улесни, ако си в друг град.

Последна редакция: чт, 26 юли 2012, 13:48 от Maghalena

# 2
  • Мнения: 24 467
Няма "бързо" и "бавно" изследване. Чака се толкова, колкото е нужно съответната култура да се установи и ако е налице- да се види на какво лечение реагира.
Ако е "чисто"- до ден излиза. Ако се изолира бактерия е нужна антибиограма- 3-4 дни наистина. Няма значение къде е лабораторията.
При нас справки и по телефона правят. Аз се обаждам след ден да видя, дали е изолирано нещо, почти винаги ми казват "отрицателна" и съм готова. АБ няма да се купува значи. Два пъти малкият е бил с установена бактерия и чакам антибиограмата, на която излиза към кои АБ е резистентен установения микроорганизъм и с кое може да се лекува- най- общо.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
а обикновено микробиологично изследване на гърлен секрет за колко време става? С направление ли се дава и дали може ако се направи към 1-2 на същия ден да стане?

# 4
  • Мнения: 401
Мисля, че за толкова малко време не може да стане - особено ако се открият някакви микроорганизми. тогава трябва да се изчака 3-4 дни. Мисля, че може с направление, но само при условие, че лекарят не си е изчерпал лимита за този тип изследване за други пациенти преди вас.

# 5
  • Мнения: 1 844
Всяко изследване с посявка става за не по-малко от 3 дни. Може с направление.

# 6
  • Мнения: 1 466
Гърленият секрет отнема 3-4 дни. Все пак се прави с посявка, не може да се претупа, за да отидете на море. Единствено, ако лекарят ви е съгласен и лабораторията позволява, може да види резултатите в интернет и по телефона да ви обясни какво да правите. При нас се е случвало.
Изследване на носен, гърлен секрет, ПКК.. все си могат с направление. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 24 467
Е, все пак ако не бъде установен патоген за малко повече от 24 часа ще ви кажат отрицателния щастлив резултат.

Принципно карам с направления- ползвам 2-3 пъти годишно, не ходим често по доктори. Ако бързам, обаче, ми е бивало по- лесно директно да отида до лабораторията, че ми е до работата и да си платя такса. До миналата година беше нещо много малко, тази година е 10.00 лв., което пак не е много, ако ми спести време, което понякога е твърде скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт