Имуномодулатори след тежко боледуване....

  • 1 103
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,

Тъй като последния месец със сина ми, който е на 8 години, теглим късата клечка по отношение на здравето, се наложи три пъти да приема антибиотици, като втория път бяхме в болница на венозни - рецидив на скарлатина....
С две думи - имунитетът ни е сринат и ми е необходимо нещо, което да го подсили.
На мед,лимони и орехи не мога да разчитам поне на този етап - после да...
Разбира се, че ще си питам и педиатърката, но искам да обсъдя с нея няколко варианта, които ще имам предварително, защото тя е претоварена и не искам да ми изпише първото, което и дойде на ума....от бързане...
Другата важна подробност в случая е, че синът ми не понася синтетичните препарати - мултивитамини например.
Досега не сме ползвали имуномодулатори.
На хомеопатия не разчитам особено, на билки - не знам, не съм опитвала.
Благодаря предварително на тези, които ще се включат.

# 1
  • София
  • Мнения: 17 592

Важно е какво точно не му понася в тези препарати, за да получиш адекватен съвет.
Също така не мисля, че имуностимулантите, които биха били подходящи за теб, ще са правилни за детето (а вероятно и обратното) - може би би била добра идеята да разделиш темата на 2, да попиташ отделно за него и за себе си.
За теб може би би бил добра идея извлек от черен бъз (не че се сещам от къде може да се намери по това време). За детето... понятие си нямам, не бих рискувала.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 913
клеева тинктура, коластра, пробиотици, сироп от черен бъз, сок от алое, саменто(той е от силните стимуланти). По мое мнение, педиатрите не разбират кой знае колко от хранителни добавки, те предписват стандартните мултивитамини
скарлатината е вирусно заболяване, защо е лекувано с антибиотик?

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 21:55 от stelaartois

# 3
  • София
  • Мнения: 2 217
Скарлатината е бактериална. Бета хемолитичен стрептокок..Антибиотик се пие.
Варицелата е вирусна.
За себе си не искам имуностимулатор. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592

Хихи, това е било нещо като обратното на Кралското Ние...  Wink Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Изопринозин и Биозин. Първото мисля имаше възрастово ограничение, но аз съм давала на дъщеря ми когато беше по- малка безпроблемно, сега е на 9г. Второто (за предпочитане) е много добро.Съдържа IP6, който е доста силен имуностимулант. Чела съм за него покрай събирането нан информация около болния ми от рак баща. Сиропа от черен бъз също е вариант.

# 6
  • Мнения: 33
Синът ми прекара доста тежка стафилококова инфекция преди две години, нищо не съм му давала след това за имунната система, но от тази зима давам черен бъз (ако е домашно направен е най-добре, но аз нямам и купувам от био магазин 100% студено пресован сироп от бъз без добавена захар) и прополис, предпочитам натуралните имуностимуланти и лекуваме вирусните заболявания с хомеопатия.

Общи условия

Активация на акаунт