Вече на финалната права, бъдещата мама за среща със Септемврийчето се стяга!

  • 24 519
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 453
Mii, защо сега ще си в МД, нещо не си била доволна ли миналия път от Св. София или просто заради конкретен лекар сменяш болницата?
Белчето, може ли да споделиш, моля те, коя е твоята лекарка от Св. София и какво знаеш като цяло за раждане там? Естествено ли ще раждаш? Какви са сега там цените за здравно осигурени?
Аз имам нова идея за раждане в Софиямед, оказа се, че и познавам лекар, при когото мога там да раждам, а и моята лекарка ми сподели, че шефът на родилното им бил невероятен специалист, макар че той с различни видове операции се занимавал и реално другите доктори май само израждат естествено (за това не съм сигурна де). Но като цяло тя се изказа много положително за такава идея, каза само, че не познава педиатрите, така че нищо не може да ми каже за тях, но пък откъм оборудване и техника са топ. Има някои лекари от Мазнейкови, които са отишли сега в Софиямед, затова и така разпитвам за Св. София.
Ами това е засега от мен, другите ми опции са с избор на екип в ОБ или в МД, но все повече се отдалечавам като че ли от идеята за раждане в държавна болница...

# 661
  • Мнения: 24
Привет.Малко окъснях ама и докато изчета каквото сте писали през деня си мина време:).Добре съм аз,боли ме странно ,но определено не са контракции.Постоянна болка като от схванато ама на средата на корема.Все едно съм настинала да речем Crossing Arms.Определено се радвам ,че не останах вкъщи.Свърших толкова много работа-остана само една пералня с бебешки гащеризончета иначе одеала ,чаршафи,пелени,бодита,хавлии,ританки и т.н и т.н-всичко е изпрано ,изгладено и подредено.Целя до 3-4 дни да съм приключила с абсолютно всичко за да мога да си почина преди да се е появил бебчо и после свежа да се захвана с грижата за него Heart Eyes
За направлението питате-при мен същото дето и Ариел ви е казала.Не е упоменато в самото направление за хоспитализация какво ще бъде раждането,но в обменната карта си пише главично предлежание.Мисля,че за секцио трябва да се попълват повечко неща.
Друго ,друго ...а да!Излязохме с моя на разходка с кучето като се върнах от апартамента и седнахме на една пейка и какво да се случи-кварталните гаменчета се сбиха.Единия беше с патерици и другия го почупи /дочупи с тях.Почувствах се ужасно от гледката и пак ме сви.Изглежда определено като се изнервя или притесня и се почва.
Бягам аз да погушкам мъжа,че заминава за Бургас и много ще ми липсва.. Weary

# 662
  • София
  • Мнения: 111
Здравейте пак днес....

За дрешките в болницата. Аз ще раждам в  МД, там не искат и аз няма и да нося.
Днес купих две хавлийки за бебоците и доста ми харесаха ( най накрая ) останаха да се вземат само пелени, повивалник, ваничка и комплекти за изписване Simple Smile
 Купих си и ношница и чехли за болницата. Ама нощницата ми е трепач  Sunglasses  с копчета от двете страни точно за кърмене. Като на Фейт е май... обаче по хубавото е , че има и такава пижама.Копчетата от пред, с къс ръкав и долнище късо до колената и с ластик горе. Абе перфектна ми изглежда. Аз съм фен на пижамите и като родя таткото заминава да ми купи поне две такива пижами, че с нощница се чувствам като бабичка  Whistling .

Ева аз съм същата с болките направо ми се плаче докато стана и се раздвижа... а това е доста че сто особено нощно време. Ставам на всеки час с болки и киселини ПФ. И имам чувството че почвам да раждам...  Embarassed Като ходя на 2-ри на ЖК ще я питам тая женица там защо нищо не ми помага вече за тия болки и тая жега.

d_cvetanova Ще раждам в МД  с избор на екип при д-р Божилов. Другата седмица ще се уточним за подробностите Simple Smile

unforgiven аз преди мислех в ОБ да раждам .. за там не съм чула лоша дума за доктор. Много хубаво си си се ориентирала верно е на 5 мин. от квартала  Party Ако бях с едно бебче със сигурност отивах там при Дачева. Много готина докторка е Simple Smile То не че сега ми пречи нещо ама родата държи да е МД. Е съгласих се само мир да има  Wink

edna ot nas Моя лекар който ме следи на 4Д не спира всеки път да ми хвали Софиямед. То не било техника не било чудо и т.н. Явно той самия е впечатлен от тая болница щото не пропуска случай да ми каже , как е израждал и колко са доволни всички  там.

Между другото мамите от Младост знаете ли , че в темата сме 4-5 човека  от тоя квартал , що не вземем да си спретнем една срещичка  Flutter

# 663
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 23
Да взема да се разпиша, че ще свърши темата докато се наканя Laughing
Последните седмици ми минаха доста бързо, доста динамични бяха, а и нали след прегледа в Токуда ми беше едно притеснено, че беба ми вървеше 3 седмици напред, добре че още тогава направих изследването за ГД и всичко беше ок.
Днес на прегледа в МД си я измериха не толкова голяма, малко напред, но не много- 1 седмичка, а и крачетата са ни дълги Laughing, тежим около 2.8кг Wink.Вече се убедих, че тези мерки и тегло се разминават доста, както и да е поне вече не го мисля. Питах и за секцио ли ще е нали тук доста споделят, че като е големичко бебето и веднага решават да се мине под ножа, има и такава вероятност но каза че е рано и несериозно да се кажат тия неща само по тази причина ако е, след 2 седмици ще мерим и таз и колко сме порастнали и тогава ще се каже ако случайно се налага...каквото- такова само да сме живи и здрави Rolling Eyes.
За праха за пране аз взех на ДМ да пробвам, тяхна марка, без ароматизатори и т.н, някой сподели, че миришел гадно чак, ами не мисля така, аз предпочитам да няма силни ароматизатори все пак това е бебе.
Харесах сега и един в Пикадили на Апта, някой ползвал ли е, има съвсем лек много приятен аромат Grinning.
Данелия, flowerofpeace как мина прегледа при Кирякова, може да сте писали ама да съм изтървала, но уж прегледах Rolling Eyes.
Много дълго стана този път, оставих и за утре Laughing

# 664
  • Мнения: 478
аз съм За  срещи,само да не е по жегите,казвате и идвам!

# 665
  • Мнения: 453
Аз съм ОК за младостка среща, аз съм в младост 1. Калинас също е в Младост... Много добре може да ни се получи  Hug
Иначе забравих да пиша за обличането на бебето - досега се рових и четох на френски по разни сайтове , включително уикипедия - пише, че телесната температура на новороденото се регулира в рамките на няколко часа след раждането... Аз в топло време бих си го обличала по боди с къс ръкав категорично, а то бебето винаги си показва, ако не му е комфортно - между другото за проверка му се пипа отзад вратлето дали е топло. Пише също, че претоплянето на новороденото е много опасно, защото то твърде лесно се дехидратира... И също много важно нещо - най-добрият начин за регулиране на температурата му е поставянето на гърдите на майката на голо - кожа до кожа, наметнати отгоре с пелена/одеало (според сезона). Просто малко допълнителна информация да дам и аз от прочетеното  Peace

# 666
  • Мнения: 24
Aуу сега надникнах и аз при Августинките..Има няма 10тина минути и идва заветния август.До края му ще имаме много бебета.Звучи толкова вълнуващо Heart Eyes

# 667
  • София
  • Мнения: 111
Аз съм ОК за младостка среща, аз съм в младост 1. Калинас също е в Младост... Много добре може да ни се получи  Hug
Иначе забравих да пиша за обличането на бебето - досега се рових и четох на френски по разни сайтове , включително уикипедия - пише, че телесната температура на новороденото се регулира в рамките на няколко часа след раждането... Аз в топло време бих си го обличала по боди с къс ръкав категорично, а то бебето винаги си показва, ако не му е комфортно - между другото за проверка му се пипа отзад вратлето дали е топло. Пише също, че претоплянето на новороденото е много опасно, защото то твърде лесно се дехидратира... И също много важно нещо - най-добрият начин за регулиране на температурата му е поставянето на гърдите на майката на голо - кожа до кожа, наметнати отгоре с пелена/одеало (според сезона). Просто малко допълнителна информация да дам и аз от прочетеното  Peace

 Много полезно за мен благодаря  Heart Eyes

# 668
  • Мнения: 2 802
Купих си и ношница и чехли за болницата. Ама нощницата ми е трепач  Sunglasses  с копчета от двете страни точно за кърмене. Като на Фейт е май... обаче по хубавото е , че има и такава пижама.Копчетата от пред, с къс ръкав и долнище късо до колената и с ластик горе. Абе перфектна ми изглежда. Аз съм фен на пижамите и като родя таткото заминава да ми купи поне две такива пижами, че с нощница се чувствам като бабичка  Whistling .

Видях ги и тези, просто ми се сториха непрактични за болницата при условие, че ще ни гледат доста често под нощниците  Mr. Green и повечето лекари предпочитат тях. Иначе за вкъщи става, но аз не съм фен на тези "дрешки"  Mr. Green най си ми е добре по потник и гащи  Heart Eyes

Още не си ми казала от къде взе органайзера ... чакам си аз  Whistling Mr. Green


edna ot nas Последното инфо наистина е много полезно, мерси  Hug


Току що заваля ... за сега слабо, но дано се усили  Praynig  Wear Umbrella

# 669
  • София
  • Мнения: 111
Купих си и ношница и чехли за болницата. Ама нощницата ми е трепач  Sunglasses  с копчета от двете страни точно за кърмене. Като на Фейт е май... обаче по хубавото е , че има и такава пижама.Копчетата от пред, с къс ръкав и долнище късо до колената и с ластик горе. Абе перфектна ми изглежда. Аз съм фен на пижамите и като родя таткото заминава да ми купи поне две такива пижами, че с нощница се чувствам като бабичка  Whistling .

Видях ги и тези, просто ми се сториха непрактични за болницата при условие, че ще ни гледат доста често под нощниците  Mr. Green и повечето лекари предпочитат тях. Иначе за вкъщи става, но аз не съм фен на тези "дрешки"  Mr. Green най си ми е добре по потник и гащи  Heart Eyes

Още не си ми казала от къде взе органайзера ... чакам си аз  Whistling Mr. Green


edna ot nas Последното инфо наистина е много полезно, мерси  Hug


Току що заваля ... за сега слабо, но дано се усили  Praynig  Wear Umbrella

Пропуснала съм сори   Hug Ами органайзъра е от АИКО за около 20 лв. Мисля , че е добро попадение. newsm44

Ох и тука превалява дано цяла нощ е така  Praynig 

# 670
  • Мнения: 147
Аз минавам да се оплача... много ме е яд, ама си пропуснах курса тази вечер, а темата беше раждане с видео  Cry Мъжа ми не можа да се върне навреме от работа, а пък на тази жега мен ме достраша да отида сама...

# 671
  • Мнения: 354
Браво на вас момичета виждам, че приключвате с покупките. А аз още нищо не съм взела. Laughing
Имам само една дрънкалка под формата на лале, която една приятелка ми донесе от Холандия Joy
Лошото е, че напоследък много се охарчихме и честно казано незнам как ще се оправим като знам колко неща ще трябва да се купят ooooh!
Дадохме сума пари за ремонт на колата, а и сега покрай ремонта на апартамента както винаги заминаха повече от предвидените пари.
Но какво да се прави да сме живи и здрави и ние и бебка все ще се гледаме някак.

# 672
  • Мнения: 2 802
Добро утро  Hug

Бъдик ... мерси ... ще разгледам после сайта им  Heart Eyes

Каси позната история ... миналата година бяхме така, но пак се оправихме  Hug

Слагам ви чудно кафенце и изчезвам .. за сега  Mr. Green


# 673
  • Мнения: 135
Опитвам от кафето и се връщам да ви чета

# 674
  • Мнения: 2 096
Каси бебе се гледа и с много, и с малко. Едно е сигурно - ще му е нужно много внимание и любов. Всичко друго е маловажно. На съпруга ми племенницата като се е родила, дори легло са нямали. Пригодили са едно чекмедже и първите седмици е била там. Толкова мило ми става всеки път като и гледам снимките. Както много пъти съм казвала бебешката индустрия работи на пълни обороти, а на истински важните неща не се отделя нужното внимание. Бих те посъветвала само да прочетеш в кърмаческия, че АМ са си голям разход.
Аз също не съм пазарувала, но имам основните неща от Нико. Решила съм да купувам само от каквото имам нужда, а не като преди всичко което видя. Честно казано по далеч от родилния дом не гледам. Само се моля да преминем живи и здрави и двамата през това изпитание. Всичко друго са ми бели кахъри.

Общи условия

Активация на акаунт