Интериорен стил по аматьорски 7

  • 52 575
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 747
Момичета, пода   Heart Eyes    чайниците   (Янтра   Wink  )

Росна китка, тъй да се каже, няма какво да разсъждаваш, при теб нещата следват естествената логика и разпределението ти е ясно.
 

# 31
# 32
  • Мнения: 22 867
Момичета, пода   Heart Eyes    чайниците   (Янтра   Wink  )

pina, колко години мрънкам из къщи за подобен под, исках нещо такова да направим, като на снимката долу, ама мм (мойто мъж Laughing) само ми обяснява как не можело да стане, щото единия материал имал нам си кво разширение, пък другия друго и не знам какво щяло да стане.............абе мързи го, знам си аз, не му се разправя. ooooh! Добре че поне дървено  дюшеме сложи, пак съм доволна. Peace

 

Имах линк и с по красива комбинация на дърво-плочки, но не ми се отваря сайта.

# 33
  • Мнения: 1 172
само се записвам.

Любознателна, и твоята идея за усвояване на част от терсата е добра. Не много хармонична,ако мога така да се изразя,но е добра наистина, защото ще се снижи доста къртежната работа, терасата ще стане по-компактна и същевременно ще се отвори нужното пространство за кухненските уреди в стаята. Записвам си всичко и ще го обсъждаме вкъщи. Таз седмица трябва да ни мине експертната оценка и да кажат колко пари горе-долу може да чакаме за колата.

Zizuna, и от мен аплодисменти за цветната,но стегната дневна! Шкафът е в любимия ми в момента цвят и е убийствен акцент. За мен стаята си е съвсем точна в сегашния си вид, дамаските,които показваш, не ми харесват по принцип и конкретно за гръб на шкафа. И за завеси не ми харесват. Което не значи да не се вслушаш във вътрешния си глас  Wink

# 34
# 35
  • Мнения: 832
Да се запиша в тази хубава тема и аз  Hug

 с нещо идейно Grinning

# 36
  • на село
  • Мнения: 52
Здравейте отново (представянето ми остана в предната тема, да не си помислите, че нахълтвам така без "добър ден"  Embarassed).

Ще се опитам да пусна снимки сега и ще разчитам на помощ от вас за някои неща из къщата.

Ето я всекидневната

Основните ми терзания сега са по всекидневната. При нас е една голяма стая (40кв) - кухня, хол, трапезария. Мисля, че ще се види добре по снимките кое как е.
Холната част е към верандата. Диван на Г, срещу него ТВ.
Между холната част и трапезарията има място за камина в нишата. Пред камината ще има 2 люлеещи стола (нещо подобно).
Следва голяма маса с 8 (може би) стола. Прехода към кухнята също се вижда. Идея на мъжът ми беше да наредим теракота по диагонал и по същия начин да процедираме с тавана.

Вижда се, че в момента всичко е временно. Легла от моето детство. Градински мебели за да имаме къде да ядем. Временни шкафчета в кухнята  Crazy До скоро бяхме и с нелакирано дюшеме. Но почти всичко сами правим, т.е. той прави. Макар и да не му е професия. Учим се с питане, с интернет и т.н.

Почвам с питанките
Първоначалната идея за хола беше диван на Г. После мъжът ми каза “аз не си г о представям с диван ами по-скоро с нарове”. От което ми се изправи косата, защото не исках този кът да е тип механа. Разбрахме се, че не иска подобно нещо. Харесахме как стои някакъв вид матрак върху дървена конструкция. Като махна, обаче, мебелите за да боядиса пода и му хареса така. Вика “Ако може така по земята да си сядаме”. Да ама аз не обичам възглавниците да са на земята. Последно харесахме това това. Интересно ми е да чуя вашето мнение за този кът. Както и дали знаете от къде бих могла да се сдобия с подобни възглавници. Също и такъв тип килим.
(По принцип сме почитатели на естествените материали и материи)

Също голяма чуденка ми е какво да правя с прозорците. Обичам пердета, но някакси не могада си представя стаята. Също ще съм благодарна на идеи. (Стаята е 2,90м).

Имам и още много много въпроси, но се боя, че ще стана досадна. И без това постът ми стана половин страница.
Ще се радвам ако някой е имал нерви да ме изчете. И дано ме приемете във вашата компания   bouquet

# 37
  • Мнения: 22 867
Последно харесахме това това. Ще се радвам ако някой е имал нерви да ме изчете. И дано ме приемете във вашата компания   bouquet

^elle^, няма защо да се притесняваш, нали темата е затова, да си помагаме, някои питаме, други с повече опит обясняват как и по какъв начин и нещата се получават. За такъв кът, щом си правите сами нещата, трябва да намерите палети, а възглавниците мисля, че трябва да ги поръчаш според размерите и бройката. Килим не съм виждала такъв, не мога да помогна. На мен лично ми е малко трудно да организирам голямо пространство, но съм сигурна, че ще се справиш, ще има кой да помогне. Peace

Подобен диван

И още

# 38
  • Мнения: 13 762
^elle^, най-много ми хареса малкият джедай http://elle1983.snimka.bg/daily/home.692515.27946769
Какво е това голямото нещо, дето е грабнал/а Grinning

Защо не опиташ да дадеш размерите на помещението. Ако можеш сама го разчертай, ако не, помоли Джинджър да го направи!
Възглавниците по пода не са лоша идея за година-две, докато пораснат малките разбойници. Няма да има цицини по главичките и разбити носове. Не, че на равен под не могат да ги постигнат, но все пак...

И аз много харесвам самоделките мебели от палети, но ще трябва и останалото да съобразите с тях. Те май за селска къща са по-подходящи.

Откъде се купуват всъщност тези дървении, знае ли някой?

ПП. Взимам си назад думите за селската къща  Laughing
http://www.google.co.uk/imgres?q=%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD+ … :429,r:3,s:0,i:79  Heart Eyes 

# 39
  • Мнения: 11 747
^elle^ , показаната от теб снимка е до стената и човек се обляга на възглавниците опрени в стената. Ако слагате 'дивана' на мястото на леглата ви идва в средата - не се оставяйте на меката мебел без възможност за облягане! Би било ужасно, повярвай ми! Това ще е мястото, където да можете да се отпуснете и да починете. Не си създавайте столове за мъчения.
Нивиана преди време беше писала стандарт за височина на седалчаната част на мека мебел, но не мога точно да си я спомня. У нас диваните са на 40см от земята до седалната част, но мисля, че имаше опция и за по- малко, но не по- ниско от 35см. Както не е удобно високото, защото ти висват краката и отичат, така и твърде ниското затруднява. Крака идва твърде свит в коляното и е под напрежение, ако някой е с повече килограми ще си опира краката в корема. Ако има временни или постоянни двигателни затруднения може да се окаже невъзможно да ползва меката мебел. В това число и вие - някой може да си счупи крак, да навехне глезен (да не дава Господ всички тези неща!, но все пак живи хора сме). Може да напълнеете, бременност и т.н. Ергономията е цяла наука (с която аз не съм наясно, да не оставям неправилно впечатление) и вероятно не е случайно. Ей така между другото няма да ви хрумне нещо, което да се окаже чак толкова удачно. Според мен не си правете шега с меката мебел, а си купете готова от производител, който си знае работата - някои не я знаят. Височината на седалната част зависи и от това какъв е пълнежа и колко сляга при сядане. Някои почти не помръдват, други потъват доста.

Напомняте ми на един мой период, когато с бившния ми съпруг неприлично млади обзавеждахме свой дом - хем първи дом, хем за първи път правим нещо сами, без контрол от възрастни, та се чудехме и ние каква идиотия да измислим, вдъхновявани от барове, ресторанти, и случайни безумни хрумки. С най- добри чувства го пиша, надявам се да не те засегна!  Hug  Мисълта ми е, че ние тогава не открихме наново Америка и да знаеш, че и вие сега няма да я откриете. Предполагам, че като си обзаведете сега и ще искате да си ползвате нещата поне 10 години? Ако мислите за временно ползване това вече е друг въпрос. Макар, че аз съм живяла така на едно място временно за 7 години..........

За трапезната маса - гледам, че имате две деца, т.е. сигурно сте четирима у вас? Не слагай огромна маса и 8 стола. Ще ти задръстят стаята и ще затлачат помещението, ще се изгуби целия простор. Голямата маса и многото столове изяждат неочаквано много място. Само ще я обикаляте и ще ви се налага да минавате край нея странично и с глътнати кореми, пък уж ви е голяма стаята... Практично е масата заедно със столовете и то със седнали хора на тях да може да се обикаля от всички страни. Да не стане на някой като му се допикае и да вдига няколко човека, за да се измъкне, а на връщане да повтори процедурата. В крайна сметка няма да е често да сядате по 8 човека на масата. Зависи какво ви е ежедневието, но в повечето случаи почти никога, клонящо към никога се събират толкова хора на вечери. А ако сложите маса за 6 човека, тя ще се разтяга и ще става за 8. Два стола ще държите някъде другаде из къщи и така.

Айде стига, че и аз цял ферман спретнах.  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 5 160
pina, за диваните съм съгласна;) (отделно залитането по тез палети - може би на вилата;)))
Но за масата - все си мисля, че си имат място за една постоянна маса за 8 човека.
Аз на такива помещения им казвам - кон да разиграваш Simple Smile То толкова голямо изглежда че;)

# 41
  • Мнения: 1 252
Не искам да ангажирам никой с мнението си,но тези мебели от палети и всякакви такива тип сам си направих не бих ги сложила в дома си.

Два пъти прочетох поста на ^elle^ и не разбрах какво ще бъде помещението. Сега пак ще гледам снимките. И не прави грешка - матрак на крака - това е толкова нестабилно! По- добрият вариант е на пода, както е сега. Подобен килим преди години имаше в "Деница" - Младост, но май вече разтуриха етажа с килими, мокети и пр. Разбирам , че ще ви е трудно , но малко, по - малко на етапи го направи. Но го направи с мека мебел от магазина.

Пина,много благодаря , за мнението.  Да, има прозорец и под него диван 3- ка в дясното помещение. А както ми предлагаш в лявото- то сега е така Peace /обичам да мисля с някой еднакво/! С тази разлика, че миндера  Flutter, който го има сега с най - голям кеф ще го изхвърля -  няма по- неудобно нещо в моята къща, а който дойде все на него сяда Shocked Каня ги на големия диван , е, не - всеки там , може би защото е срещу вратата.
На Зизуна шкафа е много хубав и ми се вижда безпредметна идеята да се лепят каквито и да било неща на гърба.
И ето някой публикува, чакайте сега пак да чета и гледам Grinning

Последна редакция: пн, 30 юли 2012, 16:15 от Рoсна kитка

# 42
  • Мнения: 11 747
Аз от тук виждам как ще се запушат  Simple Smile пък те си знаят. 40кв за кухня, трапезария и хол не е кой знае какво. Не, че е малко или тясно, не не искам да кажа това. За българския стандарт си е много и вероятно и към лукс отива, ама съм го 'гледала този филм'. Човек решава, че има много място, без да има опит в обзавеждане и реална преценка за размерите на площта, хвърля се на големи неща и накрая се учудва. Трапезарията иска много- много площ. Един стандартен 'комплек' от бюфет, контрабюфет, маса за 8 души и 8 стола и място да ги обиколиш от всички страни, както са седнали хората, да знаеш че само тя ще изяде едни поне 25кв. да не е и повече  Thinking Особено ако бюфетите не са мини варианти. Ако ^elle^ даде точни размери ще може да се прецени по- точно. Сега, пък, тръгнах да меря - значи в тясната част на масата, ако масата е правоъгълна, щото има кръгли, елипси, квадрати..., та в тясната част на масата трябва да има 3,20м задължително. Това е самата маса, 2 стола от двете страни по един и седнал човек (пробвах моя милост седнала, не съм едра, но не съм и дребна, ставам за средно аритметично, но за жена, де  Thinking и по 60см от всяка страна, за да може да минава човек, пак нормален размер. Щото ние си имаме роднини, които не успяват да минат на такова разстояние, но са само двама май  Thinking айде трима. Та у тях ако по дължина се сложи масата им трябва 3,20м в трапезарната част. Това ако няма никакви бюфети!  Naughty  само маса. Отделно дължината на маса за 8 човека и минимум 2,10м и по 50см от двете страни за стол и седнал човек - общо 1м. Значи 3,10. Ако сложим пак да има по 60см от всяка страна за минаване отзад и става 4,30. Ето колко изяжда една трапезария само за маса и столове, без бюфети, без цветя по земята, никакви аранжировки и екстри, което е кофти де. Значи 3,20 х 4,30. Но това е площта, която ще бъде уплътнена. Ако искаш да имаш простор, да не е всеки сантиметър покрит с мебели трябва повече. Както казах ако има и бюфети, а те заемат много място, защото са дълбоки, там дълбочина като за библиотечка не върши работа, щото посудата е с голям диаметър. Казах аз, че 25кв трябват само за трапезария.

# 43
  • Мнения: 2 674
Не искам да ангажирам никой с мнението си,но тези мебели от палети и всякакви такива тип сам си направих не бих ги сложила в дома си.

Peace

# 44
  • на село
  • Мнения: 52
Labrex, много ми беше полезен линка със снимки. Досега на английски само търсех. Тук видях и нови неща   bouquet

Птица, малкия размята едни пръчки за активна гимнастика. Виж го тук  Joy
Размерите са 10х4. Ще проверя дали имам скица на компютъра, че са основно на хартиен носител.
На нас палетите са ни като ориентир за модела. Мъжът ми казва, че сам ще скове такава скара. Макар, че на мен и самите палети си ми харесват.
Мисля, че се купуват от строителните борси. Скоро едни в съседното село накълцали 20 палета за дърва. Изтървала съм ги  #2gunfire

Pina, ние там имаме нещо като стена. Точно там на гърба на едното легло стаята е на 2 нива и има малък парапет (а по принцип може би ще слагаме и по-висок от входа до стълбите). Но в никакъв случай не съм го мислила без облегалки. Наистина би било мъчение. Много ти благодаря за информацията за височината. Инстинктивно имах някакви такива подозрения. Ще потърся повече инфо и ще споделя и с мъжа ми. Той държи да е по-ниско.
С нищо не ме засягаш. Напротив. Винаги информацията от първа ръка ми е най-ценна.

И за трапезарната маса се съгласявам. Аз повече си я представях разтегателна. Засега сме с 1 дете. Изобщо мнението ми съвпада с твоето. Мъжът ми е повече за голяма и масивна. В крайна сметка ще видим на какво ще постигнем съгласие (Да не излезе, че си налага само неговия вкус, че аз все пиша "мъжът ми това, мъжът ми онова"...обикновено горкия се съгласява с моите искания  Flutter)

И бюфет искам, но ще видим дали ще се върже с интериора. Така или иначе ще го мисля по-нататък. След кухнята може би.

Общи условия

Активация на акаунт