МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 11

  • 60 376
  • 721
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 84
Може ли някой от болницата да ми каже правят ли се още безплатните прегледи в Света София? Спомням си в началото на годината ходех, но дали още се правят? Ако може и някакъв график ще е добре newsm78

Добър ден и от мен   bouquet
Има 2 програми, които  повече от 6г. се провеждат в МЦ "Света София" . Едната е за ехографски прегледи на следните системи: черен дроб и жлъчка; пик.мехур и бъбреци; щитовидна жлеза;  млечни жлези. Извършват се всеки четен месец   след предварително записване. Заплаща се 10лв. за консумативи.
Другата програма е т.н. "Женско здраве", която се извършва всеки нечетен месец от Д-р Бояджиев, д-р Люцканов и д-р Минчев. Пакета включва гинекологичен преглед с вземане и изследване на цитонамазка и ехография на женски полови органи. Общата цена на всичко принципно е 55лв., а по тази програма е 29лв. Също е необходимо предварително записване.
Отделно се правят различни програми, които касаят денталното здраве, безпл. кардиологични прегледи, урологични и други, но те са кампанийни и не са обвързани с определени месеци в годината.

# 691
  • Мнения: 1
Благодаря за отговора!  bouquet

# 692
  • Мнения: 25
Здравейте!
Не знам дали е уместно да попитам тук, така че предварително се извинявам, ако въпросът ми не е на място  Peace

Има ли ортопеди в Св. София, които да са по здравна каса и кой от тях бихте ми препоръчали за преглед на бебче на 2 месеца. Става въпрос за тазобедрената става, тъй като бебка беше седалищно разположена и на главичката, че е с малко неправила издължена форма.
Благодаря предварително!

# 693
  • Мнения: 0
Здравейте!
Не знам дали е уместно да попитам тук, така че предварително се извинявам, ако въпросът ми не е на място  Peace

Има ли ортопеди в Св. София, които да са по здравна каса и кой от тях бихте ми препоръчали за преглед на бебче на 2 месеца. Става въпрос за тазобедрената става, тъй като бебка беше седалищно разположена и на главичката, че е с малко неправила издължена форма.
Благодаря предварително!

Ние ходихме при Др. Колев в Св. София със ЗК.

# 694
  • Мнения: 196
Др Колев  Peace.Обаждате се на регистратура и запазвате час.Дори и да няма в дните когато преглежда пак може да отидете няма да ви върнат.

# 695
  • Мнения: 25
Благодаря, момичета!
Днес запазих час при д-р Колев за 21.12, че чак тогава има часове за него (и за 27 дек има, ако някой друг се интересува)
Точно такъв специалист ни трябва- детски ортопед, който прави ехография на тазобедрена става и на главичката, че малко е издължена формата на нашата бебка. Дано всичко е наред  Praynig
Благодаря за информацията!

# 696
  • Мнения: 0
Момичета искам да ви благодаря, че ми препоръчахте д-р Асеникова. Супер мила и обяснителна лекарка, на всичките си въпроси ми отговаряше подробно даже и шеги пускаше. В края на краищата се оказа, че имам мускулна невралгия, от стоенето под климатика, затова са и тези болки от които не мога да спя. Би ми една инжекция и ме поотпусна, само дето се мъчих толкова време. Написа ми рецепта, купих мазилата и сега съм строила мъжа ми да ме масажира  Laughing Каза, че до седмица болките ще отшумят напълно, да не се тревожа - дано е така.   bouquet

# 697
  • Мнения: 194
започвам да следя и тази тема Grinning

# 698
  • Мнения: 7
Температура, кашлица, хрема, болки в мускулите и всичко това съчетано с бременност  вече втора седмица Ill  Писна ми да съм болна newsm11

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 57
Температура, кашлица, хрема, болки в мускулите и всичко това съчетано с бременност  вече втора седмица Ill  Писна ми да съм болна newsm11


Милата, и аз съм го имала този период, голям ужас е да си болна по време на бременност. Най-добре иди на лекар преди да решиш да вземаш медикаменти на своя глава, че аз тогава се подредих лошо. Иначе бих ти препоръчала бабините лекове - топла вода с морска сол и краката в нея за 20 минути преди лягане! Бързо оздравяване!  Hug

# 700
  • Мнения: 390
Заплес, ако температурата е висока е добре да се обърнеш към наблюдаващия те лекар, че тя е дори по-опасна от прием на лекарства по време на бременност. и много моля да се придържаме към темата

Имам три въпроса към anipalaz
Моят наблюдаващ АГ не изражда и избора ми на болница не е обвързан с това. Принципно се спрях на вашата защото съм много доволна от акушерката, която ме израждаше преди години  Peace
* Направих си регистрация в сайта в началото на месеца, регистрацията на n-тия път успя да мине успешно, но не си записах секретния код, тъй като очаквах потвърждение на e-mail или с SMS или кой знае как, но не и че регистрацията ми ще остане без обратна връзка от ваша страна. Та  така, това че нямам никъде въпросния код проблем ли е? Трябва ли да правя нова регистрация? Необходимо ли е да идвам на място за да попълвам някакви документи?
* Трябва ли да имам тест за алергии към упойките ако пожелая да се възползвам от епидурална такава при нормално раждане? Колко време предварително трябва да я направя и дали мога да я направя на друго място? /МБАЛ Б-с например/
* Как се процедира ако пренося? За МБАЛ зная, всеки следващ ден от термина - запис на тонове и ако не настъпи раждане до 7-мия ден на 8-мия приемат за индуцирано раждане със система или хапче. Как обаче седи въпроса при вас? Как да процедирам особено в моя случай, когато не се водя на ЖК във Вашата болница?

# 701
  • Мнения: 84
Заплес, ако температурата е висока е добре да се обърнеш към наблюдаващия те лекар, че тя е дори по-опасна от прием на лекарства по време на бременност. и много моля да се придържаме към темата

Имам три въпроса към anipalaz
Моят наблюдаващ АГ не изражда и избора ми на болница не е обвързан с това. Принципно се спрях на вашата защото съм много доволна от акушерката, която ме израждаше преди години  Peace
* Направих си регистрация в сайта в началото на месеца, регистрацията на n-тия път успя да мине успешно, но не си записах секретния код, тъй като очаквах потвърждение на e-mail или с SMS или кой знае как, но не и че регистрацията ми ще остане без обратна връзка от ваша страна. Та  така, това че нямам никъде въпросния код проблем ли е? Трябва ли да правя нова регистрация? Необходимо ли е да идвам на място за да попълвам някакви документи?
* Трябва ли да имам тест за алергии към упойките ако пожелая да се възползвам от епидурална такава при нормално раждане? Колко време предварително трябва да я направя и дали мога да я направя на друго място? /МБАЛ Б-с например/
* Как се процедира ако пренося? За МБАЛ зная, всеки следващ ден от термина - запис на тонове и ако не настъпи раждане до 7-мия ден на 8-мия приемат за индуцирано раждане със система или хапче. Как обаче седи въпроса при вас? Как да процедирам особено в моя случай, когато не се водя на ЖК във Вашата болница?

Здравей, 2в1 !
Направих проверка в сайта от различни браузъри и с всеки един регистрацията мина успешно. Когато това е така, в горната част на сайта излиза една зелена лента, в която се появява надпис "Заявката за раждане е изпратена успешно". Ако има някакъв проблем, то отново сигнализира какъв е той. Ти казваш, че ти е изписало код, който не си записала. Но той се появява единствено при он-лайн запазването на час през сайта, не и на заявлението за раждане. Ако се касае за това, то този код не ти е необходим, а SMS известяването служи като напомняне в деня преди прегледа, който се изпраща на посочения мобилен телефон.
Препоръчително е 1 месец преди вероятния термин на раждане да минеш на преглед при наш гинеколог, който да разгледа наличните ти изследвания и ако имаме нещо в изискванията, което да не е изпълнено, то да бъде направено. Самите изследвания можеш да ги направиш в което лечебно заведение пожелаеш, това е въпрос на твой избор.  Ако желаеш може и да ти покажем и отделението и да те запознаем по-подробно с условията за раждане при нас.
 В случай на преносване, реакцията зависи от твоето състояние и това на плацентата и бебето. Ако се налага може и да бъдеш хоспитализирана в Патологична бременност. Иначе да, стандартната процедура е с ежедневни записи на тоновете.
Само да се върна отново на първия ти въпрос - ако желаеш, изпрати ми на „лични” твоите имена и ще направя проверка в системата дали се е отразило заявлението и ще ти върна отговор.
Хубав ден!
  bouquet

# 702
  • Мнения: 93
Здравейте мами, отдавна не съм писала във форума, но нямам много време за компютъра. Гледам да отделям повече време на малката принцеска. Hug Как сте вие...има ли някоя от вас, която ще изкара празниците в родилно отделение  Simple Smile Леко бременеене на останалите  Hug

# 703
  • Мнения: 390
anipalaz , изпратих ти ЛС вчера, но не получих отговор.
Ти казваш, че ти е изписало код, който не си записала. Но той се появява единствено при он-лайн запазването на час през сайта, не и на заявлението за раждане.
Това означава ли, че не съм подала заявление  Thinking нужно ли е да идвам на място?

Предполагам, че престоя в патологията не е по здравна каса, бихте ли ми написали каква е цената на ден.

# 704
  • Мнения: 84
anipalaz , изпратих ти ЛС вчера, но не получих отговор.
Ти казваш, че ти е изписало код, който не си записала. Но той се появява единствено при он-лайн запазването на час през сайта, не и на заявлението за раждане.
Това означава ли, че не съм подала заявление  Thinking нужно ли е да идвам на място?

Предполагам, че престоя в патологията не е по здравна каса, бихте ли ми написали каква е цената на ден.

2 в 1, отговорих ти на лични вече. Извинявай, че се забавих, но вчера със Светлина Николова бяхме в Сливен, където се проведе втората лекция на училище Биберон. За малко да останем там, че както всяка година това, че зимата вали сняг е изненадващо и всички пътища бяха затворени  newsm50 .  Ще качим снимки и клипчета от представянето ни там, като ще имате възможност да се запознаете и с певческия талант на Светли.  Crazy Ама това във Фейсбук страницата ни.
Със заявлението ти всичко е ОК, а останалото съм ти го обяснила на "лични"  Hug

Общи условия

Активация на акаунт