Бебеправене- тема 9 - за още повече положителни тестчета

  • 20 908
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 131
Всичките ми хормони са в ред, затова сме в изчаквателна позиция няколко месеца.

# 31
  • Мнения: 6 395
ФСХ и прогестерона колко е?


Гледам, че сте коментирали и ми се иска да разсея една възникнала заблуда, че няма значение поведението на майката през първите седмици и дни след имплантацията, тъй като ембриона няма досег с кръвообращението- напротив! Първият гестационан месец е най критичен, тъй като тогава се случва имплантацията и органогенезата и има много голямо значение с какво се храни и какви медикаменти поема майката. След като бластоцида достигне матката той не се храни от ЖЪЛТОТО ТЯЛО, което се намира в яйчника и представлява преобразуваният фоликул, който е освободил яйцеклетката, бластоцида се храни като буквално се обгражда в ямка с кръв от матката( кояъо пък понякога се проявява като кръвотечение и го наричаме имплантационно зацапване) т.е веднага влиза с досег с кръвта на майката и започва да изгражда връзка с матката. След около две седмици ще има изградена напълно плацента, с която изжяло ще се раздели кръвообращението и донякъде ще играе като бариера за вредните вещества, но първоначално оплодената яйцеклетка е напълно зависима от майчиният организъм и също толкова податлива на вредни влияния.



   Имплантацията е процес, при които зародиша се внедрява в стената на матката. Протича през 6 - 7 ден след оплождането и продължителността му е около 40 часа.
   При този процес, зародиша потъва във функционалния слой на ендометриума, по време на секреционната фаза на менструалния цикъл. В гореописаният процес се извършат:
 - адхезия и инвазия - прикрепване на трофобласта към епителния слой, намиращ се в маточната кухина и получаването на два слоя - цитотрофобласт (вътрешен) и цитиотрофобласт (външен). През този период се образува имплантационна ямка, която е получена под действието на протеолитични ензими, които са продукт на синцитиотрофобласта. Последният се храни около 2 седмици от кръвта, която се е изляла в имплантационната ямка, при образуването й.
   Като критичен период за развитието на зародиша се посочва имплантацията.
   Клетките на трофобласта са двуслойно подредени и образуват собствено кръвоснабдяване и се превръщат в хориална обвивка.
   Бластоцистът се имплантира в задната повърхност на маточната кухина. Значително по-рядко се имплантира в страничните повърхности, в близост до цервикалния канал на матката, в маточната тръба, яйчника или коремната кухина.
   Значително голям процент от зиготите не се развиват нормално и може да настъпи спонтанен аборт.


Още за: Имплантация (implantatio) | Анатомия
от framar.bg

Последна редакция: нд, 29 юли 2012, 09:56 от Звезден^Прах

# 32
  • Мнения: 36
Добро утро! Simple SmileКак сте всички днес?Аз продължавам с чакането пак да видим . PeaceДнес се събудих много рано не ми е типично ,но ми е едно отпуснато отдавам го на жегите .Тук изпуках ме снощи.Чудя се дали да си направя тест или още е рано и пак отрицателен? newsm78

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 324
Здравейте и от мен, след вчерашния напрегнат работен ден, днес се събудих като парцал, изморена и без желание за нищо, аз все още нямам и следа от ПМС, а лелката "я чакам" около 3-4 август, до сега не ми се е случвало такова нещо все ме е болял кръст, гърди ... с това време всичко ми изкука вече  newsm78

 Hug Hug  bouquet
Усмихнат ден от мен!

# 34
  • Мнения: 139
Добър ден,честита нова тема .Дано носи много късмет на всички.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 324
valensiqna, добър ден, дано наистина в новата ни тема имам повече бъдещи майчета Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 4 143
Здравейте момичета,

Как сте днес? Ние сме добре....вършим си задачките, които трябва. Оказа се че съм с мноооого обострен цистит и направо е ужас smile3518 Сега започнах хапчета и се надявам до няколко дни да се оправя. Иначе вест или нещо за лелката нямам...освен, че леко ме понаболява кръста.
Хайде надявам се този месец да е успеш за всички ни. Hug Hug Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 973
Мен ме отпишете този месец, правих си тест преди малко и е  EFN вече ми мисна от този моя цикъл... от както се помня съм с 28 дневен цикъл, сега напоследък май му е станало тенденция да закъснява  ooooh! Няма място за разочарование, не искам и да си го помислям, просто бях сигурна, че няма да е и този месец... и поне нямам симптоми, които да ме психясват допълнително ( с леки изключения) та така.... това е от мен   bouquet

# 38
  • Мнения: 2 003
Здравейте, момичета ...  да ви се "похваля" и аз не знам как да реагирам и дали да вярвам на това. Както ви споменах за болките в гърдите и тежестта ниско долу, днес реших съвсем на шега да си направя тест - не беше с първа урина обаче. Появиха се  EFP втората не е нито бледа, нито наситена ... стояла съм 1 час в тоалетната - невярваща - и все още не вярвам, дори и на мъжа ми не съм споменала, но реших да пиша на вас, докато той се появи  и се върне ...  newsm78 странна работа. Може би утре или след няколко дни ще пробвам с 2ри такъв

# 39
  • Мнения: 430
Добро утро! Simple SmileКак сте всички днес?Аз продължавам с чакането пак да видим . PeaceДнес се събудих много рано не ми е типично ,но ми е едно отпуснато отдавам го на жегите .Тук изпуках ме снощи.Чудя се дали да си направя тест или още е рано и пак отрицателен? newsm78
Може и да отчете,но по-добре си изчакай датата!Аз също съм решила вече да не бързам с тестовете,предните няколко месеца все по-рано ги правех от нетърпение,само си давах парите на вятъра,вече живот и здраве ще направя само при закъснение! Praynig
Тоито,тичхичко честито от мен, newsm74 newsm74 newsm74от опит знам ,че появи ли се втора дори да е с малко "въображение" значи е положителен!  bouquetА за кога не чакаше?

# 40
  • Мнения: 2 003
... Рано е още, затова и е учудващо за мен. НЕ чакам около 8-9август  newsm78 затова и ми е чудно това отчитане на теста ... не е особено въображаемо, но не и наситена Simple Smile  може би ще изчакаме още няколко дни преди да се радваме истински и разгласяваме новината Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 843
Тойто, няколко пъти съм ти давала съвети. Много се радвам за теб, дано се насища чертичката все повече и повече  Praynig Успех, мила  Hug

# 42
  • Тук
  • Мнения: 237
Тойто  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Дано става все по-наситена втората чертичка. Няма да честитя, докато не видиш хубав положителен тест, да ти е по-спокойно и на теб. И въпреки това много се зарадвах . Стискам силноо палци всичко да е наред и да ни зарадваш след някой ден с пълна категоричност за +  newsm17 hug

# 43
  • Мнения: 430
... Рано е още, затова и е учудващо за мен. НЕ чакам около 8-9август  newsm78 затова и ми е чудно това отчитане на теста ... не е особено въображаемо, но не и наситена Simple Smile  може би ще изчакаме още няколко дни преди да се радваме истински и разгласяваме новината Simple Smile
Ще чакам с нетърпение след няколко дена да се похвалиш с резултата!Погледнах ти графиката,наистина,че рано е отчел,до колкото видях О ти е била преди около 6 дена,няма значение важното е че  е положителен!Много се радвам за теб! newsm44 newsm44 newsm44

# 44
  • София
  • Мнения: 973
Има ли втора черта, без значение дали е наситена или не, значи си бременна  Hug Честито и лека бременност ти желая   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт