Юли месец отмина - оБЕБИ се цялата ЮЛСКА дружина!

  • 31 940
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Hope♥-Аз лично чая го давам когато се субуди м/у хранинията,давам толкова колкото изпие...3-4 глътки.... Wink

# 31
  • Мнения: 47
Здравейте мацки,
виждам, 4е за 4ай4ето си говорите. Аз на моята Сиси й давам с анасон и копър между храненията,ако запо4не да мрънка за да я залажа да си издържи поне до 3 4ас. Педито ни препоръ4а да й давам води4ка,при положение 4е сме на АМ. Като 4ая може да се дава и от преди първият месец.
Отивам, 4е малката ме привиква, до после  Hug
Успех на вси4ки 2 в 1 май4ета  Praynig

# 32
# 33
  • Мнения: 0
Диденце благодаря за инфото, вече съм забравила  Hug
Само да ти кажа за водата, не е задължителна нито лято нито зима особено ако детето е на кърма. Кърмата съдържа 85 % вода и това е напълно достатъчно да утоли жаждата на детето, особено сега  летните месеци. Освен това ако се обърнеш към ЛЛЛ и те ще ти кажат същото или че с вода и чай се замества почти част от следващото хранене на бебчетата. А за добавката със захар, не прави тази грешка, после няма отучване, на сестра ми детенцето така, че не можем да я отучим, а вече е на 3 години. Да не говорим за вредността на захарта!  Simple Smile

Момичета някоя от вас да е забелязала дали бебчето ви има колики като ядете диня, т.е дали се усилват!

# 34
  • Мнения: 49
jelly, виж в предишната темичка на последната или предпоследната страница ми е отговорила Атракция на много сходно питане. С две думи - няма нужда да се цедиш. На мен тази сутрин ми слезе кърмата и слагам малчо да хапва и от двете на всяко хранене. Резултатът е добър - сутринта ми бяха много напрегнати и болезнени гърдите, но вече (след 3 кърмения) нещата са приказка. Педиатърката даже искаше и направихме контролно кърмене (теглят бебето преди и след кърмене) и резултатът е зашеметяващ - 50мл е изцокал човека, жив и здрав да е и кърма да има!
Дано това ти е в полза  Peace

# 35
  • Мнения: 1
Пепи,знам мила за водичката,но педито ни каза да и давам сега в жегата...както и ми препоръча да я храня на 3часа...а бебка се буди умряла от глад на 2рия час...е как да го спазвам като нито вода пие нито чай..само някакви глътки..които не и стигат... #Crazy ...аз точно това се притесняам за захарта...няма да се лъжа...и без това таткото не дава  Laughing

# 36
  • Мнения: 0
Здравейте, мили ми сладурки! След почти двумесечно отсъствие се включвам да споделя най-огромната си радост! На 22 юли в 6:30 се роди моята неземна хубавица ЙОАНА Heart Eyes! Въпреки миниатюрните 2980грамчета  и 49см. успя да запълни целия ми живот! Ужасно съм щастлива, както и всяка една от нас! На всички маменца ЧЕСТИТО, а на тези , които тръпнат в очакване леко и безпроблемно раждане Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart! По-късно ще се включа и с разказче за най-бързото и леко раждане! Обичам ви и ви прегръщам горещо! Благодаря , че ви има! newsm20

# 37
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Стелина , честито , нека Йоана расте здраво и жизнерадостно дете, скоро да свикнете една с друга и да ви носи само радост и щастие   bouquet. Радвам се, че раждането ти е минало лесно и бързо  Hug

# 38
  • Мнения: 1
Стелина-Точно преди малко гледах списъка с мамите които не се похвалили и те видях там и се зачудих какво стана!Честита рожба и на теб,много хубаво име сте и дали,да ви е жива и здрава,много радост да ви носи! Hug

# 39
  • Варна
  • Мнения: 709
Честити бебета!
Последните дни сте активни...
Пепи, пробвай да слагаш кокорчо да спи по корем. Ако сте забелязали държим децата си обърнати с лице към нас. Притискането на коремчето върши чудеса. Моето мъниче като лежи по гръб се стряска, пери ръцете и заплаква - това при положение, че е задрямал на цицето, сложила съм го по гръб и той се е пробудил.

# 40
  • Мнения: 79
Здравейте, прекрасници,

Днес е адски горещо и направо не се диша ни навън, ни навътре!


Малинка, в този ред на мисли, ние се подсякохме. И веднага смених памперсите - от една седмица сме на белите памперси на Памперс. Прави ми впечатление, че оттогава почти всеки път преди подмяна бодито на Дария е влажно. Обяснявам си го, че този памперс изгонва влагата от дупето и тя мокрее външния пласт на пампата. За подсичането редувам Бочко и Галафарм, а сутрин и вечер по предложение на Неонатоложката намазвам с едно антибиотично кремче - почва с буквата Т. Навън задължително ползвам Джинджира Алба - първо, защото не пипам с мръсни ръце пупата и дупето и второ, тъй като няма как да я мия - мисля че това е по-добър вариант за изолация на следващото пишо и ако. Дария продължава да си ака доста често - по малко, но почти всеки път ни е наакан памперса. Това подсичане май стана след едно забравено и преспало ако!

НелиДи, Рокси, Никиит, Джели,  Hug

Анчелоти, дано всичко е наред!

Диденце, днес Дария беше адски нервна и много плачлива. От през нощта се почна. Дори без слушалката на Пепси чуват как и куркат чревцата. Милата ми скаридка как се свива. Дори яденето ни се наруши. Много ми е мъчно. А вчера нарочно не ядох торта, мислех си че от сладкото й се засилват. Въобще вече даже не ми се яде! Иначе през нощта беше като мушичка - толкова й се радвах как си хапва, смяна на пампа и пак си спинка. Обаче като почна да пъшка я преместих при мен в леглото - е-е-е милото вдигна ме в 6 часа и не знаех как и какво вече да давам. Едвам и натиквам три четири пъти шишето с капките, а лекарката каза 5 - 6 пъти. Ама не мога - стиска уста и я отваря само като усети зърното ми!

Пепчи, инфакола не го ще. Успях два пъти да дам и оттогава какъв рев е. Държи го в устата и по някое време го плюе. Мислех си че е кърма, но като го опитах, ами Инфакола си беше.

Хоуп, ако вече са ти отпушени каналите, защо не пробваш нещо за повишаване на лактацията. Първо трябва да си избиеш всякакви обвинителни мисли. Виж ме мен. С първото пълен провал - аз ли бях виновна, то ли злоядо, в родилното ли не ми обърнаха внимание, преуморих ли се, не знам, но факт е, че до 40 ден на Алекс се борех да го кърмя или да му давам изцедено, плюс добавка. Накрая минахме на АМ. Ако вече нямаш проблем с каналите и лекарите разрешават стимулация на кърмата, позаинтересувай се от някакви илачи. Нека Никола ти изсуква млякото. В родилното, а и сега пия Лецитин - в родилното по 4 от 1200, а сега по две. Аз още като се прибрах от родилното почнах да ям три пъти на ден по една лъжичка мед със смлени семена от копър, анасон и коприва. Сурови белени бадеми, сурово кашу, сухи плодове - кайсии, варено жито със стафиди и лимонена кора и канела - свеки го прави чудно, овесени ядки с кисело мляко, Шуслеровите соли, чай за кърмачки - студен, топъл. Дария като писне за цица - давам независимо, че преди 20 минути е яла. и да мислиш, че нямаш, то си цока по мъничко. През нощта, ако Дария не се събуди, се изцеждам - може 80 г да изцедиш, ама пак си стимулираш. А като се събуди му дай да суче и ако после е гладен, си му дай от шише. От доста време не давам АМ. Така си стои кутията. А навън само си разнасям един контейнер с три лъжички, ей така за успокоение, ако нещо стане.

Стелина, аз вчера си мислех за теб! Много се радвам за теб и Йоанна. Да ви е жива и здрава и да расте много щастлива и обичана.

Ама, Цанкова, много те моля обясни как да я сложа по корем. Защото като я гушна на корема си тя умира така да е като едно паяче се е вкопчила в мен. Обаче като я сложа на леглото по корем и пуфти и се сърди. Поставям главичката наляво или надясно, ръчичките са около главичката, крачетата са свити, обаче не й харесва. Мислех си да сложа нещо като възглавничка и така да я положа все едно да виси от двете страни като дисаги???

Мами, дойде и моят ред да се скарам с Ромео. Имам отдавна проблем с моето момче, че не сме на една мисъл по отношение на почивките. За мен уикендът е свързан с тотално раздаване за детето. Винаги искам да го изведа от този гаден миризлив квартал. живеем на два булеварда и за мен е много важно да му предложа поне разходка и игра в парка. Алекс иска да си седи вкъщи. Няколко пъти сме се карали и съм му казвала, че не съм изкарала курсовете за да ходя до метро или кауфланд. Та в събота след сумати припирни и почти изцяло подготовка от моя страна излезнохме до Южния. Там пир една маневра за паркиране ужулих ужасно гадно колата, долу прага между двете врати на един камък. По принцип, когато е щета по броня или въобще по пластмаса, което не застрашава пътуването ни и не излага на риск семейството ми, не ходя веднага на щети. Гледам да ми се съберат няколко. Нищо не каза Александър, но изохка на страшно. и при другия повод, когато малкия го ужили оса в парка, се разкрещя, че трябвало съм да слушам, че бил казал да не ходим никъде. А аз кърмех!!! Както и да е. Последва още по-грозна изцепка и в къщи и заяви, че докато не оправя колата нямало да се качи. А на 2 септ исках да ходим за една седмица на басейнче с децата. Та такива ми работи. Не съм очаквала, че така ще изперка и то след като разбрахме, че в петък през нощта и баба ми е починала. Може би затова ужулих колата, но аз просто нямах видимост. Сега си гледа поредния филм, а аз цял ден опъвам с децата, после обяд, преди малко на пазар и сега чакам да накърмя Дария. Много ми е тежко. Сега съм уговорила да закарам колата до Божурище в четвъртък и като стане готова ще му я паркирам където иска и да си я пази и да си я къта!

Та така! Изплаках си!

Иначе за погачата - нашата ще я направя в неделя.

Прегръдки на всички!

# 41
  • Мнения: 2
Здравейте, милички Hug

Не съм писала отдавна. Имам да се оплача, че кърмих само двайсетина дни и кърмата ми тотално спря. Първо много се изтормозих в клиниката, че не ми идва кърма, после дойде и бях толкова щастлива....но когато се прибрах започнаха едни нерви, проблеми и ядове и накрая и една истинка и това беше - КРАЙ....кърмата ми спря. Много се изтормозих  Cry
На всичкото отгоре възникнаха едни семейни проблеми със свекърва ми и това беше капката. Не мога да разбера как в начало имаше едни 20 дни, в които направо не бях на себе си физически и психически. Такава болка не бях изпитвала през живота си а да не говоря за притеснението, стреса и тревогата, които изпитвах заради малкото човече, което чакаше моите грижи и аз с треперещи ръце се справях едва-вдва. Абе знаете как е! И на фона на всичко това, единствения човек, който реши, че може да предеви претенции беше свекърва ми. Е не издържах. Просто повярвайте ми не разполагах с нерви и силички, с които да устоя на поредното глупаво изказване и се скарахме. Сега мъжът ми е м/у чука и наковалнята но аз просто търпя глупостите на тази жена вече 8 години. От нея се искаше да се съобрази за период от 20дни.... Close
Оффф, оплаках се  Tired
Важното е, че с Бела вече сме по-спокойни bowuu Тя стана на един месец. Наддава си много добре и като цяло нямаме някакви сериозни проблеми. Очичките сълзят повече и има бебешко акне но знам, че тези неща са нормални и не се шашкам. Във вторник сме на ваксина.
Много дълъг стана поста, но исках да ви споделя, че вече взех да изперквам. Извинявам се, ако съм ви досадила  Blush

На всички нови мами пожелавам да са им живи и здрави малките съкровища а те самите да получат нужното спокойствие когато са си в къщи. Много е важно.
На тези, които им предстои раждането - стискайте зъби, малко остана  Heart Eyes

Всички ви гушкам и целувам...лека вечер  Hug Hug

# 42
  • Мнения: 0
Честити бебета!
Последните дни сте активни...
Пепи, пробвай да слагаш кокорчо да спи по корем. Ако сте забелязали държим децата си обърнати с лице към нас. Притискането на коремчето върши чудеса. Моето мъниче като лежи по гръб се стряска, пери ръцете и заплаква - това при положение, че е задрямал на цицето, сложила съм го по гръб и той се е пробудил.

Пробвах, но само в мен стои по корем, като го сложа в кошарата или където и да било другаде и почва да плаче. Каката веднага я научих да спи по корем, но той ми се опъва още  Mr. Green
Стелче честита ви рожба Йоана, да е жива и здрава, много да ви радва и мама и тати да я слушкат много  Hug newsm51

# 43
  • Мнения: 1
Райче,Пепи аз забравих най важното тези масажи от сайта на Ла Лече Лига,много помагат http://lalechebg.com/2009/09/colic-massage/ При нас ефекта е почти моментален....това с изтласкването на газовете е супер...ама не знам педитата ви какво са ви посъветвали..моята ми е разрешила по-малко масажи ... Hug

# 44
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 772
Здравейте и от мен. С двете човечета у нас въобще нямам време за форума. Чудя се на Нели Ди, която ще бъде с четирима как ще се оправя.
Малкият бебок въобще не иска спи. Днес за първи път излязохме и спа като къпан 3 часа, а у нас хапне малко, спи 15 мин. и рев. Ако го вземем веднага се успокоява и заспива, оставим ли го в леглото пак рев. А и каката започна да ревнува че все него гушшкаме, абе цирк е у нас. относно коликите бих казала че почти няма, от време на време му курка стомахчето(най често рано сутрин 4-5ч) и като го сложа върху моя корем се успокоява. С кърменето се справяме горе долу, но той е много мързелив и бързо заспива. Дохранвам го с 30мл АМ или когато имам време да се изцедя и той почти винаги приема добавката. Давам чайче от копър между храненията, а вода не. Дано скоро си пооправи малко режима че ще луднем от това неспане и рев.
И накрая, но не на последно място честито на всички нови майчета от последните дни, бъдете вие и бебоците ви живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт