Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Как мога да помогна на бебето си с колики?
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Ако бебето ви не желае да суче, можете да опитате ръчно или машинно изцеждане и след това да му предложите кърмата от шише. Важно е да се консултирате с педиатър за съвет и подкрепа. Някои майки откриват, че изпомпват кърмата си и я дават на бебето, което може да бъде полезно, ако имат достатъчно мляко. Не забравяйте, че водата и чаят могат да допълнят следващото хранене на бебето, особено ако е на кърма. Също така не е необходимо да дава вода на бебето, особено ако детето е на кърма, тъй като кърмата съдържа 85% вода и може напълно да утоли жаждата му, особено през летните месеци.
-
Как мога да помогна на бебето си с колики?
За облекчаване на коликите при бебета могат да се използват различни методи като използване на специални капчици като Infacoл, приготвяне на чай от копър, масажиране на коремчето, промяна в диетата на майката и промяна в позицията по време на хранене. Важно е да се консултирате с педиатър за най-подходящите методи за вашето бебе.
-
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
По време на цезарово сечение е важно да запомните, че изборът на акушерка не е необходим, тъй като ключовите фигури са анестзиологът, лекарят и майката. Цезарското сечение е операция, която може да причини болка; обаче, от съществено значение е да имате доверие в лекаря и да останете спокойни. След процедурата може да има дискомфорт, но това е нормално. От решаващо значение е да следвате инструкциите на лекаря за възстановяване и да се консултирате с него за всякакви въпроси или притеснения.
-
Как да следвам препоръките на педиатъра за хранене на бебето, когато то се събужда от глад след два часа?
-
Как да храня бебето, ако то не пие вода или чай, само няколко глътки?
Не че и сега не сме така, но вече всяка от нас е по-ангажирана! А за възпитанието сигурна съм че всяка от нас ще даде всичко от себе си, за да възпита достойни и добри децата си!
сега си спинка там
а и доктора каза че няма проблем, много жени гледали така децата си, даже каза следобед и вечер да и давам АМ а през останалото време кърма,но аз и давам само като усетя че е останала гладна.
и не че не съм я оставяла да спи по корем,но без да мръдна я гледам постоянно. Така че на мен лично ми е удобно чувалчето. 

Като няма -няма какво да направя. Даже бях се притеснила яко и викам на мъжа ми -"не можах да родя нормално децата си, не мога и да ги нахраня като хората- каква майка съм" А пък той милия - "Ами като няма кърма има мляко така че споко детето няма да е гладно....а ти си прекрасна майка..." Малко ми даде кураж, ще я караме някак си.
пожелавам си да ми е жив и здрав и много послушен 
посока пъпче, но нещо все успява да спре 


./