Пускате ли Моцарт на децата си?

  • 9 563
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Пускам. Наскоро съпруга ми изтегли почти цялото творчетво на Моцарт и си ги слушкаме. Не забелязвам на бяса да му действат особено успокоително обаче. Просто й харесва, че има музика. Почти същото се отнася за метъл парчета, рок и прочие. Най-много й допада обаче музика, на която може да танцува, т.е. някакъв сравнително по-равноделен такт, така да се каже. Интересното е, че народната музика не я сбърква икога и направо пощурява от радост!
С една дума-музикално е детето. Само иска да й пускаме "аби"=музика. Grinning   bigdance2

# 16
  • Мнения: 910
Моцарт ми идва тежък за бебе, аз пусках на душичката много Бах и Вивалди докато бях бременна. Имам чувството, че и сега като и ги пусна ги познава. Тя е също много много спокойно бебе, почти никога не е плакала за друго, освен ако се уплаши, заболи я или е гладна. А за себе си мога да кажа, че откакто започнах да смесвам метъла и рока с класическа музика преди около 5 години, май и аз се успокоих!  Laughing
А иначе си пеем много, и български и руски и английски песнички... Заформя се музикално семейство нашето... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 363
абе.. аз черно фередже и хиподил исках да му пускам.. ама жена ми забрани на тази възраст да го уча на толкоз хубави неща.. по-нататък.. иначе отвреме на време Бате Гойко му пускам - и той се кефи доста.. Вагнер и Карл Орфф също му харесват..
иначе.. парчето МОЦАРТ на Хиподил също много добре му влияе Simple Smile
ако някой не го е слушал.. веднага по партийно поръчение да пуска на хлапето Wink

# 18
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: BeaZtiE
абе.. аз черно фередже и хиподил исках да му пускам.. ама жена ми забрани на тази възраст да го уча на толкоз хубави неща.. по-нататък.. иначе отвреме на време Бате Гойко му пускам - и той се кефи доста.. Вагнер и Карл Орфф също му харесват..
иначе.. парчето МОЦАРТ на Хиподил също много добре му влияе Simple Smile
ако някой не го е слушал.. веднага по партийно поръчение да пуска на хлапето Wink


О, Бимбото ако знаеш какви страшни танци и аплодисменти удря на Черно фередже - голям смях пада. Виж с Хиподил още не съм го пробвала, щото нещо не ги долюбвам много, ама от оня ден сме големи фенове на новото парче на Рамщайн.
 Моцарт не му пускам. Отвреме-навреме (на мен определено не всеки път ми се слуша класика) му пускам Бах - харесва му, а най-кротва на Жан-Мишел Жар - всеобщ любимец ни е явно.

# 19
  • Мнения: 6 029
Цитат на: BeaZtiE
абе.. аз черно фередже и хиподил исках да му пускам.. ама жена ми забрани на тази възраст да го уча на толкоз хубави неща.. по-нататък.. иначе отвреме на време Бате Гойко му пускам - и той се кефи доста.. Вагнер и Карл Орфф също му харесват..
иначе.. парчето МОЦАРТ на Хиподил също много добре му влияе Simple Smile
ако някой не го е слушал.. веднага по партийно поръчение да пуска на хлапето Wink



хъхъ ние понеже сме много лоши родители и пускахме черно фередже на малката.... ела а вииш ко стана.... УЖАС!!! не пускайте черно фередже на децата си МОЛИМ ВИ!

# 20
  • Мнения: 6 206
Моля, извинете ме за аматьорския въпрос, но какво е черно фередже? Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 363
хехе.. черно фередже е класическата българска музика..
потърси из нетя.. там дата, мата, евро и т.н. Wink

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: PoliaSp
Моля, извинете ме за аматьорския въпрос, но какво е черно фередже? Embarassed

една Бг група, която пеят само мръсни песни от сорта на "  Че знаеш ли ти какво е туй голям Кралимарковски хуй - ей го!"

# 23
  • София
  • Мнения: 512
Още докато бях бременна им пусках Sting, а когато се прибере тати от бач им пускаше Rammstein . Сега гледам се зазяпват по телевизия планета и започвам да се плаша , ни пък като се замисля май си гледат каките - дългокраките --мъжлета са  все пак Simple Smile Относно класическата музика съм си дръпнала няколко композитора. Най-добре би ни охарактеризирал "Танц със саби".

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: tedinceto
Сега гледам се зазяпват по телевизия планета и започвам да се плаша


а ти защо им я пускаш?

# 25
  • Мнения: 6 323
Цитат на: Julie
хъхъ ние понеже сме много лоши родители и пускахме черно фередже на малката.... ела а вииш ко стана.... УЖАС!!! не пускайте черно фередже на децата си МОЛИМ ВИ!


Ние сме още по-зле  Laughing
Тъй като с част от фереджетата сме лични приятели, та моите си ги слушат ин-риъл откакто са се родили...
Само като се сетя какво море изкарахме тази годинааааааа....  Oha!
Е, докато малките си легнат се пееха цензурирани варианти, а една вечер едвам сложих малкия дзвер да легне, защото около 20 човека с 2-3 китари цяла вечер му пяха детски песнички.

А за да подразня почитателите на фереджетата само лееекичко ще спомена, че в събота ще са на купон у нас.
На живо и на купон са още по-голяма атракция... На BeaZtiE вече обещах - ще правя пиратски записи и ще ги мятам mp3-ки на феновете.  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 363
хехе.. днес малкия слуша поне 2-3 часат различна музика..
най-много му се понравиха:

rammstein-moskau-07.mp3
Hipodill_14_Gagarin.mp3
Anthrax - Friggin In The Riggin.mp3
Wagner - The Ride of the Valkyrie.mp3
Hypodil_Partizani.mp3
Nek - Laura non c'e.mp3
Zuchero - Baila Morena.mp3
Faith_No_More_-_15_-_Digging_The_Grave.mp3
Mmi Ivanova - Vylkyt i sedemte kozleta.mp3
Mike Oldfield - Moonlight Shadow.mp3
Lacrimosa - Elodia - Alleine zu zweit.mp3

Както забелязвате - му пускам музика на доста езици.. особено първото парче, което е на немски и руски (невероятно комбинация).. и е ЖЕСТОКО готино..
та... препоръчвам тази листа  - за всички бебета между 6 и 480 месеца...

# 27
  • Мнения: 5 539
Цитат на: Mamma
Цитат на: Julie
хъхъ ние понеже сме много лоши родители и пускахме черно фередже на малката.... ела а вииш ко стана.... УЖАС!!! не пускайте черно фередже на децата си МОЛИМ ВИ!


Ние сме още по-зле  Laughing
Тъй като с част от фереджетата сме лични приятели, та моите си ги слушат ин-риъл откакто са се родили...
Само като се сетя какво море изкарахме тази годинааааааа....  Oha!
Е, докато малките си легнат се пееха цензурирани варианти, а една вечер едвам сложих малкия дзвер да легне, защото около 20 човека с 2-3 китари цяла вечер му пяха детски песнички.

А за да подразня почитателите на фереджетата само лееекичко ще спомена, че в събота ще са на купон у нас.
На живо и на купон са още по-голяма атракция... На BeaZtiE вече обещах - ще правя пиратски записи и ще ги мятам mp3-ки на феновете.  Laughing


Мамма, тези хора издали ли са нещо напоследък? Освен първия албум имат ли и други песни. Щото и ние сме им фенове...
Чакаме пиратките Laughing

# 28
  • Мнения: 6 323
Цитат на: lilita
Мамма, тези хора издали ли са нещо напоследък?


Имат издаден втори "албум", а по пресни спомени от морето са събрали материал за поне още 2  Laughing
Всяка вечер ме изненадваха с нещо ново, като се има предвид, че ги следя от близо и все си мисля, че няма вече с какво да ме изненадат.
Имат страшно много песни.... половината "авторски", другата част народен фолклор   154uu  
Да не говорим пък, че май няма купон, на който да не се зароди поредната простотия.
Айде живи здрави - ще докладвам след събота  Crazy
Ако не звуков, то поне снимков материал ще се постарая да предоставя с риск някое дружество за защита на децата да ми забрани достъпа до собствения ми сайт  Laughing

# 29
  • Мнения: 394
Нашият мекушко най-радушно приема Енигма - грегорианските песнопения и Ения, макар че с тате му сме почитатели на класическия хард.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт