CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №23

  • 33 070
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 167
Тук има много мнения. Връщам се да чета. Извинете за спама.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 7 056
Да споделя малко личен опит относно споменатото преди няколко страници губене на време и на двете страни. Преди много време, когато бяях студентка кандидатствах за обява, за която не отговарях много на условията, мо бях доста отчаяна. Повикаха ме на интервю, фирмата малка, интервютата ги провежда собственика. Разговорихме се. Стана дума и за знаанията и опита ми неупоменати в СВ-то. Очевидно за обявената позиция не ставах, но имах точните знания и умения за едно бъдещо начинание на фирмата. Та, така, никога не се знае от къде какво ще изкочи.

# 62
  • Мнения: X
Колегите в офисите ни извън София имат много малко работа, защото принципно няма много компании,които искат да работят с тях.

Това как да го разбирам? Не искат да използват услугите на посредници или не желаят да работят конкретно с вашата компания?

Какво значение има? Първо няма толкова много международни компании. БГ не са отворени към агенции, камо ли големи като Адеко и Менпауър. Adecco дори затвориха офиса си там поради липса на клиенти.

Естел е права, че всеки може да пише каквото реши. И аз съм чела някои мнения за нас, които нямат общо с истината. Всяка компания си има негативни черти, но понякога някои дадено хора прекаляват.

Офф: Офф идва от офф топик, а не от "оффф" Мерси  ooooh!

Думата "предприятие" ме притеснява, обаче отговаря на това защо нямаме обяви за Бургас. БГ манталитетът е на високо ниво там.

Ся, да се заяждам или не  newsm78

Сигурно и за това не можете да се оправите с трудовия пазар тука, защото преди всичко трябва да го познавате. Няма да давам обяснения, вие сте "професионалисти", научете си сами.

"фирма" е съставна част от "предприятие". Поне да имаш някаква полза от висенето ти цял ден в този форум.

За справка тук http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B0

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 18:07 от Анонимен

# 63
  • Варна
  • Мнения: 187
Запис на бойното поле.
Към тези,които помагат : Нека когато имате шанс да помагате го правете,не се нападайте.
Ред, от 1 год. имаме регистрации в Менп. Пв и незная колко сме неподходящи ,но нито веднъж не са ни се обадили.
Вече дори съм съгласна да сменя града си, само и само да се работи за добра заплата.

# 64
  • Мнения: 9 050
Ред, в едни пост написа, че заплатите за определена професия били ясни, сега пък пишеш, че били относително нещо  newsm78

И след това какво значи, че вие сте си губили времето да ровите стотици CV- та и т.н. Аз се чудя ти от къде намираш толкова много свободно време да стоиш в този форум?  newsm78

Все едно аз да се оплаквам, че пиша оферти, но не от всяка оферта става сделка и не печеля в този случай нищо. А, една такава оферта е проект, който се прави седмици и в него участват различни специалисти. Но това е част от работата ми, нали?

Аз имам един въпрос и към Зина. Казваш дошла девойката на интервю, имала по-големи възможности, които ти нямало си да ползваш, но понеже тя била казала висока заплата си я отсвирила. Та, въпросът ми е след като си я извикала, значи тя е била одобрена по документи там си видяла квалификацията и опита й и си нямала нищо против него. Ако тя беше пискала заплатата, която давате за длъжността, щеше ли да я наемеш, макар и пак да осъзнаваш, че няма да й използваш възможностите на пълно?


Да, щях.

Значи ти няма нищо против допълнителните й умения, а само това, че не можеш да й ги платиш. Девойката си е била в пълното право да поиска заплата покриващи и тях. Защото както тя е трябвало да предположи, че вие не давате 1500 лв за рецепционист, така и ти си можела да предположиш, че човек с нейните умения, образования и опит ще поиска по-висока заплата от предлаганата. Според мен и двете страни сте търсели "под вола теле". За обявяването на заплатата няма да коментирам, но за такива позиции едва ли има голяма разлика м/у долната и горната граница, или пък чак такъв голям пазарлък може да падне, че да не може да се обяви.

Ами моята гледна точка е по-различна. Аз обявявам позицията Х с определените за нея изисквания. Което означава, че търся точно тези умения и плащам за всяко от тях, но не и за други. Ако някой кандидатства, би следвало да е наясно, че ще му се заплати за това, което се търси. И щом кандидатства, би следвало да е съгласен на подобен компромис. Иначе защо, ако се счита за над тази позиция, изобщо кандидатства? Ето това не мога да разбера. Така че не, не смятам че е права да иска да и платя нещо, което аз още в обявата съм оповестила, че не търся и естествено няма да ползвам. Това е все едно аз да поискам да ме преназначат на по-ниска и по-малко отговорна позиция, обаче да ми оставят сегашната заплата, защото аз уменията за по-високата позиция си я имам. Не е реално.

Ако търся рецепционист, а ми кандидатства някой CFA, трябва ли да му платя още 1 000 лева отгоре, защото e CFA, при положение че на тази позиция финансови анализи няма да прави?

Благодаря на всички за споделените мнения. Бяха ми полезни. От сега нататък просто няма да викам на интервю хора, които са с повече от търсените квалификации. Но пък и няма да приемам на сериозно мрънканията "все ми отказват с аргумента, че съм свръх квалифициран". Защото и такива има не малко.

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 19:46 от ZinaSt

# 65
  • Мнения: 9 050
http://www.jobs.bg/f1515279 - Защо имат изискване за 18+? И на снимката го има написано.
За да имат право като пълнолетни да посещават нощни заведения и да снимат.  Wink

И за да могат да сключват договори лично, а не чрез мама и тати.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 7 056
Наистина някои хора тук започнаха да се заяждат за дребнавости. Ако са толкова дребнави и в реалния живот ми е жал за колегите и работодателите им. Не визирам никого конкретно. Аз за себе си мога да кажа, че научих много полезни неща и от двата лагера Simple Smile

# 67
  • Мнения: 9 050
Ред, никъде не си казала, ама така излиза от поста ти - на мен времето ми е важно, затова не обявявам/е заплатата. Не се заяждам, отбелязвам.

За статистиката - имам работа, но човек винаги се оглежда за нещо по-добро, затова съм тук. Аз минимума си го знам, въпросът е да знам дали той съответва на минимума там, където кандидатствам, особено ако не е за подобна позиция. Излиза, че няма откъде да се черпи официална информация за това. И така е по-лесно за работодателя, защото може да спекулира с цената на труда както му е удобно.

Наистина ли вярваш, че всички винаги се оглеждат за нещо по-добро? Според мен хората, които са си намерили добра работа, не се оглеждат. Но това е мое мнение. Интересно ми е твоето.

# 68
  • Мнения: 9 050
Наистина някои хора тук започнаха да се заяждат за дребнавости. Ако са толкова дребнави и в реалния живот ми е жал за колегите и работодателите им. Не визирам никого конкретно. Аз за себе си мога да кажа, че научих много полезни неща и от двата лагера Simple Smile

Противоречиш си  Wink Само не разбирам защо ти е неудобно да споделиш конкретното си впечатление, а само подхвърляш и после се измъкваш от собствените си думи.

# 69
  • София
  • Мнения: 97
Любопитно ми е какви са изискванията  за рецепционист и какво би те направил свръх-квалифициран?

# 70
  • Мнения: 9 050
Любопитно ми е какви са изискванията  за рецепционист и какво би те направил свръх-квалифициран?

В случая една дама с доста административен опит ми обясни как тя освен задълженията на рецепциониста - клиенти, разговори, графици на зали за срещи и документооборот - входящ и изходящ, може да прави търгове за доставчици, да пише договори и процедури, да организира пътувания и т.н. Което е чудесно, но ние си имаме отдел от 4 човека за тези неща и нямам как да се възползваме от тези и умения. Тя обаче си ги може и затова следвало да и заплатим не като за рецепционист, а като за офис мениджър. Дори ме попита дали може направо позицията да и я впишем в трудовата книжка като офис мениджър, а не като рецепционист.
Повечето такива, като ги питам защо изобщо кандидатстват, ми отговарят че просто искат да си сложат името на нашата компания в CV-то, било то и на ниска позиция, защото това щяло да им помогне за в бъдеще. Което не е далеч от истината, защото в бранша си сме име и то голямо, но на мен тази мотивация не ми върши работа, особено когато те искат ниска позиция с малко отговорности, но да им се заплаща като по-висока, по-натоварена и с повече отговорности. В общи линии, ние пускаме обява за едно, те кандидатстват за друго. И ние като сме толкова лоши, та не можем да им предложим това другото, сме едва ли не длъжни да им платим като за него.

# 71
  • Мнения: 1 993
Наистина ли вярваш, че всички винаги се оглеждат за нещо по-добро? Според мен хората, които са си намерили добра работа, не се оглеждат. Но това е мое мнение. Интересно ми е твоето.

Не се оглеждат до едно време. После винаги има нещо, което не ги удовлетворява, я липса на развитие, я заплата, която не е мърдала от години, я липса на предизвикателство  и т.н. и т.н. На теб ли да обяснявам? И не всички се оглеждат, предполагам, но има и такива. Минаха времената, когато хората започват работа в едно ... да използвам думата... предприятие и се пенсионират в същото.

# 72
  • Мнения: 11 499
Добро утро търсещи! Записвам се с надежда!
Скъпа Реа,
Една дама беше писала, че поискала сума, от която на самата нея и се завило свят. Отговорила съм на нея и на никой друг. Ти по някакъв повод си решила, че си говоря с теб. Дори думите ти изопачавам - това е твоя грешка в интерпретацията, за което не мисля, че дължа извинение.
За в бъдеще, преди да обвиниш някой, че ти изопачава думите, може би е добре да обърнеш внимание този някой дали изобщо на теб говори....
Успех с търсенето на работа.

 Simple Smile Не очаквах и друго да ми отговориш. Типично в твоят стил! Отговорила си и на мен , защото си копирала поста ми от който тръгна всичко. Явно си от хората който не падат по гръб, но това не винаги е добра позиция.
Съветвам те да не ми отговаряш, защото просто спирам да пиша в тази тема - омръзна ми от кой по - умно, ясно и интересно ще се заяде. ТЕМАТА НЕ Е ЗА ТОВА!

Ясно е, че тук никаква помощ няма да намеря ( освен от 2 съфорумки, на който съм им благодарна, че имаха възможност да ми погледнат CV-то и да ме насочат по някой въпроси и си запазвам правото ако имат възможност, време и желание отново някога да го направят  bouquet).

ППС: Работила съм 4 години в държавният сектор, но толкова време за форум аз или колеги ми никога не сме имали, а казват, че уж там не се работило. Grinning

# 73
  • Мнения: 9 050


 Simple Smile Не очаквах и друго да ми отговориш. Типично в твоят стил! Отговорила си и на мен , защото си копирала поста ми от който тръгна всичко. Явно си от хората който не падат по гръб, но това не винаги е добра позиция.
Съветвам те да не ми отговаряш, защото просто спирам да пиша в тази тема - омръзна ми от кой по - умно, ясно и интересно ще се заяде. ТЕМАТА НЕ Е ЗА ТОВА!

Ясно е, че тук никаква помощ няма да намеря ( освен от 2 съфорумки, на който съм им благодарна, че имаха възможност да ми погледнат CV-то и да ме насочат по някой въпроси и си запазвам правото ако имат възможност, време и желание отново някога да го направят  bouquet).

ППС: Работила съм 4 години в държавният сектор, но толкова време за форум аз или колеги ми никога не сме имали, а казват, че уж там не се работило. Grinning

Типично и стил са доста претенциозни категоризации за човек, когото не познаваш.

Надявам се да си разбрала, че тогава не съм визирала теб и ако твой цитат е попаднал измежду постовете, това не е било по моя инициатива. Ако прегледаш подробно постовете, ще видиш, че аз си пиша с друг потребител, който в един момент те цитира и по този начин твоите думи се наместиха в комуникацията.

Аз пък работя 11 години в частния сектор и време за форуми в работно време никога не съм имала. Може би не е до количество работа, а до това кой, какво и как върши. Вероятно има връзка и между работното време прекарано по форумите и трудностите да се намери добра работа...Разсъждавам си просто. Във всяка една фирма работа има колкото щеш. Въпрос на избор е като си свършиш твоята работа, дали ще пишеш по форуми, или ще помогнеш на колега, или ще свършиш нещо, което не ти е в преките задължения, но пък ще е полезно и ще пести време в бъдеще.

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 23:24 от ZinaSt

# 74
  • Мнения: 107
Продължавам да следя темата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт