Познай коя е книгата - 6

  • 15 954
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 569
Сърцето се пръска, когато разширено под топлия повей на надеждата, се свива и затваря изведнъж от студа на действителността.


Всеки човек си има слабост, която му гризе сърцето, както всеки плод си има червей.


Чудесен е, когато трябва да ободри някого, защото за нищо не разпитва; а според мен най - добре утешават тия, които никога не разпитват.


Действително благородните хора са винаги готови да съжалят врага си, щом нещастието му надхвърлящ границите на омразата им.


Не знаеше досега какво е истинска нищета; често бе говорила на младини за бедност, но това не е едно и също; нужда и необходимост са синоними, но ги разделя цяла пропаст.

# 721
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Естел, един цитат ми помогна да позная веднага книгата. Ето този:

 Всеки човек си има слабост, която му гризе сърцето, както всеки плод си има червей.

 Но няма да кажа заглавието, защото не ми се пуска загадка. Чета невероятна книга в момента и тя е обсебила ума и вниманието ми.

 

# 722
  • София, България
  • Мнения: 2 228
това за разликата между бедността и нищетата не се ли въртя скоро в някаква загадка  newsm78

# 723
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   newsm78

 Застой ли има?

# 724
  • Мнения: 4 569
Амииииии  Embarassed

Давам края на книгата и ако никой не я отгатне , да пуска друг загадка.  Flutter

"Живей и се надявай!"

# 725
  • Мнения: 3 784
Прилича ми на граф Монте Кристо, но финалът там, мисля, беше "Чакай и се надявай." .

# 726
  • Мнения: 4 569
Да, Ники, това е книгата!  Peace
Ти си!


Прилича ми на граф Монте Кристо, но финалът там, мисля, беше "Чакай и се надявай." .
Да, права си. Моя е грешката.

# 727
  • Мнения: 3 784
Вече години наред — рече тя с неравен, приглушен глас — се държа като малодушна идиотка. Опитвах се да намеря щастието, като раздавах любовта си на разни мъже. Какво ли не правех, за да съхраня обичта им, но рано или късно те ми се насищаха и ме изоставяха. Навярно вината е в мен. Предполагам, че ставаше така, защото никога не зачитах себе си. Вършех невъзможното, за да ги направя щастливи, поставяйки тях на първо място, а себе си на последно. Сега разбирам, че това ми е било грешката. Не са го оценявали. Мислели са си, че съм малодушни глупачка, която може да бъде използвана и захвърляна, когато им скимне. Когато се запознах с тебе, не ми се вярваше, че ще е нещо сериозно. Очаквах да ме захвърлиш точно като предишните. После, когато ми разказа за намерението си да извършиш този обир и ме накара да ти помогна, започнах да си въобразявам, че си искрен и че искаш да останеш при мене. Помислих си, че след всичко, което направих за тебе — след като ходих при Бен и изтърпях обидите му, след като ти помогнах да се превърнеш в Хари Грийн, — заслужавам малко уважение. Когато ми съобщи, че те търсят за убийство, аз не се поколебах да остана на твоя страна. Ти ми принадлежеше, принадлежах ти и аз. Така гледах на нещата. Независимо от всичко, което беше направил, щях да съм с тебе. После се появи онази блондинка. В момента, в който видях как се хилиш като шут насреща й, разбрах, че наистина съм пълна нула за теб. Беше взел всичко, което можех да ти дам, и вече бе готов да си вървиш. Заряза ме тук целия ден, сякаш изобщо не съществувам. Мене ако питаш, хубаво направи, че излезе. Струва ми се, че бях малко разстроена, а когато човек е разстроен, вижда нещата по-различно. Неочаквано ми хрумна, Хари, че за първи път в живота си съм в положение да мога да диктувам на някой мъж. Дадох си сметка, че ти си първият мъж, който няма да ми избяга и не е в състояние да направи нищо, за да ми се противопостави. Беше много вълнуващо усещане. Вече си налапал кукичката и независимо колко силно се мяташ, няма да се отскубнеш. На мене от десет години все това ми се случва. Сега е твой ред и ще ми достави огромно удоволствие да си седя и да гледам как се гърчиш.

# 728
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Я, какъв готин цитат! Не че съм феминистка, ама това е самата истина Wink

# 729
  • Мнения: 3 784
Мхм. Книгата е кримка, но има много точни попадения. Авторът като цяло има точни попадения във всичките си книги.

# 730
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Nickkie , радвам се, че си отново тук!

 Чейс или Сименон?  newsm78

 Ей това : Вече си налапал кукичката и независимо колко силно се мяташ, няма да се отскубнеш. ме кара да мисля, че съм чела книгата. Запомнила съм израза , може би.  Laughing

# 731
  • Мнения: 3 784
Нели,  Grinning и  Hug

Чейс е.
В цитата се съдържа заглавието:

— Не можеш да постъпиш така, Глори — отчаяно рече той. — Нищо няма да излезе. Ще те намразя. Нали не би искала да живееш с мене с усещането, че те мразя?
— Защо не? — отвърна тя, втренчила очи в него. — Защо трябва да ми пука? Аз уважавам себе си. Ти не ме обичаш така или иначе. Вече престанах да се замислям над това, какво искам и какво не искам. Става въпрос за моя живот, за моето бъдеще. Ще постъпя по този начин и ти няма да ме разубедиш. Мрази ме, щом искаш. Няма да нараниш толкова мене, колкото себе си. Смятам да се омъжа за тебе, защото това ще ме направи по-обезпечена. Ако се хванеш с някоя друга, ще се разведа, но ще получа издръжка и обезщетение, а ще задържа и онези двадесет и пет хиляди. За мене е истинско разнообразие да помисля за себе си. Не съм го правила никога по-рано.
— Ако ме издадеш на полицията, ще натопиш и себе си. Ще ти лепнат обвинение в съучастничество и ще отнесеш десет години.
Тя мина покрай него, насочвайки се към вратата.
— Да не мислиш, че ме е грижа? Целият ми бъдещ живот е свързан с тебе. Щом тебе няма да те има, все ми е едно какво ще стане. Десетте години затвор не ме плашат. Поне няма да бъда сама и няма да се чудя откъде да взема пари, за да си платя наема. Освен това знам, че няма да ме сложат при осъдените на смърт, както ще направят с твоя милост. — Тя отвори вратата. — Идваш ли?
— Добре, но не очаквай милост от мене. Може да не е веднага, но няма да ти се размине. Хич не се самозалъгвай!

# 732
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Laughing
Скрит текст:
Може да не е веднага, но няма да ти се размине

 Тук е заглавието, нали?

# 733
  • Мнения: 3 784
Нели, позна.
Чакаме загадка.

# 734
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Е, ами сега.  newsm78 Не съм готова.

 Вие знаете какво съм чела тези дни  и ще познаете бързо.

 Ще пусна май от книгата, която ме нерви в момента.

 Съвсем сигурно е - от жените не стават съдии. И това е! Жените не могат да съдят, да издават присъди, това е много над умствените им способности. И за адвокати не стават! Грешка е да се приемат студентки в Юридическия факултет!  Shocked От влезлите във факултета слава богу само една на сто избира да упражнява професията. Влизат в университета не за да учат, а за да си намерят за кого да се омъжат. Това е истинската причина. Въртят опашки пред всеки срещнат. Кокетничат. Смеят се и флиртуват. А сетне, че не харесват всекиго за съпруг, това  е друга работа.

Общи условия

Активация на акаунт