Отговори
# 45
  • Мнения: 26
айде и аз да се включа, че тук нещо много сгорещено взе да става  Wink

не се карайте, момичета, всеки си вярва в нещо си, едни от нас искат да раждат "нормално", други не можем, и да искаме, трети искат да имат лек грим по време на секциото - това на никого не пречи, важното на майката да й е добре, защото от състоянието й зависи и състоянието на детето

зарадвах се като прочетох в този форум и много положителни неща за секциото. аз имам едно зад гърба си, чака ме сигурно и второ, а ми се искаше да раждам "нормално". зарадвах се, защото в подобна ситуация трябва да намираш най-положителното в не дотам положително развиващите се обстоятелства. в този дух - благодаря  Hug

след секциото се раздвижих доста бързо. някъде 6-7 часа след операцията ми донесоха малката и ме сложиха да седна в леглото, на обяд ми махнаха катетъра и съответно станах. но не можех да се грижа съвсем пълноценно за нея и много плаках първите дни, когато сестрите я отнасяха.

не съм пълна, спортна (бях), а и желанието да се грижиш за детето и да си пълноценна майка според мен също играят роля да се вдигнеш по-бързо.


желая на всички леко раждане, независимо от вида. Господ да ни помага, че лекарски грешки стават навсякъде по света, човешкият фактор го има винаги

# 46
  • Мнения: 3 153
Отговарям конкретно.
Грижех се съвсем сама за бебето от 4-тия ден след секциото, който беше и деня на изписването ми от болницата.
Не съм имала дълъг възстановителен период, нито пък болки. Така че според мен възстановяването от секцио не е кой знае колко по-дълго от естественото раждане. Така или иначе очаквам докато излезеш от болницата вече да може да се справяш сама без помощ.

В реанимация прекарах 3 часа само, колкото да премине упойката.

Защо сте стояли 24 часа в реанимация?

Последна редакция: пт, 03 авг 2012, 21:34 от preyala

# 47
  • Мнения: 3 736
Защо сте стояли 24 часа в реанимация?

Изглежда е стандартна практика в доста болници.  Confused

# 48
  • Мнения: 3 153
Защо сте стояли 24 часа в реанимация?

Изглежда е стандартна практика в доста болници.  Confused

Не знаех, благодаря за информацията.

# 49
  • Мнения: 9 472
Аз съм твърдо ЗА секциото.

1. Избираш си дата/зодия. Багажът ти е готов, космите са махнати, лекия грим е сложен.
2. Ситуации на форцепс и усукана пъпна връв са избегнати
3. Никой няма да те шие там долу, а белегът ми от секцио (2 пъти) е дебел колкото косъм и е около 10 см седем години след операцията.
4. Ще спестиш на бебето конюктивит
5. При нормалното раждане бебетата се заразяват с бактерии от влагалището на майката и си ги носят цял живот. При секциото това не се случва.
6. Една непотвърдена истина: родените секцио нямат колики (моите и двете нямаха)

Опасности за майката има и при двата вида раждания, но при секцио рискът за бебето е минимален.

Това са моите доводи и моят избор.

Ааааа,неееее  Joy
Какво искаш да кажеш,че половин свят е заразен с бактерии,само,защото са се родили нормално? Thinking
За конюктивита ми стана също интересно?Как така,бе?Обоснови се?
Само информативно-и двете ми деца са родени секцио.Дъщеря ми се скъса от колики,синът ми нямаше изобщо bowuu

# 50
  • Мнения: 3 334
След моето нормално раждане се възстановявах около 3 седмици- не можех въобще да си седна на дупето, имах болки и пр. За съжаление отдолу съм доста променена- сама се усещам. Болките хич не ме кефеха /родих без упойка/ и не са ми повод за гордост.

и при мен се случи същото......... Tired да не кажа,че при мен може би 5 седмици продължи възтановяването..............но явно при всеки е различно и такива като нас се броим на пръсти. Tired

# 51
  • Мнения: 647
Аз съм твърдо ЗА секциото.

1. Избираш си дата/зодия. Багажът ти е готов, космите са махнати, лекия грим е сложен.
2. Ситуации на форцепс и усукана пъпна връв са избегнати
3. Никой няма да те шие там долу, а белегът ми от секцио (2 пъти) е дебел колкото косъм и е около 10 см седем години след операцията.
4. Ще спестиш на бебето конюктивит
5. При нормалното раждане бебетата се заразяват с бактерии от влагалището на майката и си ги носят цял живот. При секциото това не се случва.
6. Една непотвърдена истина: родените секцио нямат колики (моите и двете нямаха)

Опасности за майката има и при двата вида раждания, но при секцио рискът за бебето е минимален.

Това са моите доводи и моят избор.

Ааааа,неееее  Joy
Какво искаш да кажеш,че половин свят е заразен с бактерии,само,защото са се родили нормално? Thinking
За конюктивита ми стана също интересно?Как така,бе?Обоснови се?
Само информативно-и двете ми деца са родени секцио.Дъщеря ми се скъса от колики,синът ми нямаше изобщо bowuu


Синът - секцио, дъщерята - нормално. И двамата НЯМАХА колики  Peace.

Защо все не ме вземат за статистика  Crazy.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 35

Между другото коремните мускули вече не се режат, поне не би трябвало, ако навсякъде лекарите бях в час. Моите са избутвани. А и препочитам контролиран разрез, отколкото разкъсвания.
А къде ти  правиха секциото? С напречен разрез ли беше?

# 53
  • out of space
  • Мнения: 8 576

Ааааа,неееее  Joy
Какво искаш да кажеш,че половин свят е заразен с бактерии,само,защото са се родили нормално? Thinking
За конюктивита ми стана също интересно?Как така,бе?Обоснови се?
Само информативно-и двете ми деца са родени секцио.Дъщеря ми се скъса от колики,синът ми нямаше изобщо bowuu


Ааааа не!  Grinning Имаш си гугъл- ползвай го.
Жокер: Неонатален конюнктивит.  Wink

# 54
  • Мнения: 506
И двата вида раждане си имат положителни и отрицателни страни. Аз имах препоръки от двама офталмолози за секцио, но акушерката предпочиташе нормално. Аз незнаех как е най-добре да постъпя и накрая предизвикахме раждане с рациново масло, система окситоцин, пукане на мехура и достигане пълно разкритие за 1 час. "Благодарение" на всичко това раждането завърши със форцепс, а бебо се сдоби със счупена ключица, продължителна жълтеница и адски колики, а аз кърпена от всякъде. Ако бях родила секцио, нещата щяха да са доста по-добре за детето, а аз от моето "естествено" раждане се възстановявах няколко месеца. Ако пак стигна до раждане може би ще е оперативно.
Не мисля, че има значение толкова какво ще е раждането, важното е майката и бебето да са добре  Peace Успех!

# 55
  • Мнения: 62
Първо раждане - секцио  на 36г и +
Второто на 40г  - нормално
Ако трябва сега да избирам ще избера цезаровото,не знам,може от годинките да е,но след нормалното се възстанових ужасно трудно,направо само като си спомня и лошо ми става.

# 56
  • Мнения: 943
Секцио 100хил.пъти го избирам.лежах 8 дни за преносване(общо 16 дни преносих) , и накрая им писна да ме чакат , аз нямах и едничка контракция , от всички инжекции дето ми сложиха изък , че им изхабих медикаментите Joy тогава лекарката сметна ,че ако ми сложат система без никакви контракции ще ме срежат спешно или ще се сцепя доста отдолу,
(даже малката не беше слязла ниско , нямах изобщо и 0.001 мм разкритие ooooh! )ми направиха секциото , мина ми много бързо и болки и всичко.само след упойката си беше гадничко , но в рамките на 20мин.се успокой болката и стана търпима , а след час-два нямаше кой знае каква болка.раздвижих се бързо , и се радвам , че така се стекоха нещата.от дългото лежане в болницата се бях сдухала , все си мислех ,че няма да мога да родя нормално , когато ходих да ми записват тоновете и влизах при раждащите,те пъшкаха , стенеха , реваха...молеха докторите да ги режат , така се панирах , а накрая лекарите ми разрешиха проблема Mr. Green Не съжалявам изобщо , че съм секцио , белега  е малък и ниско долу изобщо не се вижда.

# 57
  • Мнения: 9 494

Ааааа,неееее  Joy
Какво искаш да кажеш,че половин свят е заразен с бактерии,само,защото са се родили нормално? Thinking
За конюктивита ми стана също интересно?Как така,бе?Обоснови се?
Само информативно-и двете ми деца са родени секцио.Дъщеря ми се скъса от колики,синът ми нямаше изобщо bowuu


Ааааа не!  Grinning Имаш си гугъл- ползвай го.
Жокер: Неонатален конюнктивит.  Wink


Ери, и ти имаш Гугъл....питай го к'во ще ти каже по въпроса за вътрешноболничните инфекции Wink (забележи кои са, и как се припокриват с тези, за които говориш ти....дали някои, не се опитват да си измият ръчичките? Thinking)

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Винаги ми и е било интересно да чета темите за нормално раждане и секцио, за и против. Ама в тази тема много неща ме разсмяха , избираш си зодия  Joy Joy Joy , избираш си дата, избираш секцио - това само в България го има .В нито една европейска страна няма "секцио пожелание", това да не е концерт пожелание  Mr. Green. Б БГ лекарите все по-често препоръчват секцио, та да ти вземат повече пари. Разбирам секцио по медицинки причини - ето на момичето бебето е седалищно, ако не се обърне, ще трябва да я режат. Ама като почнат да ми изтъкват ,че не боляло ,ама това е коремна операция , разбира се ,че боли,бебетата няма ли колики  hahaha  и т.н. И по единия , и по другия начин ще боли. Та това е раждане.
udis* желая ти успех  Hug и дано бебчо се обърне  Praynig

# 59
  • Мнения: 741
Ама в тази тема много неща ме разсмяха , избираш си зодия  Joy Joy Joy , избираш си дата, избираш секцио - това само в България го има .
И на мен ми е интересно това.  Grinning
Големият ми син (роден секцио по медицински причини) по термин трябваше да е Лъв - зодия, която предпочитам, но взе че сам изпревари с 4 дни преди настъпването й и е Рак.
Няма как предпочитанията за зодия да се решават чрез секцио. По-добре това да се обмисля преди да се зачене, макар че 100 % гаранция няма. Но вероятност все пак има, ако жената няма проблеми със зачеването.

Общи условия

Активация на акаунт