Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 14

  • 29 563
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 302
имам чувството ,че колкото и да се говори за кърменето винаги ще има такива изцепки за полезността от него :

"Аз си ядох всичко, докато давах кърма, шоколад, праскови, кайсии, малини и всичко което се сетиш.
Когато реших да спра получих одобрение от всички вкъщи, за мое учудване / и за мое  Shocked /обаче  Аз имах други причини, не беше своеволие, но дори да беше - това е избор на който всеки има право
Да не говорим,че въпроса за полезността на кърмата според мен е доста спорен/!? ей тва е върхът/, защото като се сетя с какво се тъпчем, ГМО ,хорманални пилета и т.н, всичко това отива в бебетата, така че, дали кърмиш или не май е все едно./ това също е бисер/
Едно време съм съгласна, качествена храна - качествена кърма, сега обаче незнам." /сега кърмата е , как обичаха да казват - не хранителна ooooh!/


Ох, ей такива доводи като чуя, че храната била некачествена и затова по-добре АМ... Те кравите само с био храни ги хранят сигурно  Laughing.

# 46
  • Мнения: 776
  Вчера с познати на мъжът ми стана въпрос за дългото кърмене- не е полезно нито за детето, нито за майката, даже било вредно! Имаш кърма определено врем и после свършвала. Споменах им, че синът ми на 10м. отказа кърмата и отговорът беше, че не била сладка и за това трябвало да съм давала АМ, защото бил сладък. Не ми се спорише, защото по принцип не мога много да ги трая. Имаше още едно доста странно изказване( не е за тази тема, но не мога да не го споделя)пола на детето не се определял от бащата, а от майката #Crazy, зависело какви хормони имало повече в тялото и. Ами чудно ми е как се раждат разнояйчните близнаци, момиче и момче? newsm78

# 47
  • Мнения: 6 214
  Вчера с познати на мъжът ми стана въпрос за дългото кърмене- не е полезно нито за детето, нито за майката, даже било вредно! Имаш кърма определено врем и после свършвала. Споменах им, че синът ми на 10м. отказа кърмата и отговорът беше, че не била сладка и за това трябвало да съм давала АМ, защото бил сладък. Не ми се спорише, защото по принцип не мога много да ги трая. Имаше още едно доста странно изказване( не е за тази тема, но не мога да не го споделя)пола на детето не се определял от бащата, а от майката #Crazy, зависело какви хормони имало повече в тялото и. Ами чудно ми е как се раждат разнояйчните близнаци, момиче и момче? newsm78
ще ме утрепят с "логика"  Whistling.

# 48
  • Мнения: 2 169
На мен ми обясниха как "кърмените бебета са мързеливи, защото са свикнали да получават всичко на готово" Rolling Eyes Трябваше да я питам тая въпросната майка нейното бебе само ли си забърква адаптираното мляко, но бях онемяла от толкова много глупост и нищо не можах да кажа!!!

# 49
  • София
  • Мнения: 6 179
На мен ми обясниха как "кърмените бебета са мързеливи, защото са свикнали да получават всичко на готово" Rolling Eyes Трябваше да я питам тая въпросната майка нейното бебе само ли си забърква адаптираното мляко, но бях онемяла от толкова много глупост и нищо не можах да кажа!!!
rotfImao И само си мие шишето после, да се учи на труд от малко!!

# 50
  • Мнения: 3 054
айде и от мен, от близка приятелка (за съжаление). Жената е на години, интелигентна (минимум средно) или поне (високо) образована, дълго чака бебето си и то се появи съвсем скоро, със секцио,  много леко минало, бързо възстановяване, НО когато я чух 4-5 дни след раждането (тъкмо се бяха прибрали от болницата), й дадох насоки и телефони на консултанти по кърмене (усетих, че нещо "не хваща дикиш" на моите напътствия за кърмене), казах й да не дохранва, както тя правеше и сега, десетина дни след този ни разговор, разбирам, че:
- "Ама аз съм секцио" (и следователно "нямам" кърма);
- "ама тя, педиатърката каза..." (и следват обичайните простотии за дохранване;
- ама то е захранено (бебето) с шише;
- "ама нямам бе, ей така, като стисна и излиза съвсем малко"
-"като изцедя е около 20-30 грама и много трудно излиза с тая помпа, даже я счупих" (ръчна е била);
- "ама то ми е разранило зърната" (бебето); впоследствие си признава, че яко се е помпила (вместо да го слага на гърда по - често) преди да счупи "оръдието" и я е болялло при това помпене, а аз й казвам , че не от бебето е станал проблема в такъв случай; тя продължи да си измисля "причини" за некърменето си - бях учудена, да не говорим разочарована от решението й - невежо и най-вече от нежеланието й да се ограмоти в тази насока...
Взе да ги "стреля" такива безумни, че направо не можах да я позная - "Ми те и много мои приятелки още от началото дадоха адапте и децата им колкото кърмените боледуваха; ми какво - ей ги живи и здрави, пораснаха", "ми не, не искам аз така да ме боли "(въпреки че й казах, че това с болката има лек и няма да й е непрекъснато, ама на - все едно на стената не, ами на двяе говорих), че щото я болели зърната докато цокало бебето и така се изнервяла, а оттам - и него и сума още глупотевици, докато накрая не си призна, че "не била тя по тия кърменици,  не мислела, че е толкова важно" и от сорта... Чудя се кое е важно? Ох, направо ме ядосват такива "шарани", при това не е да няма информация или да е птрва младост, че да кажеш - айде да си позволи лекомислие е простено. Черешката на бисерите й беше, че "Ама аз си му давам (разбирайте - да цокне), преди ХРАНАТА (разбирайте адаптето) Cry" и аз вече се предадох на тоя изумруд направо - представяте ли си, ни е значи, които сме кърмили изцяло децата си, просто сме им "давали", пропускайки "храната" им с главно "Х"=АМ ooooh!

# 51
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Жалко наистина, особено като знаеш, че това не са единици хора  Sad

# 52
  • Мнения: 3 248
Аз да се включа неочаквано с една прясна изцепка от страна на майка ми. Детето за пореден път ми рови в блузата, за да си цокне и майка:
- Ууу, вие до първи клас ли ще се кърмите?! Да знаеш какъв филм гледах. Една майка кърми детето си до училище и там му се подиграваха, той се психяса и започна да убива жени и да им реже гърдите.

Аз съответно ей така  Shocked

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 789
- Ууу, вие до първи клас ли ще се кърмите?! Да знаеш какъв филм гледах. Една майка кърми детето си до училище и там му се подиграваха, той се психяса и започна да убива жени и да им реже гърдите.
Леле! Добре че скоро го отбих, че както бяхме тръгнали и до първи клас щеше да суче и после ще го гледате по новините с нож в ръка.  smile3540

Последна редакция: сб, 11 авг 2012, 19:00 от t_tabakova

# 54
  • Мнения: 2 677
Вече започва да ми просветва защо всички ме питат до първи клас ли ще се кърмим... Явно са гледали същия филм  Laughing

# 55
  • Мнения: 2 674
- Ууу, вие до първи клас ли ще се кърмите?! Да знаеш какъв филм гледах. Една майка кърми детето си до училище и там му се подиграваха, той се психяса и започна да убива жени и да им реже гърдите.


 Joy Joy Joy това ме разби, ама тя страхотен намек ти е направила.
Едно време баба ми така говореше като правехме бели  - " да знаете едно дете правело като вас и станало еди какво си с него - умряло, паднало,ударило се....."
та същата работа Joy


майка ми преди малко - "детето плаче / има си колики хайванчето/ ,нито иска биберон, нито вода, повръща я, ама така е като го научи постоянно на гърда да стои"
а сега де  Crazy аз съм била много добра учителка  Grinning

Последна редакция: сб, 11 авг 2012, 22:29 от мойри

# 56
  • Мнения: X
Вие се смеете, обаче...  hahaha Онзи ден в парка минавам край две жени на около 50, с дъщерите си и внучета в бебешки колички, и дочувам следната реплика от едната жена: "Даа, по-добре е биберон в тоя случай, понеже - ето на /сочи дъщеря си/ - тя цока до шест години иии... ми беше много зле..." Та не се шегувайте така смело с първи клас, не е майтап работата...   Mr. Green

# 57
  • Мнения: 7
Миналата години роднини дойдоха да пазаруват и да разгледат  Истанбул. Едната братовчедка  беше с бебе на 7месеца което не беше кърмено. Разказвам и аз как още се кърмим  с малчо а тя:
Боже ама как може да и даваш да суче то е вредно, а и може ли до сега да е яло пържола а сега да се кърми. Това е много противно нещо.
Останах втрещена.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 6 651
И аз да се "метна" в новата тема с реплика на позната на майка ми...

Предисторията: на вилата сме с малчо и татито. Има голяма тераса отпред, а точно до нея минава пътеката... Татито ни е седнал до барбекюто и пече мръвки, аз слагам масата, а малчо щъка напред-назад... Замириса на печена мръвчица и хищника в мен се обади - взех си едно парче пържолка и загризах, а дребуса, да не остане по назад - иска и той Mr. Green
Баща му му даде, а през това време, минавайки по пътеката, познатата на майка ми, ме заговори...
Говорихме си ние, дребното дъвчеше пържолката си, а по едно време, явно му стана сухо и понеже шишето с водата беше във вилата, реши, че ще му е по-лесно да посуче...
Настаних се аз на стола и го взех, за да му дам и тогава познатата на майка ми изръси: "Ааааау ама как така ще му даваш да суче?!? Нали досега яде пържола..." Явно щом яде мръвки, не трябва да пие мляко hahaha
После разбрах, че била много възмутена от мен - уж съм била "интелигентно момиче с образование", а съм подлагала детето си на такова нещо ooooh! Whistling

# 59
  • Мнения: 326
Ахааааа, ей сега ми се изясни, защо сина ми отказва....... пържоли.
 smile3532

А след палачинка, може ли кърма, или?!?! Че тя сладичка, ш се върже. Wink

Алескче, ама хубаво си го е казала бабата - на нея и било зле. Очевидно на дъщеря и нищо и няма от дългото кърмене, че даже и дете има. Демек, вероятно не е станала цицоман.  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт