Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 14

  • 29 612
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 193
Боже мой  Shocked Това в плодовете е фруктоза, естествена захар о, не, няма смисъл

Пак е ззахар - затова не се препоръчява пиенето на сокчета, по-скоро само яденето на плодове, заради превенцията на кариеси.

# 691
  • София
  • Мнения: 929
Боже мой  Shocked Това в плодовете е фруктоза, естествена захар о, не, няма смисъл

Пак е ззахар - затова не се препоръчява пиенето на сокчета, по-скоро само яденето на плодове, заради превенцията на кариеси.


Но в сокчетата има добавена захар, за това не са особено полезни. За разлика от целия плод  Peace

# 692
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
В сокчетата дори и да няма добавена захар има добавена фруктоза. Която фруктоза в количествата, които се съдържа естествено в плодовете е безвредна, но добавена като концентрат предизвиква диабет от втори тип. Това го знам от позната, която работи в лаборатория и са правили опити... Та сокчета - само домашни  Peace

# 693
  • София
  • Мнения: 923
една приятелка се отказа от кърменето защото според нея не можела да се цеди  Shocked а бебето не сучело достатъчно ефективно, сучело по 5 мин и след час пак било гладно  ooooh!  не му стигало и така си минаха на АМ

# 694
  • София
  • Мнения: 929
Аз не разбирам как така си кърмила през 3 часа,като още от втория месец започват да се включват други храни,които заместват кърмата.На 11 месеца едно бебе вече се храни дори от кухнята,пие прясно изцедени сокове,хапва си вече и каши......

А като не е хубава кърмата защо си решила 2-то да го кърмиш само до 6 месеца?Почвай с адаптираните млека и това е...

Само да поясня- има майки, на които кърмата им е без особени хранителни качества и кой знае каква полза от нея няма. А дете , което си има всички зъби да се кърми, е безсмислено. Имунитета вече го е придобило доколкото е било възможно. Още повече, че ако яде и литър кърма, както препоръчаха някои, и полезните за възрастта му месо, яйца, плодове и зеленчуци- ето ти тебе "сиромах, майко, с разширен стомах"...


Ето ви още бисери. Другите ще ги запазя за новата ни тема  Mr. Green

# 695
  • Мнения: 193
А що си мисля аз, че всички бисери са от форума  Mr. Green Mr. Green

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 789
"сиромах, майко, с разширен стомах".. #Crazy
Само кажи-това един и същи човек ли е с предните бисери?
И между другото, имунитетът се изгражда приблизително до втората година на детето, но не мисля, че на такъв човек има смисъл да се обяснява.

# 697
  • Мнения: 299
На някои от репликите се смях с глас на други цъках с език..... но да ви споделя една моя скорошна случка : наскоро ми дойде цикъла за първи път след раждането и споделяйки този факт с една приятелка тя веднага отсече : "ауу ми то това значи , че ще ти спира кърмата , пък и щом ти дойде значи вече кърмата не храни "/т.е ставала нехранителна/  Rolling Eyes Освен това ме съжали , че вече трябвало да се пазя от забременяване , защото до сега "млякото ме пазело"  Laughing
Плеснах се по челото , помигах малко на парцали , пък взех че си накърмих детето ... Joy Heart Eyes

# 698
  • Мнения: 30 055
На някои от репликите се смях с глас на други цъках с език..... но да ви споделя една моя скорошна случка : наскоро ми дойде цикъла за първи път след раждането и споделяйки този факт с една приятелка тя веднага отсече : "ауу ми то това значи , че ще ти спира кърмата , пък и щом ти дойде значи вече кърмата не храни "/т.е ставала нехранителна/  Rolling Eyes Освен това ме съжали , че вече трябвало да се пазя от забременяване , защото до сега "млякото ме пазело"  Laughing
Плеснах се по челото , помигах малко на парцали , пък взех че си накърмих детето ... Joy Heart Eyes

....хубаво си направила! Simple Smile

# 699
  • София
  • Мнения: 929
На някои от репликите се смях с глас на други цъках с език..... но да ви споделя една моя скорошна случка : наскоро ми дойде цикъла за първи път след раждането и споделяйки този факт с една приятелка тя веднага отсече : "ауу ми то това значи , че ще ти спира кърмата , пък и щом ти дойде значи вече кърмата не храни "/т.е ставала нехранителна/  Rolling Eyes Освен това ме съжали , че вече трябвало да се пазя от забременяване , защото до сега "млякото ме пазело"  Laughing
Плеснах се по челото , помигах малко на парцали , пък взех че си накърмих детето ... Joy Heart Eyes
Това и на мен са ми го казвали. Всъщност познатата ми тръгна да ми обяснява как след като ми идва цикъл ще ми спре кърмата. Та цъкаше учудено как може да имам мляко при цикъл  Laughing
В интерес на истината кърмата може да намалее по време на менструация но не и да спре  Peace

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 789
В интерес на истината кърмата може да намалее по време на менструация но не и да спре  Peace
Това е така, затова твърденията, че като има цикъл няма кърма донякъде имат резон. Обаче това, "млякото  пазело"  вече направо е пълна глупост!

# 701
  • Мнения: 3 736
И то е точно толкова резонно, колкото, че при мензис няма кърма. Има зрънце истина, но само зрънце.  Laughing

# 702
  • Мнения: 926
Говорим си с една позната,момиченцето и таман навърши три месеца.Аз я питам "Кърмите ли се още?".Тя "О,да ама и почнах да захранвам."Аз останах много учудена тъй като малката качва прекрасно само от кърма и я питам "Защо така?Малката е чудесно само на кърма, няма нужда от захранване.?"Отговора е:"Обсъдихме го с педиатърката и до 6-я месец трябва да съм заместила поне едно кърмене, иначе, ако не ги захраниш рано и се изхитряват и отказват лъжица.Е виж твоята,виси ти постоянно на гърдите и почни нищо не яде.Много са хитри.Да знаеш."

# 703
  • София
  • Мнения: 6 215
При мен пък намаляваше количеството 3-4 дни преди цикъл, в началото осезаемо, докато не открих какво да пия за да противодействам. Simple Smile
В една от клюкарските теми потребителка много убедено твърдеше, че на 6 месеца бебето трябва вече да яде месо. Предполагам, слуша педиатъра си...

# 704
  • Мнения: 926
лято! ще споделиш ли какво пиеш  Grinning?

Общи условия

Активация на акаунт